Page 1

Єдина Країна Единая Страна

p%*“%ë=…=-ì=*“,

№10 (936) Среда, 5 марта 2014г.

ВСЕУКРАИНСКОЕ ИЗДАНИЕ

Среда, 5 марта 2014 года №10 №10 (936) Цена договорная

Чит. стр. 6

×ÈÒÀÉÒÅ â ýòîì íîìåðå:

Магнитные бури

в МАРТЕ R

В “РОКСОЛАНЕ А М А Л К ”РЕ

ЗАЛОГ УСПЕХА

КУ «НЕБАЙДУЖИЙ ТЕЛ З Я ` В ЕФО З Я 4-10-31, 2-47-65 І Н» Н ЛІ 097-15-33-601; 09 7 099-93-25-100 Ви маєте можливість звернутися до газети га а з будь-якими своїми проблемами, поп по п попросити поради чи сприяння у вирішенні невідкладних питань. Телефонуйте! Ми допоможемо Вам!

Редакція газет «Роксолана-Максі» и

R

R

1

Новые метлы Сумщины стр. 2 А. Цилуйко «... я заявляю, что буду баллотироваться на эту должность». стр. 4 Обращение ахтырчан к Путину стр. 6 Напиваться 8 Марта не похвальный поступок стр. 14 Гнидники нашего города стр. 15


2

p%*“%ë=…=-ì=*“,

m`x pechnm НОВІ ПРИЗНАЧЕННЯЯ

Íà Ñóìùèíå íîâûé ãóáåðíàòîð Âëàäèìèð Ïåòðîâè÷ ØÓËÜÃÀ

НАША СПРАВКА: СПРАВКА

РОДИЛСЯ: 29 марта 1973г в Одессе; Р ОБРАЗОВАНИЕ: 1996 г закончил естественно-географический факультет Сумского госуО дарственного педагогического института им.Макаренко, в 2008 году там же аспирантуру; д РАБОТА: РАБОТА АБОТА С 1997 997 по 200 2 2009 год - главный редактор Сумского областного еженедельника «Пресс - информ», директор Рекламно-издательской компании «Медиа Информ». С 2010 года - председатель правления Сумского городского общественного социального эколого-правового центра «Экоправо-Сумы». С 2002 года возглавляет правление СОГО «Лига КВН Сумщины» С 12 декабря 2012 - народный депутат Украины 7- го созыва от партии ВО « Батькивщина». Победил в одномандатном округе №161 (центр в Ромнах). СЕМЕЙНОЕ ПОЛОЖЕНИЕ: женат, есть дочь и сын

Ñóìñêàÿ îáëàñòü ïîëó÷èëà íîâîãî ðóêîâîäèòåëÿ ìèëèöèè НАША СПРАВКА СПРАВКА::

НАША СПРАВКА:

Р РОДИЛСЯ: 2 августа 1961 г. в Ахтырке ОБРАЗОВАНИЕ: в 1984 году окончил Харьковский инженерно-строительный институт, О ф факультет – промышленное и гражданское строительство РОБОТА: до института работал слесарем механико-сборочных работ на заводе «СельР ххозмаш», с 1984 по 1987 г.г. – мастер-строитель в пгт. Великая Багачка (Полтавская о обл.),1987-1994 г.г. – в Ивановской опытно-селекционной станции прошел путь от масстера-строителя до заместителя директора. С 1994 года работал первым заместителем п председателя исполкома райсовета, в 1995 году - первый заместитель главы райгоссадминистрации. С 22 июня 1998 по 2014 г.г. – руководитель Ахтырского райавтодора. СЕМЕЙНОЕ ПОЛОЖЕНИЕ: женат, 2 сына С ХОББИ: авиамоделирование, спорт и музыка Х

R

Керівникам підприємств установ та організацій різних форм власності

ПОВІДОМЛЯЄМО, що на території Охтирського району створена філія Регіонального відділу психофізіологічної експертизи, при ДП "Центр медичних технологій" ТОВ „Сумський регіональний „Медичний центр безпеки дорожнього руху" завданням якого є проведення психофізіологічної експертизи працівникам щодо відповідності до професійних вимог з виконання робіт підвищеної небезпеки та тих, що потребують професійного добору, згідно вимог ст. 5 Закону України "Про охорону праці", пункту 2.13 наказу Міністерства охорони здоров'я України № 246 від 21 травня 2007р. «Порядок проведення медичних оглядів працівників певних категорій», та спільного наказу Міністерства охорони здоров'я України та Держнаглядохоронпращ №263/121 від 23 вересня 1994 року «Про затвердження Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі». Психофізіологічна експертиза з видачею висновка проводиться за адресою: м.Охтирка, вул. Транспортна,8 ( на території колишнього автобусного парку).

Графік роботи кожен - четвер місяця з 9-00 до 15-00

Додатково повідомляємо, що в р аз і н е о бх і д н о с т і м ож л и ва організація проведення виїзних психофізіологічних експертиз на території замовника за попередньою домовленістю.

0542-79-08-10

Поздравляем!

Щиро вітаємо з Днем народження нашу найкращу в світі

Євдокію Григорівну Шейко!

Летять роки в міжзоряний політ, Але душа нехай про це не знає! І хай так буде ще з півсотні літ, Нехай твоя бадьорість не згасає! Хай доленька відсипле ще сповна І радості, й наснаги, і здоров’я! Нехай в душі завжди цвіте весна І серце зігрівається любов’ю!

Від усього серця поздоровляємо з Днем народження Шейко Євдокію Григорівну!

РОДИЛСЯ: 11 ноября 1959 г в с.Череповка Бурынского района ОБРАЗОВАНИЕ: высшее военное и юридическое РАБОТА: 1977 – 1991 – служба в Советской Армии, 1991-1998 – занимал руководя-щие должности в учреждениях по исполнению наказаний УВД Украины в Сумской обл.; 1998-2001 – служба на руководящих постах в УМВД Украины в Сумской обл.; 2001-2002 – преподаватель-методист Сумской филии Харьковского НУВД; 2005-2009 – начальник отдела по взаимодействию с правоохранительными органами и оборонными работами аппарата Сумской ОГА; 2009-2010 – начальник управления Государственного департамента Украины по вопросам наказаний в Сумской обл.; 2010 – 2012 – работа в Государственной контрольно-ревизионной службе в Сумской обл. С 1 марта назначен начальником УМВД Украины в Сумской области.

Èãîðü Þðüåâè÷ ÀËÅÊÑÅÅÂ

5 березня

З любов’ю від чоловіка Івана і сина Романа

Àíàòîëèé ßêîâëåâè÷ Ðè÷êàëü

 ãîðñîâåòå íîâûé õîçÿèí

№10 (936) Среда, 5 марта 2014г.

Шановні виборці і всі жителі району, звертаємось до Вас і доводимо до Вашого відома, що ми, депутати: - обласної ради ЗУБКО Володимир Іванович, - районної ради – МАСЛЮК Катерина Григорівна, КУРИЛО Олександр Степанович, ЗУБКО Сергій Володимирович вийшли з рядів Партії регіонів за власним бажанням, оскільки вона себе дискредитувала перед народом. Ми підтримуємо сьогоднішній курс нашої влади і готові плідно працювати.

Люба матусю, бабусенько мила, Спасибі велике, що ти нас зростила, Що ти нас любила, усім помагала. Молилась за нас і добра нам бажала. Бажаєм здоров’я багато-багато, Хай щастя і мир залишаються в хаті. Хай горе обходить завжди стороною, А радість приходить і ллється рікою. Ми — твої діти, онуки, рідня — Бажаємо сонячних днів тобі щодня. Бажаємо довго-довго прожити, А ми тебе любили і будем любити!

З любов’ю і шаною, донька Наталія, зять Юрій, онуки Віка, Оля і Максим

Найщиріші побажання з нагоди Дня народження Євдокії Григорівні Шейко! Хай сміється доля, мов калина в лузі В колі щирих, вірних і хороших друзів. Зичим тобі щастя, радості, тепла, Успіхів, здоров’я, злагоди й добра. Хай крокують поруч вірність і кохання. Хай здійсняться мрії і твої бажання.

З любов’ю, родина Калашникових з Конотопа та родина Шейко з Поліг

Сердечно поздоровляємо з Днем народження Євдокію Григорівну Шейко!

Вітаємо й хочемо Вам побажати Так само зірково завжди виглядати. Щоб було в житті у Вас тільки хороше, Щоб праця приносила радість і гроші. Хай будуть міцними здоров’я і сили. Щоб Ви всі бажання і мрії здійснили. Удача до Вас хай приходить частіше, Щоб успіхів було все більше і більше.

З повагою, родини Легеньковських


№10 (936) Среда, 5 марта 2014г.

7 марта

Поздравляем!

bIŠ`mm“

Искренне и сердечно поздравляем с юбилеем – золотой свадьбой Тараненко

Василия Федоровича и Раису Николаевну!

Нам не скрыть ни чувств, ни слов высоких, Пусть сияют нежно, как светец Самые заветные строки – Вам родные, мама и отец! Прозвенев сурово многострунно В слитке счастья, горя и тревог, Между свадьбой золотой и юной Вам совместный путь нелегкий лег. Сердцем и душою голосуем Мы за Ваш отцовский крепкий род И про Вашу свадьбу золотую Пусть сегодня слышит весь народ.

С любовью дети Костя, Регина, внучка Юля

Сердечно поздравляю с золотой свадьбой Тараненко

Василия Федоровича и Раису Николаевну!

Пусть Вам много обоим лет И на лицо легли морщинки, А в волосах уже блестят, Как снег седые паутинки. Но не страшны для Вас года, Вы не хотите жизнь иную. Так будьте молоды всегда, Встречая свадьбу золотую!

Татьяну Владимировну!

Желаем в жизни лишь удачи и достижения мечты, Пусть будут легкими задачи На трудном жизненном пути. Будь молодой, всегда красивой, Желанной, доброй и простой, Всегда приветливой и милой, всегда любимой и родной.

Тетяну Григорівну!

10 березня

З повагою колектив КЗ ОЦРБ інфекційного відділення

Від щирого серця поздоровляємо з Днем народження Тетяну

Григорівну Дульську!

Нехай сьогодні наші привітання У серці Вашому залишать добрий слід, Отож прийміть найкращі побажання Здоров’я, щастя на багато літ. Всю доброту, яка існує в світі, Всю радість, що живе серед людей, Найкращі всі, що до вподоби квіти, Даруєм Вам у цей святковий день. Нехай Господь завжди у поміч буде, А матір Божа береже від зла, Бажаємо здоров’я, щастя, сили, Радості земної і тепла!

З повагою сім’ї Легеньковських і Шейко

10 березня

Шановні працівниці та студентки Охтирської філії СумДУ! Прийміть щирі вітання з прекрасним жіночим святом Весни! Неххай лагідна посмішка весняного сонця дарує Вам міцне здоров’я, ккрасу та чарівність, родинне тепло та затишок. Нехай Ваша добротта, ніжність, жіночність завжди сповнюють серця радістю і любов’ю, б будуть запорукою миру та злагоди, а Ваша праця йде на користь ссправі, дає наснагу, для здійснення всіх Ваших задумів. Щасливої В Вам жіночої долі та надійного чоловічого крила.

ËÞÁI ÆIÍÊÈ!

Коллектив инфекционного отделения ЦРБ поздравляет с праздником 8 Марта своего руководителя Яремчук

Бажаємо міцного здоров’я, щастя, щоденного натхнення, Божого благословення. Нехай ваше оточення поповнюється тими людьми, які зможуть Вас підтримати в потрібну хвилину, а життєва дорога буде багатою на добро, любов, щастя. Нехай кожен день буде осяяний високим злетом душі, а добре самопочуття і гарний настрій стануть запорукою Вашого процвітання.

Вітаємо з Днем народження

Тетяну Григорівну Дульську!

Нехай жіноче щастя Н кквітне веселково, І хай лунає скрізь привітне слово. п Хай Бог благословляє Х Вашу долю, В Здоров’я, щастя, радості й любові. р З повагою, колектив КП «Лікувальноконсультативний центр»

Щиро вітаємо найдорожчу у світі людину, кохану дружину, турботливу маму і ласкаву бабусю Тетяну Григорівну

Дульську з Днем народження!

Тебе, рідненька, добра і мила, Наша дорогенька, наша золота, Раді ми вітати у ці дні, Бо ти для нас єдина на землі! Спасибі ж, матусю, спасибі, бабусю, За те, що теплом зігріваєш ти нас, Що у будь-яку хвилину Ми можемо серцем схилитись до тебе. Всією родиною ми тебе вітаємо, Довгого віку, здоров’я бажаємо, Щодня, щогодини хай тобі щастить, Щоб жити хотілось, творить і любить! З любов’ю, чоловік, діти і внуки

Вітаємо з ювілеєм Даценко

Євдокію Григорівну!

Шановна мамо, бабусю! Прийми щирі вітання з нагоди твого ювілею. Залишайся завжди красивою, ніжною і люблячою! Нехай в нашій родині панують мир та злагода. Нехай щаслива посмішка, успіхи, вдача та впевненість у завтрашньому дні завжди супроводжують Вас! Нехай сповняться всі Ваші мрії і здійсняться бажання!

Вітаю Вас з чарівним святом весни – Міжнародним жіночим днем – 8 Березня! Бажаю Вам завжди бути чарівними та неповторними, щасливими та життєрадісними. Нехай Вас оточують турботливі чоловіки, підтримують та поважають колеги, зігрівають своєю любов’ю рідні та близькі. Нехай серця Ваші сповнюються радістю та світлим коханням, гарним весняним настроєм, а в оселях панують мир та затишок, добробут та злагода. Депутат міської ради Олександр Береговий

Äîðîãèå æåíùèíû, ïðèìèòå ìîè ñàìûå èñêðåííèå ïîçäðàâëåíèÿ ñ çàìå÷àòåëüíûì âåñåííèì ïðàçäíèêîì — Ìåæäóíàðîäíûì æåíñêèì äíåì 8 ìàðòà! Только представительницы прекрасного пола способны соединить в себе нежность и настойчивость, мудрость и вечную молодость. Только у женщин достаточно сил, чтобы делать карьеру, наполнять уютом дом, и окружать заботой близких. Пусть в этот радостный день Вас окружают самые близкие люди, пусть Ваши глаза светятся от счастья как можно чаще! От всего сердца Инна Сопитько

НАШИ САМЫЕ КРАСИВЫЕ, И САМЫЕ ЛУЧШИЕ РАБОТНИЦЫ И ПОСЕТИТЕЛЬНИЦЫ МАГАЗИНА «ФЛОРА» И КАФЕ «МОНПЛЕЗИР»! Примите мои поздравления с самым нежным весенним праздником 8 марта. Вы всегда будете воплощением доброты и заботы, ведь рядом с Вами всегда царит аура добра и нежности. В мире нет ничего дороже и священнее, чем женщина, подарившая ребенку жизнь, и мы преклоняемся перед Вами за это! Пусть в Вашей душе всегда будет весна. Любите, и будьте любимы!

Искренне Ваш Павел Землинский

Дорогі жінки! З нагоди прекрасного весняного свята – Міжнародного жіночого дня 8 Березня! Від усього серця вітаю Вас і бажаю міцного здоров’я, благополуччя, радості, кохання і краси. Адже усе найсвятіше, що дарує нам доля, пов’язане саме з Вами. Хай це свято зігріває надіями, а любов і віра огортають Вас і Вашу родину! Успіхів Вам, гарного святкового настрою, оптимізму та усіляких гараздів! Директор ДП «Охтирський лісгосп» Юрій Римар

Äîðîãèå ñîòðóäíèöû è ïîñåòèòåëüíèöû ìàãàçèíà «Äåêîð»! С праздником весны Вас! От чистого сердца желаю счастья, любви, благополучия. Пусть пополнится Ваш дом очередным букетом цветов. Пусть не хватает полочек для подарков и вазочек для конфет. В этот день все только для Вас! Ласки, внимания, женского обаяния. С уважением Сергей Гапонов

Шановні, любі жительки Груньщини та працівниці ТОВ «Перше Травня»!

Дозвольте мені від імені чоловіків колективу привітати Вас з першим весняним святом – Міжнародним жіночим днем. Ви заслуговуєте, щоб усі квіти були біля Ваших ніг, щоб чоловіки в захопленні прихиляли перед Вами голови. Бажаю завжди бути щасливими, здоровими, оточеними ніжністю та турботою. Нехай Вас супроводжує впевненість у завтрашньому дні й Ваше життя буде таким, яким Ви його бачите у своїх мріях! Будьте щасливі, здорові й кохані! Від щирого серця директор ТОВ «Перше Травня» Микола Кравчук

Дорогі жінки, милі наші дами! Напередодні цього весняного дня, коли мільйони чоловіків з обожнюванням дивляться на своїх жінок, хочеться привітати Вас зі святом, побажати, щоб Ваші чоловіки не тільки в цей день, а й в усі дні року приносили Вам радість, квіти і привітання, а від Вас отримували посмішки та поцілунки. Бажаю Вам всім величезного щастя і не менш величезного здоров’я! З повагою директор магазину «Рибачок» Сергій Петкін

З повагою, донька Жанна, онуки

До відома жителів міста та району по філії «Охтирський РЕМ» ПАТ «Сумиобленерго» відбулася заміна №№ телефонів: 4-63-50 - приймальня 4-63-52 – диспетчер РЕМ 4-63-60 – сервісне обслуговування 4-63-63 - інспекція

3

Депутат міської ради, директор Охтирської філії СумДУ, кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки СумДУ Віктор Марущенко у

С любовью, подруга Варя

З великою шаною поздоровляємо з Днем народження Дульську

p%*“%ë=…=-ì=*“,

4-63-61 – обслуговування населення 4-63-62 – розрахункова група з юридичними особами

Ìèëûå ðàáîòíèöû ÎÎÎ «Áðîê-Ýíåðãèÿ» è âñå àõòûð÷àíêè! В этот прекрасный весенний день от всего сердца поздравляю Вас с прекрасным праздником весны и красоты! От всей души желаю Вам яркого весеннего настроения, головокружительной любви и семейного благополучия. Пусть приятные мгновения праздника навсегда поселятся в Вашей душе. Будьте здоровы, и радуйте нас Вашими ослепительными улыбками! Первый заместитель директора ООО «Брок-Энергия» Алексей Щербина


4

`qoejŠ{

p%*“%ë=…= ì=*“,

ПОСТМАЙДАНІВСЬКИЙ СИНДРОМ

«РАЗБОРКИ» НА ЖОВТНЕВІЙ, 11 Я умисно вжила в заголовку жаргонізм «разборки», бо інакшого слова, щоб описати все, що відбувалось, годі й знайти. Не хочеться давати нікому оцінок і робити висновки, читач має сам це зробити. Просто репортаж з місця подій. На вулиці юрба людей. Із залу засідань міської ради виведені колонки і охтирчани мають змогу чути, про що йде мова всередині. Спочатку активісти майдану діляться своїми враженнями. Про те, як вони відстоювали свою думку на майдані в 30-градусний мороз, про те, як горіла палатка, як зривались гранати і як смажили активістам млинці, як тягали каміння і спали по дві години. Н е о б і й ш л и у ва го ю і недільний мітинг по вшануванню «Небесної сотні». Зокрема, Мирослава Лисенко розповіла, як депутат міської ради Федір Кіселар наказав їй заткнути рота: «Федя, ти мені скажи, де була твоя жінка, коли я в 30-градусний мороз спала на піддонах, тягала каміння? А ти мені кажеш закрий рот?!» Ольга Косарєва теж виступила з наболілим: «Я думала, що в Охтирці все буде організовано, буде сценарій ,виступаючі. Однак виявилось, що тим, хто дійсно був на Майдані, слова за регламентом не передбачено. Я дуже жалкую, що ми говорили з вузьким колом людей і дуже мало нас почуло. Я нещодавно була в Котельві. Там якраз проходив мітинг, де мені сказали ,що зняли Тетяну Корост – голову селищної ради. Ви всі знаєте, що Котельва була як великоднє яєчко. І тепер її, таку господарницю, зняли. Я не прихильник партії регіонів, але треба розрізняти, хто давав накази розстрілювати мирних жителів, а кого примушували вступати в партію. Я не є шанувальницею Цілуйка, але коли побачила, як його смикають – то зробила висновок ,що треба бути хоч трохи цивілізованими».

М. Чупаков Однак бути цивілізованими хотілось не всім. Зокрема, до слова вийшов місцевий свободівець Микола Чупаков: - Я приїхав з Майдану і думав, що все, відстрілялись, але де там, війна продовжується. Ті, хто там був – не складайте руки. Ми одна велика охтирська сім'я і р ні одна тварина не має права м заходити і диктувати нам ж умови. А оцього, що між моїми друзями сидитьь (показує на О.Цілуйка),, о була б моя воля, я б його викинув звідси. а Наталія Миронова звинуватила міську владуу ні в тому, що за бюджетні а гроші людей возили на антимайдан: - За гроші з бюджетуу и кожного дня відправляли автобуси не тільки з бид-о О. ломасою, а й з тими, хто бив майданівців, про--

Н. Миронова вокував драки. За це повинен відповідати не тільки Цілуйко, а й уся партія. Місцевий підприємець та голова міського осередку партії «УДАР» Інна Сопітько розповіла, що допомагала коштами під час організації поїздок на майдан. А також звинуватила Олександра Цілуйка в тому, що він тиснув на підприємців: - Колись в Охтирці були підприємці, готові надавати допомогу, а тепер таких меценатів нема. Якщо допомагаєш, значить багато заробляєш. Якщо в тебе якась проблема і ти намагаєшся її вирішити, то говорили так: ви зробіть це, а ми вам ось це. Я ніколи не забуду, як за дозвіл на козирок, що біля «Кнєжі», взамін ми поставили лавочки в парку… Депутат міської ради Тетяна Макарова внесла пропозицію негайно обрати нового господаря в місті: - Я не була на майдані, бо в цей час виконувала свій обов’язок як учитель, але щодня просила свою 84-річну матір, щоб вона молилась за те, аби не вбивали наших людей. Нам треба обрати нового господаря і просто людину. Що заважає нам зробити це сьогодні? У залі прозвучали вигуки: «Відставка!» Надалі знову до мікрофона вийшла активістка Наталія Миронова: - Пропоную вийти до людей і запитати, кого б вони хотіли бачити на посаді секретаря і виконуючого обов’язки. Але нагадаю, що на виборах, які були спотворені партією регіонів, крісло секретаря зайняв той, хто не набрав і трьох тисяч голосів. Але в нас була людина, яка всього на 41 голос набрала менше. Не треба скидувати з рахунків цього. У нас є законно обраний Алєксєєв. Депутат міської ради Валерій Бабич: - Давайте будемо чесні самі перед собою. Щоб не було поділу на синіх чи оранжевих, щоб не перебігали з партії в партію, давайте всі депутати підемо на перевибори. Хай люди зроблять оцінку і виберуть, кого вважають за потрібне. Депутат міської ради Федір Кіселар ( м о во ю оригіналу): - Щас ми всє напішем заяви. Єслі ти такоє хочеш. А я вам расказиваю, если сегодня всє депутати пойдут

Ф. Кіселар в отставку, город останєтся бєз руководства. - Фєдя, не вводі людей в оману. Згідно закону, до ізбранія нових депутатов, всі виконують свої обов’язки. - Та хай Цілуйко йде домой. Валєра, пусть Цілуйко ідьот домой і дома руководіт. Заява сегодня, Александр Владимирович.

