Page 1

ДІЛОВЕ СЛОВО випуск 23 15 лютого 2017 dilove.com.ua

АРТЕМ ПИЛИПЧУК: «МЕНІ ВАЖЛИВО ПРАЦЮВАТИ В УКРАЇНІ» ЗМІНИ ЗАКОНОДАВСТВА, ПРО ЯКІ ВАЖЛИВО ЗНАТИ ПІДПРИЄМЦЯМ

ВІДЕО з TEDx: ЩО БУДЕ, ЯКЩО ВІДПОВІСТИ НА СПАМ


ЗМІСТ

ДІЛОВЕ СЛОВО Тижневик Клубу Ділових Людей для керівників та власників малого бізнесу про новини, можливості, події, підприємців, інструменти та експертні поради щодо розвитку власної справи.

Головний редактор: Ірина Таран Шеф-редактор: Оксана Кулеба PR/SMM: Ольга Філіпова Веб-редактор: Максим Глубокий Автори: учасники та експерти Клубу Ділових Людей Редколегія: Микола Савуляк, Руслан Бельтюков, Роман Дунець,

Адреса: Львів, вул. Зелена, 109 Електронна адреса: bc.club.media@gmail.com

+ 38 (097) 289 87 89 + 38 (096) 957 24 07

Видавець: Громадська Школа Бізнесу Свідоцтво про реєстрацію: КВ №22123-12023Р

НОВИНИ

6

Проекти та новини Клубу Ділових Людей

ДОСВІД

13

Плани та цінності прогресивних працівників ІТ: інтерв’ю з тернополянином Артемом Пилипчуком

ІДЕЇ 21 Зміни законодавства, про які важливо знати підприємцям

РЕКОМЕНДАЦІЇ 27 Відео з TEDx: «Що буде, якщо відповісти на спам?»

28 29 31

Книга, яка змінить ваш погляд на бізнес Фільм про Коко Шанель Бізнес-події

ДІЛОВЕ СЛОВО

3


Опра Уїнфрі, американська актриса

«Ви отримуєте від життя лише те, що наважуєтеся попросити. Не бійтеся підвищувати планку»


Як нам вдається знаходити час для того, що має найбільше значення? Експерт з управління часом Лаура Вандеркам вивчає життя дуже зайнятих людей. Нещодавно виявила, що багато-хто дуже переоцінює власні зобов’язання впродовж тижня. Вона пропонує кілька практичних стратегій, які допоможуть знайти більше часу для того, що насправді важливо.


НОВИНИ КЛУБУ

ОБГОВОРЕННЯ РЕЗУЛЬТАТІВ

«НОВОГО ВІДЛІКУ»

У середу, 8 лютого, відбулася робоча зустріч представників Міжнародного фонду «Відродження» та виконавчої команди, яка реалізовує проект «Новий відлік» (соціальний бізнесінкубатор для ВПО та учасників АТО) у 4-х регіонах України – із центрами у Львові, Києві, Одесі та Харкові.

6

ДІЛОВЕ СЛОВО


НОВИНИ / Законодавство

Клуб Ділових Людей на зустрічі представляли Голова Клубу Микола Савуляк та керівник проекту «Новий відлік» у Львові Христина Коваль. Проект «Новий відлік» реалізовується з червня 2015 року. Станом на сьогодні у Львові «випустили» 2 хвилі учасників – всього 105 осіб, 30 з яких отримали грантову підтримку на старт чи розширення власної справи (у вигляді закупівлі основних фондів) загальною сумою в 1,8 млн. грн.

Під час зустрічі обговорювали досягнені результати 2-х етапів та плани на майбутнє. Вже у квітні 2017 року очікуємо новини щодо динаміки співпраці Клубу із МФ «Відродження» та подальшого розвитку проекту «Новий відлік».

«У січні 2017 року був проведений моніторинг результатів нашого проекту. Наші результати навіть перевищили очікування. Переможцями проекту у Львові створено понад 50 робочих місць. Підтримані підприємства дуже різні – від вирощування органічних ягід та пасіки до випічки ексклюзивних десертів, виготовлення продукції із дерева, пральні, СТО тощо» – зі слів Христини Коваль.

