Page 1

Всесвітній день книги та авторського права Всесвітній день книг і авторського права відзначається 23 квітня. Цей день вибрали не випадково. Саме 23 квітня 1616 року померли три генії світової літератури: Вільям Шекспір, Мігель де Сервантес Сааведра та Інка Гарсіласо де ла Вега. Традиція святкування Дня книжки народилася у Каталонії, де 23 квітня на День Юрія традиційно дарували троянду за кожну куплену книжку. У 1995 році на паризькій конференції ЮНЕСКО було прийнято рішення про встановлення Всесвітнього дня книг і авторського права. Його головна мета — викликати у молодого покоління повагу до літератури, закликати людей до читання книг, які є невід’ємною частиною духовної спадщини кожної епохи.

У 1996 році ЮНЕСКО інтернаціоналізували це свято , підтвердивши свою прихильність справі заохочення читання , книговидання та захисту інтелектуальної власності. За відносно короткий період Всесвітній День книги став великим щорічним заходом . Успіх Всесвітнього дня книги та авторських прав , залежить в першу чергу від підтримки з боку всіх зацікавлених сторін ( авторів , видавців , педагогів , бібліотекарів , громадських і приватних інститутів , гуманітарних неурядових організацій і ЗМІ). З року в рік зростає кількість різних ініціатив , які реалізуються вже більш ніж в ста країнах світу , в тому числі і в Україні . Сьогодні в Україну різними шляхами ввозиться 70 мільйонів книг ! Загальний тираж української книги - 54 млн. , половина з них - навчальна література .

Роль книги в житті людини Вчені дослідили, як читання книг здатне змінити людину . Відоме твердження про те , що книга може докорінно змінити життя людини , отримало наукове підтвердження.


Американські дослідники виявили , що під час читання захоплюючої художньої літератури в мозку людини відбуваються реальні зміни , які піддаються вимірюванню на МРТ сканерах . Причому ці зміни затримуються в мозку протягом декількох діб після читання . Завданням дослідників було знайти відповідь на питання , як література впливає на людину. Фахівці з Університету Еморі в Атланті намагалися визначити , як книжкові історії потрапляють в мозок і що при цьому відбувається . Для цього були задіяні найсучасніші функціональні магнітно- резонансні томографи (МРТ ) і залучена група добровольців з 12 чоловік. Кожен з випробовуваних мав прочитати дев'ять розділів роману « Помпеї» Роберта Харріса . У цьому мистецькому твір розповідається про героя , який намагається врятувати свою кохану жінку з , охоплених виверженням , Везувію , Помпеї. Для керівника дослідження професора Бернса було важливо , щоб книга мали сильні розповідні та емоційні лінії. Раніше більшість досліджень були спрямовані на вивчення когнітивних процесів під час читання оповідань. У цьому раз планувалося зафіксувати зміни , пов'язані з ефектом від прочитаного . Перші 5 днів у випробовуваних кожен день проводили сканування мозку в спокої. Потім кожному з них роздали по 9 розділів книги і попросили читати по 30 сторінок тексту щодня ввечері. На наступний ранок , після такого захоплююче читання , знову вироблялося МРТ дослідження . Після завершення читання книги , МРТ сканування тривало ще 5 днів поспіль. Результати дослідження показали , що на наступний день після читання фіксується підвищена активність в лівій скроневій частині кори головного мозку. Цікаво , подібна активність зберігалася і після закінчення читання . Така активність серед учених називається «тіньовий» і вона працює , майже як м'язова пам'ять. Причому характер нервових змін говорить про те , що читач починав відчувати себе , як герой роману , трансформуючи на себе емоції і поведінку літературного персонажа. Таким чином , хороші історії , справді, допомагають стати людині краще не тільки в переносному , а й у прямому сенсі - на біологічному рівні. Тому так важливо читання художньої літератури для повноцінного формування особистості .


Хвилинка поезії Бумажных книг уходит время, Как свитков кожаных ушло, На полках тягостное бремя, Вздыхает грустно, тяжело…. Ряды собраний сочинений, И фолиантов корешки, Дарили много нам мгновений, Для сердца, мысли и души… Вот эта книга, книга деда, Осталась от него одна, И папина библиотека, Моя проблема и беда… Пускай стоят. Пускай пылятся, Не подниму на них руки.. Лишь изредка. Чуть подержаться, За их святые корешки..

Всесвітній день книги та авторського права  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you