Page 1

Маєш знати:) Топ-10 найцікавіших і найкорисніших фактів про секс

20

7ст.

вересень

7пт — 14пт — 21пт — 28пт

w w w. f r i d a y l v i v. n e t

Як встигнути все? Читай 5 найкращих схем планування часу від експертів та впорядкуй своє життя. — Ст. 3

Відень, Стамбул, Монако? У тебе щотижня — є 2 вихідні для нових вражень. Тим більше, зі Львова починають літати дешеві літаки. — Ст. 7

Масаж, танці, теніс… в офісі?

• • • •

Які міжнародні компанії працюють у Львові? Наскільки реально і як туди потрапити? Куди і яке надсилати резюме? Як вразити всіх на співбесіді?

4-5ст.»»»»»»»»»»»»»


2

w w w.fridaylviv.net

вересень 7пт - 14пт - 21пт- 28пт

Новини

Львів — найкраще місто для життя

Користувачі «Фейсбук» визнали Львів найкращим містом для життя в Україні Після недавніх подій Єврочемпіонату, Львів набагато розширив список епітетів та прикладок, які застосовують, згадуючи його красу. Про нас заговорили, нами стали захоплюватись, до нас хочуть повернутись. Ось вам — підбірка нещодавніх захоплень.

Львівські виші — у топовій п’ятірці за кількістю поданих заяв

«Львівська Політехніка» та ЛНУ ім. Івана Франка впевнено тримають свої позиції у популярності серед абітурієнтів. У рейтингу українських вишів вони посіли відповідно 4 та 5 місця за кількістю поданих заяв. Обійшли наші виші лише київські навчальні заклади: КНУ ім. Т. Шевченка, КПІ та Національний авіаційний університет. У львівські університети хотіли вступити близько 25 тисяч абітурієнтів. Та насправді омріяне місце отримали далеко не всі. ЛНУ ім. І. Франка прийняв у свої стіни 11,5 тис першокурсників. У «Львівську Політехніку» вступили понад 14 тис абітурієнтів.

«Невідкритий діамант» у «The Economist» Вкінці липня на сторінках одного з найавторитетніших видань світу — «The Economist» — з’явився матеріал про наше місто, де Львів назвали «невідкритим діамантом України». Журнал, який розходиться тиражем понад півтора мільйона примірників, захоплюється красою літнього Львова: «По тінистому бульвару прогулюються закохані пари, а дідусі грають у шахи. Кав’ярні у стилі Центральної Європи переповнені туристами». Найкраще жити у Львові! Саме таку думку висловили користувачі «Facebook». Майже 4 тисячі людей проголосували на сторінці журналу «Фокус» за Львів. Отож, в рамках щорічного рейтингу міст України, від користувачів популярної соціальної мережі Львів отримав почесне звання найкращого міста для життя, обійшовши Київ та Одесу. Львів — не Голівуд! «Ваше місто стає культовим місцем для наших туристів. Тепер для молодих латвійців — модно і цікаво приїхати до Львова. У вас люди особливі. Це місто, яке зберігає свої найкращі традиції. Ви молодці, що не робите Голівуду зі Львова. Ви не хочете бути схожими на когось, і це чудово», - розповів захоплений литовський журналіст Атес Климович. Захоплювалась Львовом Марія Юрків

Влада обіцяє збільшити стипендії

Нарахувати індексацію та навіть збільшити стипендію студентам обіцяють українські урядовці. З початку серпня про це говорили і міністр Дмитро Табачник, і віце-прем’єр Сергій Тігіпко, та й прем’єр-міністр Микола Азаров. Проте розмір збільшеної стипендії вони не називають. Єдина приємність, яка залишається студентам, — зменшувати розмір стипендії точно не будуть.

Історичний центр міста стане пішохідним

З осені цього року та до кінця 2013 у Львові триватиме процес створення паркувальних та пішохідних зон у центрі міста. Робочою групою пропонується створити пішохідні зони в історичному ядрі, окресленому вул. Валовою, вул. Підвальною, вул. Гавришкевича, пл. Осмомисла, пл. Торговою, пл. Міцкевича, пл. Галицькою, пр. Свободи. Додатково вивчають питання створення пішохідних зон в кварталах, прилеглих до пл. Вічевої і пл. Старий Ринок. Також в розряд пішохідних може перейти вул. Ференца Ліста.

Дізнайся, як! Безкоштовна навчальна програма «Дізнайтесь, як» від САМОПОМОЧІ. Відвідай безкоштовні тренінги та дізнайся, як покращити стосунки у сім'ї та з друзями, навчись «керувати» своїми фінансами, та дізнайся, як досягнути успіху.

Психологія стосунків:

покращення стосунків у парі, вирішення конфліктів та стресів.

Фінансова грамотність:

методика управління фінансами, планування та облік витрат, мистецтво примноження грошей.

Особистісний розвиток:

як поєднувати відпочинок і роботу, як стати ефективнішим у своїх починаннях, навики успішності у повсякденних справах. Тренінги проводитимуть кваліфіковані психологи, фінансисти та відомі особистості. Початок програми: 11 вересня о 18:30. Тренінги відбуватимуться щовівторка та щочетверга! Щоб взяти участь в семінарах, вам потрібно зареєструватися: за тел.297-1000, моб. 097-581-64-24, або в реєстраційній формі на сторінці САМОПОМОЧІ у соціальних мережах чи на сайті samopomich.org.

Кожен третій пішохід у Львові ігнорує сигнали світлофора Соціологічна агенція «Фама» дослідила: ፜፜ З 3271 пішоходів 1007 перейшли на червоне світло ፜፜ З них - 525 чоловіків та 482 жінки ፜፜ Найчастіше такі порушення відбуваються тричі на добу: між 11:30 та 11:50, 14:00 та 14:20, і найбільше зафіксованих випадків ввечері — у проміжку між 19:30 та 19:50. ፜፜ Найбільш «слухняними» перехожими є діти, особи до 18 років, а також люди пенсійного віку. Дослідження проводилось соціологічною агенцією «Фама» методом відстороненого спостереження, у різні дні та різний час доби протягом 1,5 тижнів (14.12.2011 23.12.2011). Загальна кількість одиниць спостереження — 3271 особи. Ярина Возняк

Біля Університету облаштували дві зупинки

Відтепер тобі не прийдеться мокнути, доки чекаєш свого тролейбуса. На зупинці біля ЛНУ ім. І. Франка встановили нові зупинки із навісами та сітілайтами.

