__MAIN_TEXT__

Page 1

ДІЛОВЕ СЛОВО випуск 26 10 березня 2017 dilove.com.ua

РОЗВИТОК БІЗНЕСУ В УМОВАХ «ІНДУСТРІЇ 4.0»

ЯК ПРАЦЮВАТИ З ПРОДАВЦЯМИ? ГЕЙМІФІКАЦІЯ В УПРАВЛІННІ ПЕРСОНАЛОМ

КНИГА, ПРО ЯКУ ГОВОРИЛА ВСЯ АМЕРИКА


/dilove.com.ua


ЗМІСТ

ДІЛОВЕ СЛОВО Тижневик Клубу Ділових Людей для керівників та власників малого бізнесу про новини, можливості, події, підприємців, інструменти та експертні поради щодо розвитку власної справи.

Головний редактор: Ірина Таран Шеф-редактор: Оксана Кулеба Веб-редактор: Максим Глубокий Автори: учасники та експерти Клубу Ділових Людей Редколегія: Микола Савуляк, Руслан Бельтюков Над випуском працювали: Роман Ларіонов, Алла Заяць, Роман Грицьків, Ігор Сородяк Адреса редакції: Львів, вул. Зелена, 109 Електронна адреса: info@dilove.com.ua

6 Огляд законодавства ТЕМА

8

Розвиток бізнесу в умовах «Індустрії 4.0»

12

Основні елементи «Індустрії 4.0»

ІДЕЇ 14 Як правильно працювати з продавцями? 24 Гейміфікація як інструмент управління персоналом

РЕКОМЕНДАЦІЇ 31 Книга, про яку говорила вся Америка 33 Бізнес-події, які варто відвідати

+ 38 (097) 289 87 89 + 38 (096) 957 24 07 Видавець: Громадська Школа Бізнесу Свідоцтво про реєстрацію: КВ №22123-12023Р

ДІЛОВЕ СЛОВО

3


Крістофер Баклі, письменник

«Існує тільки один спосіб з’їсти слона. Приймати його по чайній ложечці»

ДІЛОВЕ СЛОВО


НОВИНИ / Огляд законодавства

ЗМІНИ ДО ЗАКОНОДАВСТВА ПРО ПРАЦЮ Підвищення мінімальної заробітної плати стало причиною розробки не одного законопроекту, який повинен послабити фінансові санкції за правопорушення законодавства про працю. Черговий законопроект № 6087 пропонує кілька важливих змін: • зниження штрафів за порушення законодавства про працю та посилення відповідальності посадових осіб ДСУ з питань праці; • визначення підстав для позапланових перевірок роботодавців; • визначення підстав для недопуску до перевірки і створення перешкод у ході її проведення; • закріплення правила, згідно з яким при першому порушенні законодавства про працю роботодавцеві вноситься тільки припис, а в разі невиконання – штраф; • визначення мінімального граничного терміну для виконання припису тощо.

6

ДІЛОВЕ СЛОВО

ВАЖЛИВО ЧИ МОЖУТЬ ПОДАТКІВЦІ ПЕРЕВІРЯТИ ПИТАННЯ НАРАХУВАННЯ ЗАРПЛАТИ НЕ НИЖЧЕ МІНІМАЛЬНОЇ? Податківці не наділені повноваженнями щодо перевірки трудових відносин, а отже, не мають права перевіряти питання забезпечення мінімальної заробітної плати відповідно до п. 1 ст. 3 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 р № 108/95-ВР.


ІДЕЇ / Огляд законодавства

ІНКАСОВІ ДОРУЧЕННЯ ПОДАТКІВЦІВ ДЛЯ БАНКІВ

МІН’ЮСТ ЗАПУСТИВ СЕРВІС «ОНЛАЙН БУДИНОК ЮСТИЦІЇ»

Списання податкового боргу, який перевищив 5 млн грн, з рахунку платника податків здійснюється за рішенням керівника контролюючого органу (його заступника або уповноваженої особи) без звернення до суду.

Зараз сервіс працює в тестовому режимі і пропонує послуги: • державної реєстрації фізичної особи-підприємця; • державної реєстрації припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця.

