Page 1

ДІЛОВЕ СЛОВО випуск 20 19 січня 2017 dilove.com.ua

СИТУАТИВНИЙ МАРКЕТИНГ ГАРНІ І НЕ ДУЖЕ ПРИКЛАДИ, РИЗИКИ, ІДЕЇ ВІДЕО з TEDx ДЛЯ СЕО

З ВІДЕОФАЙЛАМИ ТА АКТИВНИМИ ПОСИЛАННЯМИ ВІДВІДИНИ БІЗНЕСУ ІСТИННО ЛЬВІВСЬКА КОНДИТЕРСЬКА, ПОБУДОВАНА НА СІМЕЙНИХ ЦІННОСТЯХ РЕКОМЕНДАЦІЇ: ФІЛЬМИ, КНИГИ, ПОДІЇ


ЗМІСТ

ДІЛОВЕ СЛОВО Тижневик Клубу Ділових Людей для керівників та власників малого бізнесу про новини, можливості, події, підприємців, інструменти та експертні поради щодо розвитку власної справи.

НОВИНИ

6

Проекти та новини Клубу Ділових Людей

ДОСВІД

13

Відвідини бізнесу: львівська кондитерська, побудована на сімейних цінностях

Головний редактор: Ірина Таран Шеф-редактор: Оксана Кулеба PR/SMM: Ольга Філіпова Веб-редактор: Максим Глубокий Автори: учасники та експерти Клубу Ділових Людей Редколегія: Микола Савуляк, Руслан Бельтюков, Роман Дунець, Обкладинка: Andrew Neel

ІДЕЇ 24 Ситуативний маркетинг: приклади, ідеї,

Адреса: Львів, вул. Зелена, 109 Електронна адреса: bc.club.media@gmail.com

РЕКОМЕНДАЦІЇ 38 Відео з TEDx для CEO 40 Фільми та книги для бізнес-дозвілля 42 Події

+ 38 (097) 289 87 89 + 38 (096) 957 24 07

ризики

Видавець: Громадська Школа Бізнесу Свідоцтво про реєстрацію: КВ №22123-12023Р

ДІЛОВЕ СЛОВО

3


Дональнд Норман («Дизайн звичних речей»)

Ось правило, підтверджене практикою: якщо для користування предметом потрібна інструкція (натисніть тут, вставте сюди, вимкніть перед тим, як щось зробити), його дизайн поганий


GROW-WIN ТЕХНОЛОГІЯ З 5-РІЧНИМ ДОСВІДОМ

Для власників підприємств, які хочуть дізнатися справжні причини втрат у власному бізнесі та найбільш ефективні та швидкі шляхи їх усунення

ДЕТАЛІ ПРОГРАМИ

© Business Community School, 2017


НОВИНИ КЛУБУ

КЛУБ ДІЛОВИХ ЛЮДЕЙ СТАВ НАЦІОНАЛЬНИМ ПАРТНЕРОМ ПРОГРАМИ USAID ЛЕВ

Програма USAID «Лідерство в економічному врядуванні» повідомила, що Клуб Ділових Людей обрано національним партнером проекту. Одне із ключових завдань співпраці – зміцнення інституційної спроможності неурядових організацій, які можуть впливати на покращення бізнес-клімату країни

Микола Савуляк Голова Клубу

6

ДІЛОВЕ СЛОВО

«Те, що нашу організацію виділяють з поміж сотень інших – велике досягнення кожного з учасників бізнесспільноти. Дякуємо за таку виняткову можливість і з задоволення візьмемо участь у прийнятті рішень, які впливатимуть на позитивні зміни в бізнессередовищі».