М. Лисенко Мирослава Лисенко: - Олександр Володимирович все одно піде. На посаду секретаря пропоную Костю Глущенка, який стояв під кулями. А ви, депутати, самі вирішуйте. Ф.Кіселар: - Глущенко Костя, шо ти молчиш? Встань і скажи. Однак ніхто не встав і нічого не сказав. Ігор Алєксєєв: - Щоб зняти напругу ,заява повинна бути написана зараз, негайно. Ф.Кіселар: - Посмотрітє, как он сідіт в крєслє, как царь. Д а л і п о п р о с и в с л о во О.Цілуйко: - Я хотів почути кожного. Не пройшло й місяця, як Макарова вийшла з партії регіонів. Ф.Кіселар: - Ну і што, правильно сдєлала! - Не пройшло і 3 дні, як «Кулиничі», великий господар Мисик фінансував антимайдан. Хто в нас продає їх хліб, ганьба. - Алєксандр Владимирович, закройтє рот! - Коли я озвучував про свій вихід з Партії регіонів Алєксєєв з Будником були у Яговдика. - Хватіт врать. Пошол вон отсюда! Читай заяву! - Ведіть себе достойно. Для мене посада ніколи не була самоціллю. Те, що не призначались вибори – не моя вина. - Та читай заяву і валі отсюда. Пошол вон. - Ти вже на мене тиснув своїми бандитськими методами. ур - Ти мнє угрожаєш?

О. Шейко

До трибуни виходить директор ТОВ «Водоторгприлад» Олексій Шейко: - Я на своїй шкурі два з половиною роки відчував тиск. За моєю спиною 130 чоловік працюючих з с і м ’ я м и . В а ш а п а р ат націлено працював проти підприємства по водопостачанню і водовідведенню, просто душив. Ви умисно не підписували документи, ви в області просили, щоб не давали нам ліцензію. Ви мені говорили, що ніхто в житті не віддасть владу з партії регіонів, а воно раз - і лопнуло. Ви йшли в депутати по списку і повинні піти і з посади, і з депутатства. Вас загнали в кут, у вас немає виходу, вас звідси не випустять. Треба подумати і про своє здоров’я ( в залі сміх). Врешті решт заяву в.о. написав: «В зв’язку з політичною ситуацією та непримиренням громади міста, зніміть мене з посади» число поставив 27, хоча відбувалось все 26. Заяву примусили переписати і депутати вирішили негайно провести засідання сесії, щоб обрати нового секретаря. Мирослава Лисенко: - Після того, як програли вибори, Федя сказав: «Плохо поработалі». Я тоді ск сказала: «Алєксєєв – це л яка підчиняється «Я міг би подати на суд і одно- людина, Ф Де б вони не були, значно виграв би справу. Адже було Феді». Ф йде, а Алєксєєв порушено відразу кілька статей За- Федя кону про місцеве самоврядування за ним. Це моя думка, щодо механізму звільнення секре- а ви депутати думайте. Я Ігор Юрійович не таря міськради. Але я обрав інший Якби бу з Кіселаром, я б його шлях: 25 травня відбудуться також був пі а так – ні. вибори Охтирського міського голови, підтримала, Однак думк у тому я заявляю, що буду балотувам ніхто не тися на цю посаду і розраховую на майданівців пі підтримав і на сесії секрепідтримку розумних людей». та і в.о.міської ради Олександр Цілуйко, тарем об Ігоря Алєксєєва. екс-секретар міськради обрано Олена Кобилко та екс-виконуючий обов’язки міського голови.

САМ СКАЗАВ:

Цілуйко

- Згідно законодавства, відставка секретаря повинна бути з кількох причин. Крім політичної, я не бачу жодної. По суті моєї роботи є якісь претензії? Викрик з залу: «Наше місто перетворилось у велику яму» - Тут тільки претензії кількох бізнесменів. Не вистачає тільки Пелиха, з яким міська рада проводить судові позови. З залу чути «Ганьба», «Відставка», «Заяву давай». Алєксєєв вириває з рук мікрофон, Цілуйко сідає. Алєксєєв ,говорить, що на заяві немає підпису. Цілуйко починає щось говорити, Ф.Кіселар: - Встань і говорі стоя! - Я не піддаюсь бандитам! Наталія Миронова: - Ви тільки що назвали бандитами людей, які стоять на вулиці, мерзнуть, чекаючи, коли ви підете у відставку, ганебна ви така людина. О.Цілуйко: - В нас є депутат, який постійно тисне і погрожує. На завтра я скликаю сесію і відкликаю себе з відпустки, якщо в цьому є потреба.

№ 10 (936) Среда, 5 марта 2014г.

З ПЕРШИХ ВУСТ

ПАМ’ЯТНИК ШЕВЧЕНКУ – РЕЗУЛЬТАТ СПІЛЬНИХ ЗУСИЛЬ І ПОДАРУНОК ОХТИРЧАНАМ В минулому номері «Роксолани» зразу у двох публікаціях згадувалося про майбутній пам’ятник Шевченку в Охтирці. Екс-мер Ірина Демченко нарікала, що в нинішній скрутний час витрачати бюджетні кошти на пам’ятники – це недозволена розкіш. Разом з тим, інша інформація дає фото уже виготовленого пам’ятника, який уже привезли в Охтирку, щоб встановити до 200річчя з дня народження Кобзаря, виготовленого за рахунок меценатів. Як стало відомо, ідея встановлення цього пам’ятника в Охтирці виникла у народного депутата України Ігоря Мірошниченка,, нашого земМірошниченка ляка з Лебедина. Поскільки планується така значима для нашого міста подія, ми задали Ігорю Михайловичу запитання, які зацікавлять багатьох патріотично налаштованих охтирчан. - Коли у Вас виникла ідея створити пам’ятник Тарасу Шевченку? Ідея створити пам’ятник в Охтирці у мене виникла досить давно, оскільки я з подивом дізнався, що в одному з найбільших міст на Сумщині пам’ятник Кобзарю є лише у вигляді бюсту, і то на території райвідділу міліції. Тому виникло бажання побудувати пам’ятник. - Який саме образ Шевченка було обрано для пам’ятника? - Ми обрали монумент Кобзаря на повний зріст, понад 3 метрів. Фігура молодого Шевченка зроблена зі спеціального матеріалу – бетону і обкована міддю. Зобразити його у молодому віці було принциповим бажанням і моїм, і міського голови Олександра Цілуйка. На мій погляд, в Україні є багато пам’ятників Кобзареві, коли він згорблений, замучений, нещасний, як символ України. Але наш Шевченко в Охтирці – це молодий інтелігентний, освічений, розумний чоловік. Його вираз обличчя говорить про те, що він, певно, опановує черговий філософський твір. Ця скульптура буде унікальною, тому що такої немає в жодному місті України. Ми її розробили разом із скульпторами Микитою Кальченком та Георгієм Чуєнком. Пам’ятник буде встановлено біля міської ради, поруч з якою планується розширити сквер. Як відбувалася підготовка спорудження пам’ятника і хто профінансував цей проект? - Поспілкувавшись з місцевою владою та з виконувачем обов’язків міського голови Олександром Цілуйком, ми домовилися, що я знайду дві третини коштів на пам’ятник і буду займатися проектом, а міська рада виділить третину вартості пам’ятника. І в підсумку спільними зусиллями ми його встановимо. Так як я не олігарх, мені довелося залучити до побудови пам’ятника і власні кошти, і кошти меценатів, і інших небайдужих людей. У підсумку мною було зібрано близько

І. Мірошниченко двохсот тисяч гривень, які ми передали скульпторам. Міська рада проголосувала про виділення на пам’ятник 100 тисяч гривень. Але, на превеликий жаль, жодної копійки з міського бюджету так і не було перераховано, оскільки Державне казначейство впродовж кількох місяців блокувало кошти, які було виділено. І тому встановлення пам’ятника до 200-річчя Шевченка було під великою загрозою. Скульптори працювали в кредит і відмовлялися віддавати готовий пам’ятник до тих пір, поки не будуть перераховані кошти. Я повідомив про це Олександра Цілуйка. І виконувач обов’язків міського голови сказав, що оскільки є проблема з перерахуванням коштів, він знайде меценатів, що і було зроблено. До речі, найбільшу частину вніс охтирчанин Олександр Снітко. Тому я вважаю, що цей пам’ятник є результатом спільних зусиль - і моїх особистих, і зусиль міста, і групи меценатів, і ВО «Свобода». Безперечно, я не можу применшити того, що непереборне бажання поставити у своєму місті пам’ятник було і у виконувача обов’язків міського голови, який, правда, вже зараз відставлений. Тому наше завдання, не залежно від політичних ситуацій, встановити цей пам’ятник до 200-річчя Великого Кобзаря. Це буде своєрідний подарунок охтирчанам. - Чому було обрано саме Тараса Шевченка? - На мій погляд, Тарас Григорович – символ боротьби України. Особливо це актуально зараз, коли ми перемогли надзвичайно страшний режим. У мене було і є непереборне бажання обов’язково записати цитату Шевченка на його пам’ятнику: «Кайдани порвіте і вражою злою кров’ю Волю окропіте».. Це те, що окропіте» було необхідно українцям. На мій погляд, ми порвали всі кайдани. Тому ми маємо бути натхненні віршами Кобзаря, бо вони неперевершені. Ми маємо вшановувати своїх героїв. До того ж тепер у нас є й сучасні герої – герої Небесної сотні. Я думаю, що в Охтирці та в інших містах Сумщини мають з’явитися назви вулиць на честь цих людей, які власною смертю здобули перемогу над бандитським режимом. Подвиги героїв мають бути перед очима людей у вигляді пам’ятників, назв вулиць та інших певних символів. Це все має у нелегкий для українців час об’єднати націю довкола спільних цінностей, боротьби з корупцією та ідеї соборної й незалежної України.


№ 10 (936) Среда, 5 марта 2014г.

Šnk|jn t`jŠ{ БЛАГОЕ ДЕЛО

РАКЕТЧИКИ ПРИВЕЛИ В ПОРЯДОК СКВЕР

Детская площадка по ул.ХХ Партсъезда превратилась в груду обломков и свалку мусора. Ахтырские ветераны-ракетчики решили привести ее в порядок. Отставные капитаны, подполковник, прапорщики дружно принялись за работу. Кто-то собирал мусор, кто-то пилил доски, а кто-то ремонтировал детскую горку. - Каждый год, как На фото: слева направо: С.Ю.Танчук, В.И.Геринович, А.А.Голец, только тает снег, члены ветеранской ор- С.С.Лысенко, Н.Н.Говядин, А.М.Спижевой, П.А.Чередниченко, ганизации «Доблесть, А.М.Глухов, В.В.Бабич, А.Ю.Гузенко, М.Д.Гриневский, сидят мужество и честь» приводят в порядок О.В.Кононенко с внуком Егором и Е.В.Махно сквер ракетчиков, обтянута сеткой рабица. Ребята Благое дело совершают бывшие говорит депутат городского совета смогут играть в футбол, волейбол, военные. Если бы еще уважали их Валерий Бабич, - мы ни копейки из а зимой можно залить каток и играть труд, не мусорили и не ломали детгородского бюджета не потратили в хоккей. ские горки. А еще к субботнику надо на содержание памятника и площадАктивное участие в облагоражива- привлекать и хозяев близлежащих ки. Все делаем общими усилиями. В нии территории принимают и местные магазинов. Ведь именно от них несут этом году мы отмечаем 30-летие жители Ольга Тесля, Нина Дейнего, на площадку всякие фантики, пакеты 19-го полка и планируем построить Валентина Стеценко, Елена Вовк, и бутылки. спортивную площадку. Она будет Вера Дыба, Валентина Савченко, Больше фото смотрите на сайте. располагаться за детской и будет

ÑÒÀËÎ ÈÇÂÅÑÒÍÎ, ×ÒÎ... …ЧМЫРЬ ВЕРНУЛСЯ НА СУМЩИНУ

Бывший губернатор Сумской области Юрий Чмырь вернулся в Сумы и присутствовал на церемонии представление нового губернатора. Юрий Чмырь проинформировал, что ему подписали в Администрации Президента заявление на увольнение, и в понедельник он приехал в Сумы. На данный момент он остается действующим главой Федерации футбола Украины в Сумской области. Он заявил, что подумывает о том, чтобы заняться общественной деятельностью и готов помогать нынешней власти ради стабильности в области, высказал свою поддержку целостности Украины.

…ПРОКУРОР СУМСКОЙ ОБЛАСТИ УВОЛИЛСЯ Прокурор Сумской области Руслан Белоконь написал заявление об увольнении с 28 февраля. Он сделал это по требованию и.о. генпрокурора Олега Махницкого после совещания в Киеве 25 февраля. Пока судьба заявления и Белоконя не известна, он продолжает ходить на работу, так как должен отработать две недели, положенных по закону. В прокуратуре области ждут нового назначения. Вариантов много. Рассматривается и вариант переназначения на должность Р.Белоконя. Напомним, Руслан Белоконь был назначен на должность прокурора Сумской области 2 марта 2012 года. До назначения в Сумы работал начальником главного управления Генеральной прокуратуры Украины.

…ЗА КАЖДЫЙ ПЕРВОЦВЕТ – ШТРАФ 49 ГРН. Пришло время весенних первоцветов. В основном на рынках начали появляться подснежники складчатые с красивыми белыми цветами, которые везут из крымского полуострова. Но торговля ими является незаконной. Те, кто хочет заработать таким образом, будет вынужден заплатить штраф. Согласно законодательству, он составляет от 153 до 408 грн. с конфискацией растений или без нее. Также придется заплатить и компенсацию в размере 49 грн. за каждое растение.

…ТОРГОВАТЬ СПИРТНЫМ СТАЛО ПРОЩЕ ПОдним из шагов по оптимизации работы бизнеса является облегчение процедуры получения лицензии на право розничной торговли алкогольными напитками и табачными изделиями. «Эти разрешительные документы выдаются органами Миндоходов субъектам хозяйственной деятельности всех форм собственности, зарегистрированными на территории Украины, в том числе их производителями, при наличии соответствующих документов, комментирует начальник ГУ Миндоходов в Сумской обл. Александр Семченко. Для получения лицензии на право розничной торговли алкогольными напитками и табачными изделиями нужно подать заявление в Главное управление или в Центр обслуживания налогоплательщиков по месту ведения предпринимательской деятельности. К заявлению добавить справку органа доходов и сборов о регистрации электронных контрольно-кассовых аппаратов (книг учета расчетных операций), которые находятся по месту торговли. Лицензия или решение об отказе в ее выдачи предоставляются заявителю не позже 10 календарных дней со дня получения документов. Кстати, в прошлом году выдано по Сумской обл. более 4300 лицензий.

ПОЛІТИЧНЕ РІШЕННЯ

ОХТИРСЬКІ ДЕПУТАТИ ЗАКЛИКАЛИ ДО МИРУ

Депутати Охтирської міськради у неділю, 2 березня, Депутат зібралися на позачергову сесію, щоб розглянути питання звернення щодо суспільно-політичної ситуації в Україні, спричинен спричиненої наміром Російської Федерації ввести збройні сили на територію те нашої держави. Депутати засудили дії, підшто що підштовхують до загрозливої межі між миром і війною, пр можуть призвести до розколу нашої країни і тривалого громадянс громадянського конфлікту з людськими жертвами. зв Сесія звернулася до Верховної Ради України та уряду з вимогою використати всі наявні внутрішні та зовнішні дл спеціалізації суспільно-політичної ситуації. ресурси для

КОМИССАРИАТ СООБЩАЕТ

ДЕЛО НАСТОЯЩИХ МУЖЧИН

Служба в Вооруженных силах Украины за контрактом призвана помочь п решить многие проблемы молодых людей при выборе профессии. Ведь армия не только воспитывает моральную стойкость и физически здорового человека, но и развивает развивае дисциплину и самостоятельность. Военный комиссар Ахтырского-Великописаревского А ОГВК Виталий Капитон рассказал, ра что служба способна создать условия успешного карьерного роста, предоставить социальную и правовую защиту, з медицинское страхование. Более того, будущий контрактник к будет иметь стабильную зарплату и возможность возможно получить жилье, работать в молодом коллективе. Так что если вы заинтересовались службой в Вооруженных Вооружен Силах Украины или хотите узнать более детальную информацию, обращайтесь в АхтырскийВеликописаревский Великопис военный комиссариат по адресу: г. Ахтырка, Ахтырка ул. Гафановича, 12, каб. 18. Тел.: 2-32-82, 2-34-30, 2-39-28, 2066-028-75-25

КРИМІНАЛЬНІ НОВИНИ

ОБІКРАЛА МАГАЗИН

15-річн 15-річна дівчина викрала з місцевого магазину, в пра якому працювала її мати, 7000 гривень. Охти До Охтирського міськвідділу міліції звернулася власниця магазину, яка повідомила, що при невідомих обставинах з шухлядки її столу зникло 7000 гривень. Ці гроші були задл придбання товару, але коли його доставили, лишені для розрахува розрахуватися було нічим. На вказану адресу виїхала слідчо-оп слідчо-оперативна група. Під час огляду місця події, слідів проникнення в магазин міліція не виявила, вхiднi про дверi були замкненi та непошкодженi. В ході розмови з продавцями продавцям з’ясувалось, що до торгівельної точки часто заходила донька однієї з продавщиць. Правоохоронці, не д гаючи часу, часу рушили за вказаною адресою. Побачивши на порозі будинку стражів порядку, 15-річна дівчина зробила буд вигляд, що не розуміє причини їх візиту. Але у ході бесіди з правоохоронцями, дівчина зізналася, що того дня вона правоохо прийшла в гості до мами, а коли залишилась в магазині сама, вона помітила в ящичку гроші. Скориставшись тим, що нікого поряд не має, швиСкорист денько їх забрала, і положила до кишені. На запитання, що змусило змусил її скоїти крадіжку, вона відповіла: «Хотілося добре відпочити з друзями». За скоєне дівчині може завідп грожувати до трьох років позбавлення волі.

p%*“%ë=…= ì=*“,

5

СЛУЖБА 101 ІНФОРМУЄ

НЕВДАЛИЙ ЗАРЯД АКУМУЛЯТОРА 26 лютого близько 5 години ранку до пожежної частини надійшло повідомлення від жителів вул. Червоноармійська. На місці події пожежники з’ясували, що палає автомобіль ВАЗ 21063. Власник машини вирішив підзарядити акумулятор свого залізного товариша, в результаті «Жигулі» майже повністю знищена. Вогонь не помилував салон авто, багажний відсік та 2 задніх колеса. А причиною всьому - коротке замикання електромережі в автомобілі, яке нанесло власнику збиток у 25 тис.грн.

ПОЖЕЖА В КУЗЕМИНІ 27 лютого в Куземині тлів житловий будинок. Надзвичайна подія сталася близько 6 години ранку. Як з’ясували пожежники, причиною загорання дерев’яної споруди – неправильне облаштування пічки. В результаті - пожежу локалізовували 2 години поспіль. Добре, що господарі примітили тління будинку і вчасно викликали рятівників. Тому господарі та цінні речі не постраждали, окрім самої печі та домашнього одягу, який знаходився на горищі.

СЛУЖБА 102 ПОВІДОМЛЯЄ

КРИВАВА РОЗПРАВА З ДАЛЕКОБІЙНИКОМ 28 лютого в лісосмузі між Охтирським та Котелевським районами був знайдений труп чоловіка 1970 року народження. Далекобійник повинен був доставити вантаж до Москви, але завадила передчасна загадкова смерть. Близько 15 години на кордоні Сумської та Полтавської областей водій помітив нерухомий об’єкт, який лежав на узбіччі. Він викликав міліцію. Після огляду місця правоохоронці визначили, що це тіло вбитого, причиню смерті якого стало два вогнепальних поранення в голову. Чоловік - мешканець Луганська, працював дальнобійником та перевозив вантаж до Росії. Прямував з Кіровограду до митниці у Великій Писарівці. Автомобіль убитого «Renault»( номерні знаки кабіни ВВ 14 21 АК, номер причепу ВВ 4167АК) був знайдений в Охтирці на вул. Революції. Всі документи та вантаж не зникли, будь-яких знаків бійки чи стрілянини в авто не були виявленні. На даний момент правоохоронці з’ясовують деталі вбивства та просять всіх, хто став свідком будь-яких подій з 27 на 28 лютого на дорозі Котельва – Охтирка повідомляти за телефоном: 2-33-44. К.К.

ВИБОРИ - 2014

ОХТИРКА ВИБИРАТИМЕ МЕРА

На 25 травня 2014 року Верховною Радою України призначено позачергові вибори Президента України та Охтирського міського голови.

З метою підготовки актуальних та достовірних списків виборців просимо Вас уточнити свої персональні дані. Перевірити свої персональні дані ви можете навіть не виходячи з дому. Для цього на офіційному сайті ЦВК в розділі "Державний реєстр виборців" є закладка "Особистий кабінет виборця". Зайдіть в неї, натисніть "реєстрація" і внесіть обов'язкову для заповнення поля інформацію. Через деякий час ви отримаєте відповідь на зазначену вами електронну адресу. Якщо у вас немає доступу до інтернету, або ваші дані внесені до реєстру не вірно виправити таку ситуацію ви можете звернувшись до відділу ведення Державного реєстру виборців Охтирської міської ради. Особливо просимо звернутися для перевірки своїх даних виборців: - які голосуватимуть вперше (досягай 18-річчя); - колишніх військовослужбовців строкової служби; громадян, що повернулися з місць позбавлення волі; громадян, які прибули із закордону і знялись з обліку в МЗС; - які неодноразово змінювали місце реєстрації; - які під час останніх виборів у списках виборців виявили неточності в своїх персональних даних, або взагалі були відсутні в них та не звернулись до відділу ведення Державного реєстру виборців особисто. Уточнити свої персональні дані виборці м. Охтирка та сіл Велике Озеро, Козятин, Залужани, Пристань можуть за адресою: м.Охтирка, вул. Чкалова, 27 А, І поверх, другий кабінет, наші телефони: При собі необхідно обов'язково мати паспорт громадянина України, а у разі зміни прізвища — ще й документ, що підтверджує ці зміни.

Прийом громадян здійснюється щоденно, крім вихідних, з 8.00 год. до 17.00 год. Обідня перерва: 12.00 год.-13.00 год. Довідки за телефонами: 4-28-41; 6-30-55; 6-33-27. Начальник відділу ведення Державного реєстру виборців, М.Я.Моісєєнко


6

Единая Страна

p%*“%ë=…=-ì=*“,

№10 (936) Среда, 5 марта 2014г.

Мы спросили:

Что бы вы сказали Владимиру ПУТИНУ ПУТИНУ?? Сложившаяся в Крыму ситуация никого не оставляет равнодушным. Некоторые откровенно не сдерживают эмоций, некоторые безразличны к политике, но сходятся в одном: никому не хочется войны и все против того, чтобы российские войска были на территории Украины.

Михаил ЮРАСОВ ЮРАСОВ,, временно безработный: - Путин, не лезь куда не надо. Почему он ввел войска в Крым? Я думаю, украинцы и сами разобрались бы. Я бы попросил, чтобы он вывел войска и не вмешивался в дела другой страны.

Елена ДУДНИК ДУДНИК,, безработная: - Чтобы он забрал свои войска и ушел от Украины чем дальше, тем лучше. У нас много родственников в России. Если начнутся военные действия, то что нам с ними - не видеться? Я живу в Тростянце, у нас уже набирают в военкомате мужчин до 40 лет. Переживаем, если заберут мужа, что делать, ведь живем только на его зарплату? Свекровь только на лекарствах и держится.