«Проекти випускників бізнес-інкубатора стали основою інвестиційних проектів Клубу «АТ Зелений кошик» та «АТ Букова гора». До цих проектів залучено приватні інвестиції учасників Клубу Ділових Людей загальною сумою понад 6 млн. грн» – додав Микола Савуляк.

ДІЛОВЕ СЛОВО

7


ФОТОНОВИНИ


РЕКОРД ДРУЖНІХ ОБІЙМІВ 12-го лютого на площі Ринок львів’яни та гості міста встановлювали Рекорд дружніх обіймів. ГО «Молоді Лідери України» (проект Клубу Ділових Людей) долучились волонтерами до акції. Окрім Львова, захід одночасно відбувся у Харкові та Ужгороді. Загалом участь у проекті взяли більше тисячі людей. 433 учасники у Львові, 403 – у Харкові та 170 – в Ужгороді. Результат заходу зафіксував представник Національного реєстру рекордів України.


ДОСВІД

РОБОТА ІТ-ФАХІВЦЯ


ДОСВІД / Відвідини бізнесу

АРТЕМ ПИЛИПЧУК: «МЕНІ ВАЖЛИВО ПРАЦЮВАТИ В УКРАЇНІ»

12

ДІЛОВЕ СЛОВО


ДОСВІД / Відвідини бізнесу

Знаєте, щоразу під час інтерв’ю з підприємцями, нас все більше вражають масштаби думок «нового покоління». Цього разу поговоримо про «наполеонівські плани» тернополянина Артема Пилипчука. Це – учасник Клубу Ділових Людей, ІТ-шник з величезними амбіціями щодо розвитку бізнесу і… планети

З комп’ютерами я працював зі самого дитинства. Ще в школі влаштувався програмістом до знайомого у науково-виробничу фірму. Займався впровадженням програмного забезпечення з автоматизації. Конкретніше – ми розробляли програму управління кадрами. У нас була база даних, яка збирала інформацію про всі кадри, друкувала заяви, бланки для полегшення ро-

боти кадрового відділу, вела облік часу працівників. Зараз розумію, що це все було примітивно, але це непоганий досвід для 15-річного школяра.

Після закінчення школи навчався у Києво-Могилянській академії на теоретичного фізика. «Витримав» три роки. Так, у мене немає вищої освіти (ред. – сміється).

ДІЛОВЕ СЛОВО

13


ДОСВІД / Відвідини бізнесу

Під час навчання кожному студентові потрібно було відпрацювати 200 годин «на благо університету». Хтось – носив шафи, а я вирішив попрацювати більш креативно. Разом з «колегами» організували 60 робочих місць в Інтернетцентрі. Ми розробили таку систему, щоб кожен відвідувач після того, як залогінився, зміг отримати доступ до власного робочого стола з власною історією, файлами. Для цього ми об’єднали все наявне дискове місце на всіх комп’ютерах. Це був теж непоганий досвід, який мені дуже допоміг в майбутньому.

У Тернополі працював фрілансером. Потім долучився до команди «Travelport Ukraine». Потім я працював системним адміністратором в одній дуже перспективній аутсорсинговій компанії. Втім, не простим «офісним» адміністратором, а адміністратором серверів. Я слідкував, чи всі процеси працюють злагоджено, скільки залишилося вільної пам’яті, тобто – моніторив стан дата-центру. Це був стартап колишнього віцепрезидента «Microsoft» Юхи Крістенсена. Основним продуктом компанії був віртуальний оператор. Наш сервіс дозволяв будь-кому стати мобільним оператором, пропонувати свої власні мобільні послуги, тощо. Це дозволяло клієнтам заробляти на своєму бренді. Для проекту Юха залучив близько 8 мільйонів доларів інвестицій. Він сказав, що проект принесе гроші, і йому повірили. Втім, через три роки компанія вийшла на 0 і її цілком – з офісом і персоналом – перепродали іншій компанії, яка реалізовувала картографічні рішення для автомобілів. Через півроку я звільнився і повернувся в Тернопіль.