НОВИНИ КЛУБУ

У ГРОМАДСЬКІЙ ШКОЛІ БІЗНЕСУ ЗМІНЮЮТЬСЯ УМОВИ НАВЧАННЯ Зміни набирають чинності з 1 лютого 2017 року. Для того, щоб отримати БЕЗКОШТОВНУ консультацію з експертом Школи та встигнути зареєструватися на програми бізнес-школи за «старими» умовами – телефонуйте: +38 (096) 881 62 70 (Василь Фозекош, менеджер Громадської Школи Бізнесу)

ЗАЛИШИТИ ЗАЯВКУ НА КОНСУЛЬТАЦІЮ

»

АНОНС

БІЗНЕС-ПРОЦЕСИ У ГРОМАДСЬКІЙ ШКОЛІ БІЗНЕСУ

24/26 ЛЮТОГО

2017

Модуль «Управління проектами з підвищення ефективності операційної діяльності» проходитиме в межах програми МВА. Навчання проводитиме експерт з процесного менеджменту Роман Грицьків. Деталі на сайті Клубу: www.bc-club.org.ua

ДІЛОВЕ СЛОВО

7


НОВИНИ КЛУБУ

240 ЖИТЕЛІВ ЛЬВІВЩИНИ ОТРИМАЛИ ШАНС НА РОЗВИТОК БІЗНЕСУ

Минулого тижня у Львові завершився відбір учасників у проект «Інтеграційна та стабілізаційна підтримка населення, яке постраждало унаслідок конфлікту в Україні» Мета програми, яку вже вдруге організовують Клуб Ділових Людей та Міжнародна організація з міграції (МОМ), допомогти переселенцям та місцевому населенню здобути актуальні професії, отримати навички щодо організації власних проектів та поради для розширення вже існуючого бізнесу. Фінансову підтримку для реалізації проекту надає Уряд Об’єднаного Королівства Великої Британії та Північної Ірландії, що діє у партнерстві з Міністерством міжнародного розвитку (DFID). У межах другої хвилі організатори отримали понад 400 заявок на участь, з яких комісія МОМ обрала 240. На даному етапі сформовано 8 груп (по 30 учасників у кожній) для навчання у трьох потоках: «Профорієнтація», «Самозайнятість» та «Мікропідприємництво».

8

ДІЛОВЕ СЛОВО

ВМИКАЙ ВІДЕО

Відео з інтерв’ю організаторів на ТРК «Львів»


НОВИНИ КЛУБУ

ПРОЕКТИ МОЛОДИХ ЛІДЕРІВ УКРАЇНИ

24 січня учасники ГО «Молоді лідери України» розпочинають проект «Квиток до успіху: зроби свій вибір». Програма розрахована на підлітків, які опинилися перед складним вибором майбутньої професійної діяльності. Програма складається з трьох напрямків – «рецептів успіху» з успішними людьми про те, як вони починали пошук власного покликання, візити на підприємства та тренінги і тести, за допомогою яких визначатимуть сильні і слабкі сторони, виявлятимуть нахили до тієї чи іншої професії. Серед умов участі – вік від 14 до 16 років та проживання на території Львова чи області. Учасники громадського об’єднання можуть розраховуватися за участь внутрішньою валютою (левами).

10

ДІЛОВЕ СЛОВО


НОВИНИ КЛУБУ

27-29 січня у м. Брюховичі (вул. Потічок, 6) відбуватиметься бізнес-симуляція «Next Level», з допомогою якої молоді лідери отримають та розвинуть первинні навики управління компанією. Експерти заходу – CEO Клубу та Громадської Школи Бізнесу Руслан Бельтюков і експерт з бізнес-комунікацій, Голова оргкомітету міжнародного турніру Lviv Open Михайло Ткач.

»

АНОНС

«Захід організований для того, щоб навчити учасників будувати стратегію, вирішувати тактичні та операційні завдання, – каже керівник ГО «Молоді лідери України» Наталя Панчишин. – Гадаємо, такі знання дуже важливі для молодих лідерів, які вже завтра керуватимуть країною, прийматимуть соціальноважливі рішення та впливатимуть на рівень економіки країни».