Україна – як вулкан

Сьогодні Україна – як вулкан, Що завжди був, та донедавна – сплячий. Не раз на грім зривався і … змовкав, Терпінням погамований волячим. І ось не просто закурівся дим – Вогонь рвонув у багатьох куточках! Бо рівень всенародної біди Вже перейшов оту, найвищу, точку. Кипить Майдан, ледь стримуючи лють, І владу плавить з низу до вершини, Бо наш, одвіку роботящий люд (Ганьба!) – шукає хліба по чужинах. Бо часті і густі князі й князьки Вуста і очі зав’язали правді, Мерщій розперезали пояски І безборонно крадуть! Крадуть! Крадуть! Уже корито вишкребли до дна, Добро порозпихали десь по норах. Не встигли - то в міжгір’ях вирина Чи по хатках модерних коло моря. Клекоче гнівом київський Майдан, Серця мільйонів пломенять сьогодні. І ллється кров гаряча – не вода! Уже пішла у небо перша сотня. Схиляються державні прапори. Чорніє Україна у жалобі. А тут сусід хижацьки нагострив На нашу землю свій кремлівський чобіт. Та ми – в сідлі. Шевченків заповіт: «Борітеся…» утвердити повинні. Ми волю збережем! Бо з нами – світ. А він скандує: «Слава Україні!». Ніна Багата

Вера КАЛАЧ КАЛАЧ,, учитель: - Это кошмар, что творится. Я бы сказала Путину, чтобы он не верил тому, что показывают. Ему преподносят одну информацию, а на самом деле происходит по-другому. Он не владеет достоверными данными о политической ситуации в нашей стране. Он, как руководитель, должен был приехать и сам оценить ситуацию, пообщаться с народом, а уж потом решить, стоит ли вводить войска.

Владимир СКРИПЧЕНКО СКРИПЧЕНКО,, электрик: - Ну к чему вот это творится в Крыму? Брат на брата идет. Половина россиян в Украине живет, половина украинцев в России. Политики между собой не могут найти общий язык, а простых работяг сталкивают лбами. Я бы сказал ему, чтобы выводил войска из Крыма.

Нина СТОБОРОД СТОБОРОД,, пенсионерка:

Николай ТАРАБАН ТАРАБАН,, пенсионер: - Что ему говорить, если он смотрит на нас и улыбается. Смеется из нас, фашист. Янукович предатель, продал нас с потрохами, а этот пользуется. Я бы ему в лицо сказал, что он бессовестный.

Владимир ГОРОБЕЦ ГОРОБЕЦ,, военный пенсионер: - Я бы его без слов задавил собственными руками. Иначе нельзя. Он уже зажирел и гнать его надо, как Януковича. Не наестся никак за 15 лет. За что он людей уничтожает? Жена моя переживает. Надеюсь, что все пройдет и наши дети будут жить в нормальной стране. Надеюсь, Запад нам поможет.

- Я бы ему сказала, чтоб не лез, куда не просят. Они, наверное, давно затевали это с Януковичем. Хочется, чтобы мир был. Украина, Белоруссия и Россия должны быть вместе. У меня много родственников в России, они тоже против этого.

Леся ЗАРИЦКАЯ ЗАРИЦКАЯ,, временно безработная:

- Жалко, что нельзя ругаться. По-другому выразить эмоции сложно. Он хочет забрать у нас Крым. Пусть он отдаст Украине Москву или Саратовскую область. Вот этим своим поступком он напрочь испортил свою репутацию. Владимир Владимирович, не трогайте Крым. Это наша земля. Мы Вас пустили с Вашим флотом, а вы поступаете недостойно. Сначала Крым заберете, заберете, а потом что - Одессу? Е.Кобылко,, К.Кучерявая К.Кучерява у р я


№ 10 (936) Среда, 5 марта 2014г.

p%*“%ë=…=-ì=*“, ОБЪЯВЛЕНИЯ, РЕКЛАМА, СООБЩЕНИЯ

Роксолана ЧТО?

7

НАТЯЖНЫЕ ПОТОЛКИ

№10 (936)

ГДЕ? 05.0 05.03.2014 095-800-37-05 « ДЕКОР» ПОЧЕМ? РОЗКЛАД РУХУ АВТОБУСІВ ОТ ПРОИЗВОДИТЕЛЯ

магазин

ул. Батюка, 51

БУКЕТЫ R ИЗ ШАРОВ

(Початок у № 8)

відправлення в 7.00 7.01 М’ясокомбінат 7.03 ЗОШ №9 7.07 Д/с «Орлятко» 7.14 Центр 7.17 пл.Леніна 7.18 Поліклініка (д/с «Росинка») 7.20 м-н «Гулівер» 7.25 ТЕЦ

СУХАЯ

Звернення депутатів Охтирської міської ради з приводу суспільно-політичної ситуації в Україні Ми, депутати Охтирської міської ради VI скликання, глибоко стурбовані ситуацією, що склалася після згоди Ради Федерації Росії на введення збройних сил на територію нашої держави. Ми стали свідками подій, що загрожують єдності, суверенітету і державності нашої країни. Дії російського керівництва не базуються на жодному пункті міжнародного права і міжнародних договорів. Така позиція Росії неминуче призводить до загострення суспільнополітичної ситуації в Україні. Україна з її кордонами, адміністративнотериторіальним устроєм, соціальним і етнічним складом – повноправний суб’єкт міжнародних відносин. Ми засуджуємо ці дії, що підштовхують до загрозливої межі між миром і війною, можуть призвести до розколу нашої країни і тривалого громадянського конфлікту з людськими жертвами. Звертаємося до Верховної Ради України та Уряду використати всі наявні внутрішні та зовнішні ресурси для стабілізації суспільно-політичної ситуації, вжити необхідних заходів для мирного

врегулювання ситуації в Україні, не дати можливості посягнути на цілісність і суверенітет нашої країни. Держави, які гарантували Україні територіальну цілісність і суверенітет, повинні взяти активну участь у діалозі мирного врегулювання ситуації в Україні. Ми, депутати міської ради, представники територіальної громади міста, запевняємо, що всі права та свободи громадян Російської Федерації, а також етнічних росіян на території нашого міста беззаперечно дотримуються і будуть дотримані. Жодної загрози їх життю та здоров`ю не існує. Ми будемо докладати всі зусилля для забезпечення та збереження спокою. Звертаємося до жителів нашого міста з проханням зберігати у цей надскладний час витримку, мужність та спокій. Всі ті, хто у той чи інший спосіб сіє паніку, оголошує заклики до сепаратизму, розпалює міжконфесійну ворожнечу - сприяє дестабілізації та руйнуванню цілісності нашої держави. Ми закликаємо згуртуватись усі політичні сили з метою захистити суверенітет та територіальну цілісність України.

Агентство нерухомостi “Адоніс-2”

(вул. Гончаренка, 1. Т. 2-47-65, 4-10-31) Послуги, які надаються агенством по купівлі - продажу нерухомості, коштують всього 300 грн. 2-кімнатні квартири пр. Ілліча ________________________ договірна пр.Штагера, 1/9 (49,4/28,5/8,1) _______ договірна пр. Лісний, 4\5____________________договірна пр. Харківський 2\2__________________договірна вул.Червоноармійська________________договірна вул.Грибоедова_____________________65000 грн. 3-кімнатні квартири вул.Батюка 1\9______________________договірна. вул. Коцюбинського1\2_ ____________ договірна пр. Штагера, 6/9 (64,1/38,2/9,6) _____ договірна вул.Червоноармійська, 1/6 ________договірна вул.Леніна , 8/9, _______________договірна вул.Батюка 5/5 (64.5/37,8/8,7)__________договірна вул.Леніна , 1/5__________________ договірна пр.Фурманова, 8/9 _____________договірна пр.Фурманова, 4/9 _____________договірна пр. Лісний, 5/5 __________________договірна вул.Київська, 5/5, ремонт, меблі _ 410000грн. торг вул.Київська, 64,1/40/8,3 -2/5 __________договірна пр.Снайпера, 4/5_________________договірна вул.Тімірязєва 5\5__________________договірна 4-кімнатні квартири вул. Батюка, 4/5 __________________ договірна вул. Гончаренко 6/9 або обмін _________договірна пр. Дачний, 2/5____________________договірна Будинки вул.Кармелюка ___________________ договірна

вул.Фрунзе _________________________договірна вул.Червоноармійська, 1/2 будинку ___ договірна вул.Воровського ___________________договірна вул.Тімірязєва ______________________договірна вул.Енгельса ______________________ договірна вул.Фрунзе _________________________договірна Дач. ділянка в садовому тов.“Ворскла”_ договірна вул.Садова _______________________ _договірна вул.Соснова________________________договірна вул.Індустріальна ___________________договірна вул.Шевченко 80% _________________договірна вул.Пушкіна недобудована____________договірна с.Чернеччина, вул. Петровського _____договірна с.Грунь 1\2 дома по ул.Матяша________договірна вул.Франка__________________________договірна с.Грунь пр.Пироговський______________82000 грн Земельні ділянки пр..Каховський, акт, проект,10с_________20000 грн. Радсело, 10с ________________________договірна вул. Мішечкіна ______________________ договірна вул.Левадна_________________________договірна вул.Лесі Українки________________ ____договірна вул. Червоний орач (хоз. постройки, гараж)__договірна Нежилі приміщення вул.Залізнична______________________договірна вул.Гончаренко______________________договірна вул.Леніна __________________________договірна пр.Кириківський__________________договірна Обмін с.Чупахівка на житло в м.Охтирка або продам розстрочка

И АКВАЧИСТКА

АНАСТАСИЯ

Заказы по тел. 050-884-56-32 ТАТУАЖ,

ПЕРМАНЕНТНЫЙ МАКИЯЖ,

ГУБЫ, БРОВИ, ГЛАЗА, МУШКА, КОРРЕКЦИЯ (ИСПРАВЛЕНИЕ) НЕУДАЧНО СДЕЛАННОГО ТАТУАЖА, ИЗРАИЛЬСКИЙ ПИГМЕНТ

Диплом №В 014-55 050-86-58-281

ВСЕХ ВИДОВ ОДЕЖДЫ, ПЛЕДОВ.

БЫСТРО, КАЧЕСТВЕННО, НЕДОРОГО. Пункт приема: ул.Октябрьская, 28, 2 этаж

Музыкальные поздравления

с 9.00 до 16.00 095-73-293-75

на roxolana.com.ua

ТОВАРИ ТА ПОСЛУГИ

НА

8 МАРТА

САЛОН « » ул.. ЯРОСЛАВСКОГО, 17 ул

(і так кожну годину)

Охтирська ОДПІ запрошує до декларування! Задекларуйте свої доходи до 1 травня 2014 року.

С ЛЮБОВЬЮ К

САМЫЕ НИЗКИЕ ЦЕНЫ

ÊȯÂÑÜʲÉ,, 20 ÊȯÂÑÜÊ²É 20!!

- Магазин господарчих товарів та склад будівельних матеріалів; - Магазин "Домівка". Вироби із дерева (вагонка, блок-хаус, погонажні вироби, аксесуари для сауни); - Магазин "Пивзаправка"; - Регіональне представництво "Автолюкс" (доставка поштових відправлень); - Регіональне представництво "Сільський вісник" (Агрофірма сортквітовоч); - Ветеринарна аптека аптека:: ліки, корма, аксесуари для тварин. Зоотовари. Ветеринарний лікар. - Магазин "ЛЕССТРОЙСКЛАД" пропонує на продаж та під замовлення: вагонка, блокхаус, дошка для підлоги, комплекти для сауни, погонажні вироби із дерева, пиломатеріали (обрізні і не обрізні), брус, тротуарна плитка, пісчаник, камінь. ДІЄ СИСТЕМА ЗНИЖОК! - Магазин "ЕлектроЛюкс". Джерела світла, світильники, світлодіодна продукція, гірлянди, подовжувані та аксесуари. Все, що вам потрібно в наявності та під замовлення. Наші ціни вас здивують. - Прийом склотари, макулатури макулатури,, склобою склобою,, поліетилену поліетилену,, пластмаси та вторинної сировини сировини.. А також у продажі матеріал нового покоління ПОЛІМЕРПІЩАНА ПЛИТКА. - Магазин «ПІТ-СТОП»: шини та диски на різні легкові та вантажні автомобілі за найнижчими цінами. - Магазин "Клевое место" завжди у продажу свіжі, живі наживки. Все для риболовлі, туризму і дайвінгу. - Магазин "Одягайка" у продажу одяг в асортименті: жіночий, чоловічий та дитячий, а також взуття, постільна білизна та засоби гігієни. - Жалюзі всіх видів. видів. Заміри. Установка. Ремонт. Ролети, вікна. Ворота. Найнижчі ціни. - Клуб органічного землеробства запрошує людей людей,, небайдужих до екологічних,, чистих продуктів харчування та побуту. Зроби свою земекологічних лю чистою! Запрошуємо на семінари кожної неділі о 12 годині годині..

- Большой выбор телефонов от 199 грн. - Ремонтируем быстро и качественно - Меняем б/у на новый с доплатой - Закачиваем бесплатно программы

ТЦ «Славна»,

маг. №12, 1 эт., ул.Октябрьская, 31

050-02-05-054

066-698-36-92

6.35 ТЕЦ 6.37 м-н «Гулівер» 6.39 Поліклініка (д/с «Росинка») 6.41 пл.Леніна 6.44 Центр 6.47 Д/с «Орлятко» 6.51 ЗОШ №9 6.53 М’ясокомбінат 6.56 Кардашівка (до межі міста)

ОРИГИНАЛЬНО, КРЕАТИВНО,

ПРОВИЗОР ФАРМАЦЕВТ

С 01.03 ПО 31.03.2014

Розклад руху міського автобусного маршруту

№4 «ТЕЦ – Кардашівка» (до межі міста)

ТРЕБУЕТСЯ

0% Д О П Т КРЕДИ

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ НА НАШІ ЦІНИ!

Купон объявления

ОДНА КЛЕТОЧКА КЛЕТО ОЧКА О Ч ОДНА БУКВА Публикуется в порядке очереди

Рубрика Текст

Цена Телефон, адрес Домашний адрес

Последний срок подачи объявления в ближайший номер - пятница, до 12.00 Все объявления принимаются в редакции по адресу: г. Ахтырка, ул. Гончаренка, 1, редакция газеты “Роксолана”

Контрольный талон:

R

Ваше объявление будет опубликовано в № __________________ Дата публикации __________ Объявление принял _____________________________________ Дата приема_______________


8

p%*“%ë=…=-ì=*“,

НЕДВИЖИМОСТЬ

ПРОДАМ ДОМ В ГОРОДЕ

Дом, без внутренней отделки, гараж, усадьба 6с, по ул. Заречной *066-506-12-01, 066-257-11-20 Дом по пер.Кобзаря, 52, свет, вода, 3 фазы, без внутренних работ, 6 с. земли. *09874-44-476, 096-515-58-78 Кирпичный дом с х/п, 25 с. приватизированной земли, свет, вода, без внутренних работ или обмен *Гоголя 77. 099-291-19-74 Дом 115 кв.м., сарай, гараж, зем. участок 6 с., водопровод, газ, телефон. *+7916954-97-46 Дом в центре, 2 эт., все удобства, евроремонт, 12 с. земли. *050-5775-165, 068-53-444-24 Дом кирпичный 100 кв.м. по ул.Коминтерна или обмен на 2-к.кв. с доплатой или на две 1-к.кв. Рассмотрю все варианты. *050-045-15-41 Дом 80 кв.м., усадьба 15 с., газ, телефон, гараж, х/п по ул.Красного Казачества. *066-93-41-510 Дом 70 кв.м. со всеми удобствами, во дворе колодец, сарай, огород 22 с., плодовые деревья, по ул.Чайковского, 2. *095-19211-59, 050-22-09-067 Полдома кирпичных, 56 кв.м. в р-не шк. №2, газ, л/к, сарай, погреб, отдельный въезд и двор, есть госакт на землю. *050-56-09-699 Кирпичный дом, х/п, огород 10 с. *095-75-67-816 Дом 75 кв.м. в р-не 10-й сотни, х/п, гараж, погреб, огород 10 с, жилая л/к, госакт. *066-335-39-72 Дом по ул.Юбилейная. *099005-19-70, 098-089-43-17 Дом по ул.Кирова, 162. *050594-11-90 Дом по ул.Дзержинского, 34. *050-594-11-90 Гарний житловий будинок в с.Шаповалівка, газ, вода, всі зручності, госпспоруди. *096-565-91-91, 097-69285-39 Полдома в р-не Гусынки, газ, вода, телефон, х/п, отдельный вход, 30 с. земли, сенокос. *095-62-43-290 Дом кирпичный 73,3 кв.м., х/п, сарай, гараж, л/к, р-не 8-ой сотни. *095-050-52-01 Дом без газа с х/п по ул.Гоголя, 70. *2-47-59, 099-367-92-48 Деревянный дом оббитый железом 46 кв.м., газ, вода, все удобства, есть сарай, огород, колодец. *066-81133-73 Дом по ул.Вишневая, 29, газ, вода, все удобства. *050-2977-319, 095-50-14-032

ДОМ В СЕЛЕ

Дом в с.Чернеччина по ул.Шевченко, участок 0,6 га, все удобства. *066-0936-498 Кирпичный дом в пригороде г.Ахтырки газ, сарай, л.кухня, колодец, садок, 40 с. земли. *095-225-24-37 Дом в с. Положанка по ул. Ахтырская, 53 приватизирован, печное отопление, по улице газ, телефон, огород

Н О ТА Р І У С

Каменєв В`ячеслав Іванович

Всі види нотаріальних послуг (спадщина, договори, довіреності, заповіти, заяви i т.і.) КОНСУЛЬТАЦІЇ БЕЗКОШТОВНО м.Охтирка, вул.Ярославського, 19 моб.: 099-210-41-51

096-338-07-85

тел.: роб. 6-15-94 Свід. МІН Юст. Укр. № 6279 від 28.08.2006

НОТАРІУС

объявления + реклама Зіньковський Іван Михайлович

050-64-23-630 Т.: р. 4-72-03, д. 4-28-66

Консультації безкоштовно. Всі види нотаріальних послуг

Свід. МІН. Юст. Укр. № 3001 від 22.04.98р.

40 с, большой двор. *0999свет, газ, огород, 30 с., два 61-31-44после 17.00 погреба, сад, есть подъезд. *066-039-95-85, 099-44Дом в с.Чернеччина, кирпич36-867 ный, газ, два погреба, кирпичный сарай, л/к, огород Дом жилой, л/к, колодец 30 с. *099-303-68-78 во дворе, х/п, 30 с. огород в с.Михайленково по Дом в с.Чернеччина, все ул.Л.Чайкиной, 6. *099-546удобства 76 кв.м., в центре, 29-08, 095-368-85-05 участок 35 с. *95-3-37, 066650-22-55, 066-155-70-41 Дом в с.Грунь по ул. Комсомольская, 3, х/п, л/к, теплиПолдома в с.Подлозиевка, ца, газ, вода, 40 с. земли. отдельный вход и двор, уча*066-573-75-23 сток 20 с., рядом магазин. *050-010-94-91 Усадьба в с.Журавное для дачи, газ по улице, рядом Срочно усадьба в с. Буймеречка Ворскла. *067-275ровка, дом, сарай, колодец, 69-05 на берегу р.Ворскла, 45 с. земли. *099-670-40-12 Дом в с.Мошенка по ул.Мошенковской, 43. *050Дом в селе, л/к, х/п, газ, вода, 907-29-42, 095-759-35-07 гараж, сарай, погреб, погребник, колодец, скважина. *095-34-10-721 Д о м в с . Р я б и н а ( П и - 1-комнатные с а р е в с к и й р - н ) , п о Комната в общежитии, 2 эт., 18 кв.м. – срочно. *066-23ул.Красноармейская, 18, 84-709 сарай, л/к, огород 80 с. *066-302-83-39 2-комнатные К и р п и ч н ы й д о м в Срочно 2-к.кв. по ул.Батюка, с.Кардашовка, газ, сарай, 32 дом кирпичный, окна погреб, колодец, 56 кв.м., пластик, 132000 грн. *09540 с. усадьба. *099-900625-20-53 95-29 2-к.кв. в жилк оповск ом Новое хозяйство в доме, 47,4 кв.м., в начале с.Вербовое, кирпичный ул.Красноармейской, отдом, газ, л/к, вода, все удобдельный заезд, сарай, поства, гараж, х/п кирпичные, греб. *050-56-09-699 сад, огород, луг, рядом 2-к.кв. на 5 эт., по пер.Лесной ставок. *097-67-83-112 3/34. *066-482-10-62 Деревянный д о м 2-к.кв., 2 эт., центр. *066-21в с.Бакировка по 46-980 ул.Набережная, 3, возле речки, огород 40 с., по- 3-комнатные стройки. *75-2-61, 099-48- 3-к.кв Партсьезда 2 *050021-10-81 77-601 Дом на Положанке 50 кв.м., 3-к.кв. в частном секторе. *095-720-92-57, 099-173огород 25 с., погреб, сарай, 25-07 газ, большой двор. *0503-к.кв. 70 кв.м. *095-801699-65-36 76-54 Дом в с.Гай Мошенка + зем. участок 74 с., сарай, кухня, погреб, по улице проходит ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ газопровод. *095-73-29АБРАМОВИЧ 301, 066-18-62-974 Кирпичный дом на Поло- Олексій Володимирович м.Охтирка вул.Жовтнева, 12 жанке по ул.Горького, есть (Буд. побуту, 4 поверх) газ, свет, колодец во дворе, усадьба 60 с. *066-60Тел. 050-654-89-76 300-81, 3-25-48 Cерія АБ №885349 Дом в с.Рыботень, кирпичный, газифицированный, 4-комнатные 78 кв.м., х/п кирпичные – сарай, кухня, погреб, ого- 4-к.кв. в центре, 76 кв.м. *050-300-44-73, 099-66род при доме 10 с., + 20 с. 99-103 *099-046-25-87 Усадьба на Положанке, дом, л/к, газ, вода, колодец, огород, луг, речка, х/п, рядом 2-к.кв. посуточно + 1000 дорога. *066-48-93-692 мелочей. *050-605-96Кирпичный дом в 25, 063-711-799-5 с.Чернеччина, 80 кв.м., газ, все удобства, скважина, л/к, 1, 2, 3-к.кв. почасово, посуточно, есть все необходимое, сарай, два погреба, гараж, от 100 грн. *095-77-77-447, колодец, 35 с. земли. *95-3095-88-222-73 06, 066-99-56-520 Садиба в с.Михайленкове, го- 1-к.кв. с мебелью в центре, новый дом, посуточно с род 43 с., скважина, погріб. документами. *050-307*099-277-75-42 70-40 Кирпичный дом в с.Чернеччина в центре, ко- Сдам посуточно, почасово 1-к.кв. в центре *099-93лодец, погреб, 15 с. земли. 34-715 *050-72-60-710 Кирпичный дом в с.Кириковка, 1-к.кв. посуточно, почасово в р-не «Спорттоваров». *050газ, вода, х/п, рядом ж/д 86-63-831 станция. *050-02-38-365, 095-07-47-148 1-к.кв. в центре с мебелью, есть все необходимое, до3-к.кв. в с.Чернеччина, после рого. *050-307-70-40 ремонта, гараж, х/п, погреб, подвальное помещение, 2-к.кв. почасово, посуточно, автономное отопление, есть все необходимое. *066вода. *095-541-05-04 479-80-63 Дом в с.Чернеччина. *050- 2 комнаты в частном доме 056-87-94 для проживания. *095-8798-165 Срочно кирпичный дом 1995 г.п. сов семи удобствами и 2-к.кв. в р-не маг. Гуливер, на х/п, 0,25 га, по ул.Ахтырская, длит. срок. *095-050-52-70 с.Пологи, возможны вари- 1-к.кв. в центре на длит. срок. анты. *095-542-10-87 *098-98-97-079 Дом 80 кв.м., телефон, газ, 1-к.кв. на длит. срок в центре, колодец, х/п, с.Великое частично с мебелью, 3 эт. Озеро. *095-207-65-41 *050-26-98-320 Дом в с.Рыбальское 69 кв.м., Жилье для двух человек

КВАРТИРЫ

СДАМ

недалеко от центра со всеми удобствами, 1000 грн. с предоплатой. *099077-93-88 Квартира в частном секторе для двоих несемейных людей. *095-18-11-529, 095-17-51-086 1-к.кв. на длит. срок, частично с мебелью в р-не экзотариума, предоплата. *099-381-05-42 2-к.кв. на длит. срок без мебели в центре. *09561-55-830

СНИМУ Семья с детьми снимет дорого дом в г.Ахтырка или ее окрестностях со всеми удобствами, с ремонтом на длит. срок, порядочность гарантируем. *097-18078-78 Семья из 3-х человек снимет дом или полдома на длит. срок. *095-610-61-63

ОБМЕН Полдома, газ, вода на Дачном на 1-к.кв. *050-560-96-99 Полдома кирпичных 56 кв.м. в р-не шк. №2, газ, л/к, сарай, погреб, отдельный въезд и двор, есть госакт на землю на 1-к.кв. в любом районе города. *05056-09-699 Кирпичный дом в р-не больницы, 76 кв.м., участок 9 с., есть акт на землю, сад, огород, гараж, сарай, колодец, централизованные вода, газ, свет, телефон на 2-к.кв. *2-42-34, 099266-40-47

ЗЕМЕЛЬНЫЙ УЧАСТОК

ПРОДАМ З е м . у ч а с т о к п од з а стройку 20 с. приватизирован, в хор. месте в с.Подлозиевка. *095-30811-50 Зем. участок в р-не Дачного по ул.Полтавской, приватизирован, 6 с., фундамент. *095-606-69-61 Зем. участок под застройку 30 с., приватизирован, в с.Подлозиевка. *095-9276-228 Зем. участок + фундамент и 1 эт. + стройматериалы, есть госакт, газ, вода во дворе, 16 с. земли по ул.Пушкина, 33. *095-83070-97 Зем. Участок 10 с. по ул.Малиновая (р-н шк. №9), приват., по улице газ, свет, вода. *050-61513-35 Участок с х/п, гараж, по ул.Красного Пахаря или обмен на 2-к.кв. с моей доплатой. *050-927-53-04, 050-175-27-78

КУПЛЮ Участок земли под строительство пилорамы и т.д., подъездные пути, вода, электричество. *067-56058-38

СДАМ Зем. участок под огород. *066-430-79-51

ПОМЕЩЕНИЯ

ПРОДАМ Магазин-бар в с.Грунь. *099-609-15-55 Полдома в р-не продрынка для коммерческой деятельности *099-05746-37 Срочно коммерческое помещение 180 кв.м. в черте города. *0990150-631 Магазин в центре, 40 кв.м., свет, вода, канализация.