У реквізиті «Призначення платежу» інкасового доручення повинні вказуватися: назва, дата видачі та номер (якщо він присвоєний) рішення керівника (його заступника чи уповноваженої особи) контролюючого органу.

Окрім вже існуючих онлайн-послуг, «будинок юстиції» поповниться більш ніж 20 сервісами.

ПЕРЕВІРКИ ФОП У РАЗІ ЗАКРИТТЯ СКАСУЮТЬ? Для спрощення процедури зняття ФОП з податкового обліку ДФС пропонує переглянути критерії проведення обов'язкової перевірки ФОП при їх закритті. Про це повідомив Голова Державної фіскальної служби Роман Насиров під час засідання Комітету ВР з питань податкової та митної політики.

Автор огляду: Роман Ларіонов – адвокат, керуючий партнер АО «GLK Partners»

ДІЛОВЕ СЛОВО

7


ТЕМА / Промисловість 4.0

РОЗВИТОК БІЗНЕСУ

В УМОВАХ «ПРОМИСЛОВОСТІ 4.0»

8

ДІЛОВЕ СЛОВО


ТЕМА / Індустрія 4.0

З кожним роком розвиток «Промисловості 4.0» набирає обертів. Підприємцям потрібно бути готовими до ведення бізнесу в нових умовах, коли все дуже швидко змінюється. Час відтепер іде швидше… Четверта промислова революція розпочалась із активним ростом інформаційних технологій та пов’язана із інформатизацією та роботизацією усіх сфер науки та техніки. Революційні зміни поступово охоплюють усі країни та сфери діяльності. В основному зміни стосуються:

ДОВІДКА Четверта промислова революція (англ. The Fourth Industrial Revolution, також англ. Industry 4.0, нім. Industrie 4.0, укр. Промисловість 4.0) — поняття, що означає розвиток і злиття автоматизованого виробництва, обмін даних і виробничих технологій в єдину саморегульовану систему, з якнайменшим або взагалі відсутнім втручанням людини у виробничий процес (Джерело: Вікіпедія).

• • • • • • • • • •

змін функцій держави; створення нового соціуму; змін ролі та функціонування грошових систем; цифрової трансформації діяльності; впровадження SMART (розумного виробництва); розвиток альтернативної енергетики і збереження екології; освоєння космічних технологій; розвиток роботів та біотехнологій; використання хмарних технологій; ріст Шерінгової економіки.

ДІЛОВЕ СЛОВО

9


У новій економіці Клієнт матиме завищені очікування. Будуть широко використовуватись спільні інновації, коли і виробник, і споживач будуть спільно працювати над новими продуктами. Конкуренцію вже звичайним бізнесам, буде створювати бізнес, створений на спільному та взаємовигідному використанні активів та ресурсів.

НЕДАЛЕКЕ МАЙБУТНЄ Це не далеке і не відоме для бізнесу. Бізнес вже стає глобальним завдяки швидкому поширенню інформації та інноваціям. Тому кожен підприємець має задуматись над тим, як завтра або через кілька років буде виглядати його бізнес у межах «Індустрії 4.0» у світі, в країні і в місті, де він працює зараз. Переглянути проекти і процеси, враховуючи «правила гри» недалекого майбутнього. Вдосконалити стратегію. Трансформувати бізнес. Робити все, щоб не випасти з контексту і не програти конкуренцію. Життя в цифрі, розумний годинник, розумний дім, розумний офіс, розумний завод – все це посту-

10

ДІЛОВЕ СЛОВО


ТЕМА / Індустрія 4.0

пово, але впевнено входить в наше життя. Це сприяє створенню нових напрямків діяльності, нових послуг та нових продуктів.

собів комунікації. Творчість та знання будуть основними факторами успіху у бізнесі.