До участі запрошують молодь від 16 до 19 років

ДІЛОВЕ СЛОВО

11


ДОСВІД

ОРГАНІЗАЦІЯ КОНДИТЕРСЬКОЇ


ДОСВІД / Відвідини бізнесу

ІДЕЯ БІЗНЕСУ: ІСТОРІЯ «СОЛОДКОГО» РОДУ…

Приходить час, коли для людини важливо сховатися від міської метушні й зануритися в атмосферу затишку та дому. Про таке ідеальне місце для задушевних розмов та комфортного відпочинку подбав Ростислав Багринівський, власник кондитерської «Солодка скриня»

Спершу дивує інтер’єр закладу, в якому мало не живе вся сім’я Багринівських. Тут – родинні фотографії, колекційні статуетки, картини та багато різних дрібничок, які, очевидно, дуже милі серцю власникам, бо часто займають чільні місця в інтер’єрі. А після перших відповідей на наші питання стає зрозумілою основна цінність, яку в «Солодкій скрині» намагаються донести до клієнтів та працівників – важливість сім’ї. Про це – Ростислав Багринівський для традиційної рубрики «Відвідини бізнесу»

14

ДІЛОВЕ СЛОВО


ДОСВІД / Відвідини бізнесу

ІСТОРІЯ Почалося все більше сторіччя тому. Так склалося, що у нашій родині жінки раніше не працювали. Через те у них було вдосталь часу для того, щоб удосконалювати кулінарні навики. Відтак, звідусіль збирали нові рецепти, дописували їх, адаптовували до своєї епохи чи сімейних уподобань та передавали від покоління до покоління. Така цікава деталь: від прабабусі до бабусі, потім до моєї мами, а тепер вже до дружини перейшла в спадок книга рецептів. Датована вона 1907 роком. Там збережені дуже старі рецепти, дописи господинь, коментарі на полях – словом, багаторічна історія мого роду, а може й всієї Галичини. Я все це проаналізував і вирішив відкрити кондитерську, засновану на всіх наших родинних цінностях. Звідки ідея власного бізнесу? Я дуже не люблю конфліктів, яких, на жаль, не оминути під час спільного ведення справ. Окрім того, напередодні моїх намірів відкриття кондитерської, мама вийшла на пенсію та почала пекти, згадуючи всі сімейні традиції випічки. Мою ідею вона

відразу підтримала. Потім ми знайшли приміщення, придумали дизайн, меню… І як сьогодні пам’ятаю: це був день виборів до Верховної Ради України у 2006 році, коли ми вперше відкрили двері «Солодкої скрині». Люди поверталися з дільниць та заходили до нас. Тоді наторгували 70 гривень, і це було великим досягненням.

ДІЛОВЕ СЛОВО

15


ДОСВІД / Відвідини бізнесу

КОНЦЕПЦІЯ Увесь наш бізнес побудований на сімейних цінностях. Наша унікальність у тому, що протягом стількох десятиліть нам вдалося зібрати настільки велику кількість інформації. Через солодке пройшла ціла епоха. Що дуже важливо – ми завжди використовуємо натуральні продукти і обов’язково працюємо з душею. Торт не буде тортом у всіх значеннях та відчуттях, якщо його приготує машина. Вся наша продукція виліплена, випещена руками. Ми не прихильники великого асортименту – маємо в запасі 30 тортів. У меню – традиційний львівський сирник з цукатами, яблучний торт на бісквітних коржах, «Наполеон», «Яблуко Адама» з прошарком тушених яблук тощо. Враховуючи потреби часу, окрім традиційних тортів, ми впровадили сучасні десерти. Це вже робота моєї дружини Наталі. Вона виготовляє різні тістечка, які використовуємо для організації кенді-барів. Класика класикою, а йти в ногу з часом необхідно.

16

ДІЛОВЕ СЛОВО


ДОСВІД / Відвідини бізнесу

СТРАТЕГІЯ Ми готові ділитися рецептами, якщо вони потраплятимуть у правильні руки. Звісно, будемо думати про тиражування бізнесу, можливо, у форматі франчайзингу. Що було б дуже цікаво – підшуковувати для кожного регіону свою кулінарну історію та всюди створювати щось унікальне. Я би цим зайнявся, але наразі це тільки плани. Ще є кілька «запасних» варіантів, про які наразі не можу розповісти. Але точно буде щось цікаве.

