Page 2

2

w w w.fridaylviv.net

вересень 7пт - 14пт - 21пт- 28пт

Новини

Львів — найкраще місто для життя

Користувачі «Фейсбук» визнали Львів найкращим містом для життя в Україні Після недавніх подій Єврочемпіонату, Львів набагато розширив список епітетів та прикладок, які застосовують, згадуючи його красу. Про нас заговорили, нами стали захоплюватись, до нас хочуть повернутись. Ось вам — підбірка нещодавніх захоплень.

Львівські виші — у топовій п’ятірці за кількістю поданих заяв

«Львівська Політехніка» та ЛНУ ім. Івана Франка впевнено тримають свої позиції у популярності серед абітурієнтів. У рейтингу українських вишів вони посіли відповідно 4 та 5 місця за кількістю поданих заяв. Обійшли наші виші лише київські навчальні заклади: КНУ ім. Т. Шевченка, КПІ та Національний авіаційний університет. У львівські університети хотіли вступити близько 25 тисяч абітурієнтів. Та насправді омріяне місце отримали далеко не всі. ЛНУ ім. І. Франка прийняв у свої стіни 11,5 тис першокурсників. У «Львівську Політехніку» вступили понад 14 тис абітурієнтів.

«Невідкритий діамант» у «The Economist» Вкінці липня на сторінках одного з найавторитетніших видань світу — «The Economist» — з’явився матеріал про наше місто, де Львів назвали «невідкритим діамантом України». Журнал, який розходиться тиражем понад півтора мільйона примірників, захоплюється красою літнього Львова: «По тінистому бульвару прогулюються закохані пари, а дідусі грають у шахи. Кав’ярні у стилі Центральної Європи переповнені туристами». Найкраще жити у Львові! Саме таку думку висловили користувачі «Facebook». Майже 4 тисячі людей проголосували на сторінці журналу «Фокус» за Львів. Отож, в рамках щорічного рейтингу міст України, від користувачів популярної соціальної мережі Львів отримав почесне звання найкращого міста для життя, обійшовши Київ та Одесу. Львів — не Голівуд! «Ваше місто стає культовим місцем для наших туристів. Тепер для молодих латвійців — модно і цікаво приїхати до Львова. У вас люди особливі. Це місто, яке зберігає свої найкращі традиції. Ви молодці, що не робите Голівуду зі Львова. Ви не хочете бути схожими на когось, і це чудово», - розповів захоплений литовський журналіст Атес Климович. Захоплювалась Львовом Марія Юрків

Влада обіцяє збільшити стипендії

Нарахувати індексацію та навіть збільшити стипендію студентам обіцяють українські урядовці. З початку серпня про це говорили і міністр Дмитро Табачник, і віце-прем’єр Сергій Тігіпко, та й прем’єр-міністр Микола Азаров. Проте розмір збільшеної стипендії вони не називають. Єдина приємність, яка залишається студентам, — зменшувати розмір стипендії точно не будуть.

Історичний центр міста стане пішохідним

З осені цього року та до кінця 2013 у Львові триватиме процес створення паркувальних та пішохідних зон у центрі міста. Робочою групою пропонується створити пішохідні зони в історичному ядрі, окресленому вул. Валовою, вул. Підвальною, вул. Гавришкевича, пл. Осмомисла, пл. Торговою, пл. Міцкевича, пл. Галицькою, пр. Свободи. Додатково вивчають питання створення пішохідних зон в кварталах, прилеглих до пл. Вічевої і пл. Старий Ринок. Також в розряд пішохідних може перейти вул. Ференца Ліста.

Дізнайся, як! Безкоштовна навчальна програма «Дізнайтесь, як» від САМОПОМОЧІ. Відвідай безкоштовні тренінги та дізнайся, як покращити стосунки у сім'ї та з друзями, навчись «керувати» своїми фінансами, та дізнайся, як досягнути успіху.

Психологія стосунків:

покращення стосунків у парі, вирішення конфліктів та стресів.

Фінансова грамотність:

методика управління фінансами, планування та облік витрат, мистецтво примноження грошей.

Особистісний розвиток:

як поєднувати відпочинок і роботу, як стати ефективнішим у своїх починаннях, навики успішності у повсякденних справах. Тренінги проводитимуть кваліфіковані психологи, фінансисти та відомі особистості. Початок програми: 11 вересня о 18:30. Тренінги відбуватимуться щовівторка та щочетверга! Щоб взяти участь в семінарах, вам потрібно зареєструватися: за тел.297-1000, моб. 097-581-64-24, або в реєстраційній формі на сторінці САМОПОМОЧІ у соціальних мережах чи на сайті samopomich.org.

Кожен третій пішохід у Львові ігнорує сигнали світлофора Соціологічна агенція «Фама» дослідила: ፜፜ З 3271 пішоходів 1007 перейшли на червоне світло ፜፜ З них - 525 чоловіків та 482 жінки ፜፜ Найчастіше такі порушення відбуваються тричі на добу: між 11:30 та 11:50, 14:00 та 14:20, і найбільше зафіксованих випадків ввечері — у проміжку між 19:30 та 19:50. ፜፜ Найбільш «слухняними» перехожими є діти, особи до 18 років, а також люди пенсійного віку. Дослідження проводилось соціологічною агенцією «Фама» методом відстороненого спостереження, у різні дні та різний час доби протягом 1,5 тижнів (14.12.2011 23.12.2011). Загальна кількість одиниць спостереження — 3271 особи. Ярина Возняк

Біля Університету облаштували дві зупинки

Відтепер тобі не прийдеться мокнути, доки чекаєш свого тролейбуса. На зупинці біля ЛНУ ім. І. Франка встановили нові зупинки із навісами та сітілайтами.

Ходи за покупками у тапках

«Lokal’на» спільнота вільних та небайдужих запроваджує новий сервіс — відтепер поїсти можна не лише у ресторанах та кнайпах мережі, але й купити улюблені продукти за «Два кроки» від твоєї хати. Магазини «Два кроки» зберігають домашній затишок та тепло, адже сюди ти можеш прийти в тапочках. Шукай їх за адресами: вул. Карбишева, 9, вул. Дж. Вашингтона, 4 а, 7 корпус, вул. Тарнавського, 104 б, вул. Кульпарківська, 172. Слідкувала за новинами Марія Юрків

Friday| Газета "П'ятниця"  

Молодіжна газета для тебе

Friday| Газета "П'ятниця"  

Молодіжна газета для тебе

Advertisement