Page 35

Mon Petit Bébé – kolekcja Elegance Mon Petit Bébé posiada w swojej ofercie wyjątkowo elegancką i wykonaną z miękkiego jedwabiu kolekcję Elegance. Ręcznie wykańczane ubranka zostały zaprojektowane przez najlepszych polskich projektantów. Ponadto kolekcja posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka. Jej wyjątkowość polega na użyciu organicznej bawełny naturalnie rosnącej w peruwiańskiej dżungli. Guziki w ubrankach są drewniane, a wzorki ręcznie szydełkowane. Kolekcja Elegance posiada w swojej ofercie zarówno ubranka dla dziewczynek jak i chłopców.

MAM Perfect – perfekcyjnie cienki smoczek Na podstawie niezależnych badań naukowych i medycznych stwierdzono, że że istnieje bezpośredni związek między używaniem smoczka, a rozwojem szczęki i zębów u dzieci. Wybór odpowiedniego smoczka może wpływać na ich rozwuj jeszcze przed pojawieniem się pierwszysch zębów. Decydując się na ten odpowiedni, powinniśmy zwrócić uwagę, aby był jak najbardziej miękki i cienki oraz jak najbardziej zdolny do dopasowywania się do zębów i szczęki. Właśnie wszystkie te cechy posiada smoczek MAM Perfect. Jak zapewnia producent jest on cieńszy o blisko 60% od standardowych smoczków. Produkt dostępny jest w dwuch grupach wiekowych od 0 do 6 miesięcy i powyżej 6 miesiąca. Smoczki tych dwóch grup różnią się nie tylko wielkością ale i wzorem smoczka. Zachowanie tych samych zestawów kolorów pozwala na przyzwyczajenie się dziecka do swojego smoczka. Dostępne kolory to: różowy, zielony i niebieski.

Colgate – rewolucja Być może już niedługo rynek past do zębów, ba nawet całe podejście do mycia zębów zostanie zrewolucjonizowane przez nowy wynalazek firmy Colgate. Co jednak najważniejsze, może on całkowicie zmniejszyć, a nawet zlikwidować problem próchnicy. Mycie zębów może być ograniczone do jednego. Wiadomo, iż za powstawanie próchnicy odpowiadają bakterie z rodzaju Steptococcus mutans. Aż trudno uwieżyć, że tak szkodliwe bakterie stanowią tylko 0,1% procent wszystkich bakterii znajdujących się w jamie ustnej człowieka. Tradycyjne pasty do zębów likwidują bakterie zazwyczaj tylko na krótki czas. Póki co, przyjdzie nam jeszcze jednak poczekać na rewolucję spod znaku Colgate. Wynalazek czeka na aprobatę amerykańskiedo FDA, a kiedy już ją uzyska, to rozpoczną się dodatkowe testy. Zdaniem naukowców, w ciągu 10 do 20 lat udałoby się dzieki niemu całkowicie zlikwidować problem próchnicy na świecie. Co za tym idzie pewnie i samo podejście do wizyt u dentysty stałoby się bardziej przyjazne. Oby tylko z tą rewolucją nie przyszła plaga nieświeżego oddechu.

Nasze Szkraby 35

Nasze Szkraby 02/2012  
Nasze Szkraby 02/2012  

Darmowe czasopismo dla rodziców i dzieci

Advertisement