Поки ви мрієте про майбутнє, можвже завтра привітний дрон за ВАЖЛИВІ ЗАПИТАННЯ ливо вікном розбудить вас зранку і поТим, хто хоче розвиватися та йти дарує вам теплу каву та ранкове вперед, потрібно дати відповіді на привітання. Трансформуйте себе, запитання, дуже важливі для епо- процеси та свій бізнес. Пам’ятайте: час іде швидше. хи «Індустрії 4.0»: •

• • •

Як мій бізнес буде працювати у цифрових технологіях ? Що нового мій бізнес може запропонувати споживачам ? Які інноваційні технології змінюють сферу діяльності мого бізнесу ? Яким чином мій бізнес впливає на соціум, екологію, глобальний розвиток?

НОВЕ УПРАВЛІННЯ Окрім того, «Індустрія 4.0» вплине на працівників та на управління бізнесом. Багато функцій працівників будуть виконувати машини, роботи та комп’ютери. З’являться нові професії.

Автор статті: Роман Грицьків – власник, директор компанії HBPI company, партнер River Of Knowledge, консультант з процесного управління та управління якістю, бізнес-тренер

Управління бізнесом буде залежати від рівня автоматизації та за-

ДІЛОВЕ СЛОВО

11


«Час іде швидше. Попереду буде той, хто першим наважиться на зміни» ДІЛОВЕ СЛОВО


ЯК ПРАЦЮВАТИ

З ПРОДАВЦЯМИ?

Єдина стабільність, яка зараз існує – постійні зміни, які відбуваються з нами та світом. Постійний розвиток бізнесу кидає нам нові виклики: продавати більше, розширюватися та завоювати нові горизонти. Паралельно ринок ставить перед нами нові цілі: знайти, навчити, передати досвід новим людям, які вже завтра будуть представляти наші інтереси і продаватимуть від свого імені наші послуги і товари…

14

ДІЛОВЕ СЛОВО


ІДЕЇ / Управління продажами

Разом з тим, назріває більше запитань, ніж відповідей… Якими характеристиками повинен володіти продавець? На що звертати увагу під час підбору продавців? Як швидко та ефективно навчити і передати досвід? Як працювати з продавцями і які елементи комунікації з ними слід враховувати? Як, врештірешт, виховати команду чемпіонів з продажу? Секрети та нюанси підбору, навчання і розвитку продавців розкриває експерт з продажу Олег Солодяк

ЛЮДИ ШУКАЮТЬ ЛЮДЕЙ Клієнти, як правило, приймають рішення про купівлю на основі оцінки трьох параметрів: • товар/послуга (переваги); • компанія (імідж, досвід); • людина (продавець). У сучасних реаліях клієнти підковані знаннями про послуги чи товари, на їхню думку, їм більше не потрібна консультація і зайва інформація – рішення про покупку вони воліють приймати на основі раціонального мислення і самостійно. Продавець, який вміє продавати клієнтові фінальне рішення, результат, а не товар – має кінцевий вплив на клієнта, адже купують у тих, хто викликає довіру, інтерес та захоплення.

Покупець завжди ідентифікує продавця за поведінкою людини, якій він безсумнівно довіряє. Продавці, які не люблять людей, не можуть викликати довіру, вони сприймають всіх клієнтів як одноразовий квиток до трамваю – закомпостовав і поїхав далі. Відтак, вони неефективні у сучасному світі, оскільки не зможуть працювати з постійними клієнтами.

ДІЛОВЕ СЛОВО

15


ІДЕЇ / Управління продажами

НЕ ПРОДАВАЙТЕ МЕНІ РУЧКУ

зуміння мінусів роботи, відношення до світу, аналізу емоційного інтелекту, навиків голосу, аргуНа співбесідах ще досі «заки- ментації та постановки запитань. дують» питання щодо готовності працювати на «результат», закін- Наприклад, для хорошого продавчуючи перевірками на кшталт ця критично необхідно любити «продайте мені ручку». З тим, що свою роботу, розуміти всі її неці методи кращі, ніж просто «віра доліки, і, головне, приймати їх. на слово», навряд чи можна спе- Саме розуміння таких процесів доречатися, а ось поставити під сум- зволяє продавцеві постійно знахонів їхню ефективність – цілком дитися в стійкому емоційному стареально. ні, коли трапляються невдачі. Досвід навчання і підбору більше Багато роботодавців не проговоп’ятсот продавців підказує, що рюють такі моменти, а концентслід робити уклін на перевірку ро- руються тільки на перевірці на-

