Page 1

Семінар шкільних бібліотекарів Місце проведення: Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 33 Вінницької міської ради Дата проведення: 22 листопада 2012 року. Тема: «Книга – шлях до успіху» Учасники заходу: завідуючі бібліотеками та бібліотекарі загальноосвітніх навчальних закладів міста, методисти бібліотечних фондів. Новий етап духовного розвитку дарує людині стійке прагнення до успіху, але не будь-якою ціною, а шляхом самовдосконалення й духовного збагачення, бо без культу духовності людство просто загине. Успіх – це спосіб розбудови особистості, вихід до вищих ціннісних інстанцій, розвиток творчості, буття, осяяні Словом. Успішність людини виявляється лише тоді, коли вона піднімається над собою. Успішну людину може виховати творчий і талановитий учитель: учитель-друг, учитель-порадник, учитель-мислитель, учитель-філософ, учитель-актор… А також вічний носій істини – КНИГА… Робоча програма Теоретичний блок 1. Презентація бібліотеки «закладу «ЗШ І-ІІІ ст. № 33 ВМР» 2. Виступ завідуючої бібліотекою Лук’янченко Т.Ю. «Поняття успіху» 3. Виступ заступника директора з навчально-виховної роботи школи І ступенів Бойко Н.В. «Як виховати успішного учня» 4. Виступ вчителя світової літератури Гандурської Ж.П. 5. Виступ вчителя історії Кіслової В.А. 6. Виступ практичного психолога Павловської О.А. Практичний блок 1. Робота в групах: визначення критеріїв успішності; дивимося на світ очима дітей; створення моделі успіху «Принцип вітрильника» Підведення підсумків 1. Виступ методиста з бібліотечних фондів Лампіги А.В. Теоретичний блок розпочався демонстрацією презентації бібліотеки загальноосвітнього навчального закладу І-ІІІ ступенів №33 ВМР, переглядаючи яку всі присутні ознайомилися з основними напрямками та показниками діяльності бібліотеки, повсякденною роботою шкільного бібліотекаря та різноманітними заходами, які відбуваються в бібліотеці протягом року.


Далі слово взяла завідуюча бібліотекою Лук’янченко Т.Ю. Яскравими прикладами з життя видатних людей, аналізом їхнього творчого шляху, цікавими бібліографічними фактами вона змусила гостей семінару замислитися над тим, що ж робить людину успішною і як досягти успіху. Виступ заступника директора з навчально-виховної роботи Бойко Н.В. був присвячений проблемі виховання всебічно розвиненої, успішної особистості та неабиякій ролі книги в цьому процесі. Адже яскраві, майстерно створені справжніми митцями образи літературних героїв, реалістичне відтворення подій, вміння майстрів слова змусити жити життям героїв твору, сміятися та плакати разом із ними лишають глибокий слід в душах юних читачів, формуючи систему цінностей дитини, а нерідко раз і назавжди змінюючи світогляд у юнаків та дівчат. «Щоб уроки та виховні заходи були цікавими, залишили в дитячій душі слід назавжди, має бути створена духовна атмосфера, відтворено культурні традиції, побут, віяння, художні тенденції, історичні панорами й паралелі – і все це повинно постати перед дітьми не в загальних словах, а в панорамі з конкретних фактів, картин, портретів, документів, щоденників, цитат із художніх творів тощо. Як тут обійтися без книги – цього вічного джерела мудрості? Недаремно в Біблії записано: «ПЕРШИМ БУЛО СЛОВО», - зазначила Бойко Н.В. І хто ж, як не вчитель-мовник, прищепіть учневі гарний літературний смак, навчить розуміти справжні літературні витвори мистецтва, зачитуватися ними, знаходячи на їхніх сторінках відповіді на всі питання. Саме таким майстром своєї справи є вчитель світової літератури Гандурська Ж.П. В цьому ще раз мали нагоду переконатися гості семінару, увазі яких було представлено відеоролик із фрагментом уроку, який проводила Жанна Петрівна для учнів ЗШ №33. Далі слово взяла вчитель історії та зарубіжної літератури Кіслова В.А. Вона розповіла про те, як літературні твори допомагають її учням не лише у засвоєнні історичних фактів, а й у вироблені власного ставлення до історичних подій. Знайомлячи школярів з певним історичним періодом, Кіслова завжди намагається підкріпити свою розповідь яскравим уривком з літературного твору, герої якого жили саме в ту історичну епоху. Так учні мають змогу оцінити подію з погляду людини-очевидця, пропустити її через себе. Такий підхід до викладання історії допомагає виховувати мислячих, небайдужих громадян, які пишаються своєю історію та поважають історію інших народів. Відповідальне ставлення до підготовки до кожного уроку, визнання учня рівним собі партнером, активним учасником навчального процесу, коли вчитель вбачає в кожній дитині насамперед особистість і працює з нею на рівних засадах – це особистісна позиція кожного вчителя ЗШ №33. Тут увесь педагогічний колектив сповідує постулати відомого педагога Шалви Амонашвілі: «Дитина не випадковість у нашому житті, а величне творіння Космосу, якому покликаний служити кожен учитель, заради якого він і прийшов