Ходи за покупками у тапках

«Lokal’на» спільнота вільних та небайдужих запроваджує новий сервіс — відтепер поїсти можна не лише у ресторанах та кнайпах мережі, але й купити улюблені продукти за «Два кроки» від твоєї хати. Магазини «Два кроки» зберігають домашній затишок та тепло, адже сюди ти можеш прийти в тапочках. Шукай їх за адресами: вул. Карбишева, 9, вул. Дж. Вашингтона, 4 а, 7 корпус, вул. Тарнавського, 104 б, вул. Кульпарківська, 172. Слідкувала за новинами Марія Юрків


3

w w w.fridaylviv.net

вересень 7пт - 14пт - 21пт- 28пт

Розвивайся!

Блог

Велика і страшна курсова чи дипломна? Новий великий проект? Розділи собі великий проект на маленькі кроки на кожен день. І обов’язково їх виконуй. Одного дня напиши титульну сторінку дипломної, іншого — продумай розділи, і так те, що здавалося важким і нереальним, виконається за 2 тижні. І не забудь себе нагородити. Наприклад, за зроблену дипломну вчасно — поїдеш на вихідні в Карпати.

Правило 4: Плануй кожен день

У тебе є блокнот і ручка. Навіть якщо в тебе 2 справи в день — їх все одно треба планувати. Бо сьогодні їх 2, а завтра 20 і ти маєш бути готовим до цього. Витрачай на планування щовечора 10 хвилин. В плані дня записуй точні зустрічі, обов’язкові справи та справи, які бажано виконати. Виділи 2-3 основні завдання на день і починай день саме з них. Навчи навколишніх поважати твій час — не запізнюйся сам і не дозволяй іншим не поважати твій час.

Як

Правило 5: Кажи «ні»

У тебе багато-багато справ. Є свої цілі та пріоритети. І тут знайома просить зустріти її родичів на вокзалі. Або друг просить потримати 2 тижні його собаку. Чи співробітник дуже хоче перекинути свою роботу на тебе. Ти станеш успішним лише тоді, коли навчишся говорити «Ні». Коректно, толерантно, але «ні».

встигати все? «У мене ніколи нема часу!» — твоє улюблене речення? У цій статті я не розповідатиму, що таймменеджмент — це життєво важлива наука. І чому для того, щоб стати успішним, обов’язково треба знати основи тайм-менеджменту. Це і так зрозуміло тим, хто хоче досягнути успіху.

За книгою «Тайм-драйв» Глеба Архан- вигляді: отримала диплом, відвідую трегельського, випробувано на власному нажерний зал тричі на тиждень. Планудосвіді:) ючи тиждень і день — заглядай у план на рік, щоб щодня працювати над своїми цілями і не забувати про них.

Правило 1: Плануй життя

Моя подруга, Христина (23 роки) вперше написала собі річний план півроку тому. Плани були грандіозними: поїхати в Європу, стати керівником відділу, зробити ремонт в квартирі, отримати диплом. В це повірити важко, але за півроку збулося 95% запланованого. А все тому — що твоє життя під твоїм контролем, а грандіозні мрії стали цілями. Рік-тиждень-день. Отож: намалюй собі табличку. Кожна колонка  — окрема сфера твого життя: навчання, стосунки, подорожі, спорт, здоров’я, друзі. Наповни кожну колонку тезами у доконаному

Правило 2: Їж жаби

Жаба — це неприємна справа, яку ти мусиш виконати, але ніяк не можеш. Почни їх їсти — щодня, з самого ранку. Щоранку я маю такі жаби і саме з них починаю день: дзвоню неприємним мені людям, прибираю на робочому столі і т.д. По-перше, я відчуваю одразу свободу від того, що жаба вже не висить над головою. По-друге — гордість за себе:)

Правило 3: Поділи слона на біфштекси

НАС РЯТУЮТЬ ЛЮДИ

Правило 6: Записуй все!

Свої обіцянки, домовленості під час телефонних розмов, завдання від шефа чи викладача, основні тези під час тренінгів. Записувати треба все!!! Люди, які «угукають», коли їм щось розповідають чи дають завдання, а потім телефонують і просять повторити — демонструють свою недолугість. Твоя голова не системний блок, а ручка чи нагадування на телефоні цілком допоможуть. ፜፜ Купити: Блокнот-органайзер ፜፜ Прочитати: Глеб Архенгельский «Тайм-драйв» ፜፜ Додати в закладки: management. com.ua ፜፜ Зробити: План на рік ፜፜ Використовувати: Google-календар Планувала Світлана Крижанівська

Сара Нідлман, редактор CareerJournal.com  1. Знай, коли тобі працюється найкраще Професіонали досягають найвищої продуктивності в певний час протягом дня. І ви намагайтеся організовувати свій час так, щоб найбільш трудомісткі завдання вирішувалися саме під час вашого «підйому». Хтось думає, що є велика різниця між «не бути в офісі взагалі» і «бути, але нічого не робити». Маячня! Все навпаки. Якщо ти прийшов в офіс, тоді будь продуктивним, або краще взагалі не приходь.

2. Встановлюйте дедлайни

Встановлюйте собі дату виконання навіть такого завдання, яке не зобов'язане бути вирішено в певний

термін. Поки проблема "свіжа", з нею легше і простіше працювати.

4. Виключіть зі списку всю непотрібну роботу

3. Стежте за своїм оточенням

Визначите завдання, які взагалі можна викреслити з вашого плану.

У середньому працівник, який виконує інтелектуальну роботу повний робочий день, відволікається на цілих дві години свого часу. Щоб уникнути цього, вішайте на свої двері записку про те, що ви зайняті, колеги будуть із цим рахуватися. Як варіант, можна просто ігнорувати дзвінки й листи, коли ви зосереджені над проектом. Відволіктися буває дуже легко й швидко, а повернення до роботи буде вимагати зусиль і часу. Можна виділяти певний час для перевірки всіх повідомлень одночасно. Нехай не телефон тримає вас під контролем, а ви його.