ДІЛОВЕ СЛОВО

17


ДОСВІД / Відвідини бізнесу

УПРАВЛІННЯ ПЕРСОНАЛОМ На роботу беремо людей, які шанують власні сім’ї. Навіть на співбесідах ставимо такі прості питання: «Чи давно ви були вдома?», «Коли востаннє телефонували мамі?»… Можливо, це все дуже банально і просто, але для нас такі цінності визначальні. Наради проводимо у дружньому стилі. Я не стараюся шукати винних. Якщо щось зроблено не так – говоритиму про вирішення проблеми, а не акцентуватиму на винних людях. Люди часто помиляються не навмисно – через незнання чи взагалі випадково, тож робити з цього проблему не бачу сенсу.

Наталя, а я займаюся загальним наглядом та планую роботу всіх. Мама досі бере участь у житті «Солодкої скрині», і я з цього дуже тішуся. Добре, коли старші люди десь задіяні, можуть поділитися порадою, допомогти. Між молодими відчуваєш себе молодшим… Ми з дружиною намагаємося чітко відділяти особисті питання від робочих. На зборах ставлюся до всіх однаково, у тому числі до неї. Спершу це її обурювало, а потім ми домовилися, що на роботі – робочі питання, і це зовсім не стосується особистих відносин.

Перші 5 років виробництвом займалася моя мама. Тобто тільки вона одна, без помічників, на яких їй було дуже складно наважитися. Це частково вплинуло на розвиток, бо ми не могли собі дозволити більших замовлень та асортименту. Потім функції мами перейняла дружина. З нею було легше домовитися (ред. – сміється), і ми взяли двох дівчаток на допомогу. З того часу всім виробництвом керує

18

ДІЛОВЕ СЛОВО

На фото: Ростислав та Наталія Багринівські


ДОСВІД / Відвідини бізнесу

КЛІЄНТООРІЄНТОВАНІСТЬ

ТЕХНОЛОГІЯ

Серед наших клієнтів – люди, які шукають спокою та затишку. Це – закохані пари, сім’ї, друзі, яким потрібно просто побути разом. Тут кожен відчуває себе частиною сім’ї, і це ще одне важливе досягнення.

Всі наші головні процеси – максимально прості. Я їх з’єдную, ніби конструктор Lego. Якщо якийсь елемент непотрібний – ми його просто виключаємо. Коли потрібний – вводжу назад. Все – дуже просто. Звісно, для франшизи потрібно буде описувати процеси детальніше. Деякі процеси можна і навіть потрібно автоматизовувати, але більшість – ні в якому разі. Як тільки ми перейдемо на масовість – отримаємо «бездушний» продукт, а це вже поза концепцією закладу.

ІНТЕР’ЄР У приміщенні кондитерської колись жив греко-католицький священик. За часів підпілля церкви, він тут давав шлюби, хрестив дітей та проводив різні християнські обряди. Тому це місце таке особливе. Дизайн придумував сам. Проектував так, щоб було комфортно. Звісно, я не професійний дизайнер, та, здається, зробив все гарно. Принаймні дуже негативних відгуків не чув. Звісно, кажуть, що тут змішано багато різних стилів, але хіба вдома не так?

19

ДІЛОВЕ СЛОВО


ДОСВІД / Відвідини бізнесу

РОДИННІ ЦІННОСТІ На стінах – фото родини. Отой зі шаблею – мій прапрадідусь. Він працював державним приставом. Прадідусь викладав у Дрогобичі українську літературу. А дідусь був юристом. Що цікаво – працював 55 років на одному місці. У звичайній юридичній консультації. Я й сам дивуюся, як так можна. Але йому не було скучно, казав, що робота з людьми не може набридати. Дідусь сприймав всі цивільні справи як людські кросворди і постійно розповідав історії про те, як жити в мирі, як робити добрі справи…