14

ДІЛОВЕ СЛОВО


ДОСВІД / Відвідини бізнесу

TREVELPORT У «Travelport Ukraine» я простий інженер. Компанія займається дистрибуцією інформаційних послуг для туристичних агентств. Працюю системним архітектором. Основне моє завдання – швидка інтеграція комп’ютерних систем. Наприклад, у вас є одна комп’ютерна система, яка шукає авіаквитки, і є інша – наприклад, система бізнеслогіки чи бізнес-правил. Допустимо, ці системи потрібно об’єднати і, наприклад, підключити до них сайт. Це ми робимо. Окрім того, ми плануємо «архітектуру» наперед. У нас невелика команда з кількох працівників, які територіально розкидані по східній Європі. Я працюю з дому.

Основна наша задача – ми автоматизовуємо конкретний процес, який би мав спростити людям життя. ВЛАСНИЙ БІЗНЕС Перше, що планую – відкрити компанію, схожу до «Travelport Ukraine», втім, яка працюватиме в трохи іншій сфері. Зараз Міжнародна асоціація з авіаторгівлі створює відкритий стандарт, який дозволяє авіакомпаніям зв’язуватися напряму з туристичними агентствами. Для цього потрібно впровадити новий відкритий протокол для обміну інформацією між компаніями. Наразі ніша не зайнята. Хочу спробувати зайняти частину ринку.


ДОСВІД / Відвідини бізнесу

Знайшов дуже хороший спосіб зареєструвати власну компанію в Європі – через естонське електронне громадянство Я вже зареєструвався. Мені видали спеціальну картку з чіпом, яка дозволяє виконувати різноманітні операції на сайтах що підтримують цей сервіс – державних і приватних, зокрема, зареєструвати власну компанію. Для реєстрації потрібно орендувати віртуальний офіс. З цим допомагають спеціальні компанії, які можуть надати фізичну адресу та людину, яка займатиметься прийомом кореспонденції.

Вести бізнес в Європі за такою схемою – дуже зручно, особливо мені – «людині технічній».

Паралельно хочу відкрити компанію в Україні. Це буде звичайна туристична агенція, яка надаватиме інформаційні послуги. Розумієте, просто «в повітрі» розробляли про-

16

ДІЛОВЕ СЛОВО

грамне забезпечення без реального доступу до інформації – складно. Все треба тестувати. Зараз шукаю співвласника для тестового туристичного агентства. Для мене воно буде насправді тестове, бо не цікавлюсь прибутком. А для партнера – зможе стати реальним заробітком. ІТ-компанію планую представити на конференції в Лісабоні у листопаді цього року.

ЕНЕРГЕТИЧНА ГАЛУЗЬ Ще – мене дуже цікавить енергетична галузь. Два роки тому я кілька днів провів у Данії. В лабораторії одного університету ми виготовляли сонячні батареї. Такі, що друкуються на плівці. Це дуже інноваційно. Їхній термін служби складає три роки, а коефіцієнт корисної дії – наразі не більше 4%, втім, метод їхнього виготовлення – звичайний друк на плівці – набагато економніший, ніж у скляних. Мені здається, що в Україні така технологія дуже перспективна. До


ДОСВІД / Відвідини бізнесу

Зважаючи на стан науки в Україні, наразі тільки думаю, як організувати лабораторію, яка б займалася дослідженнями та налагодженням процесів з виробництва сонячних батарей, друкованих на плівці

прикладу, ви знали, що фермери на кілька місяців у рік накривають землю плівкою? Гектари землі, які можна було б вкрити… плівковими сонячними батареями. У результаті, за моїми підрахунками, з одного поля фермер міг би повернути в Укренерго електроенергії на 5-6 тисяч гривень…