Параска Дворянин, шеф-редактор новин на ТРК «Люкс», автор і ведуча програми «Відверта розмова»

5. Працюйте на ходу Деякі люди умудряються послати десяток електронних листів по дорозі на роботу, у транспорті. Взагалі, цей час буває непродуктивний, однак, дозволяє вам добре підготуватися до нормального робочого режиму із самого приходу в офіс. Водії, наприклад, можуть слухати подкасти або аудіо-книги.

Бути першим або бути іншим. Вже сім років в франковому університеті на факультеті журналістики я розповідаю студентам про це правило, бо саме воно може зробити медіа цікавим, рейтинговим та успішним. Дістати новину з-під землі, бути там, де вас ніхто й не очікував, написати чи зняти сюжет так, щоб наверталися сльози у невиправного циніка або вивести на чисту воду заскорузлого корупціонера. І це навіть початківцюжурналісту просто втілити. Зі свого досвіду знаю — варто лише бути трохи шаленцем, не зважати на втому і мати велике бажання вчитися. Тоді усе вийде, — і те, що робиш, обов’язково помічатимуть інші. Нещодавно мене збентежили простим, як на перший погляд, запитанням, — як стати успішним в житті. Я подумки продовжила перелік — як стати успішним працівником, керівником, успішною мамою, жінкою… Важко розставити пріоритети. І тут, очевидно, замало бути першим чи інакшим. Все залежить, яким шляхом йти і хто йтиме поруч. Переконана — наш успіх завжди залежатиме від людей, що нас оточують, бо вони найбільша наша цінність. Спочатку ті, хто відважився народити і виховати, — мама і тато, ті, хто зберігав традиції та цінності — бабуся та дідусь. Родина, яка пишається усім, що б ми не робили у житті, однокласники, що пам’ятають нас трієчниками чи відмінниками, однокурсники, котрі були свідками виснажливих сесій. Мені щастило на добрих вчителів і у школі, і в університеті, і по життю, тому легше було дорослішати, не так болісно помилятися і бути відважним, коли страшно. Не завжди вмію подякувати своїм друзям за те, що вони… мої друзі. Як і колегам, що працюють зі мною в редакції і тим, що поза нею. Адже саме вони мобілізують мене своїми ідеями, спонукають робити краще, знаходити сили і творити, ба більше — дуже часто допомагають розуміти себе самого. Зараз я шукаю вільного часу, аби якнайчастіше бачитися і спілкуватися з різними людьми, бо вони — запорука нашої успішності і нашого великого досвіду. Кожен з них завжди додає неймовірних бажань і великих прагнень. Мене студенти спонукають бути сучасною, аби не плентатись позаду них, колеги — творити якісну і динамічну журналістику, щоб витримувати конкуренцію, друзі  — розвиватися, аби бути для них цікавою, родина  — додає комфорту, коли втомлююсь і зневірююсь, викладачі заохочують вчитися завжди, щоб не опускати очей і не чутися невігласом, коли зустрічаєшся з ними. А ще — люди змушують нас багато і натхненно працювати. Бо, коли нас не задовольнять наші заробітки, коли ми не можемо у цій країні реалізувати своїх прагнень, задовольнити своїх потреб, роботодавець не дає нагод втілити наших талантів, ми не віримо політикам, нам більше заважають, аніж допомагають — єдине, що нас врятує, — люди, які йдуть поруч, і пекельна, виснажлива, щоденна праця. f Paraska Dvoryanyn


4

вересень 7пт - 14пт - 21пт- 28пт

Де працювати? ELEKS

Діяльність: IT-Компанія розробляє високоякісне програмне забезпечення, надає послуги з тестування ПЗ. Працевлаштування: на сайті компанії у розділі CAREERS можна детальніше ознайомитися з умовами працевлаштування і залишити резюме у підрозділі SUBMIT YOUR RESUME. На сьогодні у Львові ELEKS пропонує 22 вакансії. Для IT-спеціалістів без досвіду роботи та бажаючих розвивати професійні навики та побудувати кар’єру в IT-бізнесі компанія проводить навчання (Eleks Training Academy). Заняття відбуваються при ЛНУ імені Івана Франка — ELEKS Training Centre at Lviv National Ivan Franko University, а також функціонують у форматі літньої школи — ELEKS Summer Training Courses. Для участі необхідно надіслати резюме на job@eleks.com та пройти співбесіду. Сайт: www.eleks.com

SoftServe

Діяльність: Найбільша ІТ-компанія в Україні, виробник програмного забезпечення та постачальник послуг з розробки, контролю якості та підтримки інформаційних систем та бізнес-рішень. Працевлаштування: На сайті у розділі ВАКАНСІЇ описана процедура: 1. підготовка резюме; 2. ознайомча співбесіда; 4. технічна співбесіда; 5. співбесіда з керівником відділу; 6. працевлаштування. Зараз у Львівському представництві є 56 вакансій, серед яких 11 — гарячі. SoftServe також пропонує навчання в ІТ-Академії. Її діяльність перш за все сфокусована на студентах старших курсів та людях з невеликим досвідом. Компанія пропонує курси тривалістю від 2 до 4 місяців, які базуються на використанні сучасних методологій розробки програмного забезпечення. З процесом відбору можна ознайомитися у розділі УНІВЕРСИТЕТ. Сайт: softserve.ua

w w w.fridaylviv.net

Твій успіх

Масаж, танці, теніс… в офісі

Львів — ідеальне місто для кар’єри, адже тут працює немало міжнародних компаній Дмитро Галько, менеджер webпроектів, 33 роки

Підготували Світлана Крижанівська, Ольга Клінова

Роман Гапачило, Recruitment Manager, SoftServe Inc., 28 років

GlobalLogic

Діяльність: Український підрозділ софтверної аутсорсингової компанії GlobalLogic має офіси в Києві, Харкові, Львові та Миколаєві. Працевлаштування: У розділі КАР’ЄРА на сайті компанії обирай місто. Також можна визначити конкретний напрямок діяльності, який тебе цікавить. Відкритих вакансій від GlobalLogic зараз є 24. Резюме надсилай англійською мовою на obs.ua@globallogic.com. Сайт: globallogic.com.ua

NESTLE

Діяльність: Nestle — найбільша компанія світу у сфері виробництва продуктів харчування. Nestle належать 448 фабрик і промислових підприємств у більш ніж 83 країнах світу. Сьогодні в компанії Nestlé в Україні працює близько 4500 людей. Працевлаштування: На українському сайті Nestle заходь у розділ КАР’ЄРА. Роботу шукай у рубриці ВАКАНСІЇ. Резюме надсилай на скриньку: Job.Ukraine@ ua.nestle.com. Сайт: www.nestle.ua