СОЦІАЛЬНА СКЛАДОВА Зараз малому бізнесу відверто нелегко. Майже все обладнання закуповуємо закордоном, що після трьохкратної зміни курсу стало дуже нерентабельно. Окрім того, клієнти не завжди готові до підняття цін. Саме тому при доларі за 8 гривень кава у нас коштувала 18 гривень, а тепер – 25. Якась неправильна математика, чи не так? Втім, когось і таке невідповідне підняття цін обурює. На жаль. Як би не було складно, ми завжди допомагаємо соціальним проектам. Просто так, «за дякую». І майже всім, хто звертається зі справді благою справою. Гадаю, це дуже важливо для кожного підприємця. І дуже погано, коли у бізнесу тільки одна ціль – заробити якомога більше грошей.

20

ДІЛОВЕ СЛОВО


ДОСВІД / Відвідини бізнесу

ПОЗИЦІЯ ВЛАСНИКА Цей бізнес мене не обтяжує. Я встигаю займатися собою, читати, розвиватися. Після навчання у Громадській Школі Бізнесу зрозумів, що можу створювати щось нове й грандіозне. Головне – мати правильні орієнтири і бажання досягати цілей. Одного разу після навчання я прийшов до кондитерської і сказав одній працівниці: «Слухай, ти ж продаєш не торти, а емоції». І все, після цього я не впізнав людину. Вона почала зовсім по-іншому спілкуватися з людьми, ставитися до роботи. І тоді я зрозумів, що інколи нам бракує тільки одного слова, яке б дало поштовх. Моя рекомендація для всіх підприємців – не уникайте бізнеснавчання, адже може статися так, що ви працюватимете десятки років намарно, так і не почувши того самого «слова». Автор: Ірина Таран Фото: Андрій Роюк

21

ДІЛОВЕ СЛОВО


ІДЕЇ

СИТУАТИВНИЙ МАРКЕТИНГ


ІДЕЇ / Маркетинг

СИТУАТИВНИЙ

МАРКЕТИНГ Автор: Ольга Лущик

Довідка: Ситуативний маркетинг – це заходи, які дають можливість використовувати поточну ситуацію у суспільно-політичному житті на користь своєму продукту чи бренду. Завдяки ситуативному маркетингу збільшуються продажі, підвищується впізнаваність торгової марки чи запускається вірусна реклама

24

ДІЛОВЕ СЛОВО


ІДЕЇ / Маркетинг

Сьогодні поговоримо про творчість у роботі маркетолога, підприємливість і хороше почуття гумору. Якщо конкретніше – про ситуативний маркетинг

Історія світового підприємництва багата на розповіді про винахідливих засновників бізнесу, які зуміли скористатися ситуацією. Наприклад, продавець вафель Ернест Хамві на Всесвітньому ярмарку у Сент-Луісі у 1904 році побачив, що у сусідній палатці закінчилися паперові стаканчики для морозива і запропонував зробити вафельні. Так з’явилося перше морозиво у вафельному стаканчику. Інший спритний підприємець, Пьєтро Ферреро, використав горіхово-шоколадні батончики, які розтопилися від спеки, і зробив шоколадні бутерброди. Так було винайдено десертну пасту «Нутелла». Неспроможність Енцо Феррарі сприйняти конструктивну критику від Феруччо Ламборгіні, призвела до появи нового розкішного автомобіля Ламборгіні. Ці і ще багато інших історії – приклади ситуативного маркетингу.

ДІЛОВЕ СЛОВО

25


ІДЕЇ / Маркетинг

ЩО МОЖЕ СТАТИ ОБ’ЄКТОМ СИТУАТИВНОГО МАРКЕТИНГУ? Такий маркетинг доречний для: • створення продуктів чи комплектів, які зараз є актуальними споживачеві; • внесення змін у ціни або проведення цінових акцій; • відкриття нового каналу збуту; • реклама товару.