№ 10 (936) Среда, 5 марта 2014г. Н О ТА Р І У С КОВАЛЬЧУК

СЕРГІЙ ПАВЛОВИЧ Довіреності, договори дарування, купівлі-продажу, заповіти, спадщина, копії, статути, інше. КОНСУЛЬТАЦ ІЇ БЕ ЗКОШТ ОВНО

м.Охтирка, вул.Чкалова, 29 та вул.Батюка, 26 Моб.: 095-312-96-55

067-951-63-37

тел.-факс:(05446)2-82-96 Сер. №13205/12 від 13.04.12 ФДМУ *099-73-111-53 2-х этажное здание в центральной части города, хозблок, все в хор. сост. *050-30-35-955

CНИМУ Помещение 20-40 кв.м. без удобств на длит. срок. *050606-24-17 Сниму в аренду помещение под пилораму, столярный цех. *067-560-58-38

CДАМ Магазины, офисы, склады, подвалы. 8067-540-4254 Помещение в центре под офис или магазин 30 кв.м. *066-048-82-69

КУПЛЮ Помещение 45-60 кв.м, желательно центр *095-35754-55 Помещение под пилораму, столярный цех. *067-56058-38

КИОСКИ

ПРОДАМ 2 контейнера на вещевом рынке 1-й ряд «березки». Есть свет. Размер 3x5; 3x3,5. *095-207-58-12 Киоск 6 кв.м. на продовольственном рынке. *063-5910-770

КУПЛЮ Вагончик-бытовка. *066111-95-80

ГАРАЖИ

ПРОДАМ Металлич. гараж 3,5х6. *2-58-01, 099-455-21-05 Гараж по ул.Коминтерна. *066-482-10-62

СДАМ Места на автостоянке. *099-417-60-79

АВТОМОБИЛИ

ПРОДАМ Картофелекопалка польская 2-х рядная в раб. сост. *050-040-46-62 Срочно грузовой микроавтобус Форд-Транзит 1995 г.в., 2,0 л. бензин. *05030-35-955 ВАЗ-21099, цв. вишня, сигнализация, титаны, ц/з, в хор. сост., без посредников. *050-049-03-53 Мопед Хонда-такт в отл. сост., 3000 грн. *066-31175-49 Микроавтобус ФольксвагенТранспортер Т-3. *066791-16-16 Трактор самодельный многофункциональный. *09517-12-497 ВАЗ-21099 2006 г.в. *06637-22-792 ВАЗ-2103 1975 г.в., в хор. раб. сост. *066-542-56-92 ВАЗ-2101 1975 г.в. в норм. раб. сост., тонировка, музыка, тюнинг, дв. 1,5 *050-

АВТОСТРАХУВАННЯ А В

Лише 139 грн., 79 грн.- пільговикам СК «Гарантія»

050-550-32-79, 2-92-35 05 вул.Ярославського вул 17 / 77 (ПРАВОРУЧ ВІД ОРАНТИ, за “горбатым” запорожцем))

ЮРИСТ БАСАНЕЦЬ

ІГОР МИКОЛАЙОВИЧ ІГ

050-550-32-79, 2-92-35 050 АД №039814 № від 07.06.2012

158-07-38 2-корпусный плуг к Т-40. *095-63-77-499 Картофелесажалка, копалка, окучиватель. *099-14727-43 Москвич-2140 в хор. сост., 1998 г.в. *2-42-30, 050-8211-304 ВАЗ-21043 2003 г.в., дв. 1,5, цв. синий, в норм. сост. *099-98-26-324, 095-7480-285 Мопед Карпаты на ходу в отл. сост. *050-42-84-342, 2-49-80 Самодельный трактор Т-25, двигатель от Т-25, мосты ГАЗ-66, полный привод в хор. сост. *050-24-79-545 Газель грузовая цельнометаллич., ГАЗ-2705 цв. белый, двигатель 402 2000 г.в. в хор. сост., газ/ бензин. *066-55-736-55 УАЗ-469Б 1981 г.в. все новое в раб. сост. *099034-99-90 Скутер китайского про-ва 2-местный в хор. сост. *066-77-369-66 УАЗ бортовой 1993 в отл. сост. *098-02-02-046 ГАЗ-3102 1983 г.в. *095900-47-64 ВАЗ-21053 1996 г.в. после капремонта. *050-88816-97 Трактор Т-40АМ, культиватор МТЗ-80. *095-7530-982 Фольксваген Джетта 1978 г.в. в хор. сост., 31000 грн. *099-546-29-08, 095368-85-05 Део-Сенс 2005 г.в., 33000 грн. *098-86-00-853 ВАЗ-21063 1987 г.в. газ/ бензин в отл. сост., торг, срочно. *066-16-196-10 Картофелесажалк а 2-рядная ширина 50 см, грунтофреза, борона дисковая. *066-204-98-25 ВАЗ-21099 в хор. сост. 1999 г.в. *066-610-50-25 Культиватор пружинный 3 м. *099-520-65-49 Скутер Yamaxa Axis 50 куб., зарегистрированный, 3300 грн. *050-0490-346 ВАЗ-2105 1986 г.в. после капремонта, нов. АКБ, салон перетянут, магнитола, 17000 грн., торг. *099-218-12-21 ВАЗ-2106 1976 г.в. в хор. сост., ходовая, мотор, кузов нуждаются в сварке + 4 колеса, летняя резина, 8000 грн., торг. *099-22015-14 ВАЗ-2101 1973 г.в. в раб. сост., 7500 грн., торг. *050-167-46-39, 096-08632-22 ГАЗ-53 дизель самосвал в хор. сост. или обмен на МТЗ-82, 30000 грн. *099286-74-44 ВАЗ-2106 1982 г.в., газ/бензин. *066-962-88-84

ЗАПЧАСТИ

ПРОДАМ Запчасти на мотоцикл МТ *050-594-08-77 Кузов ГАЗ-2410 новый. *066392-35-49 Двигатель УД-2 рабочий, большой насос ПН-40 центробежный на воду. *05010-585-67


№ 10 (936) Среда, 5 марта 2014г.

КУПЛЮ

КОТЛЫ STROPUVA

Правая передняя дверь на ВАЗ-2101. *066-7700-819

Альтернатива газу ЕСТЬ ЕСТЬ!! Продам котлы под твердое топливо 1 загрузка – 24 часа Площадь обогрева 80-400 кв.м. 050-61-992-72, 098-089-07-81

РАЗНОЕ

ПРОДАМ Песок, щебень, гранотсев, камень бут, чернозем, перегной, кирпич новый, керамзит, глина, отсыпка. Расчет наличный и безналичный. *096-4747-290, 050-184-99-62 Велосипедная рама (мужская и женская), колеса к велосипеду, велосипед женский «Аист»*050-594-08-77 Двери межкомнатные со стеклом двухстворчатые 2,2*1,05 , асбестовая труба *050-594-08-77 Бензопила Craft (Германия) была 2 мес. в эксплуатации. *095-434-86-63 Застекленные окна 1,40*0,80 в отл. сост., рельса 2,8 м *050-594-08-77 Ворота металлические и калитка со столбами. *050-23-74-721 Срочно окно двухстворчатое стандартное. *050-605-9625 Бетонные колпаки на заборные столбы 45х45. *050603-64-62 Мебель: кровать 2-спальная, шифоньер, сервант, кухня, стенка, шкаф плательный, ковры, шторы, карнизы, буржуйка, двери межкомнатные, диван. *066-3577-348 Котел-плита под твердое топливо, буржуйка, возможна установка. *3-22-51, 066-021-30-98 Коляска з/л в отл. сост. *099706-40-02 Перегной. *2-96-80 Трюмо, карниз 3 м пластиковый в отл. сост. *050-59408-77 Холодильная камера 2х2. промышленная. *050-60364-62 200-литровую емкость под ГСМ из нержавейки. *099543-43-51 Дрова дубовые, метровка, чурки и колотые. *050-57-75-165, 068-53444-24 Стиральная машина автомат DEO б/у, пылесос Самсунг б/у. *050-188-35-80 Тырса, стружка, отходы пиломатериалов. ДЕШЕВО *067-560-58-38 Столик для пеленания с комодом и полочка, расцветка детская: зеленая, бежевая и оранжевая. *066-88-35-406 Пчелопакеты, пчелосемьи. *097-386-34-66, 095-57864-66 Выпускное платье р.44, пошив Оксаны Мухи. *3-2003, 066-89-38-072 Компьютеры: одноядерный Celeron 2000 и двухядерный АМ2 3800, принтер НР1100. *050-364-93-49, 097-940-03-11 Дрова дубовые: метровка, чурка, колотые. *066-8180-199, 096-34-17-625 Застекленные окна 1,62х1,30, 16 шт. по 60 грн., 2 года б/у, двери м/к со стеклом 2,0х0,7 3 шт. по 70 грн., емкость из стали 4 мм на 750 л. *095-94044-48 Сено. *050-020-51-14 Швейная машинка ножная и ручная, тюль, ковры. *09534-10-721 Шкаф цв. темный орех, высота 2,10 м, ширина 1,60 м, глубина 50 см. Одно отделение – платяной, второе – полки, 450 грн. *096-933-16-17 Шкаф-купе в отл. сост., цв. орех, одно отделение – платяной, второе – множество полок, высота – 2,30 м, ширина – 1,55 м, глубина – 55 см., 1200 грн. *096-933-16-17

Сено луговое в тюках, 15 грн. – 1 тюк. *050-033-4928, 095-75-96-952 Стенка в хор. сост. *050031-39-12 Стиральная машинка Digital Elektroniks USA 220 В, загрузка 7,2 кг, новая. *4-2063, 050-99-65-212 Платье свадебное, фасон греческий, р.46. *095-8830-364 Швейная машинка электрическая, промышленная, Подольск. *099-93-49-324 Ячмень сорт «Гелиос». *067-27-67-326 Ортопедическая обувь, стельки, бандажная продукция. *050-30756-78, 097-705-52-67, 0542-793-135 Семена люцерны, вики, эспарцета, суданка, костер. *050-90-77787, 067-78-38-471 Оригинальное выпускное платье, выглядит красиво и роскошное р.42-44, рост 160-170 см. *099-555-3196 Сено, солома в тюках. *05060-60-887 Струны на гитару новые никель и нейлон, разные. *099-157-54-10 Отходы деревообработки, тырса, стружка и т.д., бесплатно, самовывоз. *067560-58-38 Сено, солома в тюках. *050904-14-60, 050-808-44-25 Стекло 3 мм – куски: 1,2х0,6 – 1 шт., 1,1х0,5 – 2 шт., 1,0х0,5 – 1 шт., ванная б/у для дачи. *066-155-95-84 Уголок металлич. 90х90 – 12 метров. *2-90-07, 068-65271-47 Стульчик для кормления Chicco возраст от 0+, в отл. сост., 1000 грн. возможен торг. *066-27-86-894 Телевизор «Самсунг» б/у в хор. сост. *066-630-15-46 Пчелопакеты в мае, пчелосемьи в апреле. *097-38634-66, 095-57-86-499 Действующая пекарня. *050177-75-33 Свекла. *099-55-61-942 Карабин КО-44, 76,2х54, разрешение, патрон холодной пристрелки КАЛ 76,2х54х51. Прибор ночного видения, армейский шлем, 5 колес б/у Нива. *099-034-99-90 Комбинезон для охоты, рыбалки р.52-54. *099-01156-61 Сено. *3-35-80 Диван, два кресла б/у в хор. сост. *4-70-74, 095-15-37915 Кровать 160х180, коляска летняя, цв. синий 800 грн., торг. Ходунки, кроватка детская, цв. синий 700 грн., одежда для мальчика на 1 год. *099-220-15-14, 09942-20-141 Кирпич б/у, самовывоз 1000 шт – 700 грн., с доставкой 850 грн. – 1000 шт. *06650-24-469 Картофель, пшеница. *050026-51-28, 067-136-72-32 Электрозернодробилка. *066-72-84-924 Ячмень элитный «Гелиос» 3,50 за 1 кг. *098-85-45-866, 095-454-26-36 Ячмень посевной, фуражный, пшеница, семена люцерны. *71-2-52, 099680-41-76, 097-46-73-943 Новая сосновая дверь с коробом 2х80, новый односпальный ватный матрас, фотоэлектроглянцеватель ФГГ-3, новый отрез офицерской шинельной ткани – серый, новая джинсовая рабочая куртка р.52, рост 2. *095-301-88-24, 3-16-14 Посадочный картофель

объявления + реклама -КАНЦТОВАРИ -ПАПІР -ДРУК ФОТО (ДО А3+) -БІНДУВАННЯ -ЛАМІНУВАННЯ -КСЕРОКОПІЯ -СТВОРЕННЯ САЙТІВ 2-38-75, 095-93-23-251 karandash.okht.net вул.Жовтнева, 12, Будинок Побуту (вхід з двору)

элитных сортов, высоких репродукций, выращенный на севере Украины. *066-772-39-10 Стиральная машина «Урал», пылесос «Урал», шкаф 3-х дверный полированный, столы универсальные, разборные. *4-17-26, 050-95945-52, 067-939-90-21 Коньки роликовые для девочек Super Skate, раздвижной размер 34-37, 250 грн. *050-959-45-52, 067-939-9021, 4-17-26 Кирпич, плиты перекрытия пустотелые 5,90х1,20, перемычки бетонные на окна от 1,30 до 2,60 все б/у. *050020-50-25 Тумбочка под телевизор ширина 3 м., цв. береза, письменный стол и полочка для книг. *095-306-67-06 Чугунные батареи 5 шт. по 9 секций в хор. сост., можно с трубами. 8095-25-26-012 Оригинальное свадебное платье. *066-731-35-88

КУПЛЮ Фундаментные блоки б/у. *050-603-64-62 Деревянные строения, древесина б/у, доски, балки перекрытия. *067-560-5838 Садовая тачка. *066-75-09700 Арматура 6 м, 8 м. *095-83070-98 Стиральные машины автомат в любом сост., не старше 10 лет. *066-021-31-61 Орехи. *066-311-72-19

СДАМ Школьная форма. *3-20-03, 066-893-80-72 Трости, ходунки, костыли. *050-307-56-78, 097-705-52-67, 0542793-135 Сдам в аренду мультимед и й н о е о б о руд о ва н и е (проектор, экран, ноутбук, фотоаппарат). *2-38-75, 095-93-23-251

ЖИВОТНЫЕ

ПРОДАМ

p%*“%ë=…=-ì=*“,

М’ясо-яєчна порода: Системи відеоспостереження та сигналізації, Фокси-Чик, Ред-Бро. контроль доступу до приміщень Каченята – башкирта управління ними, ка, біла бройлерна, домофони, комп’ютери (нові та б/в), оргтехніка, комбікорм, ветпрепасупутникове та цифрове телебачення, рати. *095-833-27-16 установка ПЗ, підключення Інтернету. Корова 8 мес. тельности 2-38-75, 066-436-41-46 ; bezpeka.okht.net от хорошей коровы, 2-ой вул.Жовтнева, 12 отел. *099-35-33-762, 093Будинок Побуту (вхід з двору) 213-54-77 Индоутки на развод. *095Ремонт квартир, домов, 79-51-068 шпатлевка, гипсокартон, Реалізація та поклейка обоев, пластик и попередній запис на т.д. *099-011-56-98 добовий птахо молод- Ремонт квартир, домов, офиняк бройлерів: Коббсов. Все виды отделочных 500, Росс-708, м'ясоработ.. *095-452-73-71 яєчної: Фокси-Чик. Плитка, обои, гипсокартон *050-920-29-39 любой сложности, шпатЩенки среднеазиатской левка, ламинат, штукатурка, овчарки – алабай 1 мес. пластик. *095-248-96-97 *ул.Московская, 72 Сантехника, отопление, пайЩенки шарпея, нутрии разка, сварка, плитка, ламинат, ного окраса – молодняк. обои, штукатурка, гипсокар*066-20-15-630 тон. *099-53-111-02, 066-91Молодая дойная коза в 75-466 с.Ясеновое по ул.Петренко, Сантехника, отопление, пай32, Козленко В.П. ка, сварка, плитка, ламинат, обои, штукатурка, гипсокарРізноманітні породи тон. *099-53-111-02, 066-91птиці: бройлери кур75-466 чата, каченята, гуси, індики, корма, мож- Плитка, обои, гипсоартон любой сложности, шпатлевка, лива доставка. *066ламинат, штукатурка, пла45-29-334 стик. *095-248-96-97 Котята шотландские вислоухие скотиш-страйт и Частичный и полный ремонт квартир, домов, все виды скотиш-фулд, окрас голуработы. *095-20-76-402 бой. *066-75-91-611 Немецкая овчарка. *095-723- Плитка, теплые полы, электрика, водопровод, гипсо18-40 картон, потолки, перегородДойна коза. 8067-113-39-89, ки, двери, арки, ламинат и 050-706-57-42 др. работы. *095-411-07-34, Бык, 3 мес. *066-46-51-649 063-847-11-90 Строительные работы: бут, копка, заливка, тротуарная плитка, кровельные работы, Щенки в хор. руки *050-618стяжка. *066-939-77-94, 09503-59 304-94-01 Собачки в хор. руки. *066- Утепление фасада домов и 23-19-839 квартир. *099-43-99-044 Строительство и ремонт крыш любой сложности, заборы, ворота из профТелята, быки, коровы, кони, настила. *099-797-08-49, круглосуточно, дорого. 095-725-24-26 Дорез. *099-473-31-35, Пластик, сайдинг, гипсокар097-506-18-14 тон, арка, полуарка, шпатБыки, коровы, кони, баралевка, покраска, откосы, ны. *097-193-94-50, 099установка дверей, окон, 135-07-76 Бычок от 1-2 мес. *095-92балконы, лоджия, стяжка, 76-228 поклейка обоев, электрика. 84-73-17, 099-514-74-71 Быстро и качественно ремонт. *095-348-00-26 Плитка, пластик, гипсокартон, шпатлевка, короед, сайГрузоперевозки микроавтодинг, штукатурка, стяжка, бусом до 2-х тонн, город, ламинат, вагонка, блокхаус. район, возможно по Украи*066-939-75-57 не. *095-745-69-35 Утепление фасада пенопластом, минватой, короед, сайдинг. Цоколь, водосточные желоба. *050-533-57-53 Копка и заливка фундамента, Кирпичная кладка, бут, реканализация, кирпичная монт и обустройство крыш кладка, укрепление домов, (катепал, металлочерепистяжка и др. стройработы. ца). *066-354-36-60 *066-28-29-038, 2-47-20 Установка межкомнатных, Укрепление и замена входных дверей и оконных фундамента, каналирам, стяжка пола, гипсозация, вода, земельнокартон, пластик. *099-02бетонные работы, чер40-950 новая кладка, шуба, стяжка, штукатурка. *066-753-62-00, 4-7508 Ремонт и перетяжка мягкой Укрепление и замена фундамебели, доставка, качемента, канализация, вода, ство, гарантия. *6-37-49, земельно-бетонные работы, 066-182-87-52 черновая кладка. *099-51- Ремонт и перетяжка мягкой 50-634 мебели, качественно, гаРемонт помещений красиво рантия до 5 лет. *4-11-55, и качественно. *050-01050-2-201-201 12-749 Ремонт и перетяжка мягкой Строительная бригада ищет мебели, доставка. *099работу: кирпичная кладка, 005-19-70, 098-089-43-17 бут, строительство и ремонт Ремонт и перетяжка крыш, домов, заборов. *066мягкой мебели, за798-15-12 мена пружин и меПокрасим крышу вашего ханизмов , подбор дома и не только. *099-30ткани, изменение 99-209 дизайна. Доставка. Водопровод, отопление, ка*050-615-00-14 нализация установка котлов, бойлеров, насосов, радиаторов, сантехоборудование. * 099-56-86-604

ОТДАМ

КУПЛЮ

УСЛУГИ

ПЕРЕВОЗКИ

РЕМОНТ ПОМЕЩЕНИЙ

Телка. *050-026-88-21 Реалізація добової птиці - курчата, каченята, гусята, індичата, а також комбікормів та білкововітамінні добавки. *066-3236-320 Перепела, яйца перепелиные, мясо перепелов. Комбикорма для перепелов всех возростов. * 050-22088-36;068-314-50-22 Реалізуємо курчат бройлера Ред-бро, мастер грей, редмастер, голошийка (сортировка), качка мулард и гуси важкого Кроса. Корма. *050667-12-19, 095-462-55-99 Реалізуємо добових курчат бройлерів, каченят, гусят, індичат, мулардів. Комбикорма. *066-290-32-41, 097-25-93-321 Певчие кенары. *050-59408-77 Нутрии разного возраста и окраса. *066-47-54-748, 099-307-92-05 Свиньи мясной породы, мяса – много, сала – мало. Постоянно. - пруды - УСЛУГИ КОВШ *099-544-25- - котлованы САМОСВАЛА 14 - траншеи МАЗ 8 м3 Д о б о в і - вывоз грунта грунта курчата 067-572-19-07 бройлера.