МТС

Діяльність: «МТС Україна» є дочірньою компанією ВАТ «Мобільні ТелеСистеми». Це найбільший оператор мобільного зв’язку в СНД, що обслуговує більше 100 млн. абонентів. Працевлаштування: На сайті рухайся у такому напрямку: ПРО КОМПАНІЮ — КАР’ЄРА  — АКТУАЛЬНІ ВАКАНСІЇ. Сортуй пошук по «Місто»або «Посада» на власний розсуд. Зараз у Львові в МТС є 4 відкриті вакансії. Не забудь заявити про себе у пункті ЗАЛИШИТИ РЕЗЮМЕ. Сайт: company.mts.com.ua

Coca-Cola Beverages Ukraine

Діяльність: Улюблений напій мільйонів виробляють у всьому світі. На сьогоднішній день в компанії працює понад 2500 висококваліфікованих фахівців на виробництві, в головному офісі та 22 філіях компанії по всій території України. Працевлаштування: Для роботи у Coca-Cola Beverages Ukraine необхідно у розділі ВАКАНСІЇ на сайті компанії обрати регіон та роботу, яка зацікавить. Визначившись з варіантом, заповнюй анкету та прикріплюй резюме (акцент на англійську мову). Компанія дозволяє молоді реалізовувати себе у Програмі практики для студентів, Програмі стажування молодих фахівців та ознайомчому проекті Семінарів для студентів та випускників вишів. У Розділі СТУДЕНТАМ на сайті можна ознайомитися з вимогами до претендентів. Coca-Cola Beverages Ukraine пропонує офіційне оформлення та стипендію. Сайт: www. coca-cola-job.com.ua

МакДональдз® в Україні

Діяльність: Компанія МакДональдз® є світовим лідером у галузі швидкого обслуговування і налічує понад 33 000 закладів у більш ніж 119 країнах світу, які щодня обслуговують близько 68 мільйонів відвідувачів. Працевлаштування: Роботу у МакДональдз шукай на сайті компанії у розділі ГАРЯЧІ ВАКАНСІЇ. Обирай місто, посаду та заповнюй анкету. Навіть якщо гарячі вакансії відсутні, ти можеш залишити у розділі ПРИЄДНАТИСЯ ДО НАС анкету для влаштування працівником закладу на денну або нічну зміну. Сайт: www. mcdonalds.ua

Освіта: економіка підприємств Цікаво, що ІТ сфера була моїм хобі, але все переросло в серйозну професію. Працюю в компанії Елекс, що провадить свою діяльність більше 20 років в галузі ІТ технологій та створює велику кількість цікавих проектів. Загалом, за плечима компанії більше 800 різноманітних успішних проектів. Один з найвідоміших — Doctor Eleks — медична інформаційна система. На даний час, вона активно використовується у понад 60 медичних центрах світу. Моя робота полягає в організації безперебійної роботи над WEB проектами. На попередній фірмі в мене спостерігався спад творчої діяльності, я розмістив резюме на порталі work.ua. Я не очікував швидкого результату, але на мій подив, мені передзвонили з компанії Елекс та запросили на співбесіду. Питання на співбесіді стосувались мого досвіду роботи, що був вказаний в резюме. Окремо були запитання про володіння спеціалізованими методиками управління та наявності досвіду користування програмним забезпеченням для менеджменту. Ніколи не можна бути дуже складним для оточуючих,намагайтеся зі всіма розмовляти щиро; в будь-якій роботі треба ставити ціллю не заробіток (гроші), а задоволення від результату роботи; останнє — це любити те, чим займаєшся. Наші працівники мають знижки на товари та послуги в деяких компаніях, оплачувані лікарняні. Кожен із працівників компанії також безкоштовно може скористатись послугами масажиста та корпоративного лікаря, бібліотеки, відвідувати секції айкідо, бальних танців. Під час перерв у робочому процесі залюбки граємо в настільний теніс чи більярд, є тренажерний зал. І все це в межах офісу компанії. В компанії також є різнорівневі курси англійської мови. Загалом, чого у нас тільки немає:) Позитивно є і те, що у нас вільний робочий графік, тому ти можеш працювати у зручний для тебе час. Колектив у нас веселий молодий та дотепний. Не про всі моменти можна розказувати:) Рівень зарплати досить сильно залежить від рівня працівника, але зарплата конкурентно-спроможна та дозволяє мені повністю себе забезпечувати;)

Ігор Огородник, заступник директора компанії «M-innovations», 26 років

Освіта: прикладна математика Працювати комфортно з людьми, схожими на тебе. Тому важливо, наскільки Ви схожі з Вашим інтерв'юером: цінності, погляди, спосіб життя тощо. Під час співбесіди, в першу чергу я звертаю увагу на особисті якості кандидата. Він може повноцінно володіти певними навичками, та якщо його особисті якості, такі як ентузіазм, позитивна енергетика, орієнтація на результат чи процес, гнучкість і т.д., не відповідають вимогам компанії, то такого кандидата ми наймати не будемо. Я вважаю, що кожен самостійно керує своєю долею. Відповідно, люди, які передзвонять та отримають відповіді на свої запитання, матимуть більше шансів зрозуміти свій статус. Я підтримую активність кандидатів, адже їхня мета — знайти роботу, а ціль роботодавця — підібрати кращого претендента. У нашій компанії працює IT Академія, де студенти вишів можуть пройти курси, і кращих з них ми наймаємо на роботу. Також є навчання для ІТ спеціалістів: розробників програмного забезпечення або тестувальників. Заняття є безкоштовними.