Чим ситуативний маркетинг відрізняється від стратегічного і тактичного? До нього неможливо підготуватися. Ситуативний маркетинг – завжди експромт, який вимагає збалансованого міксу із актуальної теми, дотепності, самоіронії, оперативності і тактовності

26

ДІЛОВЕ СЛОВО


ІДЕЇ / Маркетинг

ЩО Є ПРИКЛАДОМ СИТУАТИВНОГО МАРКЕТИНГУ?

ЩО НЕ Є ПРИКЛАДОМ СИТУАТИВНОГО МАРКЕТИНГУ?

Запропонувати акцію на лопати для відгортання снігу в ранок після перших сильних снігопадів

Акція на «зимовий» асортимент, яка анонсується перед початком зими

Знижка на квитки на виставку Ван Гога для дівчат, які прийдуть на підборах від 12 см, відразу після того, як пісня «Експонат» набрала популярності в Інтернеті

Використання мелодії пісні «Експонат» у радіо рекламі через 1,5 роки після появи хіта у ефірі

Використання у рекламі продукту впізнаваної символіки із фільму, який вийшов у прокат напередодні

Спільна акція мережі кінотеатрів і піцерій

Використання у рекламі чи описі продукту тем, які зараз активно обговорюються у суспільстві

Підготовка реклами до свят, які користуються популярністю у суспільстві

ДІЛОВЕ СЛОВО

27


ІДЕЇ / Маркетинг

КІЛЬКА ВДАЛИХ ПРИКЛАДІВ СИТУАТИВНОГО МАРКЕТИНГУ:

Публікації на сторінках у соціальних мережах одного з будівельних магазинів, присвячені виходу фільму «50 відтінків сірого»

28

ДІЛОВЕ СЛОВО


ІДЕЇ / Маркетинг

Ще один вдалий жарт того ж магазині до виходу нової частини «Зоряних війн»

ДІЛОВЕ СЛОВО

29


ІДЕЇ / Маркетинг

Використання актуальних культурних подій, як очікувані кінопрем’єри, викликає посмішку та приємне здивування. Рекламний пост нагадує про асортиментні позиції магазину і легко та ненав’язливо демонструє доступність цін. Невдалий жарт у будівельно-господарського гіпермаркету стався із використанням фотографії Леонардо Ді Капріо (див. ст. 24). Цільова аудиторія негативно відреагувала на плагіат. У коментарях розпочалася дискусія про правомірність використання кадрів із фільму для реклами супермаркету. Увагу від товару перетягнув на себе актор, а лого магазину взагалі непомітне.

Фокус у ситуативному маркетингові завжди має бути на ваших брендах, товарах чи послугах – усе інше ви використовуєте для того, щоб підтвердити покупцям їхню цінність, актуальність чи доступність

30

ДІЛОВЕ СЛОВО

ЩО МОЖЕ СТАТИ ТЕМОЮ ДЛЯ СИТУАТИВНОГО МАРКЕТИНГУ, ОКРІМ КІНОФІЛЬМІВ? В Ісландії працівники кафе «Valdis» придумали морозиво зі смаком «панамського офшору» і назвало його «Wintris» – як компанію, що була зареєстрована дружиною прем’єр-міністра країни Сігмюндюра Давіда Гюннльойгссона на Британських Віргінських островах. Новина про такий креатив стала вірусною, а морозиво «з ноткой погорди, яке можна купити не сплачуючи податки» на кілька тижнів стало хітом продажу. На жаль, українські бренди не ризикнули жартувати на тему офшорного скандалу за участю наших високопосадовців. Теми для ситуативної реклами можуть стосуватися не лише дій, а й окремих скандальних висловлювань світових політиків. Так, одна з арабських авіаліній запропонувала своїм клієнтам летіти у США «доки є така можлівисть». Таким чином, авіакомпанія відреагувала на нега-


ІДЕЇ / Маркетинг

тивний резонанс у країні, викликаний заявою кандидата у президенти Дональда Трампа про потребу заборони в’їзду в США для мусульман. Як тільки стало відомо про розлучення пари Джолі-Пітт, норвезька авіакомпанія запропонувала дешевий авіатепереліт до Лос-Анжелеса, натякаючи «Бред вільний».