РЕМОНТ МЕБЕЛИ

Услуги ЭКСКАВАТОРА

1 И 2 м3

9

Полный ремонт и перетяжка мягкой мебели. Подбор ткани. Гарантия. Перевозка. *066-711-32-81

РЕМОНТ БЫТОВОЙ ТЕХНИКИ Ремонт и подключение стиральных машин автомат. *066-021-31-61 Ремонт бытовой техники и электроинструментов. Покупаем стиральные машины б/у. * 099-542-68-83, 095-624-74-62

РЕМОНТ АВТО Капремонт ДВС (бензин/дизель) и др. работы по двигателю. *095-650-32-82 Компьютерная диагностика ВАЗ, Опель с 1996 г.в. Развал схождения, ходовя, электрооборудование. *095-042-30-59

РАЗНОЕ Рефераты, контрольные, курсовые, дипломы, уроки. Набор, сканирование, распечатка текста любой сложности, быстро. Презентации, буклеты. *050-859-77-46, 4-84-76 после 18.00 Камины. *050-603-6462 Кирпичная кладка, бут, тротуарная плитка, копка, заливка фундаментов в городе и районе. *095701-09-23 Сауна, большая комната отдыха, маленький бассейн, можно праздновать дни рождения. *066-12000-20 Строительство и ремонт крыш любой сложности, заборы и ворота из профнастила, сайдинг, пластик. *066-426-84-65 Установка и ремонт спутниковых антен, прошивка тюнеров, сервисное обслуживание. * 050-05668-18 Камины, печи, барбекю, дизайнер, ремонт. *06603-99-66-3 Видеосъемка всех видов торжеств6 свадьбы, юбилеи, школы, садики и т.д. *066-573-74-80, 2-29-57 Обрезка плодовых деревьев. *099-721-56-40 Установка и ремонт спутниковых антенн, прошивка тюнеров, сервисное обслуживание. *050-056-6818 Закоптим мясо птицы, сало, балык. 8095-04-29-396, 096-65-93-216 Скважины водяные 63 мм диаметр, металлич. ворота, установка, консультация. *095-536-90-98 Предлагаем услуги сварщика: ворота, козырьки, навесы, оградки, заборы, можно с элементами ковки. *095-04-29-396, 09665-93-216 Изготавливаем двери и окна из дерева любой конфигурации. *099-01474-93 Ремонт велосипедов любой сложности. 8050-78-73302, 097-91-87-676 Створення сайтів (публікація, підтримка). 82-38-75, 066-436-41-46 Друк фото (до формату А3+). *2-38-75, 066-436-41-46


10

p%*“%ë=…=-ì=*“,

ОБЪЯВЛЕНИЯ

№ 10 (936) Среда, 5 марта 2014г.

ПОМИНАНИЯ 4 марта

исполнилось 10 лет со дня смерти

ПАНЧЕНКО Владимира Михайловича

Как тяжело терять любимых, Нам сердцу близких, дорогих. Потеря их невосполнима, Ничто нам не заменит их. О них всегда мы будем помнить И образ их в сердцах хранить. Не дай кому-нибудь исполнить Своих любимых хоронить. Пусть рука скорби и печали Коснется нас в последний раз, За всех, кого мы потеряли, Помолимся мы в этот час.

Родные

7 березня

минає 3 роки з дня смерті

СКЛЯР Надії Гаврилівни

Біль серце стискає, Гірко плаче душа. Більшої втрати немає, Ніж втрата твого життя.

В скорботі голови схиляємо, сумуємо, любимо, пам’ятаємо. Вічно сумуючі чоловік, донька, син, онуки

3 березня

исполняется 5 лет, как ушел из жизни дорогой и любимый муж, отец и дедушка

СОКОЛОВ Владимир Иванович

Опустел этот мир без тебя И от грусти поникли цветы. Вспоминаем тебя мы любя. Не хватает твоей теплоты. Ты ушел в поднебесное царство, Яркой звездочкой светишь в ночи. Никогда не вернешься обратно, Не избавиться нам от тоски. Свою жизнь ты прожил достойно И каноны Божьи не нарушил. Пусть земля родная будет тебе пухом. Боже! Береги его светлую душу…

Вспомните и помяните все, кому он оставил о себе добрую память

Вечно скорбящие жена, дети и внуки

РАБОТА

ТРЕБУЕТСЯ

та на постоянную работу нужны молодые, энергичные девушки на должность фитнес-инструктора. *050700-44-89

Люди для проведения рекламных кам- Компания проводит дополнительпаний. Работа для ный набор сотрудников на ваканмолодежи. *099-191сии: торговые представители (можно без авто); экспедито45-97 ры; продавцы-консультанты; Для выездной торговкурьеры в отдел доставок; ли требуются реагрузчики. лизаторы. *099-98З/п высокая. О/р не требуется 39-632 Подробно на собеседовании. Провизор, фарТел. 099-39-44-303 мацевт с опытом работы. * 2-49-44 Н а п о с т. р а б о т у в Энергичные, предприс.Климентово требуются имчивые, целеустрембармен, повар. *099-30ленные люди. Возмож75-156, 050-26-98-138 ность создания своего На пост. работу требусобственного бизнеса. ются водители кат. *050-40-76-101, 098-10«Е» с опытом работы 94-299 на фуру ДАФ тент, В связи с расширением штаперевозки в Россию, на ДАФ евросамосвал 35 т. по Украине. Соцгарантии, оплата достойная. *4-1110, 066-43-64200 Расклейщики объявлений и промоутеры на

6 березня

Сумуємо С умуємо за втратою

6 березня р минає 2 роки, р , як пішла з життя найдорожча р і

минає 40 днів, як пішов з життя

ЛАТКО Олександр Миколайович

найрідніша рідніша нам людина чоловік,, батько і дідусь дід і у

БАЗАЛІЙ Й Іван Іванович

Земля тобі хай буде пухом і вічне Царство в Небесах. Тебе ніколи ми не забудем. Ти будеш завжди в наших серцях. Вічно сумуючі дружина, діти, онуки і вся рідня

8 березня

минає два роки тяжкої втрати та світлої пам’яті чоловіка, батька, дідуся, найкращої людини

АЛЬОХІНА Миколи Кириловича

Нема тебе, хоч скільки хочеш клич, Сама печаль повисла над землею. У світі серед безлічі облич Вже не зустріти усмішки Твоєї. Не заросте ніколи та стежина, Що провела Тебе в останню путь. Похилиться зажурена калина, І добрим словом люди пом'януть. Скільки не мине часу, Ти завжди будеш поряд з нами. Нехай над Твоєю могилкою світить сонце, жалібно співають пташки, а на квітах буде роса — то пам'ять, про Тебе. Спи спокійно, наш дорогий. Хай добрі янголи охороняють Твій спокій і дарують вічне Царство небесне. Нехай Тебе згадають теплим словом усі, хто знав.

Вічно сумуючі дружина, діти, онуки, сестри та рідні

полную и частичную на аренда. *050-021-11-89, занятость. *095-233-99063-106-08-36 89, 093-146-77-38 Работа для молодежи, доКрупной продуктовой комстойная оплата, полная запании требуется торговый нятость. *066-27-69-499 представитель с личным Водитель с личным авто (возавто, опыт работы. *066можна подработка). *066-27807-76-75 69-499 Работа на дому – склеивание Реализатор, з/п 100 грн./день. пакетов для семян и рас*099-39-44-303 фасовка семян по пакетам. В службу такси требуется воЗаработок 1500-2500 грн. в дитель со своим авто. *066месяц и больше. Материалы 962-88-84 – почтой. Напишите заявку Мастер по ремонту компью+ конверт с о/а + купон п/о. терной техники. *2-38-75, А/я-402 «СП» г.Димитров-4, 066-436-41-43 Донецкая обл., 85324 Приглашаю к сотрудничеству ОХОРОННА ФІРМА в сетевую индустрию. *050На постійну роботу потрібні 1-044-055 чоловіки та жінки Торговый представитель на продуктовую группу товаров ВАХТОВИЙ МЕТОД РОБОТИ с опытом работы. *095-577- Доставка , проживання, навчання за рахунок фірми. Форма 99-24 видається. Торговый представитель на Зарплата 85-120 грн./ продуктовую группу товаров с опытом работы. *099-035- доба до 3 600 грн./місяць, виплачується своєчасно. 01-09 Тел. (095)760-11-48, В кафе требуется повар (050)229-49-69, и официант на период (098)432-05-91, с мая по октябрь ме(095)816-75-86 сяц. *095-705-80-87 Работа парикмахеру, мастеру м.Суми, проспект Курський, маникюра в центре, возмож18а, офіс 30 Реализатор, работа на выезде. Полиграфия. З/п 3000 грн. в мес. Обучение, стажировка. *099-938-38-10 Склад-магазин. Набор сотрудников, з/п 750 грн. в неделю. *099-938-38-10 Операторы на сборку заказов, полиграфия, ответственный, коммуникабельный сотрудник, обучение бесплатно, з/п 450-600 грн./ нед. Количество мест ограничено. *099-938-38-10 Курьер-консультант в отдел доставки, наличие авто обязательно, з/п 450-600 грн./ нед. *099-938-38-10 Издательство приглашает на работу промоутеровконсультантов, з/п 150 грн./ день (ежедневный расчет). *095-889-18-09 Экспедитор с личным легковым авто 4200 грн. +компенсация ГСМ, помощник

Нема тебе, хоч скільки хочеш клич, Сама печаль повисла над землею. У світі серед безлічі облич Вже не зустріти усмішки Твоєї. Не заросте ніколи та стежина, Що провела Тебе в останню путь. Похилиться зажурена калина, І добрим словом люди пом'януть. Скільки не мине часу, Ти завжди будеш поряд з нами. Нехай над Твоєю могилкою світить сонце, жалібно співають пташки, а на квітах буде роса — то пам'ять, про Тебе. Спи спокійно, наш дорогий. Хай добрі янголи охороняють Твій спокій і дарують вічне Царство небесне. Нехай Тебе згадають теплим словом усі, хто знав. Вічна пам’ять в наших серцях.

Вічно сумуючі батько, брати та всі рідні

9 марта

исполняется 5 лет с того страшного дня, когда злая болезнь забрала родного и любимого мужа, отца и дедушку

МАКСАКОВА Федора Григорьевича

Ушел из жизни Ты навеки, в свой дом не ступишь никогда, но в сердце рана остается и боль с души стереть нельзя. Господь призвал Тебя к себе, оставив нам печаль и слезы, на небе царствовать Тебе, а нам носить к могиле розы. Рыдает сердце день и ночь, как Ты ушел в святую вечность, и боли нашей не помочь, и имя боли - бесконечность.

Царство Небесное Тебе, земля пухом. Все, кто знал и помнит, помяните Федора Григорьевича в этот день. Всегда скорбящие жена, дочь, зять, внуки Оля и Антон

Дорогі брати і сестри !!!

З благословіння Високопреосвященнійшого Євлогія архієпископа Сумського і Охтирського розпочалася акція «До Світлого Дня - світлі вчинки», яка покликана допомогти онкохворим дітям Сумщини і буде тривати з 3 березня до 20 квітня 2014 року. Не будемо байдужими до біди і горя наших ближніх і в дні Великого Посту з’єднаємо молитву і посильну допомогу хворим дітям Сумщини. Така ж акція 2011, 2012 і 2013 років зібрала майже1200000 тис., гривень, на які були придбані дорогі медичні препарати, а також високотехнологічне обладнання,яке дозволило успішно здійснювати лікування онкохворих дітей. Мета цьогорічної акції – зібрати гроші на придбання спеціального апарату для заходів реанімації (відкачування слизу із дихальних шляхів), а також для закупівлі найбільш необхідних дороговартісних медичних препаратів. НЕ БУДЕМО БАЙДУЖИМИ НЕ ЗАЛИШИМО НАШИХ БЛИЖНІХ САМ НА САМ В БІДІ. Пожертву можна внести в будь-якому Православному храмі Сумщини. экспедитора 3400 грн./месс, личный легковой а/м, доставка постоянным заказчикам по указанным адресам (Сумская, Полтавская обл.). *095-889-18-09 Помощник продавца на склад. Обучение. Отдел полиграфии и канцелярии. Коммуникабельность, ответственность, з/п 750 грн./нед. Запись на собеседовании с 8.00 до 18.00. *095-88918-09

ИЩУ РАБОТУ Ищу работу по уходу за престарелыми. *4-18-88, 095500-70-22 Ищу работу по уходу за престарелыми, занятость на неполный рабочий день. *098-47-185-35

СООБЩЕНИЕ

Загублений державний акт на право приватної власності на землю на ім’я Михайленко Валентина Григорівна за адресою м.Охтирка, вул. Гоголя, 38 від 8 жовтня 2002 року серія Р2 №646926, вважати недійсним.

Загублено свідоцтво на право власності на житло на ім’я Бербеницького Івана Петровича та Бербеницька Ніна Василівна від 03.05.94 ВКОмРмд вважати недійсним. Втрачено свідоцтво про освіту на ім’я Швед Денис Анатолійович вважати недійсним.

ЗНАКОМСТВО Вдова, 63 роки, шукаю одинокого довірливого, люблячого, з добрим серцем чоловіка, такого самого віку. 095 588 70 10. *095-588-70-10.

ТРЕБУЕТСЯ

ПРОВИЗОР ФАРМАЦЕВТ

066-698-36-92


№10 (936) Среда, 5 марта 2014г.

ledh0hm`

11

p%*“%ë=…=-ì=*“,

ЛЕЧЕБНО-КОНСУЛЬТАТИВНЫЙ МЕДИЦИНСКИЙ ЦЕНТР

Пл.Октябрьская, 2, тел.: 6-16-88 095-626-50-53

Лиц Лиц. иц. № АД 063168 выд. МОЗ Украины от 24.10.12

ГЛАУКОМА: СПАСАЕМ ЗРЕНИЕ

КАК РАСПОЗНАТЬ ГЛАУКОМУ?

Для того, чтобы распознать глаукому на ранних стадиях необходимо быть внимательным к себе и любым изменениям в качестве зрения. Каковы же первые проявления этой грозной болезни? В том

случае, если вы смотрите на локальный ис-точник света, например р Что сегодня называют «глаукомой», рассказывает на пламя свечи, костер р врач высшей категории, офтальмолог Сумской обили зажженную лампоч-- ластной больницы Наталия СТЕБЛОВСКАЯ СТЕБЛОВСКАЯ:: ку и вокруг нее видите е радужные круги, то это о Если же вы столкнулись с глаукомой – повод задуматься. При глаукоме также характерна пеле- будьте особо внимательны к себе, ведь И последнее: не забына перед глазами, причем это этот недуг может стать причиной слеповайте при необходимоявление возникает довольно ты, что необратимо. сти советоваться с ВаТечение глаукомы во многом завичасто, а может вообще не прошим лечащим врачом. сит от вашего образа жизни. Избегайте ходить. И еще один характерНа сегодняшний день ный признак: после физических физических и нервных перегрузок. Пренет методов, позволянагрузок глаз краснеет, может дельная тяжесть, которую допустимо ющих восстановить поухудшиться зрение и появить- поднимать - 10 кг и не больше. Питайтерянные функции или тесь рационально соответственно возся сильная боль. вернуть зрение ослепПоберечь себя необходимо расту, предпочитайте овощные блюда, шим от глаукомы. Но в меру возраста – люди, чей рыбу, сырые овощи и фрукты, ограничьможно с уверенностью возраст превысил отметку ше- те животные жиры и сахар. Не стоит упосказать, что предотвратреблять слишком большое количество стидесятилетия, также рискуют тить потерю зрения и повстречаться с этой болез- жидкости. Если вы курильщик - бросьте слепоту можно. нью. Однако столкнуться с за- курить немедленно! Никотин вреден для Берегите себя и не болеванием могут и малыши, ваших глаз. болейте! глаукома у которых прогрессирует очень быстро. ВспомНаталия Дмитриевна будет вести прием ните, были ли у вас в прошлом в медицинском центре «ЛКЦ» 15 марта. травмы глаза. Если ответ положительный – навестите врача, Предварительная запись по телефону: 6-16-88 дабы избежать осложнений в виде глаукомы.

R

 Вас турбує зір?

Спеціалісти вищої категорії за один день проводять лікування катаракти, глаукоми, захворювань сітківки європейськими методиками на сучасному обладнанні з використанням високоякісних матеріалів. Гарантія якості лікування Пред’явнику купона – ЗНИЖКА

R

на ОПЕРАЦІЮ 1000 грн. м.Полтава, вул.Великотернівська, 34-А, (зуп.Сади-1), тел. (0532)66-38-36

ВЛАЖНОСТЬ дистые звездочки») - повод про- Предлагаю Вам в предКОЖИ верить печень - такие «звездочки» дверии весны найти минут- Ваша кожа встречаются при циррозе печени ку для себя и подойти к зерстала сухой – и склеродермии (заболевании сокалу – что оно может Вам возможно, это единительной ткани) рассказать? Оказывается, просто безобидмного - и признаки весенГЛАЗА ный недостаток него авитаминоза и многие - Выпячивание глазного ябловитамина А и ка (пучеглазие) - один из призназаболевания внутренних РР, а возможно ков патологии щитовидной желеорганов оставляют свой и сигнал о таких зы и повод пройти УЗИ след. Давайте по порядку. - На веЦВЕТ КОЖИ к ках появи- Вы бледны - нужно проНаш эксперт - семейный врач лечебнол лись пловерить свой гемоглобин О. Дзюба консультативного центра Оксана ДЗЮБА сские жел- бледность кожи и слизиттые пятна – стых может быть сигналом анемии и заболевания почек, и аорталь- грозных заболеваниях, как гипо- ксантомы - у Вас нарушен жировой тирез, сахарный диабет, болезнь обмен, а значит нужно обследоных пороков сердца. - Яркий румянец на щеках – увы, Шегрена, псориаз и даже почечная вать печень и органы пищеварения ЯЗЫК не всегда признак здоровья, часто недостаточность ЧИСТОТА КОЖИ - Сухость языка - частый привстречается при туберкулезной - Обнаружили похожие на па- знак сахарного диабета и забоинтоксикации, при сахарном диабете, гипертонической болезни. учков или звездочки, слегка воз- леваний желудка - Гладкий «полированный» Лицо, на котором можно видеть вышающиеся багрово-красные диффузное покраснение с блед- узелки диаметром 2-3 мм, от кото- язык встречается при злокаченостью вокруг губ рта, говорит о рых лучеобразно отходят тонкие ственной анемии ГУБЫ проявлении такого заболевания, сосудистые веточки длиной до 5 мм (телеангиоэктазии или «сосу- Трещины в уголках рта - сигкак скарлатина.

Про перелік досліджень можна дізнатись звернувшись до лабораторії безпосередньо, або за телефоном 0951450244 Для взяття крові з пальця ми використовуємо голку з ефектом знеболення. Можливий виїзд лаборанта додому. ВАШЕ ЗДОРОВ´Я ПОТРІБНО В ПЕРШУ ЧЕРГУ ВАМ! Звертайтесь, будемо раді допомогти. R

А ДИАБЕТА

6-16-88

А ДАВАЙТЕ ПОСМОТРИМ В ЗЕРКАЛО

ШАНОВНІ ОХТИРЧАНИ! САМЕ У НАС! В лабораторії виконується широкий спектр лабораторних досліджень для дорослих і дітей. Забір матеріалу та самі дослідження проводяться за місцем находження, находження, без відправки в інші лабораторії за адресою: (вул.Ярославського,4, вхід з двору) двору).. ТЕРМІН ВИКОНАННЯ: від 1год. і на протязі доби.

ШКОЛ

Ïðåäâàðèòåëüíàÿ çàïèñü ïî òåë òåë.::

НА ПРИЕМЕ У СЕМЕЙНОГО ВРАЧА

Медична лабораторія ПП "ЛАБАНАЛІТ"

нал о недостатке железа в организме. А также повод проверить уровень сахара в крови - Синюшность губ - сигнал заболеваний сердца ШЕЯ Изменение симметричности шеи, появление «припухлости»сигнал о необходимости врачебного осмотра и обследования щитовидной железы, желудка, исключение заболеваний крови ВОЛОСЫ - Ваши волосы стали тусклыми и сухими - возможно в организме нехватка биотина и витамина А - Повышенное выпадение волос - сигнал о дефиците железа в организме, или признак хронической интоксикации, возможной при заболевании почек, онкопатологии Посетите своего семейного доктора - и будьте здоровы. Оксана ДЗЮБА ведет прием в лечено-консультативном медицинском центре с понедельника по четверг с 16.00. Предварительная запись по телефону: 6-16-88

ДИАБЕТ - НЕ БОЛЕЗНЬ, А ОБРАЗ ЖИЗНИ

БЕЛКИ, ЖИРЫ, УГЛЕВОДЫ Рассмотрим подробнее основные питательные вещества и их роль в питании при сахарном диабете.

БЕЛКИ

Белки — это самый ценный компонент пищи! Они содержатся в таких продуктах как: - мясо, - рыба, - птица, - бобовые, - орехи,

Би Дорси Орли однажды сказал: «Если у тебя есть глаза, то это еще не значит, что у тебя есть зрение». И был совершенно прав! В наше время мы все чаще сталкиваемся со всевозможными заболеваниями, одно из которых – глаукома.

анализ крови на сахар экспрессметодом; анализ крови для больных сахарным диабетом бетом на гликозилированб гликозил рован ный гемоглобин (Hb); ЛАБОРАТОРНЫЕ ОБСЛЕДОВАНИЯ: оценка репродуктивных уктивных способностей организма; гормональные нарушения; выявление причин ричин бесплодности дности семейных пар; биохимические исследования; иммуноконфликт фликт плода и матери; гастроэнтерология; бакпосевы ((выявление неспецифической микрофлоры и чувствичувст тельности к антибиотикам); б выявление антигенов возбудит возбудитед лей в цитологических ц тологических мазках; бактериальные, вирусные, паразипарази тарные инфекции, TORCH-комплекс.

- яйца, - молочные блюда, особенно творог и сыр.