16

ДІЛОВЕ СЛОВО


ІДЕЇ / Управління продажами

виків та знань, хоча така складова як відношення до роботи – надзвичайно важлива. Як людина реагує на запитання? Як відноситься до роботи, життя? Як проявляє негатив чи позитив? Як відноситься до минулого чи теперішнього? Якщо в людини правильне відношення, з нею можна досягнути високих результатів, особливо в продажах. Концентрація на думці «що можна зробити», замість того, щоб концентруватися на тому, «що не потрібно» необхідна для систематичної ефективності.

НЕ ПРЕЗЕНТУЙТЕ, А ДЕМОНСТРУЙТЕ СЕБЕ Чим чемпіони продажів відрізняються від лузерів? Тим, що вони готові робити надзвичайну кількість помилок, при цьому аналізувати свої дії, не жалітися на світ і контролювати свої емоції. Якщо продавець не вміє опановувати свої емоції, він ніколи не зможе стати прикладом і стати успішним. Внутрішньо успішні люди притягують наявний успіх, виконують плани та результати. У таких хочеться купити. А люди люблять купувати…

ДІЛОВЕ СЛОВО

17


ІДЕЇ / Управління продажами

Вміння презентувати, яке, за шаблоном, перевіряють одразу, втрачає свою актуальність, зважаючи на зміну підходів у веденні продажів. Мистецтво зацікавлювати переходить у площину вміння «акуратно», без зайвих анкет та опитувань визначати основне – «Чого хоче клієнт?».

наче перед дзеркалом. Це відлякує людей. Навик «вміння ставити запитання» – один з ключових. Щоб його перевірити, надайте співрозмовнику можливість висловитися, поставити вам серію логічних запитань, розвинути діалог та привернути ва-

«Люди люблять купувати. Це факт»

Перевіряючи лише навики презентації, підприємці отримують не продавців, а «інформаційних блукачів», які тиняються між клієнтами, розповідаючи про себе, не-

18

ДІЛОВЕ СЛОВО

шу увагу. Якщо ваш потенційний продавець розмовляє впевненим, дзвінким голосом, з усмішкою та зацікавленням – це те, що вам необхідно.


ІДЕЇ / Управління продажами

РОБОТА З ЗАПЕРЕЧЕННЯМИ ПРОДАВЦІВ Парадоксально, однак ми постійно нагадуємо продавцям, аби вони працювали із запереченнями клієнтів, не відпускали клієнтів і продавали більше, а у відповідь отримуємо більше скарг, ніж аргументів. Світом керують запитання. Спитайте краще себе: наскільки часто ви працюєте із запереченнями продавців? Скільки часу приділяєте тому, щоб вислухати, зрозуміти і опрацювати запит? Наскільки часто реагуєте на відсутність результату комплексно, перевіяючи при цьому всі елементи, які впливають на продажі? Відповіді на ці та схожі запитання дають можливість зрозуміти і підрахувати кількість проведеного часу з ними, перевірити наш арсенал навичок і технік донесення інформації, зрозуміти свої помилки та стереотипи.

Окрім стандартних моделей комунікації «керівник-продавець» бувають ще й такі: • «Чим поливали – те й виросте» – модель надмірної опіки керівника, яка призводить до постійного мікроменеджменту без чітких інструкцій та передавання навиків. У результаті – зменшення продажів. • «Чайка-менеджмент» – комунікація формату «прилетів-накричав». У її межах простежується відсутність контролю результатів протягом всього періоду і зворотного зв’язку. Облиште це. Найкращі методи роботи із запереченнями – зробити так, щоб їх не було, зрозуміти клієнта (продавця) і унеможливити виникнення хронічних скарг і незадоволення.

З продавцями слід працювати як з «внутрішніми» клієнтами. Цінуйте тих, які найчастіше контактують з клієнтами, адже саме вони представляють ваш імідж. Їхні розмови з клієнтами і продажі складають враження про вас і компанію.