Компанія «Досить ганяти лисого» для бренду одного алкогольного бренду отримала не лише увагу глядачів але і почесне друге місце на рекламному фестивалі Golden Drum2016 у Любляні. Ця реклама стала вірусною, її автори актуально відреагували на резонансну спортивну подію і самі стали основою для ситуативної реклами інших брендів.

ДІЛОВЕ СЛОВО

31


ІДЕЇ / Маркетинг

На майстер-класі з практичного використання ситуаційного маркетингу наводили приклад сервісу професійної чистки спортивного взуття «Clean Clanу». Це було непоганою ідеєю –запропонувати 20% знижки на чистку взуття для усіх, хто постраждав від поганої погоди під час музичного фестивалю «Atlas Weekend» у Києві.

ЯК НАВЧИТИСЯ ВИКОРИСТОВУВАТИ СИТУАТИВНИЙ МАРКЕТИНГ? Визначіть для себе, чого саме ви хочете досягнути від використання ситуативного маркетингу. Це буде кількість лайків і репостів чи зростання кількості переходів на сторінку вашого підприємства, кількість звертань від нових клієнтів, зростання продажу чи, можливо, щось інше? Ваш креатив повинен приносити користь, а ефект має бути вимірним

ПОСИЛАННЯ НА GOOGLE TRENDS

32

ДІЛОВЕ СЛОВО

Будьте в курсі інтересів своєї цільової аудиторії. Визначіть, ким є ваш покупець: чим він цікавиться? що дивиться? що читає? які має хоббі? Приєднайтеся у соціальні мережі до груп, які цікаві вашому потенційному клієнтові, адже там ви зможете знайти безліч ідей для ситуативного маркетингу. Відслідковуйте актуальні події та резонансні теми. Це можна робити регулярно, переглядаючи новини або використовуючи такі сервіси як гарячі тренди від Google.


ІДЕЇ / Маркетинг

Не упускайте яскравих новин. Жоден магазин комп’ютерної техніки не зреагував на закриття файлообмінника ex.ua акцією на USB-накопичувачі. Жоден банк не запропонував привабливих умов переходу з Приватбанку у день націоналізації. «Вікінги» вийшли в українському дубляжі – цим не скористався ще ніхто, хоча цей серіал зараз на вершині популярності. Дійте оперативно. Вчорашня новина – це вже не новина. Навіть якщо можливістю не скористалися конкуренти, ефект приємного сюрпризу буде втрачено

конструктивну критику ваших друзів. «Оперативно» не повинно дорівнювати «необдумано». Слідкуйте за ефектом від ваших дій. Швидко знімайте пост і просіть вибачення у випадку, якщо ваша аудиторія зреагувала негативно. Також контроль у режимі реального часу допоможе бути готовим до бурхливої позитивної реакції і скористатися із викликаного в аудиторії інтересу. Вчіться на власних помилках та успіхах. Жоден підручник чи стаття не дасть вам стільки інформації як якісний аналіз двох-трьох реалізованих акцій.

Будьте дотепними, але тактовними. Немає нічого гіршого, ніж образити своїх клієнтів. Попросіть кількох лояльних клієнтів оцінити ваш креатив. Спробуйте подивитися на ситуативну маркетингову акцію очима вашого клієнта або попросіть про

Під час Супербоулу 2013 на стадіоні зникло світло. Oreo це чудово використали для реклами

ДІЛОВЕ СЛОВО

33


ІДЕЇ / Маркетинг

Ситуативний маркетинг, як приємна розмова із незнайомцем, повинен бути делікатним і залишати приємні враження. Теми, з якими потрібно бути особливо обережними:

1. РЕЛІГІЯ Віра, навіть якщо ви її не розділяєте, – це не тема для жартів. Для прикладу в Італії скандальною стала реклама Unhate виробника одягу Benetton. У рекламі було використано фактичну подію – зустріч Папи Римського Бенедикта XVI й імама Єгипту Ахмеда ат-Тайіба. Benetton змушені були відкликати рекламу і принести офіційні вибачення Ватикану і своїм клієнтам.