В организме белки расщепляются до аминокислот, из которых потом строятся белки нашего тела. Но если часть аминокислот может синтезировать сам организм, то другая часть — а именно 8 важнейших аминокислот — поступают в нас только с пищей и потому называются незамени-

мыми. Если их не хватает в питании, развитие и рост человека задерживается, особенно в молодом возрасте. Наиболее сбалансирована по составу незаменимых аминокислот животная пища. Большинство растительных белков не содержат в своем составе одной-двух, а то и более незаменимых аминокислот. Кроме того, растительные белки хуже усваиваются нашим организмом, чем животные. Однако правильная комбинация растительных белков вполне может заменить собой животные, что важно - для больных диабетом, особенно при лишнем весе. Избыток потребления белка, особенно при недостаточной физической активности, может вызвать серьезные нарушения обмена веществ. Ученые определили относительные нормы потребления белка в день. Для молодого здорового человека нормой явля-

ется употребление 1-1,5 г белка на 1 кг веса. Скажем, для мужчины 30 лет весом в 80 кг это в среднем 80-120 г белка в день — примерно полпачки обезжиренного творога или 200-250 граммов мяса или рыбы. И все. Соответственно, для немолодого и не очень здорового человека эта норма явно ниже. Мало того, соотношение животных и растительных белков в рационе у взрослых должно быть примерно 55% на 45. Если перевести абстрактную норму на привычные нам продукты, то это примерно 110 граммов мяса (рыбы) и 90 г гороха или сои. Поэтому не удивляйтесь, что в традиционных рекомендациях по рациону диабетика такие смешные порции мяса и рыбы — 60 или 80 граммов за один прием. Если добавить еще 100 граммов творога или стакан кефира плюс бобовые на гарнир, такого количества белка для восполнения суточной физиологической нормы вполне достаточно.

Урок №16

Диетометр пищевой «КАЛОРИН «КАЛОРИН»»

В АПТЕКЕ ДЛЯ ДИАБЕТИКОВ пл.Октябрьская, 2

R

(в помещении медицинского центра) взвешивание подсчет калорий и холестерола термометр продуктов термометр помещения

т. 6-16-88 6-16-88

- Глаукома (от греч. - цвет морской воды, лазурный) – тяжелое заболевание органа зрения, получившее название от зеленоватой окраски, которую приобретает расширенный и неподвижный зрачок в стадии наивысшего развития болезненного процесса – острого приступа глаукомы. Глаукомой называют большую группу глазных заболеваний, характеризующихся постоянным или периодическим повышением внутриглазного давления с последующим развитием типичных дефектов поля зрения, снижением зрения и атрофией зрительного нерва.

6 МАРТА – ВСЕМИРНЫЙ ДЕНЬ БОРЬБЫ С ГЛАУКОМОЙ

МЕДИЦИНСКИЙ ЦЕНТР ПРЕДЛАГАЕТ УСЛУГИ

«Калорин» поможет быть здоровым Вам и Вашей семье! Его легко использовать – взвесьте продукты, введите код и через пару секунд информация о калориях и холестероле будет получена.

Страницу С траниц подготовила Карина Кучерявая


aepechŠe qbne gdnpnb|e

p%*“%ë=…=-ì=*“,

р е к о м е н да ц и и ÌÅÄËÈÊÁÅÇ

, со в е т ы п о н а р о д н о й м е д и ц и н е ÖÅËÅÁÍÀß ÑÈËÀ Ï ÐÈÐÎÄÛ

ÕÎÒÈÒÅ ÍÎ×ÜÞ ÊÓØÀÒÜ? ÃÎÍÈÒÅ ÃËÈÑÒÛ!

ОЧИЩАЕМ ОРГАНИЗМ ПОСЛЕ КУРСА ЛЕЧЕНИЯ АНТИБИОТИКАМИ Рекомендуется также всем, кто постоянно принимает какие-либо лекарства.

Признаки наличия глистов в организме

Настой №1

Возьмите зерна овса, измельчите в кофемолке, засыпьте в термос и залейте кипятком. На 1 ст. ложку овса нужно взять 1 л воды. Настаивать 12 часов. Пить 2-3 раза в день перед едой. В день выпивать минимум 0,5 л настоя. Курс лечения 2-3 месяца. Эффект лечения великолепный!

Настой №3 Возьмите любой серебряный пред-

мет, опустите его в 1,5 л воды и доведите до кипения. После этого серебро уберите, а в воду засыпьте 150 г почищенных зерен овса. Томите 15 минут на слабом огне, затем выключите, заверните в теплое и оставьте на 2 часа настаиваться. Выпить настой нужно в течение дня – 500 мл за 3 раза. Лучше всего пить за 30 минут до еды. Курс – 10-15 дней. Употреблять легкую пищу, исключив мясные, жаренные, жирные и твердые блюда.

Ï ÐÈÂÛ ×ÍÛÅ Ï ÐÎÄÓÊÒÛ ÊÀÐÒÎÔÅËÜ ÏÅÐÅÖ Ïðè àâèòîìèíîçå Óïðàâà íà çóá Натереть картофель и отжать сок, перелить его в стеклянную банку и оставить на час, чтобы крахмал выпал в осадок. Затем осторожно перелить сок в другую посуду, смешать его с выжатым клюквенным соком, приготовленным путем отжимания ягод клюквы и смешивания полученного сока с отваром выжимок. Можно добавить мед и ванилин для улучшения вкуса. Курс лечения – 3 недели. Противопоказания: язва желудка и двенадцатиперстной кишки в стадии обострения.

Óáèðàåì ìåøêè ïîä ãëàçàìè

Мешки под глазами могут быть и от сильной усталости. Их убрать можно, для чего смазать кожу под глазами подсолнечным маслом и положить на несколько минут тертый картофель или кружочки картофеля. Эффективной эта процедура становится благодаря крахмалу, который вытягивает лишнюю влагу. Помочь в борьбе с мешками под глазами может и огурец или настойка арники. Для ее приготовления нужно запарить сырье в течение получаса, процедить, намочить настойкой ватку и положить под глаза. Для этого подходят даже пакетики черного чая. А еще прекрасно помогают в решении проблемы кубики льда с отваром ромашки.

Ëå÷èì íàäðûâíîé êàøåëü

ПОДНИМАЕМ ИММУНИТЕТ Нужно взять сырую красную свеклу, очистить от кожицы, натереть на крупной терке, заполнить стеклянную банку по «плечики». Сверху залить водкой так, чтобы она полностью покрыла свеклу, закрыть крышкой. Банку поставить в темное и теплое место. Настаивать 12-13 дней. Пить по 1 ст. л. перед едой.

15 граммов березовых почек залить поллитрой 70-градусного спирта, настоять три недели в темном месте и втирать в болезненные места при артрите.

Полкилограмма березовых почек залить поллитрой 70-градусного спирта и настаивать в темном месте три недели. Процедить через сложенную в несколько слоев марлю и употреблять по 10 капель трижды в день за полчаса до еды и четвертый раз – перед сном.

Насыпать в стакан щепотку черного перемолотого перца и долить четвертую часть стакана домашним самогоном. Тщательно все перемешать и дать выпить больному, которому затем натереть водкой спину, грудь, ноги и укрыть теплым одеялом. Как правило, одной-двух процедур достаточно, чтобы от простуды не осталось и следа.

народные реце народные рецепты

1 ст. л. листьев мяты и 1 ч. л. семян тмина довести до кипения в 1 стакане воды и перелить в термос. Настоять час. Пить горячим в любое время два раза в день с медом. При этом следует отказаться от кофе и чая.

...ïðè àðòðèòå

...ïðè ëå÷åíèè àòåðîñêëåðîçà, îòåêîâ è áîëåçíåé ïå÷åíè

НАПАРЫ ...ïðè áîëÿõ â ãîðëå

Нужно сделать компресс:

Тмин улучшит память

Литровую банку на три четверти наполнить березовыми почками и залить водкой, но не самогоном. Плотно закрыть и поставить в темное место. Периодически взбалтывать, а через три недели начинайте ежедневно смазывать ноги в тех местах, где больные вены. После высыхания, намазать еще раз и положить ноги на диван примерно на полчаса.

Стакан березовых почек залить поллитрой водки и настаивать до коньячного цвета. И как только в первый день месячных появляется боль, нужно выпить столовую ложку настойки и боль пройдет через 10 минут.

Ïðîãîíÿåì ïðîñòóäó

шесть средних картофелин сварить в «мундире», слить воду и добавить вить горсть шишек хмеля, тщательь- ты народные рецепты народные рецепты п но истолочь. Заверните смесь в полотняную ткань или сложен-ЕСЛИ СЛАБОЕ ЗРЕНИЕ ную в несколько слоев марлю и Этот рецепт не только «заостряет» зреположите на грудь. Когда осты-ние, но и в целом укрепляет организм. нет, натереть спину и грудь ь 100 г алоэ, 500 г измельченных орехов, водкой, прикрыть махровым по-300 г меда и сок 3-4 лимонов хорошо перелотенцем и одеялом до утра. мешать и есть по 1 десертной ложке 3 Делать так на протяжении 12 2 раза в день за 30 минут до еды. Принимать й дней и устаревший хронический эту смесь до тех пор, пока не наступит кашель пройдет. заметное улучшение. Алоэ должен быть не моложе 2-3 лет.

НАСТОЙКА

...ïðè âàðèêîçíîì ðàñøèðåíèè âåí

...äëÿ ñíÿòèÿ áîëè âíèçó æèâîòà ó æåíùèí â ïåðâûé äåíü ìåñÿ÷íûõ

Зубную боль можно утихомирить простым способом На кухне у каждого есть перец, но мало кто знает, что эта пикантная специя может сработать при внезапном заболевании. Если заболит зуб, а к врачу нет возможности добраться безотлагательно, нужно почистить одиндва зубчика чеснока и растолочь их в деревянной или фарфоровой ступке. Затем добавить столько же перца, чтобы чесноковая масса и молотая специя были в равных пропорциях. Тщательно перемешать, переложить смесь на сложенную в несколько раз марлечку и приложить к ушной раковине с той стороны, с которой болит зуб. Как правило, зубная боль утихает.

народные рецепты народные рецепты

1 ч.л. молотых семян тмина залить 1 стаканом кипятка, настоять и пить с двумя зубчиками чеснока ежедневно (перед завтраком).

ÀÂÎÇÍÀ Ð Ò

É

Северный секрет. Гипертония

кой: 5 дней прием – 3 дня перерыв. Если появится боль в кишечнике или правом подреберье – сделайте перерыв на три дня, а затем снова продолжайте. Кроме того, в течение курса пейте клюквенный морс. Делают его так: возьмите 1-1,5 стакана ягод клюквы или брусники, отожмите сок и поставьте его в холодильник. К мякоти добавьте 300-400 миллилитров воды, сахар по вкусу, прокипятите на медленном огне 30-40 минут, когда остынет – смешайте с соком и выпейте за один-два раза. Такие «клюквенные» дни устраивайте раз или два в неделю. А еще есть такой рецепт. Чайную ложку березовых почек насыпьте в стакан, до половины наполненного кипятком. На протяжении 25 мин. подержать его на водяной бане и отставьте до остывания. Выпить на протяжении дня. Повторить этот однодневный курс через месяц.

стить в эмалированную посуду, залить 3 л горячей воды. Поместить в духовку, нагретую до 150 градусов, и томить 2 часа. Настой остудить, процедить и тщательно отжать. Принимать в теплом

ые рецепты

Антипаразитная терапия

Настой №2 Стакан промытых зерен овса поме-

ÁÅÐÅÇÎÂÛÅ ÏÎ×ÊÈ

виде, за 30 мин. до еды (утром и вечером) по 2/3 стакана.

народные рецепты народн

Наличие паразитов всегда проявляется синдромом интоксикации. Прежде всего токсины действют на нервную систему, поэтому человек становится раздражительным и конфликтным. Также на наличие паразитов реагирует головной мозг – человек жалуется на головную боль, быструю утомляемость. А снижение функции надпочечных желез ж под действием токсинов проявляется синяками под глазами. Наличие глистов можно заподозрить при вздутии живота, урчания в нем, коликоподобной боли в животе, ж особенно в околопупковом участке. Признаком наличия глистов являются также ночные приступы голода – это вызвано повышенной активностью паразитов в ночное время. При нарушении функции печени вследствие интоксикации появляются угри и прыщики на коже.

Начинайте утро из перемолотых в кофемолке семечек тыквы. Детям нужно съедать чайную ложку, взрослым – столовую. Затем принимайте эту же смесь 3-4 раза в день между приемами еды или во время еды. Так делайте две недели подряд, сделайте перерыв на 5-7 дней и повторите. Нужно пройти, как минимум, 3-4 двухнедельные циклы. Такая терапия содействует избавлению от круглых ленточных глистов. Если есть подозрение, что в организме паразитируют лямблии, то сделайте настой из листьев березы, собранных в мае. Его можно употреблять наряду с семенами тыквы, но лучше – после курса лечения тыквенными семечками. Для приготовления настоя столовую ложку (для ребенка – чайную или десертную) запарить стаканом кипятка, добавить пищевую соду на кончике ножа, прокипятить на медленном огне 5-7 минут, процедить горячим. Принимать за 10-15 минут до еды 3-4 раза. Режим та-

№10 (936) ( ) Среда, р д , 5 марта р 2014г.

народные рецепты

12

Взять чайную ложку березовых почек, несколько сухих молодых листиков, положить в стакан, залить кипятком и настоять до охлаждения. Затем процед дить и, разделив на части, полоскать горло. Как правило, боль в горле уходит очень быстро.

ЧАЙ ...äëÿ óêðåïëåíèÿ èììóíèòåòà è óëó÷øåíèÿ ðàáîòû ïå÷åíè Чайную ложку березовых почек залить литром кипятка, довести до кипения и, сняв с огня, настаивать два часа. Пить теплым на протяжении дня. ПРИМЕЧАНИЕ: Отвар березовых почек нельзя употреблять беременным.


op`gdmh)m{i qŠnk

№10 (936) Среда, 5 марта 2014г.

САЛАТ С ВИНО îò ñòðîèòå ñòðîèòåëÿ Äåíèñà ØÂ ØÂÅÄÀ

ГРА

ДО

М

250 г отва отварного куриного филе; ле; 100 г т твердого сыра; Гроздь зеленого винограда Грозд да без косточек; Майонез. М Мясо нарезать кусочками, М чками, выложить на тарелку и смазать жи зать майонезом. н не нез з Натереть слой сыра. Наверх ве в е выложить виноградинадинкки, и разрезанные попоолам. л а ам.

Ш

АШ

В БЕЛО К Ы Л

×òî ìîæåò ïîðàäîâàòü æåíùèíó íà 8 ìàðòà áîëüøå, ÷åì ïðèãîòîâëåííîå ðóêàìè ëþáèìîãî áëþäî. Íî, ê ñîæàëåíèþ, áîëüøèíñòâî ìóæ÷èí íå îáëàäàþò êóëèíàðíûìè òàëàíòàìè. Ìû æå ïîäîáðàëè ñàìûå èíòåðåñíûå è ïðîñòûå ðåöåïòû èìåííî äëÿ ìóæñêèõ ðóê (ïîäñóíü èõ íåçàìåòíî ñâîåìó ëþáèìîìó).

ЖАРКОЕ МАРИНОВАННОЕ С КА îò òîðãî òîðãîâîãî ïðåäñòàâèòåëÿ Ðîìàíà ÃÎËÓÁ×ÅÍÊÀ

îò îõðàííèêà àííèêà Ñåðãåÿ ÌÛÇÛÍÊÎ ÛÍÊÎ

Баранину нарезать кусками, приблизительно 5 см на 5. Лук нарезать кольцаольца ми. Добавить перец черный, душистый, истый, лавровый лист, сок лимона и белое ое сусу хое вино. Перемешать и оставить вить на ночь. Утром можно жарить ить и угощать любимых ых женщин.

О Л П

îò ò òàêñèñòà Âèòàëèÿ ÌÀÃÅÐÊÎ Âèò

Дл Для приготовления этого блюда нужно взя взять свиные ножки и куриное мясо, очищенный лу лук, морковь. Все эти ингредиенты нужно варить от 3 до 4 часов. За час до окончания варки бульон п посолить, положить лук, морковь, перец и лавр ровый лист. Готовый бульон разлить в глубоккие тарелки и оставить в холодильнике д до полного застывания. Приятного а аппетита!

3-4 куриных грудки, 3 ст. ложки майонеза, 1 яйцо, 1 ст. ложка с горкой картофельного крахмала, соль, перец, пряности, зелень по вкусу. Нарезаем мелкими кубиками куриное филе. Смешиваем порезаные кубиками филе, яйцо, крахмал, майонез, солим, перчим. Добавить чеснок мелкопорубленный или мелкопорубленные грибы. Все хорошо перемешиваем и выкладываем на прогре-

тую сковороду. Минуты 2-3 на обжариваем с одной стороны, при хорошей температуре. Переворачиваем, убавляем температуру, накрываем крышкой и уже дожариваем до готовности. Жарим до зарумянивания.

"ÏÜßÍÀß" ÊÓÐÈÖÀ  ÃËÀÇÓÐÈ" Куриные грудки – 1 кг, лук репчатый – 3 головки, чеснок – 1 зубчик, кориандр молотый – 2 ст. л., тмин молотый – 2 ст. л., паприка молотая – 1 ч. л., перец чили – 1 шт., сок 1 лимона, соус соевый – 2 ст. л., масло растительное — 2 ст. л., сахар — 2 ст. л., свежая зелень (сельдерей, петрушка, укроп на выбор), вино белое сухое – 250-400 мл Лук нарезать полукольцами, чеснок харом до тех пор, пока сахар не раствоизмельчить, перец чили нарезать мел- рится. Выложить на сковороду кусочки ко. Куриные грудки нарезать кусочками курицы без лука и обжаривать 5 минут, с грецкий орех, каждый проткнуть вил- помешивая. Положить лук из маринада и кой, сложить в герметично закрывающу- жарить 10 минут на среднем огне. Влить юся емкость, посыпать луком, чесноком, вино и тушить при закрытой крышке 25 чили, приправами. Добавить лимонный минут, затем крышку снять и готовить сок, соевый соус и свежую зелень. Ем- еще 10 минут. Украсить свежей зеленью. кость закрыть, как следует встряхнуть и Ñåêðåò áëþäà: поставить на холод на 2-3 часа. ЖелаЧ е м д о л ь ш е м а р и н у е тс я тельно периодически емкость открывать и мясо перемешивать. мясо, тем лучше. Можно даже На сковороде разогревать масло с сана ночь оставить.

ШК

ОЙ

В

Ю С ИЗ

МОМ И КУРАГОЙ

íèêà îò îõðàííèêà ÄÜÊÎ Àëåêñàíäðà ÐÀÄÜÊÎ

Молодую баранину нарезать ть кусочками, обжарить на подсолнечном м масле, сле добавить тертую морковь и нарезанный занный лук. Рис предварительно замочить ь на 2 часа, затем промыть и добавить к мясу. Посолить, поперчить, всыпать по стосто ловой ложке изюма и кураги, можно жно добавить чеснок. Залить водой из расчета один к двум, накрыть ь крышкой и тушить до го-товности, но не пере-мешивать.

МО Й

"ÍÎÂÛÅ" ÊÓÐÈÍÛÅ ÊÎÒËÅÒÛ

РТО

Чтобы приготовить это блюдо нужно взять свинину, лук Чтоб репчатый, р ре пч пча соевый соус, масло растительное, сахар, лавровый лист, соль, специи(по вкусу), картофель. Мясо наров ро резаем на кусочки, добавляем лук, нарезанный полукольцарез ми, м и заправляем соевым соусом, лаврушкой, растительным маслом, сахаром, солью и перцем. Отставить на 20 мин., м чтобы промариновалось.Картошку почистить, порезать ч ломтиками. Выложить в форму для духовки слоями л ккартошку, мясо и сверху я кладу все, что было с мясом - весь лук и маринад. Запекать прим мерно при 300оС около часа. м

М ВИНЕ

ХОЛОДЕЦ ДЛ Я Л Ю Б И

13

p%*“%ë=…=-ì=*“,

ÐÛÁÀ È ØÀÌÏÈÍÜÎÍÛ ÍÀ ØÏÀÆÊÀÕ

Рыба - лосось или любая другая "красная" рыба 400 грамм, грибы 200 грамм, помидоры черри, лук. Сок лимона, соевый соус, вино и мед (для маринада), соль, перец по вкусу. Филе рыбы порезать кубиками. поочередно рыбу, грибы, лук и поСоль, перец, немного вина или ли- мидоры. Полить оставшимся маримонный сок, растительное масло, надом. соевый соус, ваши любимые травы. Фольгу постелить на противень поНемного меда или варенья. Сделать ложить шпажки и накрыть фольгой. маринад и залить рыбу. Мариновать Отправить в духовку 180-200оС мирыбу в течение 15-30 минут. нут на 10-15. Не передержите. Два Шампиньоны очистить. Если есть или три раза переверните. Минут помидоры и лук - замечательно. На через 10 убрать фольгу и еще минут деревянные шпажки (шпажки замо- 5 подержать чтобы подрумянились. чить в воде, минут на 20) наколоть

КОНКУРС

«Готовим вместе с мамой, папой, бабушкой или дедушкой»

Êåêñû ñ èçþìîì è îðåõàìè от семьи Бугай Cм. фото на стр. 20

Рецепты наших конкурсантов Для приготовления кексов вам понадобится:

200 г маргарина 3 яйца 2 стакана муки 1,5 стакана сахара 1стакан сметаны

1 стакан крахмала 1 ч. ложка соды (погасить уксусом) изюм, орехи и какао (добавить по желанию)

Все ингредиенты смешать, разложить по силиконовым формочкам и выпекать до готовности при 180-200 градусов в духовке. Приятного аппетита!


14

op`gdmh)m{e qnbeŠ{

p%*“%ë=…= ì=*“,

№ 10 (936) Среда, 5 марта 2014г.

ПРАВИЛА

ДЛЯ МУЖЧИН И ЖЕНЩИН Советы для ЖЕНЩин

Советы для мужчин Многих представителей сильной половины человечества предстоящий Женский день вводит в настоящий ступор. Они просто не знают, чего хочет женщина. Вот конкретный сценарий, как и что надо делать, чтобы угодить любимой.

ЧТО НУЖНО СДЕЛАТЬ ОБЯЗАТЕЛЬНО? На улице раннее 1. Ð утро, а вы, как пчел-

ка Майя, трудитесь на кухне и готовите любимой завтрак. Как хорошо, что в этот праздничный день мы не спешим на работу, и ваша женщина еще сладко сопит на подушке. И вот настал тот момент, когда вы сделали идеально пару блинчиков, налили на них ложку варенья, наполнили стакан соком. Самое время отправляться в спальню и признаваться в любви той, которая каждое утро готовит завтрак вам! Вечером 7-го мар2. та нужно будет сбегать в магазин и купить цветы, если, конечно, вы не предпочтете сделать это в праздничное утро. Цветы - обязательный атрибут, ничем не заменимый, без них женщина не прочувствует атмосферы торжества. Пок а любимая 3. будет лакомиться вашим завтраком и приводить себя в порядок,

Ð

Ð

возьмите на себя работу по дому. Никто не

ждет от вас генеральных зачисток в квартире. Достаточно лишь пропылесосить, помыть посуду,

полить цветы и протереть пыль. Скорее всего, дома и так достаточно чисто, ведь женщины всегда за день до праздника прибираются. Так что вам это не доставит хлопот. Самое главное - убраться на кухне. Скорее всего, после ваших утренних кулинарных экспериментов там есть что помыть. Если женское сердце оттает, а весь ее организм будет рваться вам помочь - откажите. Пусть наслаждается днем радости! В обед пред4.

Ð ложите

КАК ПОДНЯТЬ СЕБЕ НАСТРОЕНИЕ В КАНУН 8 МАРТА ? Хотя многие в последнее время высказываются за отмену этого праздника, не понимая, зачем он нужен, 8 марта остается прекрасным поводом для того, чтобы подчеркнуть ценность женщины и выразить любовь к ней. Как лучше это сделать - мы расскажем отдельно для обожающих мужчин и для, собственно, самих виновниц торжества, ведь можно устроить праздник и для себя любимой (если принц пока где-то в пути).