Наші працівники мають знижки на товари та послуги в деяких компаніях, оплачувані лікарняні. Кожен може скористатись послугами масажиста та корпоративного лікаря, бібліотеки, відвідувати секції айкідо, бальних танців. Під час перерв у робочому процесі залюбки граємо в настільний теніс чи більярд, є тренажерний зал. Загалом, чого у нас тільки немає:) Освіта: механіко-математичний факультет Наша компанія надає послуги із аудиту бізнес-потреб та бізнес-цілей компаній. Моя посада — заступник директора. Роботу у цій компанії мені запропонував генеральний директор після дворічної співпраці компанії із Львівською міською радою, де на той час я працював та був координатором спільного проекту зі сторони мерії. Моя особиста формула успіху — кожного дня робити трошки більше, ніж від мене очікують. В кінці одного з тижнів, який виявився не простим, я порадив хлопцеві, що зі мною виходив з офісу, аби він провів вихідні, насичені емоціями, щоб спробував щось, чого досі не робив. У понеділок на моє запитання наскільки емоційними були для тебе вихідні, він усміхнувся та показав синці, які отримав від неочікуваної сутички з 4-ма забіяками, які хотіли забрати в нього речі. До слова, він не віддав свої речі, за що і отримав на горіхи. Тепер ми разом ходимо у спортзал:) Заробітня плата — це не лише гроші, які в кінці місяця ви отримуєте, а також і можливість навчання, щоденний досвід та знайомства. У нас кадри на аутсорсингу, тому підбором кадрів займаємось особисто. Надсилати резюме можна сюди: i.ohorodnyk@m-innovations.com.ua


w w w.fridaylviv.net

5

вересень 7пт - 14пт - 21пт- 28пт

Чому кришка люка кругла? Як роблять M&Ms? Скільки коштує помити всі вікна у Львові? А також безліч інших запитань заведуть у глухий кут кожного на співбесіді. Як сподобатися керівнику і отримати бажану роботу? 1. Одяг має бути охайним, підібране або акуратно вкладене волосся. Макіяж та манікюр повинні бути природними. 2. Розплануй час так, щоб ти прийшов/ла на співбесіду без запізнень. Краще приїхати за 20 хвилин до початку і почекати, аніж запізнитися на 5 хв. і поставити себе в незручну ситуацію перед керівником. 3. Перед тим, як заходити в кабінет, зосередься не на власному хвилюванні, а на розмові. Коли ти зайдеш, привітайся з керівником, назви себе і коротко виклади мету візиту. При цьому не забувай усміхатися. Ти маєш показати, що радий бачити співрозмовника. 4. Зайшовши до кабінету може виникнути ситуація, що керівник тебе ігнорує. Проте цим фокусом він перевіряє твою впевненість у собі та вміння почати розмову. Не соромся говорити. 5. Коли тобі запропонують сісти — подякуй. Якщо ж тобі запропонують сигарету чи алкоголь — відмовся, адже може скластись враження, що ти легко піддаєшся чужому впливу, а в гіршому випадку — що ти схильний до зловживання алкоголю. 6. Приготуйся до того, що тобі можуть ставити питання-капкани чи так званні «хитрі питання» і очікувати впевненої відповіді на них. Пам’ятай! На запитання потрібно відповідати конкретно. Ти повинен цінувати час співрозмовника і не заглиблювати його думки у свої проблеми. Якщо ж пролунало безглузде запитання, не смій панікувати. Співрозмовник просто хоче перевірити, як ти поводишся у непередбачуваних ситуаціях. Будь спокійним та впевненим у собі. 7. Фахівці рекомендують при спілкуванні 70% часу дивитися в очі співрозмовнику. Не зловживай жестами — надто активні рухи руками стають недоречними і свідчать про твою агресію. 8. Коли ж ти відповів на всі запитання, то можеш ставити власні. Перед виходом подякуй та привітно попрощайся. Так ти залишиш хороше враження про себе. Зазвичай останні хвилини розмови запам`ятовуються найбільше. Готувалась до співбесіди Ірина Дмитраш

Резюме або curriculum vitae

Крок до здійснення мрії — написання резюме. Для закордонних компаній його варто писати по-іншому. Наприклад, в таку компанію тебе не візьмуть на роботу, якщо твоє резюме надійде без фотокартки. Пам’ятаєш, як у голлівудських фільмах актори вдало придумують своє резюме, і їх беруть на роботу без усіляких «але». Так-от, для іноземців цей папірець носить назву не резюме, а curriculum vitae, і писати його слід трішки по-іншому, ніж вітчизняне. 1. Сurriculum vitae (з лат. Історія життя), на відміну від резюме вимагає в обов’язковому порядку фото. Як показує досвід, чи не кожен пише резюме так, як йому заманеться. Але саме такий простий крок — власна характеристика — покаже, чи серйозно ти ставишся до працевлаштування. Адже професіонал навіть найменші деталі зробить «на відмінно». 2. У curriculum vitae ім’я та прізвище слід вказувати в графі «Персональні дані», а от резюме нагадує такий собі листок зірки, адже своє ім’я ти пишеш в центрі, величезним шрифтом, та ще й виділяєш жирним. 3. Графа «Освіта». Для закордонної характеристики типово вказувати і середню, і вищу освіту з оцінками за випускні іспити. А от у резюме, як правило, вказуємо лише де і коли навчались у ВУЗі. 4. Сurriculum vitae, графа «Work experience»(досвід роботи) та «Positions of responsibility» (приклади відповідальності) розділені як дві окремі, оскільки закордонному працедавцю цікаво в першу чергу чи ти вмієш, а не лише знаєш, і чи зможеш ти знайти розв’язання непередбачуваних проблем. У резюме ж в розділі «Досвід» слід перерахувати місце і роки співпраці з колишніми роботодавцями. 5. Найцікавіша деталь: у сurriculum vitae є графа «Interest». Тут ти вказуєш, яка музика тобі подобається, яким спортом ти займаєшся чи раніше займався, а також, де подорожував і куди плануєш. Усе це задля того, аби при співбесіді ти й роботодавець могли знайти щось спільне. Хтозна, може ти виявишся «своєю» людиною саме завдяки тому, що вболіваєш за той же футбольний клуб, що й твій бос. У нашому резюме такої графи немає, натомість є «Додаткова інформація» — це знання мов, навички роботи з комп’ютером, ділові риси характеру тощо. 6. На відміну від резюме, сurriculum vitae вимагає вказувати тих, хто може надати тобі рекомендації. В резюме ж можна написати й так: «При потребі подам рекомендації». Знаходила відмінності Галина Пида


6

w w w.fridaylviv.net

вересень 7пт - 14пт - 21пт- 28пт

Шалений вікенд Поїхали!