ДІЛОВЕ СЛОВО

19


ІДЕЇ / Управління продажами

ПОЧНІТЬ З ПРОСТОГО

казників роботи – продажу не існує. А якщо існує – то це не продаж. Поставте реальні цілі та заплануйте дні перевірки та презентації. Допоки продавець не досягне чогось сам – він не цінуватиме ваших спроб йому допомогти.

Знайдіть час для навчання продавців. Існує вислів: «не вистачає часу на те, чого ми не хочемо робити». Кілька нарад на тиждень з чіткими цілями, експрес-перевіркою результатів і правильним зворотним зв'язком допоможуть три- Спілкуйтеся цифрами та словами. мати руку на пульсі і розуміти по- Не потрібно проводити «розбір попередні результати роботи. льотів», якщо ви не володієте цифрами, адже тоді це все перетВи – найкращий тренер для своїх працівників, адже з вас беруть приклад. Слухайте, що вам говорять, спостерігайте за поведінкою та відношенням – продавця видно в дрібницях. Давайте чіткі інструкції та відмовтеся від імпровізації. Продавцям на початку їхньої кар’єри потрібні чіткі інструкції та алгоритми. Імпровізація – це підтягнення старих шаблонів. У спорті, коли борець навчився базових прийомів, йому дозволяють застосовувати нові. А імпровізувати він може тільки після засвоєння всіх умінь, відтренованих сотні разів. Ставте цілі та передавайте відповідальність. Без чітких цілей і методів визначенні ключових по-

20

ДІЛОВЕ СЛОВО


ІДЕЇ / Управління продажами

зок. Дайте їм можливість побачити, що ви на їхньому боці – це мотивує працювати над собою.

Прощайтеся з тими, хто не демонструє амбіції і приносить вам проблеми, а не можливості. Такі працівники завжди нещасні і роблять нещасними все ваше оточення. Залишайтеся завжди на висоті, адже саме ви на сцені – і з вас беруть приклад. Нехай ваші вориться на мильну оперу, де продажі злетять у гору! кожен буде відхрещуватися і використовувати позицію «то вони такі, а не я». Лише комплексний підхід може дати результат. Прослухайте дзвінки з вашими працівниками. Запишіть на диктофон – розберіть ситуацію предметно, а не «ти мені розкажи, що було – я тобі розкажу, як треба». Задоволений працівник – задоволений клієнт. З цими словами важко посперечатися. Тільки людина з позитивним настроєм та хорошою підготовкою може довго і ефективно продавати.

1

Автор статті: Олег Солодяк, експерт з продажу

Працюйте зі своїми продавцями, слухайте, підтримуйте, ставте запитання і надавайте зворотний зв'я-

ДІЛОВЕ СЛОВО

21


ІДЕЇ / Гейміфікація

ЗІГРАЄМО В УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ?

24

ДІЛОВЕ СЛОВО


ІДЕЇ / Гейміфікація

Сучасний світ потерпає від постійних змін. Сучасна людина знаходиться у вирі постійних змін. Сучасні методи управління людьми так само потребують великих змін. Про які саме зміни йдеться – розповідає Алла Заяць, психолог-консультант у методі позитивних змін 2) молоде покоління демонструє бажання бути міцно пов’язаним з іншими, воно глибоко потребує взаємозалежного зв’язку; 3) бажання бути максимально залученим в роботу команди та компанії в цілому. Як наслідок, компанії мають стати місцем, а радше простором, де люди зможуть відчувати та насолоджуватися вищеописаним речима. На мою думку, з цим цілком можуть справитись ігрові техніки. А далі детальніше. .. Якщо говорити про покоління молодих спеціалістів (так званого «покоління Facebook»), з якими тепер має справу менеджер по персоналу, можна спостерігати кілька тенденцій: 1) вони шукають роботу, яка буде мати сенс та буде цінною для них, напротивагу попередньому поколінню, для яких стабільність була головним мотиватором при виборі місця праці;

ДОВІДКА Гейміфікація – процес реалізації ігрових стратегій у бізнесі. Згідно досліджень «Gartner Group», з 2015 року близько 70% компаній США використовують інструменти гейміфікації, за допомогою яких забезпечується 50% інновацій.