ПРІОРИТЕТИ Якби я закінчив Києво-Могилянку, зміг би працювати закордоном, що й успішно зробили мої одногрупники та знайомі. Але залишився в Україні. Напевне, для мене це дуже важливо… Автор: Ірина Таран

. ДІЛОВЕ СЛОВО

17


ІДЕЇ

• ПРО ЯКІ ЗМІНИ ЗАКОНОДАВСТВА СЛІД ЗНАТИ ПІДПРИЄМЦЕВІ


ІДЕЇ / Законодавство

ПЛАНИ ПРОВЕДЕННЯ ПЕРЕВІРОК ДЕРЖАВНОЮ СЛУЖБОЮ З ПИТАНЬ ПРАЦІ Ознайомитися з планами перевірок за всіма областями (крім Донецької та Луганської обл.) можна у переліку нижче (всі посилання активні):

20

ДІЛОВЕ СЛОВО

ВАЖЛИВО

»

Вінницька область Волинська область Дніпропетровська область Івано-Франківська область Житомирська область Закарпатська область Запорізька область Київська область Кіровоградська область Львівська область Миколаївська область Одеська область Полтавська область Рівненська область Сумська область Тернопільська область Харківська область Херсонська область Хмельницька область Черкаська область Чернівецька область Чернігівська область

ПЛАТНИКИ ЄДИНОГО ПОДАТКУ ЗОБОВ’ЯЗАНІ ЗБЕРІГАТИ ПЕРВИННІ ДОКУМЕНТИ 1095 ДНІВ

За порушення зобов’язання можуть бути застосовані штрафи відповідно до п. 121.1 ПКУ, а саме: у розмірі 510 грн, за повторні дії протягом року – 1020 грн.


ІДЕЇ / Законодавство

УВАГА! Підприємці повинні сплатити ПДФО і військовий збір за 2016 рік не пізніше 17 лютого, – повідомляють у ДФС

НОВІ ТРУДОВІ ШТРАФИ Штрафи за порушення законодавства про працю безпосередньо залежать від розміру мінімальної заробітньої плати на момент виявлення порушення, яка зросла до 3200 гривень.

З 19 БЕРЕЗНЯ ДІЯТИМЕ НОВА ФОРМА РЕЄСТРАЦІЙНОЇ ЗАЯВИ ПЛАТНИКА ПДВ Відповідно до змін реєстраційна заява подається держреєстратору як додаток до заяви про державну реєстрацію. При цьому електронна копія, виготовлена ​шляхом сканування, передається держреєстратором до контролюючих органів.

З 1 січня 2017 року додано ще 2 штрафи: • за недопуск до проведення перевірки з питань дотримання законодавства про працю, – 3-кратний розмір мінімальної заробітньої плати (9 600 грн); • за фактичний допуск до роботи без оформлення (або оформлення неповної зайнятості в разі роботи повний час) – 100-кратний розмір мінімальної заробітньої плати (320 000 грн).

ДІЛОВЕ СЛОВО

21


ІДЕЇ / Законодавство

КОЛИ НАДСИЛАЮТЬ ПОДАТКОВІ ВИМОГИ? ДФС наголошує, що відповідно до п. 59.1 ст.59 ПКУ, підприємцеві, у якого виник податковий борг, надсилають спеціальну податкову вимогу (якщо сума боргу не перевищує шістдесяти неоподаткованих мінімумів, тобто 1020 грн). Це – письмовий документ податкового органу до платника податків з вимогою погасити супу податкового боргу у певний час.

ПРИПИНЕННЯ ПІДПРИЄМНИЦЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ: ЯКИЙПОДАТКОВИЙ ПЕРІОД БУДЕ ОСТАННІМ? У ДФС зазначають, що відповідно до п. 294.6 ПКУ сплата єдиного податку для фізичної особипідприємця закінчиться одразу після державної реєстрації припинення їх підприємницької діяльності.