у цей світ». «Щоб дитяча душа прагнула успіху, творчого злету школа сьогодні повинна раз і назавжди відмовитися від пріоритету авторитарного тиску на учня, а в центр навчального процесу поставити розвиток дитини шляхом застосування в навчанні нових, найбільш продуктивних, нетрадиційних і водночас гуманних форм і методів роботи. Максимальна увага до розвитку успішної особистості, надання їй всебічної допомоги та підтримки в корисних і цінних починаннях, підтримка в неї прагнення до високого результату розумової праці – основні критерії роботи нашого колективу», - зазначила Бойко Н.В. В ЗШ №33 вчителі добре розуміють, що намагатися насильно зробити дитину щасливою та успішною неможливо, її можна лише направити, допомогти обрати вірний шлях. Саме цю думку розвивала в своєму виступі практичний психолог закладу Павловська О. А. Про це в алегоричній формі розповів гостям семінару відеоролик «Крила метелика». Практичний блок: Сама будова семінару передбачала активну участь гостей. Шкільні бібліотекарі із задоволенням долучилися до побудови моделі успіху, намагалися визначити загальні критерії успішності, подивитися на світ очима учнів, щоб краще зрозуміти їх та переглянути власне, нерідко критичне, ставлення до молодого покоління, побачити що наші діти не гірше і не краще за нас, просто вони інші, і це нормально. Отже у них і своє бачення світу й власного місця в ньому.

Підведення підсумків Підводячи підсумки, методист бібліотечних фондів Лампіга А.В. подякувала адміністрації закладу, завідуючій бібліотекою Лук’янченко Т.Ю. і педагогічному колективу за підготовку заходу, відзначила високий професійний рівень завідуючої бібліотекою ЗШ ІІІІ ст. №33, підкреслила актуальність обраної теми. Адже усі ми бачимо, що сьогодні відбувається радикальна зміна пріоритетів у структурі системи цінностей усього людства, й сучасне покоління має гідно перейти з епохи раціоналізму до епохи духовності, подолати кризу духу як найстрашнішу кризу людини й людства, бо саме вона породжує великі страждання й душевні муки, тож людина успішна – це, насамперед, людина духовна, мисляча, всебічно розвинена. Щоб виховати успішну людину, ми повинні йти до учнів з відкритим серцем, вірою в те, що будь-яка дитина має золоте зерно душі, яке, потрапляючи на родючий ґрунт нашого виховання, любові, турботи, має дати пагінці добра, правди, таланту, і як результат – успіху в житті.

Звіт про проведення міського семінару ШБ, листопад, 2012  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you