Планувала вихідні Марія Юрків

За вихідні можна об’їздити половину Закарпаття та побувати як мінімум у двох столицях Європи Нещодавно одна з агенцій горящих путівок провела акцію «Смішні ціни — голим людям». Усі, хто ризикнув та прийшов в купальниках, масках та ластах — поїхали за смішними цінами відпочивати хороша орієнтація на місцевості. І, безумовно, дійсна Більше інформації шукай Європа не за горами

Тури вихідного дня в країни східної та центральної Європи пропонують практично всі туристичні агентства. Коштувати це буде від ста євро, але ти матимеш можливість познайомитись із новими країнами, та й такі вихідні точно запам’ятаються надовго. Найчастіше такі тури пропонують маршрути в одну або дві країни, і точно включають в себе декілька міст. Тож ти зможеш відвідати сусідню Польщу, або побувати у Прибалтиці. Також є варіант провідати Графа Дракулу в Румунії, або ж погуляти на берегах порогів Влтави у Празі. Також дуже популярним є тур вихідного дня у Відень та Будапешт, одні з найкрасивіших міст старої Європи. У вартість туру зазвичай не включені факультативні екскурсії, тому треба бути готовим до додаткових витрат. Хоча просто погуляти містом, доки твоя група слухає гіда, теж буде весело. Головне, щоб було бажання та

шенгенська віза в паспорті. Шукайте підходящий тур: www.beetravel.com.ua

Якщо ви відмовитесь, вони Вас заріжуть! Так колись у фільмі про «Кавказьку полонянку» рекламували тури «Бамбарбія». Фішка «Бамбарбії» в тому, що купити тур за супер-ціною можна лише в день акції, або ж попередньо зареєструвавшись на сайті. Тоді ти отримаєш інформацію про наступну «бамбарбію» за 3-4 дні до акції та спокійно прийдеш з документами уже безпосередньо в агентство. Ціни на такі «гарячі тури» зазвичай нижче собівартості, тому ти добряче зекономиш та отримаєш хороший стоковий відпочинок за шокуючи ми цінами.

Дуууже гарячі півсторінки

Маєш знати:)

1. Люди, в яких секс регулярний, значно швидше засвоюють новий матеріал і легше вивчають іноземні мови. 2. Вчені з'ясували, що чоловіки, які активно захоплюються кінним спортом, добряче ризикують своє потенцією. Струси тазу при їзді верхи порушують процес дозрівання сперматозоїдів. 3. В чоловічій спермі міститься величезна кількість тестостерону та інших гормонів, а вони вкрай необхідні для нормального функціонування жіночого організму, особливо в період вагітності. І, до речі, цинк та кальцій, які є у спермі, ефективно запобігають розвитку карієсу. 5. Вчені довго і наполегливо шукали у 1800 жінок-близнюків точку G, але зазнали невдачі. Після цього вони вирішили, що не у всіх жінок ця точка є. 6. Клітор  — єдиний орган, який використовують виключно для отримання задоволення.

7. Курці займаються сексом удвічі рідше, ніж некурці. Курці, звичайно, можуть обуритися: «А хто рахував?», але статистиці видніше. Крім того, куріння призводить до імпотенції. 8. Люди, які займаються спортом, отримують більше задоволення від сексу. 9. Розмір таки не має значення. Як показує статистика, довжина чоловічої гідності в ерегованому стані в середньому становить 12,7-15,24 см, при цьому, стверджують вчені, розмір насправді не має значення. 10. Як часто чоловіки думають про секс, перевірити неможливо. Однак, незважаючи на це, багато хто вважає, що сильна половина людства здатна думати про плотські втіхи кожні 52, а то й 37 секунд. Проведені ж таки опитування показують, що це не так: протягом дня чоловікам є про що подумати, окрім сексу.

bambarbia

на сайті: 911.lviv.ua/node/w_

Відкрий для себе Україну Один із найцікавіших та найближчих варіантів, на думку «П’ятниці», це Закарпаття. Зважаючи на велику кількість людей, які говорять зовсім незрозумілою для нас мовою, тут ти теж можеш відчути себе як за кордоном. На Закарпатті є безліч місць, вартих того, щоб там побувати. Солені озера в Солотвино, термальні джерела в Косино, замок Паланок в Мукачево, ужгородські сакури, Виноградів, Долина Нарцисів та ще безліч інших. Все це подарує приємні емоції та не сильно «вдарить» по твоїй кишені. Хоча хороші враження та добрий відпочинок варті багатого. Тури та екскурсії підбирай на сайті: www.carpaty.com

Літай дешево! Львів — Краків, Вроцлав: 48 Євро Львів-Стамбул: 64 Євро (з 17 жовтня) Львів-Мілан (з 29 жовтня) Деталі: lwo.aero

Топ-10 найцікавіших і найкорисніших фактів про секс


7

w w w.fridaylviv.net

вересень 7пт - 14пт - 21пт- 28пт

культПРОсвіт

Христина Пшик

Читати — модно!

Ольга Клінова

Цього вересня Львів вкотре із задоволенням і користю зустріне понад 400 українських та іноземних видавництв та 150 авторів на 19-му Міжнародному книжковому Форумі видавців. Львівський палац мистецтв гостинно запрошує усіх з 12 до 16 вересня відчути на собі «силу слова».

12 причин відвідати Форум видавців: 1. Це найбільший книжковий ярмарок в Україні. Тобі пощастило! Львів знову стає літературним епіцентром. Ти одним з перших дізнаєшся про цьогорічні актуальні новинки книжкового ринку. 2. «Копієчка до копієчки». +100500 до твоєї фінансової грамотності! Форум дає нагоду придбати книжки за цінами видавництв, зекономивши гроші. 3.«Героїв потрібно знати в обличчя». Книга – діалог автора і читача, який на Форумі звучить наживо. Не прогав нагоду почути уривки творів з вуст письменника на літературних читаннях, а також отримати автограф улюбленого автора. 4. «Подорожі до літератури». В межах Форуму відбудеться Львівський міжнародний літературний фестиваль на тему «Подорожі до літератури». Один із найбільших літературних фестивалів Європи об’єднає близько 150 письменників, поетів, митців, перекладачів, інтелектуалів з України та 16-ти країн світу. За їхньої участі відбудеться понад 100 акцій різного формату. 5. Ніч поезії і музики нон-стоп. Це найпопулярніша акція в межах Міжнародного літературного фестивалю. З 15 на 16 вересня понад 30 поетів з України, Росії, Польщі, Сербії, Латвії, Австрії, Норвегії, ПАР, Канади, США, Австралії та Хорватії промовлятимуть до тебе не з друкованих сторінок, екранів ноутбуків, планшетів, наушників плеєра, а перебуваючи в одному приміщенні. Співці слова запрошують тебе поринути у світ літератури та музики під покровом ночі. 6. Дізнайся більше про Колумбію. 14 вересня о 20:00 у львівській кав’ярні «Меделін» Оксана Забужко проведе вечір «Колумбійські історії». Відома українська письменниця і публіцистка у притаманній їй прогресивній світоглядній манері розкаже про поетичний фестиваль у місті Меделін в Колумбії. Також на Форумі Оксана Забужко потішить читача презентацією своєї нової книги вибраної есеїстики «З мапи книг та людей». 7. Буде гаряче! Для любителів гострих літературних відчуттів відбудуться поетичні

