Page 1

Дорогі учні та студенти! Шановні освітяни, педагоги та батьки! Сердечно вітаю усіх вас із Днем знань та початком нового навчального року!

14 листопада 2013р.

Огляд-конкурсу на кращий веб-сайт серед ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації Мінагрополітики України 31.10 01.11.2013 р. на базі Івано-Франківського

Переможці конкурсу І місце – Технолого-економічний Білоцерківського НАУ (94 бали) tec.in.ua;

коледж

коледжу Львівського НАУ

конкурсною комісією були підведені підсумки огляду-конкурсу на кращий веб-сайт

ІІ місце – Стрийський коледж Львівського НАУ (91 бал) sclnau.com.ua; ІІІ місце – Вишнянський коледж Львівського НАУ (90 балів) vyshnya.lviv.ua; та Коледж Сумського НАУ (90 балів) collegesnau.cc.ua.

Конкурс проводився з метою вдосконалення веб-сайтів аграрних ВНЗ, формування єдиного інформаційного простору, впровадження в навчальний процес нових зручних інструментів взаємодії всіх його учасників – студентів, викладачів, адміністрації навчального закладу, стимулювання ініціативи у цій сфері, акцентування уваги на важливості повного, оперативного та зручного інформування про діяльність ВНЗ Міністерства аграрної політики та продовольства України засобами Інтернету як ефективного механізму забезпечення прозорості та протидії корупції у сфері освіти. У період з січня 2012 по жовтень 2013 року аграрні ВНЗ представляли власні веб-сайти, які демонстрували процес формування позитивного іміджу навчального закладу і, водночас, можливості впровадження, паралельно з існуючими, нових сучасних форм навчання, доступність, зручність та ефективність освіти, підготовку молодого покоління до життєдіяльності в інформаційному суспільстві.


Предметом конкурсу стало змістовне наповнення веб-сайтів навчальних закладів, зручність їх використання, забезпечення участі всіх учасників навчального процесу у діяльності закладів освіти, послуги, що надаються на сайтах. Кожний сайт оцінювався за критеріями, згрупованими у такі категорії: структура і навігація (присутність інформації на всіх сторінках, у всіх розділах сайту, формування правильної структури сайту, наявність карти сайту, зручність розміщення навігаційного меню, його багаторівневість, швидкість доступу до інформації: час завантаження сторінок, наявність системи пошуку і відбору, фільтрації інформації, безперебійна робота сайту у сучасних популярних браузерах та мобільних пристроях, наявність банерів МОН України, Мінагрополітики, ДУ «НМЦ Агроосвіта», урядового порталу, видимість сайту для пошукових систем); дизайн (сучасне дизайнерське рішення, витримка кольорів, шрифту, графіки в єдиному стилі, не переобтяженість сторінок інформацією, що особливо стосується головних сторінок, наявність якісної графіки та її поєднання з іншими складовими сторінки, відсутність сторонньої банерної чи іншої реклами, агресивної анімації та автоматичного програвання відео чи аудіо); інформаційне наповнення (контент) (повнота надання інформації про навчальний заклад, навчально-виховний процес у закладі, інформація для студентівабітурієнтів, інформація для викладачів, наявність електронних бібліотек, актуальність інформації на сайті, допомога у працевлаштуванні, доступ до публічної інформації); динамічність (своєчасність розміщення матеріалів, частота оновлення сайту); інтерактивність (ведення гостьової книги, коментарі, форма запитання-відповіді, ведення форуму закладу, віртуальна довідка, можливості голосування на сайті).

************************** Слід відзначити, що порівняно із проведеними попередніми етапами конкурсу створено багато нових веб-сайтів, значно вдосконалено діючі вебсайти, а саме: значно покращилися структура та дизайн сайтів, витримано ергономічні та технічні вимоги до них, набагато якіснішим стає інформаційне наповнення веб-сайтів. Сайти стали привабливішими для студентів, абітурієнтів та роботодавців. Враховуючи вищевикладене, стає очевидним, що подібні конкурси бажано проводити щорічно. Комісія у скаді: голови Дудник Т.П., заступника директора з навчально-методичної роботи ДУ «НМЦ «Агроосвіта; заступника голови Краєвої Л.М. – завідувачки навчально-методичного кабінету моніторингу якості навчання та забезпечення документами про освіту ДУ «НМЦ «Агроосвіта» та членів журі : Ігнатуші В.В. – керуючого партнеру PR-агенції Media Brand, Кліща В.Ю. – завідувача лабораторії інформаційного забезпечення Технолого-економічного коледжу Білоцерківського НАУ, Кононец Н.В. – викладача Аграрного коледжу управління і права Полтавської ДАА, Мандрика М.С. – викладача Вишнянського коледжу Львівського НАУ, Новіцького С.Б. – завідувача відділення Рівненського ДАК, Яцків Л.Ф. – викладача Стрийського коледжу Львівського НАУ були підведені підсумки огляду-конкурсу на кращий веб-сайт серед вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації Мінагрополітики України.

Педагогічний бюлетень Б-ДДАТ