Page 22

22 24 ÙÑÅÓ ×áúäÜñé

Αθλητικά

Ιπτάμενος ο Ανδρεάδης του Γ.Σ. Χαϊδαρίου στα Χανιά Επιβεβαιώνει την εξαιρετική φόρμα στην οποία βρίσκεται ο Χαϊδαριώτης πρωταθλητής των σπριντ, που κατέκτησε την 1η θέση στα 100μ. χθες στα Χανιά. Σε μια διοργάνωση που σημειώθηκε πλήθος ρεκόρ και εξαιρετικών επιδόσεων, ο αθλητής του Γ.Σ. Χαϊδαρίου, που προπονείται υπό τις οδηγίες του Γ. Νούτση, κατέκτησε την 1η θέση στα 100μ. με επίδοση 10:57΄΄. Μετά την κούρσα, ο Χαϊδαριώτης πρωταθλητής δήλωσε: - “Το σημαντικότερο σήμερα είναι ότι τερμάτισα υγιής, παρά τα προβλήματα τραυματισμων που αντιμετωπίζω το τελευταίο διάστημα.. Ένα μεγάλο ευχαριστώ στα άτομα που είναι δίπλα μου και με στηρίζουν.” Αξίζει να σημειωθεί ότι είναι η δεύτερη συνεχόμενη διοργάνωση που ο Παναγιώτης Ανδρεάδης πραγματοποιεί εξαιρετική εμφάνιση, καθώς είχε προηγηθεί η 2η θέση στα “Παπαφλέσεια” της Καλαμάτας πριν από λίγες ημέρες, με επίδοση 10.67΄΄. Με αυτές τις εμφανίσεις, ο Χαϊδαριώτης πρωταθλητής καθιερώνεται ως το άτυπο ν.2 στα σπριντ της χώρας (πίσω από τον Λυκούργο Τσάκωνα) και βάζει στόχο για ακόμα μεγαλύτερες επιτυχίες.

Πρωταγωνιστής σε όλες τις ηλικίες ο Πήγασος Χαϊδαρίου Το χαμόγελο και η χαρά στα πρόσωπα των 1500 περίπου παιδιών που κατέκλυσαν το Παναθηναϊκό Στάδιο ήταν η μεγαλύτερη απόδειξη της επιτυχίας του Mini Volley Festival που διοργάνωσε η Ελληνική Ομοσπονδία Πετοσφαίρισης. Από μιά τέτοια όμορφη γιορτή δεν μπορούσε να λείψει ο Α.Ο.ΠΗΓΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ που με κοριτσάκια 9-12 ετών πήρε μέρος ενώνοντας την φωνή του μαζί με τις άλλες ομάδες κατά του σχολικού εκφοβισμού. Λίγο πριν πέσει η αυλαία της εκδήλωσης, όλα τα παιδιά σχημάτισαν συμβολικά το σήμα της ειρήνης, στέλνοντας το δικό τους μήνυμα.

Επιτυχίες για την ανδρική ομάδα μη ενεργών αθλητών Και οι επιτυχίες συνεχίζονται για τα ερασιτεχνικά τμήματα μη ενεργών αθλητών του Πήγασου Χαϊδαρίου. Αυτή τη φορά ήταν η σειρά του ανδρικού τμήματος, που πήρε την 3η θέση στο πρωτάθλημα της ΕΣΠΕΔΑ, νικώντας στο μικρό τελικό την έμπειρη και περσινή φιναλίστρια ομάδα των “Τερμιτών” με 3-2 σετ.

Ο Π. Κατσουλάρης στην Εθνική ομάδα για το Προολυμπιακό τουρνουά ράγκμπι Ακόμα μια σημαντική επιτυχία για την ομάδα ράγκμπι του Α.Σ. Ιπποκράτη Χαϊδαρίου, που καλλιεργεί και αναπτύσσει συστηματικά το ράγκμπι στην πόλη μας. Πιο σγκεκριμένα, ο παίχτης μας και προπονητής του συλλόγου Παναγιώτης Κατσουλάρης, θα είναι ένας από τους παίχτες που θα στελεχώσουν την Εθνική Ελλάδος Rugby, που για πρώτη φορά θα λάβει μέρος σε προ Ολυμπιακούς αγώνες 1921 Ιουνίου και θα διεξαχθούν στο Ζάγκρεμπ της Κροατίας. Είναι μια μεγάλη τιμή για το σύλλογο, που πλέον καθιερώνεται ως μια υπολογίσιμη δύναμη σε εθνικό επίπεδο, όχι μόνο στις γυναίκες, αλλά πλέον και στους άνδρες.

Επιτυχίες και για τη μικτή ομάδα Την 2η θέση κατέκτησε ο Α.Ο. ΠΗΓΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ καθώς στον τελικό του final 4 μη ενεργών μεικτή κατηγορία Ε.Σ.ΠΕ.Δ.Α. 2014-2015, ηττήθηκε με 3-1 σετ στον τελικό που διεξήχθηκε στο 2o κλειστό Γυμναστήριο Χαϊδαρίου. Ο αγώνας ήταν δυνατός και παρά την συμμε-

like us on

τοχή πρώην παικτών στην ομάδα από την ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ η ομάδα του Πήγασου καθαρά ερασιτεχνική, πάλεψε όλα τα σετ. Αξίζει να σημειωθεί ότι οι αθλητές του Α.Ο. ΠΗΓΑΣΟΣ ΧΑΪΔΑΡΙΟΥ κέρδισαν τρεις τιμητικές θέσεις κορυφαίων αθλητών και μία τέταρτη χάθηκε στην κλήρωση λόγω ισοβαθμίας.