П’ятниця

Безкоштовний півторатижневик Шеф-редактор: Світлана Крижанівська Випускові редактори: Ольга Клінова, Марія Юрків Літературний редактор: Марія Юрків

читання «Ніч еротичної поезії». Пестити читацьке вушко будуть Юрій Винничук, Дмитро Лазуткін, Юрій Луканов та багато інших. 8. «У мене є автограф Оскара Уальда». Це гордість української письменниці Лариси Денисенко. Її літературна кар’єра почалася з перемоги у конкурсі Коронація слова у 2002 році. На Форум видавців авторка прибуде з новим романом «Відлуння: від загиблого діда до померлого». А її автограф можна буде отримати 14 вересня о 15:00 у Палаці мистецтв. 9. «ШО»? Журнал про сучасну культуру «ШО» підготував на 19-й Форум видавців спецпроект, у якому за традиціями видання розкаже, що «Дивитися. Слухати. Читати». 11. За 45 хвилин до подій 11 вересня 2001 року. Менш як за годину до початку терористичної атаки до друку підписали книгу почесного гостя цьогорічного Форуму – британця DBC Pierre. Лауреат Букерівської премії отримав не одну достойну літературну нагороду за «Vernon God Little». DBC пише під промовистим псевдонімом «DirtyButClean» (Брудний, втім чистий). Письменник презентуватиме український переклад книг «Світло згасло в Країні Див» та «Книги Гебріела». 12. «Не google-translate єдиним…». Вперше в Україні стартує проект, спрямований на масштабну промоцію та розвиток перекладацької діяльності – фестиваль перекладів «TRANSLIT». Ще однією з причин перебувати у серці Форуму є нагода відчути запах свіжовидрукуваних книжок. Навряд чи тобі це дозволить iPad. Пам’ятаєш, про що нам частенько за допомогою демотиваторів нагадують соцмережі? Читання детермінує вербальну адитивність. Тобто, збагачує словниковий запас. Вперед по допомогу на книжковий Форум! Програму Форуму шукай тут: bookforum.ua «П’ятниця» слідкує за новинами та цікавинками Форуму Видавців у соціальних мережах: facebook.com/lviv.bookforum, vk.com/lviv.bookforum, twitter.com/ LVIV_BOOK_FORUM

Дострибалися Або як правильно стрибати з парашутом, якщо це вперше. ЯК? З часом дуже багато речей спрощуються. Так і з стрибками: тобі варто лише мати бажання, гроші, ідентифікаційний номер та паспорт. І твоя мрія може здійснитися. Не треба, як виявляється, вистоювати довжелезні черги біля кабінетів лікарів, щоб зібрати довідки, чи ще щось подібне. Хіба якщо тобі менше 18-ти, то прийти варто вже на саме місце стрибка з батьками (краще татом), щоб вони дали письмовий та усний дозвіл. ДЕ? Найчастіше львів’яни, щоб стрибнути з парашутом, їдуть на аеродром Цунів у Городоцькому районі. Всім цим займається Львівський АСК, єдина установа, що має подібні можливості у нашій області. Тобі потрібно зателефонувати за цими номерами: 068 5006004, 067 3861234, (0322) 75-05-91 (ЛАСК) та записатися. Все, половина діла зроблена. КОЛИ? У домовленому місці в домовлений час ти зустрічаєшся з інструкторами та «колегами по щастю». Вам всім гарно розповідають, що можна, що треба, а про що краще не думати. Більша частина інформації буде про те, як приземлятися, тому що парашути спрацьовують автоматично. ХТО? Роман - людина, яка вижила після стрибка, розповідав, що на місці буде поведений невеликий медогляд. До речі, там також можуть надати першу допомогу у разі необхідності. «У вільному польоті ти не летиш, основний парашут спрацьовує через 3 секунди після того, як вистрибнеш з літака, до нього відкривається стабілізуючий парашут, щоб ти не перекинувся неправильною стороною і тебе не задушив парашут», - згадує юнак. Проте можна і спробувати вільний політ, тільки це буде ледь не в 4-5 разів дорожче. Та і до тебе буде «прикріплений» інструктор. І… Особливо хочеться наголосити на приземленні: якщо парашут розкриється сам, то все одно приземлятися доведеться на свої дві. Тут варто бути більш ніж обмеженим, бо можна, в кращому випадку, легко підвернути ногу. ДЕ СТРИБАЄМО: аеродром Цунів, поблизу Городка СКІЛЬКИ ЦЕ КОШТУЄ: 350 грн перший стрибок ДОКУМЕНТИ З СОБОЮ: паспорт та ідентифікаційний номер. «П’ятниця» радить також проглянути ось ці корисні лінки: http://extreme.lviv.ua/?tp=publications&publ2_code=160 – не лякайся, що стаття за 2007 рік, вона оновлюється, там дуже багато корисних моментів + написана з гумором http://sky-group.org.ua/index.php?m=m – коли будуть чергові стрибки та інша не менш потрібна інформація http://extreme.lviv.ua/forum/viewtopic.php?t=2450 – актуально: парашутний сезон 2012. P.S. Поки дописала, аж самій захотілось =) Вишукувала Іра Зарицька

w w w. f r i d a y l v i v. n e t Фото: Валерія Русавська, Андрій Йовбак Газета виходить за підтримки об’єднання САМОПОМІЧ

Наша хата: Львів, вул. Мазепи, 4/123, lviv. molod@gmail.com, 097 700 66 75 Свідоцтво ЛВ №927/180Р від 15.10.2009р.