22

ДІЛОВЕ СЛОВО

Автор рубрики: Роман Ларіонов, адвокат («GLK Partners»)


/dilove.com.ua


РЕКОМЕНДАЦІЇ

• КНИГИ • ФІЛЬМИ • ВІДЕО • ПОДІЇ


РЕКОМЕНДАЦІЯЇ / TEDx

ЩО ТРАПИТЬСЯ, ЯКЩО ВІДПОВІСТИ НА СПАМ Спікер: Джеймс Вітч

Підозрілі листи: незатребувані страхові зобов’язання, сейфи з діамантами, близькі друзі, які загубилися в чужій країні. Вони з’являються у папці «Вхідні», і, звичайно ж, ми відразу їх видаляємо. Але що трапиться, якщо відповісти? Письменник і комік Джеймс Вітч (James Veitch) на конференції TED розповідає дотепну історію багатотижневого листування зі спамером, який запропонував взяти його в долю у відмінне дільце…

26

ДІЛОВЕ СЛОВО


РЕКОМЕНДАЦІЇ / Книги

КНИГА, ЯКА ЗМІНИТЬ ВАШ ПОГЛЯД НА БІЗНЕС

Автори: Джейсон Фрайд, Девід Хайнемайєр Видавництво: Клуб Сімейного дозвілля Рік видання: 2016 Кількість сторінок: 176

Ця книжка для підприємців, які відчувають у собі силу створювати, очолювати й перемагати, власників малого бізнесу, які шукають виходу за усталені рамки і для тих, хто поки лише мріє про власну справу.

ВІДГУК УЧАСНИКА КЛУБУУ Якщо ви починаєте новий бізнес, змінюєте вид діяльності або хочете отримати кілька свіжих порад у сфері управління, то вам обов'язково потрібно прочитати цю книгу. Автори перекреслюють багато принципів «старої школи», через що книжку можна вважати досконалою методичкою для власника сучасного (!) малого бізнесу. Стара школа бізнесу вчить так: визначте цільову аудиторію, проведіть опитування, щоб визначити їхні потреби, створіть продукт відповідно до потреб цільової аудиторії. Забудьте! Починаючи новий бізнес, керуйтеся двома принципами: робіть те, що вам подобається; займайтеся тим, чого бракує на ринку особисто ВАМ (!!!). Будьте впевнені, що якщо цього не вистачає вам, то цього точно не вистачає іншим людям, які й стануть ключовим клієнтом бізнесу. Юрко Пирч, бізнес-асистент Клубу Ділових Людей .

ДІЛОВЕ СЛОВО

27


РЕКОМЕНДАЦІЯЇ / Фільм

ФІЛЬМ «КОКО ШАНЕЛЬ» Жанр: драма, історичний Режисер: Анн Фонтен Тривалість: 110 хв. Країна: Франція, Бельгія Рік: 2009 Актори: Одрі Тоту, Бенуа Пульворд, Алессандро Нівола, Марі Жіллен, Еммануель Дево, Режіс Руайе, Ян Дюффа

«Коко до Шанель» – екранізована біографія, що розповідає про революціонерку у світі моди – знамениту Коко Шанель. Це розповідь про те, як цілеспрямована дівчина-сирота перетворилася на легендарного кутюр'є, створила образ сучасної жінки і стала вічним символом успіху, свободи і стилю. Картину «Коко до Шанель» знято за мотивами досить об'ємної книги Едмонд Шарль-Ру, колишнього головного редактора французького «Vogue». Перегляньте фільм українською за лінком.

«Для того, щоб бути незамінним, потрібно постійно змінюватися», – Коко Шанель

28

ДІЛОВЕ СЛОВО


РЕКОМЕНДАЦІЯЇ / Події

ТРЕНІНГ «ТИПОВІ ПОМИЛКИ У ПРОДАЖАХ» Дата: 18 лютого 2017 року Час: 12:15 - 17:00 Адреса: Івано-Франківськ, вул. Чорновола, 7, гот. «Станіславів» Спікер: Олег Солодяк Деталі: за телефоном: +38 (050) 627 56 65