вашей подруге прогулку в кафе. Сладкие пирожные

и горячий шоколад поднимут ей настроение. И

не забывайте делать комплименты. Романтическо5.

Ð го ужина никак не

избежать. Необходимо организовать все по высшему разряду. Свечи,

вино или шампанское, громкие слова и красноречивые тосты , признания в любви - главные блюда вечера. Что подавать на

стол - решайте сами. Все зависит от вашей фантазии, финансов и вкусовых предпочтений.

Согласно опросам социологов, все женщины сходятся в одном - 8 марта они хотят отдохнуть и почувствовать, что этот день отличается от будней Золушки. В ваших руках обеспечить своей принцессе танцы на балу, даже если вы скромный принц в маленькой хрущевке.

Какие цветы дарить?

Молодым М д девушкам де д еву вушкам у лучше ше е дарить дар дарит ить букеты ит б в нежной светлой гамме, из едва распустившихся буто-

нов, которые символизируют юность. н Идеально д подходят д д в этом случае у все оттенки розового.

Женщинам в возрасте предпочтительнее выбирать более яркую цветовую гамму: насыщен-

ный красный, бордовый, сиреневый. Предпочтительно использовать в букете благородные цветы, такие как розы, лилии, амариллисы и другие. Не забывайте о том, что у каждой женщины существуют свои любимые цветы. Дорогие мужчины! Подойдите к выбору букета осознанно, тогда ваше старание непременно будет оценено любимой женщиной!

Конечно, в большей степени подарить нам радость в праздник могут мужчины. Однако при их отсутствии женщина вполне может устроить себе праздник самостоятельно. Что может поднять настроение женщине? Цветы. Возможно, согласитесь, это все-таки

ИНТЕРЕСНЫЕ ФАКТЫ

ДОЧКИ ПРОБУЖДАЮТ ЛУЧШЕЕ

Ученые изучили стиль руководства глав десяти тысяч датских компаний и выяснили, что мужчины, воспитывающие дочерей, склонны устанавливать более высокие заработные платы для сотрудников, чем те, у кого в свое время родился мальчик. По предположению ученых, так происходит потому, что общение с собственной дочерью пробуждает в отцах лучшие человеческие качества, такие как заботливость и способность сопереживать.

ПРИВЛЕКАТЕЛЬНАЯ ОДЕЖДА

Известно, что мужчины любят глазами. Наблюдения показали, что если женщина хочет привлечь внимание мужчины, на ней должна быть одежда, обнажающая 40% ее тела. Главное - правильно подобрать одежду таким образом, чтобы не выглядеть чересчур консервативно или же, напротив, слишком вульгарно. Оголять тело нужно очень аккуратно.

САМОЕ ЦЕННОЕ

В XII веке в ходе войны германский король позволил женщинам беспрепятственно покинуть город и унести с собой, что они пожелают. Находчивые жены вынесли из города своих любимых мужей.

ПОКАЖИТЕ РУКИ

На предложение показать руки мужчины честно протягивают открытые ладони. Женщины протягивают руки ладонями вниз, видимо, для того чтобы продемонстрировать безукоризненный маникюр и размер бриллиантов.

их вам подарят мужчины. Но когда это будет? А для праздничного настроения цветы нужно поставить в вазу уже с утра. Не поленитесь и сходите к цветочному киоску. Не берите цветы помпезные, аристократичные или официальные. Сделайте выбор в пользу свежести и нежности. Замечательно и по-весеннему смотрятся нарциссы или тюльпаны. Обновка. Любые праздничные дни календаря можно о встречать в прошлогодних платьях, удачно обновляя их какиминибудь аксессуарами. Но только не Женский день! Для этого праздника обязательно купите себе какуюнибудь обновку - платье, блузку, костюм. Наденьте ее с самого утра, а не перед выходом в свет или приходом гостей. Ведь праздникто для вас! Прическа. Поход в парикмахерскую запланируйте обязательно. Прическу тоже желательно обновить. Даже если вы консервативны и стричься в новом стиле не желаете, то хотя бы одну новую деталь в прическу все-таки внесите. Какую именно - посоветуйтесь со своим мастером. Интерьер. Обычно к празднику наши женщины приучены делать генеральную уборку. Но,

не праздничный интерьер. Создание настроения в жилище - это нечто иное. Это та же обновка, например. Застелите кровать новым покрывалом. Постелите на стол новую праздничную скатерть. Или н повесьте новые занавески, если давно мечтали их поменять. Праздник в душе каждой женщины будет ж обеспечен!

Цветовая гамма. Об

этом мало кто з а д у м ы в а ет сся, но вдруг поменять цвет в к в а р тире, создать новую цветовую гамму - это очень воодушевляет, поднимает настроение, создает праздничность. Каждый может выбрать цвет по вкусу, разумеется. Это во-первых. А во-вторых, не нужно пугаться - перекрашивать стены не обязательно. Просто украсьте комнату какими-то деталями одного цвета. Покопайтесь в шкафах и антресолях, и, возможно, вам удастся обнаружить забытые вазочки, цветочные гирлянды, плетеные, стеклянные, фарфоровые безделушки - все может пригодиться. Музыка. Это еще одна составляющая хорошего настроения. Но как сделать его праздничным? Очень просто. Заранее запишите диск своих самых любимых песен.

ЧЕГО КАТЕГОРИЧЕСКИ ДЕЛАТЬ НЕЛЬЗЯ? Тех мужчин, которые не хотят выполнять обязательную женскую программу, предупреждаем, что за выполнение мужской вы будете надолго оштрафованы вашей любимой - лишены ее внимания. Итак, чего лучше и не пытаться делать. 1. Ни в коем случае не вздумайте сбежать из дома по своим делам. Особенно под пред-

логом покупки подарка или поздравления мамы. Ее вы можете поздравить и вместе со своей женщиной днем, заехав на часок, или же произнести пламенную речь по телефону. А о подарке надо было по-

заботиться заранее, тем более что в праздничный день в последние минуты вы явно ничего хорошего не сможете придумать.

2. Забудьте на день о друзьях. Проведи-

те день только со своей второй половинкой. Не откликайтесь на их приглашение сходить в бар или в боулинг. Скажите друзьям

«пока» и не огорчайте любимую.

3. Категорически запрещается лежать на диване перед телевизором. Еще хуже будет

попросить ее принести пару бутылочек пива. Это уж верх наглости. Она вам и пиво принесет, и ужин приготовит, но только завтра, 9 марта.

4. Не раздражайтесь в этот день и не повышайте голос на женщину. Дайте ей почувствовать себя королевой. Исполните роль

услужливого помощника, за что будете обязательно вознаграждены.

5. Напиваться 8 Марта - не похвальный поступок. На заветное 23 февраля следующего года можете не ждать подарка и ужина... Так что держите себя в руках и не пейте лишнего. Ведь впереди еще целая ночь.


№10 (936) Среда, 5 марта 2014г.

ophxk` beqm`

p%*“%ë=…=-ì=*“,

15

Розтанув сніг і, наче перші весняні проліски, на вулицях почали з’являтись папірці й папери, пакетики й пакети, пляшечки й пляшки. Пройшовшись по місту і побачивши весь непотріб, який лежить купами чи розкиданий вздовж узбіч у нас склалася ціла історія, на яку вкрай необхідно звернути увагу новій владі міста.

ому, добровчаються розумного закладу на ти ді де е, сц навчальн Школа – мі території одного кий триму, світлому. Натисанітарії. Такий собі бермудсьєві баки, ітт ан см ки і ед ен ер вн по три ос мотлоху. ами якого є пере кутник, вершин просто купа різнокольорового шкіна та та Пу л. ям ва, на ву яма зі смітт ті пляшок з-під пи Судячи з кількос живуть одні алкоголіки Першотравневій

У міському парку напроч уд ч и с т о , тільки за туалетом купка непотребу, навіть на дереві щось зависло.

На вул побачит .Фурманова кр викорис и в інших місця ім того, що мож х н товують любителє й прилад, яки а й і мариху ани.

хати тись та ди прогулюва видному місці ть ю я бл ю у л о , на самом в - папірці та паде люди п В Ківшарі, ям, пропахлим хвоєю еред дере С . а тр м т роблять. ві о свіжим по все, що заважало вд Явно, що не уколи ту залишили там багато шприців. кети. А ще

Пров.Сковороди постійно вкритий шаром використаного поліетилену. Мабуть, поспіша ючи до поліклініки скидують все, з чим не можна до лікаря. А з іншого боку, магазин «Мандарин» біля «зависати» охтирчани і через відсякого полюбляють утність урни та туалету, накидають сміття та спр авл яють нужду прямо серед дороги.

По ву людськол.50 років СРС там нічо ї життєдіяльносР під містком ц усю при го не видно, од ті. Мабуть, спод ілі поклади леглу те н ів риторію ак сміття запол ались, що . онило в же

вул.Шевченка близу мосту по річку зовсім не по а рк ти Ох ка й на А річ ілого кольору. Та мось. взагалі незрозумпластикових пляшок, мішків з чи ою з плівк тік ою ев чн ри ко схожа. Це по незрозумілою Поверхня вкритаиглої монтажної піни. ст за ми ка доміш

ай оро вс ько го да вн о зн Звал ище по вул.П етйого не прибирали, воно ме охтирчанам, як би шка Фенікс. відроджується, мов пта

Спостерігаючи все це, складається враження, що в Охтирці більше нічим не займаються крім забруднення території. Люди, схаменіться! Припиніть залишати за собою те, що не розкладеться і до пришестя ваших потомків. Зрозуміло, що ми пишемо історію, але ж не сміттям!

Навпроти Центрального цвинтаря – кладовище побутових відходів. Від нього відкривається вид на організацію з с и м в ол і ч н о ю н а з в о ю «Благоустрій».

К. Кучерява, О. Кобилко


16

p%*“%ë=…= ì=*“,

ДО 200-РІЧЧЯ Т. Г. ШЕВЧЕНКА

№ 10 (936) Среда, 5 марта 2014г.

УРОКИ ІСТОРІЇ Цьогорічна весна в Україні – Шевченківська весна: в березні народився наш Тарас, у квітні його викуплено з кріпацької неволі, у травні український народ ішов за труною Поета, повитою козацькою китайкою, і в Україну з холодного Петербурга навіки повернувся Пророк, і спочив у вічному тихому домі на Чернечій горі над Дніпром, і живе під небом безсмертний дух.

Людмила Міщенко

М

ода на творчість Тараса поза часом. Хоча ідеологічна присутність недалекого ХХ століття накладала свій відбиток. У виданнях тих років не публікували Тарасового вірша «Якби-то ти, Богдане, п’яний». Та знаю, що остерігаючись, його переписували і передавали з рук в руки. Спливає на пам’ять і приклад з особистого життя. Моя бабуся, вишиваючи, читала напам’ять «Заповіт», «Катерину», «Наймичку». Я кидала своїх ляльок, коли бачила, що бабуся бере в руки «Кобзаря». Вмощувалась на колінах і слухала. Інколи вона втирала сльози, мабуть, проймалася долею героїв. Зараз цей «Кобзар» у моїй книжковій шафі. А своєму сину я подарувала ювілейне видання. Знаю і на прикладі інших охтирських сімей, що Шевченкові вірші люблять. Вторгують на базарі копійчину за городину і не пошкодують її витратити на «Кобзаря». Скажіть, ніхто не змушував, ніхто не «рекомендував», а людям це було потрібне. То що ж то за магнетизм на клітинному рівні свідомості люд е й ? В і н , бач и те , н е вт р ат и в своєї сили, хоча вже і нараховує своє двохсотліття. А наростає, утверджується і передається у спадок. Серед нас, охтирчан, багато хто носить прізвище Шевченко і синам своїм дали ім’я Тарас. Дівчата, беручи шлюб, не хочуть втрачати дівоче прізвище Шевченко і беруть подвійне. Мабуть, ми всі українці відчуваємо духовне живлення в імені Тараса Григоровича Шевченка і його безсмертних творах. Це кровеносна система нашого національного єства і буття. Краєзнавче дослідження я присвячую пам’яті Великого Кобзаря з нагоди його двохсотріччя.

з Охтиркою. Поет навчався у охтирській бурсі. У своєму творі «Невидані твори» писав, що у семидесятих роках зустрів у Охтирці маляра, який писав по сільських храмах іконостаси і образи і з цього жив. Він бував у Академії художеств і дружив з Шевченком. У цього маляра Грабовський бачив парусинову жилетку з печаткою … коло з вишитими літерами «Т.Ш.» (П.Грабовський. Твори в двох томах. Том І стор. 125-126) Це був Петро Соколов, кріпосний

Малюнок Петра Соколова

З архівних записів музею стало відомо, що 14 серпня 1846 року Тарас Шевченко приїздив з Києва до Охтирки, аби помилуватися Покровським собором, поклонитися охтирській іконі Божої Матері. З Охтирки поет цього дня відправив лист професору Корольову. Цьому знайдено підтвердження і у статті доцента Білоруської сільгоспакадемії Лівшиця під назвою «Писав Кобзар у Горки», де вказується, що на поштовому штемпелі позначене місце відправника: «Ахтырка, Харьковской губернии, 14 августа 1846 г.» Пов'язували Шевченка з Охтиркою і літературні зв’язки з відомим українським поетом, уродженцем нашого краю Я.І.Щоголєвим. Тарас захоплювався віршем Щоголєва «Гречкосій». Він сприяв опублікуванню в альманасі «Хата» (1860) добірки віршів нашого земляка. З ним Шевченко міг зустрічатися саме в Охтирці, оскільки літні місяці поет проводив на рідній землі. Багато своїх творів Яків Іванович написав саме під впливом перечитаних творів Шевченка. У нашому місті він популяризував твори Кобзаря. Життя і творчість ще одного відомого українського творця слова, Павла Арсеновича Грабовського, тісно пов’язане

художник князя Голіцина, якого у 1860 році Шевченко за 900 рублів з другої спроби викупив у князя. Петро Максимович Соколов (родинне прізвище Соколенко) народився у с.Славгороді колишнього Охтирського повіту (нині Краснопільського району). Про Петра Тарасу розповів Г.Честаховський – художник і друг Шевченко. Він відзначав, що Петро має і малярський і поетичний хист. Пройнявся долею нещасного Тарас Григорович. Згодом подружилися. Петро був щиро пройнятий любов’ю до України, знав багато пісень, дум, слухав кобзарів і лірників. А ті, як відомо, були однодумцями Шевченка. Тарас тим часом вже готував до друку свого «Букваря». Петро був його надійним помічником, виконував різні його доручення. Тарас Григорович подарував Петрові щойно виданого «Кобзаря» з автографом. У міському краєзнавчому музеї, як найцінніший експонат, зберігається малюнок Петра Соколова. На ньому олівцем зображено Т.Г.Шевченка, який підносить йому «Кобзаря». Під малюнком зазначено дату і підпис. Мова оригіналу: «12 октя-

бря 1860 г. Этот листок бумаги своими руками дал мне Тарас Григорьевич Шевченко для переписывания его «Букваря». То що ж то за «Букварь». В останні роки свого життя Шевченко завершує складання «Букваря», першого українського, справді, народного. Повна його назва «Буквар південноросійський», бо й сама Україна була тоді південним краєм Російської імперії. Весь тираж 1860 року Тарас Григорович переслав на Україну безкоштовно для розповсюдження серед народу. У 1861 році полтавський вчитель Ф.Л.Ткаченко (уродженець с.Грунь) розповсюджував на охтирській ярмарці «Букварь» і «Кобзарь» Шевченка. Полтавський вчитель Гнилосиров, який опікувався могилою Шевченка у Каневі, присвятив своє життя справі освіти. Наполегливо і до самопожертви серед українського люду поширював любов до українського слова, культури, знань. У музеї зберігаються архівні записи Віктора Мульова з щоденника автора. Вони і допоможуть проникнутись патріотизмом Гнилосирова. Василь Степанович писав, цитую мовою оригіналу: «… любовь к серому человеку и желание лучшей для него будущности заставляет меня продолжать дело торга. И вот я на Ахтырской площади, как книготорговец. В течении трех дней было продано 18 книг Т.Г.Шевченка… молодые хлопцы кидались до книжек… часто приходилось выступать апостолом, взявши в руки «Хату» або «Кобзаря». Привертає увагу ще один архівний запис В.Мульова з рукопису Віллі Воліса, колишнього директора краєзнавчого музею, з його краєзнавчого дослідження «Друзья Великого Кобзаря». Цитую мовою оригіналу: «… 19 июня 1861 года выехал вместе со студентом Харьковского университета Иваном Львовичем Шимановым в село Ясеновое, Гнылосиров записал: «… Эта Юсуповская слобода имеет 600 крестьян (временнообязанных). Хат очень густо. Улицы узкие, кривые… явились до волости, начальства недостали… Присели с Иваном Львовичем Шимановым под коморою, поговорили с народом. Я прочитал «Тарасову ночь» и «Тополь» Шевченка. Тут была и одна женщина. Стояла неподвижно около столба, к которому я прислонился… Мужчины же сидели степенно, слушали во все уши, слезы радости так и пробивались из их глаз…»

Ми наближаємося до ювілею Пророка. Впевнюємося знову і знову, аналізуючи події останніх місяців на Майдані, що слова Шевченка – пророчі. І яким би реконструкціям не піддавали його вірші , він зажди залишається в пам’яті українців, мабуть тому, що своїм словом сформував стержень національної свідомості. Як би то нам його гідно зберегти.

ПОЧАТОК ХХ СТОЛІТТЯ У архівних записах В.Мульова знаходжу цікаві рядки. Подаю мовою оригіналу: «1906 год отмечая память «кровавого воскресенья» 9 января 1905 года, учащиеся старших классов Ахтырской мужской гимназии проводят траурное собрание и объявляют бойкот реакционным преподавателям». В ті роки директо-

ром чоловічої гімназії працював Роман Мир от в о р ц е в , бат ь к о С . Р. М и р о т в о р ц е в а , відомого нашого земляка – хірурга. Так ось, він, разом з гімназистами заспівав перед інспектором Шевченковий «Заповіт». Цим самим стверджуючи свою громадянську позицію, за що і був звільнений з посади дирек тора чоловічої гімназії.

У 1914 році минуло 67 років від того дня, коли було викрито Кирило-Мефодіївське братство, членом якого був Т.Г.Шевченко, але навіть роки не стерли в пам’яті царського уряду вільні і національно налаштовані думки гуртківців. У день

Сторіччя поета біля його могили у Каневі було виставлено двох озброєних офіцерів. Відзначення ювілею було заборонено. Які б не панували настрої в державі в той час щодо сприйняття творчості Шевченка таки здоровий глузд і любов до поета перемагали.

У Охтирській вищепочатковій школі і м . Ш е вч е н к а в и д а вався рукописний журнал «Надія». У 1915 році його редактором був Багряний. Виходив журнал українською мовою, бо вже тоді школа була

україномовною. Під впливом збірки байок Глібова та «Катерини» Шевченка, які Багряний дістав нелегально, він і почав писати вірші у другому класі церковно-приходської школи восьмирічним хлопцем.

З 1917 року ш е вч е н к і вс ь к і д н і відзначались як всенародні свята. У селах і містах відбувались мітинги, літературномузичні вечори, влаштовувались виставки. На це націлювала і постанова уряду України від 27 лютого 1919 року про святкування роковин з дня народження Шевченка. У 1920 році раднарк ом ухвалив постанову про відзначення роковин смерті Кобзаря. В той час виходило багато брошур, збірників про життя і творчість Тараса. Одне з цих видань «Збірник пам’яті Т.Г.Шевченка» видане товариством «Просвіта» м.Охтирка.

На його сторінках було розміщено статтю Івана Задорожного «Поет трудового народу». Цей збірник було вручено кожному учню. До 59-х роковин з дня смерті поета коштом Охтирського споживчого товариства «Кооперація» побачив світ збірник творів Тараса Григоровича. Збірник видавався для Охтирського повіту. Ініціатором видання і його редакторомупорядником був М.Л.Довгополюк, директор дитячого містечка. Співавторами виступили вчитель з Старої Іванівки Іван Задорожній і дружина Довгополюка – Ганна Михайлівна Грязнова, завуч дитячого містечка. Людмила Міщенко, старший науковий працівник міського краєзнавчого музею


№ 10 (936) Среда, 5 марта 2014г.

fhŠeiqjhe hqŠnphh

ТАКА ЧУДОВА ПОДРУЖНЯ ЗРАДА

Ч

оловік дорікав, що я погана господиня. Я терпіла приниження, бо боялась залишитися з двома дітьми на руках.