ДІЛОВЕ СЛОВО

25


ІДЕЇ / Гейміфікація

Пригадайте досвід будь-якої гри, в якій ви безпоседньо брали участь. Наприклад «Монополія», «ALIAS», віртуальні чи спортивні ігри. Що їх всіх об’єднує? Насамперед – високий рівень залученості. Ви втрачаєте зв'язок з реальністю та часом, але набуваєте неймовірного зв’язку та певного особливого сенсу з рештою учасників – те, що треба!

2) Бейджі – знаки, якими позначають досягнення певної конкретної цілі;

Також вельми цікаві наслідки гри, а саме – непереборне бажання зіграти ще раз, отримати чергову порцію задоволення та нові краще результати.

5) Нагороди – можуть бути внутрішніми та зовнішніми (статус, доступ та додаткові можливості, влада, речі, гроші).

Направду ми достатньо часто, самі цього не усвідомлюючи, використовуємо елементи гри. Будь-який тренінг включає інтерактивні командні вправи, спільні обговорення та зворотній зв'язок.

З ЧОГО СКЛАДАТЬСЯ ГРА? Елементи гри можна об’єднати в кілька основних груп: 1) Бали – це те, що дозволяє вести рахунок і забезпечує зворотній зв'язок;

26

ДІЛОВЕ СЛОВО

3) Рівень – структурований процес прогресу, який викликає відчуття просування та задоволення; 4) Таблиця лідерів – загальна демонстрація результатів;


ІДЕЇ / Гейміфікація

СТРАТЕГІЧНА ГРА Перед тим, як говорити про те, які елементи ми можемо використовувати в повсякденній роботі, наведемо один приклад використання гейміфікація на стратегічному рівні.

КІЛЬКА ФАКТІВ З ІСТОРІЇ ГЕЙМІФІКАЦІЇ

1920 рік – компанія Cracher Jack почала вкладати іграшки-сюрпризи у кожну коробку своїх снеків. Це було перше впровадження гри в бізнесі.

Проект «Speed Camera Lottery» від Volkswagen був реалізований у 2010 році в Стокгольмі. У цілому місті були встановлені спеціальні камери, які контролювали та фіксували порушення швидкості. Кількість штрафів зі всіх камер накопичувалась і створювала єдиний призовий фонд, який розігрувався серед тих, хто максимально дотримувався правил дорожнього руху. У результаті кількість порушень зменшилась на 22%.

1980 рік – Річард Бартл (дослідник ігор Ессекського універсистету (Англія) впровадив термін «гейміфікація». Проект MUD1 – перший багатокористувацький домен, у якому була використана гра.

ДІЛОВЕ СЛОВО

27


ІДЕЇ / Гейміфікація

«СВОЯ ГРА» У роботі менеджера по персоналу наступає момент, коли треба перевірити засвоєні знання нових працівників і провести атестацію. Звісно, це можна зробити у форматі тестів чи інших опитувальників, але це не про залученість.

Більше ігрових технік – більше інтерактивності Наведу приклад атестаційної роботи в мережі закладів харчування, який я особисто використовую після низки навчань та тренінгів. Свого часу на телебаченні була програма «Своя гра», де гросмейстери змагались у кмітливості. Ко-

мандам потрібно було обирати з таблиці (мал. 1) питання, заховані за відповідним номіналом (чим більший номінал, тим складніші запитання). Потім зачитуються питання. Хто перший відповідає правильно – отримує «замовлену» кількість балів. У результаті гри визначається учасник, який отримав найбільшу кількість балів. Йому можна вручити приз (матеріальний чи нематеріальний). У подальшому нагороджувати рекордсменів сертифікатами. Скажу зі свого досвіду, що цей спосіб дуже ефективний. Працівники були повністю залучені та максимально запам’ятовували матеріал.

Філософія сервісу та гостинності

100

200

300

400

500

Активний продаж

100

200

300

400

500

Стандарти обслуговування

100

200

300

400

500

Управління конфліктами та типологія клієнтів

100

200

300

400

500

Кава

100

200

300

400

500

Мал. 1. Приклад таблиці з «прихованими питаннями»

28

ДІЛОВЕ СЛОВО


ІДЕЇ / Гейміфікація

дають особливі значки для кельнерів, які знають англійську мову. Повірте, для решти це однозначно виклик. А прийняти виклик для молодого покоління – це найкраща мотивація.