У ПЛАНІ ЗАХОДУ: • • • •

Три складові ефективного експерта з продажу Головний фокус при роботі з клієнтами Основні помилки та стереотипи при підготовці і здійснення продажу Найважливіші етапи для результативного продажу

ЩО УЧАСНИКИ ОТРИМАЮТЬ У РЕЗУЛЬТАТІ ЗАХОДУ: • • • •

Ми визначимо ключові елементи успішного продажу Встановимо типові помилки на основних етапах ведення продажу Отримаємо практичні рекомендації по їх усуненню На практиці виділимо та закріпимо найефективніші підходи

Олег Солодяк – експерт з продажу, автор 11 тренінгових програм. В Олега більше 7 років досвіду у сфері Telemarketing та Telesales

ДЕТАЛІ ЗАХОДУ:

30

ДІЛОВЕ СЛОВО


РЕКОМЕНДАЦІЯЇ / Події

ІНТЕНСИВ «ВСЕ ЩО ВИ ХОТІЛИ ЗНАТИ ПРО ПРОДАЖІ» Дата: 18 лютого 2017 року Час: 09:30 - 17:30 Адреса: м. Луцьк, пр. Волі, 42, ТЦ «Гранд Волинь» (2-й поверх) Спікер: Максим Роганін Деталі: за телефоном: +38 (098) 209 58 11

ПРО ЩО ВИ ДІЗНАЄТЕСЬ: • • • • • • • •

Як продати чашку кави за 100 доларів або магія продажу. Що таке маркетинг і чому ми про це збираємося говорити. Основні складові того що ми називаємо маркетингом. Що потрібно знати для початку. Батл ціною в шампанське (завдання перше). І як же без подальших практичних завдань. Визначення команди переможця і 50 грам найсолодшої перемоги (приз переможцю). Нетворкінг.

Максим Роганінг – експерт з продажів, має досвід в організації процесу постачання, ціноутворення, мерчандайзингу в мережі супермаркетів Praktiker. Досвід професійної діяльності – 10 років.

ДЕТАЛІ ЗАХОДУ:

32

ДІЛОВЕ СЛОВО


РЕКОМЕНДАЦІЇ / Події

«ЕФЕКТИВНІ КОМЕРЦІЙНІ ПРОПОЗИЦІЇ» Дата: 22 лютого 2017 року Час: 18:15 - 21:00 Адреса: м. Київ, Український Дім на Європейській площі, Медіа-Центр Спікер: Світлана Насирова Деталі: за телефоном: +38 (050) 387 72 59 Ефективні комерційні пропозиції і презентації – це інструмент, яким ви швидко можете підвищити продажі без додаткових вкладень. Це ваш позаштатний менеджер з продажу, який працює 24 години на добу без відпустки, вихідних і заробітної плати.

У ПЛАНІ ЗАХОДУ: • • • • • • • •

Чому 80% комерційних пропозицій не працюють? Як написати тексти, що продають, для Ваших продуктів? Які обов'язкові розділи повинні бути в комерційній пропозиції. Закони оформлення комерційних пропозицій / табу і основні правила оформлення комерційних пропозицій. Що докладати до комерційної пропозиції? Презентація компанії - основний козир для підняття цінності в очах клієнта. Що таке правильні відгуки та кейси, як їх ефективно використовувати? 5 ключових факторів, які підвищують довіру клієнтів.

ДЕТАЛІ ЗАХОДУ:

ДІЛОВЕ СЛОВО

33


ПЕРЕГЛЯНЬТЕ ДЕТАЛІ:


GROW-WIN ТЕХНОЛОГІЯ З 5-РІЧНИМ ДОСВІДОМ

Для власників підприємств, які хочуть дізнатися справжні причини втрат у власному бізнесі та найбільш ефективні та швидкі шляхи їх усунення

ДЕТАЛІ ПРОГРАМИ

© Business Community School, 2017

Ділове слово, випуск 23  

НОВИНИ Проекти та новини Клубу Ділових Людей ДОСВІД Плани та цінності прогресивних працівників ІТ: інтерв’ю з тернополянином Артемом Пилипч...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you