Page 1

Кабачок, О. Мальовничий сквер замість смітника // Хрещатик. – 2016. – 25 жовтня (№114). – Відомості доступні також з Інтернету: http://www.kreschatic.kiev.ua/ua/4884/art/1477332399.html (25.10.2016).

Мальовничий сквер замість смітника Новий куточок відпочинку днями відкрили на масиві Райдужний У суботу на вулиці Петра Вершигори, що у Дніпровському районі столиці, на місці колишнього смітника урочисто відкрили мальовничий сквер. Тут жителі Райдужного масиву зможуть не лише відпочивати, а й милуватися рідкісними видами рослин. Організатори висадили 30 лип, 15 кленів, 900 кущів бірючини та 390 саджанців спіреї. Олександра Кабачок | спеціально для «Хрещатика», Фото Олексія ІВАНОВА

У новоствореній зеленій зоні облаштували дитячий майданчик, зону для відпочинку, а також територію для прогулянок. «Я й уявити не могла, що на місці колишнього смітника може з’явитися таке мальовниче місце!» — каже місцева жителька Галина. А дякували мешканці за оазу депутату Київради Сергію Артеменку, адже саме за його підтримки було реалізовано забудову мініпарку. Цей сквер — один із 72 зелених зон, що будуть відкриті до кінця року після капремонту та реконструкції. Шлях до створення комфортного місця відпочинку був досить складним для його ініціаторів: місцевих жителів, громадських активістів та депутатів Київради в цьому окрузі. Небайдужі кияни кілька разів проводили акції протесту, під час яких ламали паркан і зупиняли будівництво 25-поверхівки, яку інвестор спланував спорудити майже впритул до дитсадка. Але завдяки допомозі районної та міської влади, КО «Київзеленбуд» мрії мешканців навколишніх будинків стали реальністю. Під час створення скверу було висаджено 30 лип, 15 кленів, 900 кущів бірючини та 390 саджанців спіреї. Примітно, що значну частину займатимуть хвойні породи, аби місто залишалося зеленим цілий рік. «Особливістю нової оази стануть три десятка павлоній, адже це унікальне дерево для України, яке за 4 роки виростає до 20 метрів», — стверджує директор КО «Київзеленбуд» Михайло Наконечний.


До слова, для малечі в сквері побудували сучасний дитячий майданчик. «Головне — це повага до людини, до наших народних традицій, до витоків духовності, — зазначив депутат Київради Сергій Артеменко. — Влітку я вперше виступив у ролі співорганізатора великого свята Трійці. Мені це страшенно сподобалося. Особливо, коли бачу радісні обличчя дітей. Як представник міської влади зроблю все можливе, аби зберігати народні традиції. І в оновленому парку — теж. Це, окрім ремонту дахів, виділення матеріальної допомоги, ще й вирішення сотень інших проблем мешканців мікрорайону. Духовна складова повинна стояти на першому місці. За підрахунками Київзеленбуду, сукупна вартість робіт із облаштування скверу становить 1,2 млн грн. Ми планували відкрити його ще наприкінці літа. Але добре, що це вдалося зробити хоча б восени. Хочу подякувати мешканцям, які відстояли цю територію від забудови й допомогли облаштовувати зелену зону». На відкриття скверу завітав й заступник голови КМДА Петро Пантелеєв, який від імені керівництва міста подякував усім, хто доклав зусиль під час реалізації проекту, а ще привітав мешканців Дніпровського району з появою нового куточку відпочинку. «Найважливіше прохання до всіх: зберігайте все це. Цей сквер ваш, і від вас залежить, яким він буде через багато років», — звернувся до присутніх Петро Пантелеєв. За його словами, протягом наступних трьох тижнів у столиці щосуботи відбуватимуться загальноміські толоки та акції з прибирання, на які міська влада запрошує усіх охочих. «У Києві стартують загальноміські толоки, під час яких ми плануємо висадити понад 7000 зелених насаджень, з яких майже половина — хвойні та вічнозелені породи. Це рекорд для міста, адже ніколи раніше протягом осіннього періоду не висаджувалась така кількість рослин, — зазначив заступник голови КМДА. — Завдяки людям, які відвоювали цю ділянку, зараз ми маємо чудовий сквер. Поблизу мало зелених зон, тому нова оаза стане родзинкою цієї місцевості»

Кабачок, О. Мальовничий сквер замість смітника  

Кабачок, О. Мальовничий сквер замість смітника // Хрещатик. – 2016. – 25 жовтня (№114).

Кабачок, О. Мальовничий сквер замість смітника  

Кабачок, О. Мальовничий сквер замість смітника // Хрещатик. – 2016. – 25 жовтня (№114).

Advertisement