Page 22

» i warto, aby były bezpieczne. Na rynku dostępne są m.in. produkty Alphanova Sante, Balm Balm, Lavera. Ostatnio bardzo popularne stają się również pasty do zębów bez fluoru, szczególnie te z serii dla dzieci np. Truskawkowy żel do mycia zębów dla dzieci, seria Kids- Logona (4). Coraz częściej mówi się bowiem o szkodliwym wpływie fluoru na ludzki organizm. Naturalne pasty do zębów oparte na recepturach ziołowych, zawierają roślinne składniki mineralne i skutecznie czyszczą zęby. Przeciwdziałają próchnicy, chronią szkliwo, remineralizują. Zamiast fluoru często posiadają fluorki naturalne, np. z zielonej herbaty.

Ekologiczny i bezpieczny dom Kolejna grupa produktów ciesząca się ogromnym zainteresowaniem i uznaniem mam, to ekologiczne środki czystości. Środki do mycia podłóg, naczyń, szyb, powierzchni kuchennych czy łazienek… zawierają ogromną ilość silnie działających substancji czynnych, toksycznych, żrących. Niejedna mama zaczyna się im bacznie przyglądać w momencie, kiedy widzi raczkujące niemowlę, które poznaje świat dotykiem i smakiem. Środki rozpylane bardzo łatwo dostają się do układu oddechowego, co często powoduje duszący kaszel, czy w dalszym etapie – alergie. Tym bardziej substancje te nie są obojętne dla dziecka.

22 Nasze Szkraby

Naturalne produkty do utrzymania czystości zawierają organiczne związki, które skutecznie usuwają zabrudzenia czy bakterie, natomiast z drugiej strony są bezpieczne i łagodne dla naszego organizmu (np. Bentley Organic, Attitude). Godne uwagi są również ekologiczne płyny do prania i płukania dziecięcych ubranek (np. bezzapachowe hypoalergiczne płyny kanadyjskiej marki Attitude). Co sprawia, że są tak delikatne? • nie zawierają optycznych wybielaczy, • nie zawierają fosforanów, • nie zawierają sztucznych zapachów, • nie zawierają sztucznych barwników, • nie zawierają enzymów, • nie zawierają substancji pochodzenia petrochemicznego. Produkty naturalne to coraz większy asortyment znanych i uznanych marek. Są nie tylko bezpieczne i ekologiczne, ale i skuteczne. Do ich produkcji wykorzystywane są nowoczesne technologie, a nad jakością ich składników czuwają organizacje certyfikujące. Warto po nie sięgnąć, aby przekonać się o ich jakości i skuteczności, ale przede wszystkim warto zrobić to w trosce o zdrowie naszych najbliższych.

CZEGO NALEŻY SIĘ WYSTRZEGAĆ! Parabeny (nipaginy, estry kwasu

p-hydroksybenzoesowego) - Posiada właściwości kancerogenne, mu-

Nasze Szkraby 02/2012  

Darmowe czasopismo dla rodziców i dzieci

Nasze Szkraby 02/2012  

Darmowe czasopismo dla rodziców i dzieci

Advertisement