Page 1

Сквер на честь Івана Миколайчука / Т. Рикова, Є.Мельник // Хрещатик. – 2016. – 13 вересня (№97). – Відомості доступні також з Інтернету: http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4867/art/1473702663.html (13.09.2016)

Сквер на честь Івана Миколайчука На масиві Березняки відкрили зелену оазу, яка носитиме ім’я видатного українського режисера і актора У п’ятницю в Дніпровському районі столиці урочисто відкрили сквер, який назвали на честь відомого українського актора, режисера й композитора Івана Миколайчука. Окрім цього на території зеленої оази заклали камінь, на місці якого в наступному році планують встановити пам’ятник митцю. Заходи відбулися з нагоди 75-ї річниці від дня його народження.

У п’ятницю на проспекті Возз’єднання, навпроти вулиці Івана Миколайчука зібралося чимало люду. Серед них — міністр культури України, представники столичної і районної влади, депутати Київради, діячі культури й мистецтва, школярі, пересічні кияни. Тут відбулося урочисте відкриття скверу та закладка каменю на місці майбутнього пам’ятника Івану Миколайчуку. «Ми переконані, що у Києві має бути більше зелених публічних просторів. Крім того, топоніміка столиці має відображати діяльність митців, які зробили вагомий внесок в українську культуру. Іван Миколайчук — обличчя і душа вітчизняного поетичного кіно. У його особі наша нація отримала невмирущого позитивного героя, який пробуджував національний дух співвітчизників», — зазначила під час урочистостей директор Департаменту культури КМДА Діана Попова. За словами народних артистів України Валентини Ковальської та Ніни Матвієнко, Іван Миколайчук був актором від Бога і від народу, кінозіркою 60 — 70-х років, справжнім, як сама природа, йому всі вірили, називали обличчям і душею українського поетичного кіно, аристократом духу, блискучим самородком.


До слова, створення скверу на масиві Березняки, де свого часу жив і творив Іван Миколайчук депутати Київради погодили ще торік. Спочатку планувалося назвати його на честь російського співака і композитора Віктора Цоя, але все ж вирішили присвоїти ім’я талановитого співвітчизника, актора і режисера. «Березняки поступово перетворюються на зелений оазис. Однак, цей сквер — особливий. Ми приурочили його створення до річниці від дня народження Івана Миколайчука! Таким чином столиця вшановує пам’ять видатного українського кіноактора. Зауважу, що зелений куточок розташований поряд з будинком, в якому раніше проживав сам митець. Це на вулиці Миколайчука, 5, раніше — Серафимовича», — розповів депутат Київради Андрій Странніков. «Сьогодні на місці, де має бути пам’ятник заклали камінь. Дякуємо Оксані Джунь та Спілці архітекторів України, що подарували символічний камінь. Обіцяємо вже у наступному році закласти гроші в бюджеті, аби звести на цьому місці повноцінний монумент», — наголосив депутат Київради Віталій Росляков. У відповідь вдова Івана Миколайчука подякувала всім присутнім за теплі слова та пам’ять про свого відомого чоловіка. «Звичайно, вражень дуже багато, і я тішуся тим, що на цьому місці відкриють пам’ятник, — сказала Марія Євгенівна. — Сподіваюся, що монумент буде достойний пам’яті мого чоловіка». Нагадаймо, що Іван Васильович Миколайчук народився 15 червня 1941 року, в селі Чортория, Кіцманського району, Чернівецької області. А пішові з життя 3 серпня 1987 року в Києві. Український кіноактор, кінорежисер, сценарист. Лауреат Шевченківської премії 1988-го (посмертно). Зіграв 34 ролі в кіно, серед яких «Тіні забутих предків» (1964); «Камінний хрест» (1968); «Білий птах з чорною ознакою» (1970); «Пропала грамота» (1972), «Вавилон ХХ» (1979), «Така пізня, така тепла осінь» (1981), «Небилиці про Івана» (1989) та багато інших, став автором 9 сценаріїв та двох режисерських


робіт. За часів УРСР за патріотичні проукраїнські погляди носив тавро «неблагонадійного»

Сквер на честь Івана Миколайчука  

Сквер на честь Івана Миколайчука / Т. Рикова, Є.Мельник // Хрещатик. – 2016. – 13 вересня (№97)

Сквер на честь Івана Миколайчука  

Сквер на честь Івана Миколайчука / Т. Рикова, Є.Мельник // Хрещатик. – 2016. – 13 вересня (№97)

Advertisement