«Хто розкидав на проході кубики?! ніхто не допомагає. А Олег хмурився - гримить з коридору Олегів бас. - Ні і кричав, що жінка повинна створюпройти, ні проїхати!» Я вибігаю з кухні, вати домашній затишок. Що він годує де готую чоловікові вечерю, і починаю мене та дітей і не для того гарує, щоб збирати іграшки: «Вибач, не встежила увечері до стайні приходити. Що його за хлопцями, вони постійно щось роз- мама працювала, але встигала все. А кидають...» я — нечупара. - «У тебе завжди хтось винен, — Хоч мені й прикро до сліз було, але сердиться Олег і злісно копає кубика я не перечила. Справді, порядкування до дитячої кімнати. — А що ти робила давалося мені важко, адже діти забицілий день? Телевізор дивилася? Чи рали весь час і сили. Я дуже старалаз Галькою по телефону базікала?» ся, проте чоловік завжди знаходив, до «Тато прийшов, зараз знов кричатиичатиме, ховаймося!» — шепоче до Я, мабу ть, спра вді ще не Дмитрика Андрійко й лізе під стіл на кухні. Брат — за ним. Я їх навчилася вести домашнє говиганяю: «Ідіть до себе, сидіть сподарство як слід. Ось так я тихо!» І зачиняю за синами думала. І боялася зізнатися собі, двері дитячої. Швидко поправщо з кожним днем вислуховую ляю на столі скатертину, ставлю все більше образ, терплю приприбори, оглядаю кухню. Ніби ниження. все чисто... Олег мовчки наминає борщ і з п а м п у ш к а м и . « С м ач н о ? » — чого прискіпатись. Ще й мама його олії насмілююсь спитати. «Нормально», льно», у вогонь підливала: і «Ти Т не зли Оле— буркає чоловік. Він обстежує по- жика, у нього робота нервова. А що глядом люстру, витяжку, двері. «Я порядку вимагає, то ж усе правильно. вранці все вимила, з плином!» — за- Мусиш бути гарною господинею. Не певняю його. Олег не відповідає. створиш вдома затишку — знайде собі Відставляє тарілку, встає з-за столу і іншу. Він хлопець показний, дівчата йде до вітальні. Я мию посуд і тішуся, тільки й стріляють за ним очима...» що цього разу вдалося уникнути Цього я боялася найбільше. Вийшовскандалу. Але за мить чую з кімнати: ши заміж у 18-ть і народивши дітей, я «А де пульт? Чому він не на місці? І не встигла ні освіти здобути, ні роботи що це за крихти на килимі?! Не хата, постійної знайти. Якщо Олег від нас а сміттєзвалище! Тобі б на смітнику з піде — що я робитиму, як виживатиму бомжами жити, а не у квартирі!» з дітьми? Гарною себе не вважала і, Почалося... якщо щиро, навіть не розуміла, чому У мого чоловіка був «пунктик» на такий красень, як Олег, закохався у чистоті. Я помітила це не відразу, мене. Я дуже любила чоловіка. І в а десь через рік після народжен- його нападах гніву звинувачувала ня близнюків. Олег працював, я лише себе. Олег старший, мудріший, сиділа в декреті й цілий день крути- успішніший. лася мов білка в колесі. Він приходив Він любить порядок. Хіба це погано? увечері, але ніколи не допомагав мені. А я, мабуть, справді ще не навчилася Натомість дорікав за павутину в кутку, вести домашнє господарство як слід. пилюку на меблях, за дитячі речі, що Ось так я думала. І боялася зізнатися сохнули на батареї. Я виправдовува- собі, що з кожним днем вислуховую лася, що не встигаю за дітьми, мені ж все більше образ, терплю прини-

К

о гд а Н а т а ш а — самая красивая из всех девушек школы — передала ему записку, в которой призналась в чувствах, Сергей ни грамма не поверил и принял все за розыгрыш. Да

и как было поверить, если в зеркале он видел угрюмую усеянную веснушками физиономию, похожий на айсберг нос и оттопыренные хрящеватые уши?.. Разве кому-то понравится такая физиономия? Да ею в сумерках можно пугать детей! — с презрением пожимал плечами Сергей, невольно сравнивая с собой Наташу — лучшую девушку не только в школе, но и в селе, за которой безуспешно пытались ухаживать даже опытные сельские ловеласы. Потихоньку, не надеясь на взаимность, бегал за ней и Сергей. И вдруг — на тебе: признается, что «влюбилась». Как он мог в это поверить? «А может, она меня за внутреннее содержание

ження. Що чоловік завжди на мене сердиться, з дітьми не бачиться. Боляче було, але я трималась. ...Якось вранці мені зателефонувала незнайомка: «Записуй адресу, дівчино, бери таксі і їдь негайно. На тебе чекає сюрприз». Я не зрозуміла: «Хто ви?» «Близька знайома твого чоловіка, — насмішкувато гигикнули на тому боці дроту. — Точніше — колишня і вже не близька знайома... Ти думаєш, твій «мент» на добовому чергуванні? Ну то поїдь і подивися, як він чергує! До речі, цю хвойду Катею звуть, якщо тобі цікаво...» Може, і не треба було мені їхати. Але біль, відчай, страх і гнів водночас переповнили моє серце. Отже, в Олега хтось є. Та сама «гарна господиня», про яку він мріяв. Залишивши синів на сусідку, я помчала на таксі за вказаною адресою. Пошарпані двері, на яких клаптями висить дерматин, дзвінок не працює... Я стукаю щосили, аж нарешті двері відчиняє заспана білявка з розмазаним по обличчі вчорашнім макіяжем. Відштовхнувши її, вриваюся до кімнати. Дорогою перечіпляюся за ящик із картоплею в передпокої, переступаю через якісь ганчірки, картонні коробки, порожні пляшки... Мій Олег мирно посапує на канапі. Я вже збираюся накинутись на чоловіка з плачем і кулаками, аж чоловік раптом зупиняюся, вражена хаосом у помешканні. по помеш Пожмакана постіль, вся заплямПожм лена і ссіра... Килимок сторічної давнини, зздається, не знає, що таке порохотяг і хімчистка. Паркетна підлога рохотя чорна ор від в бруду. На стінах — обідрані шпалери а фотографії господині в шпале рамках ледь можна розгледіти крізь рамк товстезний шар пилюки. Люстра надтовстез бита, з н неї бридкими нитками звисає павутиння. І сморід від нечистот, від павутинн якого мене починає нудити. «Інно, це ти?! — Олег раптом розплющує очі і розгублено дивиться на мене. — Чекай, я тобі все поясню...» А мені цієї миті раптом робиться... смішно! Куди й поділися мій гнів, розпач. «Усе гаразд, — спокійно кажу до чоловіка. — То, виявляється, ось якого порядку ти хотів? Живіть!» …Я йду додому і сама до себе усміхаюсь. Вперше за три роки життя з Олегом мені чомусь стає легко й радісно на душі. Забігаю до кондитерської, купую горіхового торта. «Свіженький, щойно привезли, — припрошує продавець. — У вас, мабуть, якесь свято, бо ви із самого ранку в такому піднесеному настрої!» На мить я замислююсь, а тоді цілком серйозно відповідаю: «Так, свято. Сьогодні я нарешті звільнилася з в'язниці...» Інна ЛЕВИЦЬКА, 25 років

ПОВЕЗЛО? ПОВЕЗЛО ? полюбила?» — размышлял дальше парень. Но и тут концы с концами не сходились, потому что знал себя лучше других. Сергея долго мучили сомнения: что же делать в такой щекотливой ситуации? «Да нет, тут что-то нечисто. А если все это ради какой-то выгоды? Теперь девушки не промах, ловкие не по возрасту. Попробуй догадайся, что ей на самом деле надо. Она, небось, узнала, что дядя отписал мне двухкомнатную квартиру в Кременчуге и «ВMW»!.. Выйдет за меня, а потом отберет квартиру и помашет ручкой: чао, бамбино. И будет с каким-то красавцем жить-поживать». И он не стал рисковать, откровенно заявив ей: - Не верю: голубка петуху — не ровня. Нам не по пути. С тех пор промелькнула дюжина лет, и вдруг — встреча. На улице рядом

с ним женщина-водитель деле? — холодно спроостановила иномарку. Да сил он, а про себя не без это же Наташа! Такая же удовлетворения подумал: стройная и красивая, даже «Боже, как хорошо, что у еще похорошела. Женщина меня хватило ума на ней приветливо улыбнулась не жениться! Повезло. Как ему и поздоровалась. Он в воду глядел. Это же надо: ответил растерянно, ради столько лет жить с мужем, а приличия спросил, как она любить другого... Какая она живет. Оказалось, препо- неискренняя!» дает в вузе, имеет ученую - Значит, не судьба, — степень, получила права, промолвил Сергей, лишь каждое лето с семьей путе- бы что-то сказать. И кажшествует, счастливая мать дый отправился своей додвоих детей. рогой. Все это она рассказываНиколай ЛУКОМЕЦ ла искренне, "Не пытаясь себя пок аВ городском РАГСе з ат ь . А п о том печально с 24 февраля по 2 марта улыбнулась: - А я, Серзарегестрировано: гей, действительно любила тебя и всю жизнь помню... Жаль, что не поверил. - В самом

Ц и

ф р ы

6 браков; 1 развод

p%*“%ë=…= ì=*“,

17

ЗЯТЬ К ТЕЩЕ

ЕХАЛ

К маме жены у Саши никаких претензий не было. Женщина она приятная и гостеприимная, работящая и заботливая. Все старается поделиться с ними выращенным — только успевай забирать. И живет на вполне достаточном расстоянии: полсотни верст. Не надоедает визитами: раз в полгода и не больше чем на три дня, потому что за домашней работой ей не до разъездов. Обе стороны довольны отношениями.

Н

у что может быть лучше, чем здоровая теща, за которой не нужен уход? Да и она видит, что у дочери с мужем все хорошо, поэтому готова душу отдать, чтобы так и дальше оставалось. Стоило ему только заикнуться, что не хватает немного денег на машину, так она не пожалела корову, бычка, двух свиней, а со временем еще и родительский дом продала — только бы зять за руль сел. Ну как такую тещу не любить? — Теперь, мама, заживем, — сказал Саша. — Если что-то надо, говорите, и мы тут же у вас. Так сказать, скорая помощь в действии. Правда, ничто так быстро не забывается, как искренние обещания. Ездили к теще сначала часто, а потом все реже... Но мама есть мама. Жену тянет к ней, как малыша к груди. Сергей и не против. Сел за руль и поехал. Полсотни верст — не расстояние, да еще и по большой дороге. Одно ему не нравилось: только во двор — так жена набивается на работу. «Мама, может, что-то надо срочно сделать? Не молчите: мы же затем и приехали, чтобы помочь». Нет, теща не надоедала просьбами, старалась сама справиться. Но дочь же обязательно найдет работу. Они там вдвоем что-то варят-пекут и ведут нескончаемые разговоры, а ему «мужские» задания дают. — Так вроде ничего и не надо, — дипломатично скажет теща, — вот разве что крышу на свинарнике перекрыть. Думала кого-то нанять, но если ты, Саша, не против, то было бы хорошо. И обязательно что-то такое подвалит — на целый день. Домой отправляются затемно. Считай, выходной — коту под хвост. Вместо того, чтобы посидеть в кафе по-людски или с друзьями на охоту-рыбалку отправиться... А если непогода, тто можно и дома перед телевизором. Так нет — давай л к маме поедем. А там целый день вкалываешь. И ради д чего? За спасибо, потому ч что после трудов праведч ных и рюмки не выпить: за н руль садись. А теща ведь — р мастерица: такую вкусную и м ккрепкую гонит самогоночку, ккакую поискать. Еще и на ттравах настаивает. Настоящий эликсир! щ А работе к онца-края нет. То забор валится, то н

сорняки надо выкосить, то на доме фронтоны покрасить, то в веранде пол перестелить. Вон только на обустройство нового погреба потратил несколько выходных. - Звонила мама, чтобы приехали. И я уже соскучилась. Давай съездим в выходные? — попросила жена. - Почему бы и нет, — согласился он. — Только на станцию техобслуживания загляну, пусть посмотрят, а то что-то коробка передач барахлит. Отогнал он автомобиль на платную стоянку и вернулся домой грустный. - Наверное, не выйдет с поездкой. Оставили машину — надо ремонтировать. И целый выходной — его! Зачем ехать, если друг пригласил: день рождения как-никак. В следующий раз Александр тоже не стал отказываться от поездки на село. В субботу после обеда отправились. Только выехали за город, он притормозил, поднял капот и стал заглядывать в мотор. — Надо возвращаться. До села не дотянем. Ты же слышишь, что-то с мотором. Надо в гараже посмотреть. Жена считала, что он в машине ковыряется, а он спокойненько в очко резался с соседями по гаражу. Через неделю Саша заранее предупредил жену: «Шеф попросил в выходные поехать с ним на открытие охоты». В следующий раз он уже сам предложил наведаться в село. Но под вечер занемог: голова болела, чихал и кашлял, мерил себе температуру и глотал таблетки. Не до поездки было. В воскресенье сразу стало легче. Уже и август наступил, а зять никак не выберется из города. Жена вынуждена была ездить на автобусе, потому что картошку выбирать маме одной не с руки. А Саша в это время сидел по-семейному в кафе: он, кум и две девицы подозрительного поведения... А где-то в конце октября, когда трава покрылась инеем, жена сообщила, что мама просит забрать картошку и мясо с салом (кабанчика заколола). На этот раз машина была исправна. «Мы с моей «пчелкой» всегда готовы. А прицеп брать?» — переспросил Саша. Очень уж любил он свежину, особенно тещины колбасы. Николай ЛУКОМЕЦ


18

nŠdnumh

p%*“%ë=…=-ì=*“,

№10 (936) Среда, 5 марта 2014г. ПОДПИШИСЬ на «Роксолану-Макси» и будешь знать ВСЕ НОВОСТИ. СТОИМОСТЬ ПОДПИСКИ НА 1 МЕСЯЦ 16грн. 16 грн.81 81 коп.

граждан Ц сОбращения 24 февраля по 2 марта: и ф 4 р 5 ы 98 – в Ахтырскую райгосадминистрацию; в Ахтырский - горсовет; – в горотдел милиции.

ДАТА

ИМЕНА

5 марта

Екатерина, Геннадий, Елизавета, Климент, Макар, Федор

6 марта

Тимофей, Герасим, Денис, Ксения, Николай, Оксана, Павел

7 марта

НАШ КАЛЕНДАРЬ Д

Григорий, Александр, Анатолий, Борис, Виталий, Владимир, Дмитрий, Моисей, Петр, Феликс

«Роксолана-макси» в интернете

e-mail: roksolana@sm.ukrtel.net сайт:

ПОБУДЬТЕ ПОЛИГЛОТОМ ОТВЕТ: Дзюдо. Евангелие. Жанр. БОГАТАЯ КАЛИФОРНИЯ ОТВЕТ: «Эврика!» ЛЮБИТЕЛИ БЕЛОГО ЦВЕТА ОТВЕТ: «... гвардия». «... безмолвие».. ЗАПРЕТИТЬ... ТЕАТР! ОТВЕТ: Потому что в 1865 г. в театре Форда был убит президент США Линкольн.

ÆÆÆ Иногда чувствую себя сусликом во время Куликовской битвы — чувствую, что что-то происходит, а понять ничего не могу... ÆÆÆ - Мужчине на заметку: Если женщина спрашивает, как она выглядит, значит она уверена в себе на 100%. От вас ей нужно еще 10. ÆÆÆ - Парадокс жизни — когда здоровья хоть отбавляй, мозгов нет… А вот когда мозги появляются — здоровья уже нет! ÆÆÆ -Уважаемые производители телевизоров! Сделайте такую кнопочку на телевизоре, на которую нажимаешь и пульт пищит, где он там валяется. ÆÆÆ В природе есть трое существ, которые при минус 25°С никогда не мерзнут: 1) пингвин 2) белые медведи; 3) девчонки в мини-юбках и без шапок.

ОТВЕТЫ на СКАНВОРД в №9 По горизонтали: Репродуктор. Альберт. Эскапада. Рефрен. Азбука. Партизан. Рюш. Кума. Кегли. Ударник. Сага. Утка. Истоки. Аренда. Два. Евразия. Отк. Березняк. Атас. По вертикали: Реле. Дартс. Цикада. Сатрап. Берет. Рэндзю. Кран. Паб. Комик. Регата. Ириска. Ашуг. Крупа. Унт. Акай. Книголюб. Даун. Аир. Емеля. Дурь. Свита. Дзот. Аякс.

ÆÆÆ Одна девушка ждала-ждала принца на белом коне... А пришел почтальон и принес ей пенсию. ÆÆÆ Экзамен, студентка валится безвозвратно. За дверью стоит толпа и думает, как ее выручить. Наконец в аудиторию врывается парень и кричит: — Иванова, у тебя сын родился! Препод ее, естественно, поздравляет, ставит оценку, расписывается. ÆÆÆ Мальчик в детском саду внимательно смотрит на маникюр воспитательницы. — Ольга Александровна, у Вас такие ногти длинные. . . — Да. Нравится? — Нравится. Наверное, по деревьям лазить хорошо. . . ÆÆÆ Парадокс и только: после 60 лет категорически запрещено управлять поездами, самолетами, автобусами... А вот страной — без проблем!

11 марта

ОТВЕТЫ НА ЗАГАДКИ ПРОШЛОГО НОМЕРА

10 марта

9 марта

8 марта

www.roxolana.com.ua

ПРИМЕТЫ В эти дни необходимо провести посев семян капусты на рассаду; посев под пленку салата и шпината. У высеянных ранее сеянцев капусты и томатов можно сделать пикировку. Полезной будет также обрезка садовых растений - для усиления роста побегов. Благоприятна борьба с вредителями, живущими в земле. Луна в созвездии Тельца, а это значит, что настал период, когда организму особенно нужна соль и другие минеральные вещества. Попейте, например, томатного сока с добавлением соли.

Дни обостренной чувствительности и восприимчивости. Лучшее лекарство не только от всех болезней, но и от жизненных невзгод - сон. Здоровый сон снимает усталость и подготавливает человека к активному дню. Положение ночного светила оказывает влияние на плечи, руки, пальцы, легкие и на систему желез. Сейчас можно удалять больные и засохшие растения, бороться с вредителями. Для большинства растений непосадочное Иосиф, время (за исключением тех, которые дают Аркадий, усы). Берта, Особенно полезны жиры. Не стоит забывать, Гавриил, что жиры по сравнению с белками и углеводаДавид, Иван, Ирма, Климент, ми являются наиболее калорийными элементами питания. Один грамм жиров дает оргаМария, Павел, низму целых 9 килокалорий! Ешьте семечки Петр, Семен, подсолнуха, орехи и блюда, приготовленные Федор на растительном масле. Благоприятное время для отдыха, самоуглубления, укрепления семейных отношений. Советуем уделить больше времени своим близким и детям. С вхождением Луны в этот знак усиливается Акулина, деятельность легких, а также желудка, печени Владимир, и желчного пузыря. В этот период высока вероГеоргий, ятность заболевания из-за переохлаждения, Игнатий, эмоционального перенапряжения. Ираклий, Не следует обрезать ветки у плодовых деЛеонтий, ревьев и кустов, в том числе и сухие. При раОльга, Павел, стущей Луне соки поднимаются вверх. РекоФедор мендуется заниматься посевом и посадкой (за Герасим, исключением плодовых деревьев), прививкой Дмитрий, Иван, и перепрививкой, поливом и подкормкой. Игнат, Организму особенно нужны углеводы расКонстантин, тительного происхождения, поэтому к обеду Леонтий, рекомендуем приготовить, например, винегрет Роман, Юлиан, или протертую свеклу с чесноком. Яков

Дмитрий, Иван, Петр

ИСКРИВЛЕНИЕ ЗРЕНИЯ На первый взгляд, между синонимами «смотреть» и «видеть» есть глобальная разница. Чтобы убедиться, смотри сюда! Смотришь на элементы и ВИДИШЬ — они шевелятся! Но ведь на самом деле ты знаешь: картинка неподвижна.

ДДАВАЙТЕ Й ПОДУМАЕМ Д ПЕРЕВЕРНИТЕ С НОГ НА ГОЛОВУ

В каждом длинном слове можно найти 2-3 покороче. Например, шарада = шар + ада. Если «перевернуть их с ног на голову», то шар станет кубом, а ада - раем. Попробуйте! В скобках - подсказка, какое новое слово должно получиться. Одна рожа (геогр.). Хор на носики (песен.).

«ВИНОВНИК» ТОРЖЕСТВА

Когда в ирландской семье случается это событие, многочисленные гости разуваются и начинают босиком отплясывать зажигательный танец. Музыка, веселье не стихают всю ночь. Жалеют гости лишь об одном - что с ними не может веселиться «виновник» этого события. Почему же?

«БЕЛЫЕ» ФРАЗЕОЛОГИЗМЫ

По предлагаемым определениям понятий сформулируйте фразеологизмы, начинающиеся со слова «белый». Атрибут чиновников. Наряд папы.

ИНТРИГУЮЩЕЕ ЗАНЯТИЕ

Этим занималась даже Маргарита из «Фауста». Немцы обычно говорят при этом: «... - от сердца и боли чрезмерно - не может бросить - немного - вовсе нет». А что приговаривают при этом русские? Ответы в следующем номере

«Роксолана макси» - громадсько-політична газета. Видається українською та російською мовами. Газета виходить раз на тиждень: у середу. Газета зареєстрована Міністерством юстиції України. Свідоцтво про реєстрацію КВ №13245-2129ПР, від 19.09.2007 р. Тираж у березні - 21200 прим. Друк офсетний. Обсяг -20 стор. газети формату А-3, 16 стор. додатку ТВ формату А4. АДРЕСА РЕДАКЦІЇ: РЕДАКЦІЇ: 42700, м. Охтирка Сумської області, вул.Гончаренка, 1. Тел/факс: 2-47-65, 4-10-31. Е-маіl.: roksolana@sm.ukrtel.net Видавець - Л. Легеньковська. Гол. редактор - Л. Меркульцева. Верстка -І. Байгер, М. Жадан, офіс-менеджер О. Семінська, кореспонденти К.Кучерява, О. Кобилко, гол. бухгалтер Т. Чубар, відділ реалізації - В. Кучеренко. Відповідальність за якість друку несе друкарня. ТОВ «Фактор-Друк» м.Харків, в.Саратовська,51, тел.: 7-175-185. Матеріали з позначкою R друкуються на правах реклами. Якщо Ви знайшли у нашій газеті помилки і неточності, сприймайте, будь ласка, це правильно: є люди, для Редакція не завжди згодна з думкою авторів друкованих матеріалів. яких пошук газетних опечаток - це задоволення, позбавляти якого негуманно. Відповідальність за зміст реклами несе рекламодавець. Редакція не рецензує матеріали і надіслані листи не повертає. Замовлення № 1707 Передрук матеріалів без згоди редакції заборонено.


№10 (936) Среда, 5 марта 2014г.

pejk`l`

12 марта г. Сумы, 09:00-10:00, ДК им. Фрунзе, пл. Горького,5 г. Тростянец, 11:00-12:00, РДК, ул. Мира,7 г. Ахтырка, 13:00-14:00, Кафе «На Бульваре», ул. Октябрьская 32

p%*“%ë=…=-ì=*“,

г. Лебедин, 16:00-17:00, РДК, пл. Интернациональная, 32 13 марта г. Ромны, 09:00-10:00, Роменское ВПУ, ул. Коржевская, 44 14 марта г. Конотоп, 11:00-12:00, ДК «Зо-

19

ряный», ул. Ленина, 7 г. Шостка, 16:00-17:00, Кинотеатр «Родина» (ЦКиД), ул.Ленина,13 15 марта г. Прилуки, 14:00-15:00, ГДК, ул. Переяславская, 28 R


20

tnŠno`mnp`l`

p%*“%ë=…=-ì=*“,

№10 (936) Среда, 5 марта 2014г.

КОНКУРС

«Готовим вместе с мамой, папой, бабушкой или дедушкой» Условия конкурса читайте в №6 стр. 20. Победители получат специальный приз! Приносите фотографии нам в редакцию по адресу ул. Гончаренко, 1 или присылайте на почту: roksolana@sm.ukrtel.net

FOTOКОНКУРС

Ïîñðåäè äâîðà âîçíèê áåëûé-áåëûé ñíåãîâèê Конкурс «Посреди двора возник белый-белый снеговик» завершен. Мы благодарим всех участников и приглашаем определить победителя. На сайте газеты roxolana.com.ua c 5 по 10 марта пройдет голосование. Внимательно присмотритесь к творчеству ребят и выберите самого оригинального. Победителя ожидает приз.

Наталья Бугай с детками Евгенией и Костиком

Чит. стор. 13

Снеговик Артема и Даниила Бабич

Снеговики Ирины Яровой

Снеговик Ярославы Колодяжной

П ПЕРЕМОЖЕЦЬ ЕР РЕМОЖЕЦЬ ЕМОЖЕЦЬ КОНКУРСУ Снеговик Димы Симонова Конкурс «Вгадай, де це?» обрав свого переможця. Нею стала Василиса ЄРЕМЕНКО. Ми вітаємо нашу конкурсантку та запрошуємо до редакції 7 березня на 11 годину для отримання подарунка.

4-10-31, 2-47-65, 097-153-36-01, 099-93-25-100 R

Турагентская

деятельность

Стосовно власниці магазину «М`ясний м’ясокомбінат» треба зазначити, що вона ну ніяк не поспішає виконати свою обіцянку змінити двері, які, за її словами, вже давно замовила. Пояснює, що тепла пора попереду, а двері буцімто в їхньому магазині ніколи не зачиняються. Тому поспішати нікуди. Що ж, Ольго Юріївно Яремчук, нехай ваша байдужість залишиться на вашій совісті. Але пам’ятайте, що чимало покупців в знак протесту проти вашої бездіяльності відмовилось купувати прод укцію у «М`ясному м’ясокомбінаті».

Агентство недвижимости

«Адонис - 2»

R

г. Ахтырка, ул. Гончаренко, 1 Турфирма «Адонис»

ПРОДАЖА АВИАБИЛЕТОВ АВИАБИЛЕ ТОВ

Наш адресс: г.Ахтырка, ул.Гончаренко,1, ул.Гончаренко,1, тел.2-47-65, тел. 2-47-65, 4-10-31, 099-93-25-100, -97-153-36-01

2014 №10  

Газета "Роксолана-макси", среда, 5 марта 2014 года номер №10(936)

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you