Віддруковано: Видавництво «А-прінт» м. Тернопіль, вул. Текстильна, 28 Тираж 25 000

Долучайся v fridaylviv @ info.fridaylviv@gmail.com


8

вересень 7пт - 14пт - 21пт- 28пт

w w w.fridaylviv.net

Фестивальна осінь`12 12-16 вересня. Форум видавців у Львові. Найбільша книжкова подія року в Україні. www.bookforum.com.ua 28-30 вересня. Фестиваль «На каву до Львова». Увесь Львів дихатиме запашним ароматом кави. www.coffefest.lviv.ua 27 вересня – 6 жовтня. Театральний фестиваль «Золотий Лев на вулиці». Головна театральна подія усієї України. Найкращі вуличні театри України та світу. www.lviv.travel 28 вересня – 15 жовтня. Міжнародний фестиваль сучасної музики «Контрасти». Найкращі композитори та оркестри зберуться саме у Львові. www.philharmonia.lviv.ua 27-30 вересня Драма.UA. Ти можеш поспілкуватися з відомими драматургами, режисерами, акторами та критиками. Якщо любиш творити, то маєш нагоду взяти участь у конкурсі україномовних п'єс «Драма.UA». drabyna.org/drama/

31 серпня-9 вересня Тиждень актуального мистецтва. Проект передбачає цікаві перформанси, інсталяції, нове  медійне мистецтво, eкспериментальну електронну музику,  кінопокази, лекції, диcкусії тa майстер-класи. dzyga.com/tam/ 15-22 вересня «Арена Львів» прийматиме Чемпіонат світу з важкої атлетики. До Львова приїдуть понад 500 спортсменів із 44 країн світу. www.city-adm.lviv.ua 21-23 вересня Re$publica (м. Кам’янець-Подільський). Цей артфестиваль ставить собі завдання винести мистецтво на вулиці міста, за межі галерей та інших звичних для нас місць. Цього року на фестивалі виступатимуть такі гурти як Скрябін, Мотор'ролла, O.TORVALD, Ляпис Трубецкой, Оркестр Че, ОТ Vinta та ін. Вартість квитка за три дні фестивалю - від 120 до 150 гривень. vk.com/respublicafest Фестивалила Ірина Особа

Львів — місто щастя

Львів – моя особиста нагорода! Віра Паладі, студентка 5 курсу факультету журналістики ЛНУ імені Івана Франка. Я приїхала сюди 4 роки тому. Вже сьогодні можу з упевненістю сказати, що Львів – місто щастя. Тут я навчаюсь в одному з найкращих університетів країни, щодня відкриваю для себе Львів по-новому, дружу з багатьма мешканцями, яких уже встигла полюбити. Саме у Львові я почала брати участь у конкурсах краси. Завдяки цьому я розкрилась та розпочала модельну кар’єру. Тепер працюю у престижному модельному агентстві та маю те, про що давно мріяла! Львів відкриває нові горизонти. Це – моя особиста нагорода!

Додай у закладки Сайти, котрі роблять у Львові, котрі вартує додати у закладки. AfishaLviv.net - повна онлайн-афіша міста, з фотозвітами із найцікавіших подій. myReport.com.ua- інформаційний портал про цікаве життя. Люди, речі, автомобілі та багато інших цікавинок у вигляді фото та відео репортажів!

Топ-10 речей,

на які варто підписатись у

Хочеш побачити щось незвичайне?

Вежа Корнякта та вежа церкви святого Михаїла… Споруди, які дихають вічністю… Подивись на Львів по-іншому! «Like» сторінку «П’ятниці» у FB та отримай можливість прийти на незвичайну екскурсію (розігрується вхід для 2 осіб). Екскурсія відбудеться 8 вересня. Результати розіграшу повідомимо 6 вересня:) Екскурсія триватиме в рамках Днів Європейської спадщини у Львові. Організатори: товариство міжнародного співробітництва (GIZ) та управління туризму Львівської міської ради.

ФОТОКОНКУРС: Львів — місто емоцій!

«П’ятниця» і холдинг емоцій «Fest!» впевнені, що Львів-це місто емоцій. А ти як думаєш? Надішли нам на скриньку (info.fridaylviv@gmail.com) фото, яке відображає емоції. Зазнач прізвище, ім’я, вік та напиши, де і як було зроблено фото. Голосування триватиме на сайті fridaylviv.net. Переможцю – вечеря на двох в «Лівому березі». Результати конкурсу – 30 вересня на сайті fridaylviv.net

200,000+ brand logos in vector format for free Inspired. Живи у ритмі та набирайся сил кожного дляDownload із інтернет-журналом про http://www.logoeps.com/ найнатхненніше у світі. inspiredua Типовий Львів. Ти живеш у одному з кращих міст України. Про те, що відомо лише львів’янам, фішки та особливості старого Lemberga читай тут: ТиповийЛьвів Щоденна всеукраїнська газета «День». Про події, які відбуваються в країні дізнавайся із сторінки одного з найавторитетніших видань: TheDayNewspaper Прес-служба Львова. Будь в курсі всього цікавого та важливого, що відбувається у твоєму місті. PresSluzbaLvova STUDY.UA. Бажаєш вчитись за кордоном? Мати європейську освіту та диплом? Хочеш дізнатись, де і як це зробити, вибрати правильний напрям? Тоді тобі сюди: STUDY.UA Книгарня Є. Любиш читати, обожнюєш запах нової книги, а ще більше захоплюєшся авторами? Підписуйся на сторінку та дізнавайся про новинки книжкової індустрії та презентації нових книжок: Книгарня-Є Владометр – обіцянки українських політиків. Ти – молодий, активний, свідомий українець. Слідкуй за владою та не дай себе обдурити. vladometr Lviv.travel. Дізнавайся про найяскравіші події, фестивалі та свята у твоєму місті. Це офіційний міський інтернет-гід, а також тут ти зможеш поділитись своїми враженнями та емоціями про Львів. lvivtravel «Українська правда». Резонансне видання України, з блогами відомих людей та авторитетних журналістів тепер і тут: ukrpravda КупиКупон. Кожного дня нові знижки на товари та послуги у твоєму місті. Підписуйся та отримай унікальну можливість купувати речі та подарунки дешевше: KupiKupon.ua

Friday| Газета "П'ятниця"  

Молодіжна газета для тебе

Friday| Газета "П'ятниця"  

Молодіжна газета для тебе

Advertisement