Наостанок, хочу зазначити, що скоро без ігрових інструментів ніяк не можна буде обійтись. Використовуймо на благо. Нещодавно я виступала на одному саміті, і до мене звернувся один власник: «Я постійно борюся зі своїми працівниками відносно куріння. Що мені порадите з ними робити: карати, штрафувати?». Тоді я відповіла, що змінювати людей – достатньо важка праця, але люди схильні змінюватись самі з власного бажання, особливо, коли бачать успішний приклад. Отож, ви можете не боротися з тими, хто курить, а винагороджувати людей, які цього не роблять (бейджи, значки, особливі привілеї). Це чистої води ігрові інструменти в роботі персоналу.

Автор статті: Алла Заяць – психолог-консультант у методі позитивної терапії, HRM у сегменті HoReCa, бізнес-коуч, TOP фасилітатор

До речі, в одній мережі закладів харчування в Івано-Франківську ви-

ДІЛОВЕ СЛОВО

29


РЕКОМЕНДАЦІЇ / Книги

«ГРА НА ПОНИЖЕННЯ. ЗА КУЛІСАМИ СВІТОВОЇ ФІНАНСОВОЇ КРИЗИ» 2010-го року про новий роман письменника та фінансового журналіста Майкла Льюїса говорила вся Америка. Його «Велику гру на пониження» у потертій обкладинці можна було побачити на автобусній зупинці, у вагоні підземки чи на столику у ресторані швидкого харчування. Бо у кожного американця був знайомий без постійної роботи, який отримав великий іпотечний кредит.

Будинки дорожчали, відсотки по кредитам падали… Інвестиційні банки Уолл-стрит стали схожими на казино. Та це казино помилилось, коли розраховувало свої шанси на виграш. Велика мильна бульбашка мала луснути. Фінансова піраміда мала обвалитися, поховавши під собою віру американців у міць долара… Було досить багато тих, хто передбачав цю катастрофу. Але була і жменька тих, хто ризикнув і, коли світ летів у прірву фінансової кризи, зумів на ній заробити.

ДІЛОВЕ СЛОВО

31


РЕКОМЕНДАЦІЯЇ / Події

«ПОДАТКОВИЙ КОДЕКС 2017 РОКУ – ІНСТРУКЦІЯ З ПОВОДЖЕННЯ» Дата: 14 березня 2017 року (вівторок), Час: 15:00 - 17:30 Адреса: м. Тернопіль, пр. Степана Бандери, 50, (5-й поверх, офіс 5) Спікер: Світлана Новоженова Деталі: за телефоном: +38 (068) 931 50 98 Запрошуємо Вас дізнатись про усі зміни в порядку сплати податків та інших обов’язкових платежів, деякі нюанси, підводні камені та головне, ЯК ПРАЦЮВАТИ ДАЛІ, щоб перевірки Вас обминали протягом усього року!

КОМУ ЦЕ ЦІКАВО? • •

Підприємцям, керівникам Бухгалтерам, економістам

У ПЛАНІ ЗАХОДУ: • • • • •

ФОП – що змінилося для фізичних осіб підприємців і що з цим робити? ЮО – зміни для юридичних осіб: покращення чи «прикручування» гайок Зарплата 3200: реалії та хитрощі Перевірки 2017: є мораторій чи немає? І чи зухвала поведінка перевіряючих чимось підкріплена? Висновки: бізнес страчується чи виховується?

ДЕТАЛІ ЗАХОДУ:

33

ДІЛОВЕ СЛОВО


РЕКОМЕНДАЦІЇ / Події

«ВІД ЗДОРОВОГО СПОСОБУ ЖИТТЯ – ДО АКТИВНОГО ДОВГОЛІТТЯ» Дата: 15 березня 2017 року (середа), Час: 10:00 - 13:00 Адреса: м. Київ, Проспект Перемоги, Універмаг «Україна», Парк сімейних розваг «Дитяча планета» Спікер: Міла Боріскіна Деталі: за телефоном: + 38 (097) 924 50 38 Які ж основні причини «старіння нації»? Будемо говорити про правила і методи підтримки здоров'я на довгі роки та як завдяки отриманим знанням поліпшити якість життя та свою результативність.

ЦІЛЬОВА АУДИТОРІЯ: • • •

Керівники і власники бізнесу; Представники підприємств в регіоні; Представники сімейного бізнесу.

У ПЛАНІ ЗАХОДУ: • • • • •

Основні причини зниження середньої тривалості життя Золоті правила здорового організму і як їх дотримуватися Оптимізація свого графіку з урахування здорового харчування Як зберегти спокій та рівновагу при динамічному ритмі життя в мегаполісі? Anti-age харчування.

ДЕТАЛІ ЗАХОДУ:

ДІЛОВЕ СЛОВО

34


РЕКОМЕНДАЦІЯЇ / Події

«НАЛАШТОВУЄМО FACEBOOK-РЕКЛАМУ ЗА 10 КРОКІВ» Дата: 15 березня 2017 року (середа), Час: 18:15 - 21:00 Адреса: м. Львів, вул. Зелена, 109, ( 4 поверх) Спікер: Святослав Воронюк Деталі: за телефоном: +38 (096) 636 38 50

Після майстер-класу ви зрозумієте як розвиватися в цьому напрямку Facebook реклами, а також зможете оцінювати роботу працівників чи підрядників, які працюють з Вашою бізнес-сторінкою.

У ПЛАНІ ЗАХОДУ: 1. З чого почати? • взаємодія Facebook з іншими каналами інтернет-маркетингу та сайтом; • як формується вартість Facebook-реклами, або за що конкретно ви платите; • які види реклами пропонує Facebook ads. 2. 10 кроків до ефективного налаштування Facebook-оголошення. Типи і цілі рекламних оголошень, підбір аудиторії, бюджетування, термінування, плейсменти, аналітика та інші найважливіші фактори. 3. Чек-лист для перевірки Вашого SMM спеціаліста.

ДЕТАЛІ ЗАХОДУ:

35

ДІЛОВЕ СЛОВО


РЕКОМЕНДАЦІЯЇ / Події

ПЕРШИЙ БЛАГОЧИННИЙ ГАЛИЦЬКИЙ БАЛ Дата: 21 березня 2017 року Початок: 19:00 Адреса: м. Львів, бальна зала Будинку Вчених Організатори: ГО «Арт-центр «Антре» Квитки за телефонами: +38 (095) 028 81 68, +38 (067) 758 11 13 Мета балу – привернення уваги до неповносправних дітей, їх проблем і задоволення негайних медичних потреб. Окрім того – збір коштів на матеріально-технічні потреби Навчально-реабілітаційного центру «Гармонія» (м. Борислав), де навчаються, проживають та лікуються 98 дітей з різним порушенням опорно-рухового апарату (діти з синдромом Дауна, аутичні діти, діти хворі на ДЦП, неповносправні діти-сироти). Рекомендована ціна благочинного внеску – 350 грн (з 1 особи) та 600 (із супроводжуючою особою). E-mail: fest.centr@gmail.com www.artantre.com

37

ДІЛОВЕ СЛОВО


GROW-WIN ТЕХНОЛОГІЯ З 5-РІЧНИМ ДОСВІДОМ

Для власників підприємств, які хочуть дізнатися справжні причини втрат у власному бізнесі та найбільш ефективні та швидкі шляхи їх усунення

ДЕТАЛІ ПРОГРАМИ

© Business Community School, 2017


Profile for Ділове слово

Ділове слово, випуск 26  

• Огляд законодавства • Розвиток бізнесу в умовах «Індустрії 4.0» • Основні елементи «Індустрії 4.0» • Як правильно працювати з продавцями?...

Ділове слово, випуск 26  

• Огляд законодавства • Розвиток бізнесу в умовах «Індустрії 4.0» • Основні елементи «Індустрії 4.0» • Як правильно працювати з продавцями?...

Profile for -2042
Advertisement