2. ПОЛІТИКА Ми не говоримо про те, що чиїсь політичні погляди правильні, а чиїсь – ні. Об’єктами жартів стають політики, а не політичні переконання. Німецькі політики без їхнього відома стали моделями у рекламному постері німецького виробника білизни. Канцлер вирішила не роздувати скандал, але рекламу довелося зняти.

34

ДІЛОВЕ СЛОВО

3. СЕКС Інформація про інтимні та сексуальні подробиці життя відомих людей можуть стати темою вашого ситуативного маркетингу лише у тому випадку, якщо ви торгуєте інтимними товарами (спокусливою білизною, секс-іграшками тощо). В іншому випадку недоречна сексуалізація ваших товарів може лише зашкодити. Покупці дуже негативно відреагували на морозиво із смаком «червоного ананасу» від однієї української компанії. Секс у рекламі – це не завжди доречно.


ІДЕЇ / Маркетинг

4. СМЕРТЬ Смерть відомої особистості, стихійні лиха, катастрофи – це невдала тема для ситуаціного маркетингу. Американський виробник булочок, реагуючи на смерть актриси Керрі Фішер (принцеса Лея із «Зоряних воєн»), у пості в Твіттері написав «Спочивай з миром, Керрі Фішер, у тебе завжди будуть найкращі булочки в галактиці». Через негативну рекцію пост довелося видалити і принести вибачення за недоречний вияв суму.

ЩО ПРОЧИТАТИ НА ТЕМУ СИТУАТИВНОГО МАРКЕТИНГУ?

«Злом маркетингу» Філа Бардена – це єдина книжка, яка містить окремий розділ присвячений ситуативному маркетингові.

Роберт Ділтс – навчить вас бути дотепними і використовувати ситуацію у своїх цілях.

АВТОР ПУБЛІКАЦІЇ: Ольга Лущик – експерт з питань маркетингу В2В та маркетингу послуг з 15-річним успішним досвідом роботи у менеджменті, маркетингу та розвитку бізнесу

ДІЛОВЕ СЛОВО

35


РЕКОМЕНДАЦІЇ

• КНИГИ • ФІЛЬМИ • ВІДЕО • ПОДІЇ


РЕКОМЕНДАЦІЯЇ / TEDx

ВІДЕО ДЛЯ СЕО

ЕМІ КАДДІ («МОВА ВАШОГО ТІЛА ФОРМУЄ ВАС») Соціальний психолог Емі Кадді демонструє, як «сильні пози» – коли ви всім своїм виглядом випромінюєте впевненість, навіть якщо насправді так не почуваєтесь – можуть змінювати рівень тестостерону та кортизолу у вашому мозку, а також збільшувати ваші шанси на успіх.

38

ДІЛОВЕ СЛОВО


ДЕНІЕЛЬ ПІНК («ЗАГАДКИ МОТИВАЦІЇ») Аналітик кар'єрного зросту Ден Пінк досліджує таємниці мотивації, починаючи з факту який є добре відомий вченим-соціологам, але небагатьом менеджерам: «Традиційні винагороди не настільки ефективні, як нам здається». Прислухайтеся до повчальних історій.

«Якщо ми переростемо цю ліниву та небезпечну ідеологію батога та пряника, ми зможемо укріпити наші компанії і можливо, можливо, можливо, зможемо змінити світ»


РЕКОМЕНДАЦІЯЇ / Фільм

ФІЛЬМ «НАФТА» Жанр: драма Режисер: Пол Томас Андерсон У головних ролях: Даніель ДейЛьюіс, Пол Дано, Кевін О’Коннор Тривалість: 158 хв. Кінокомпанія: Miramax Films Країна: США Рік: 2007 Бюджет: 25 млн. $ Нагороди: 2009 рік ˜– Оскар

«Нафта» (англ. There Will Be Blood, дослівний переклад — І буде кров, цитата з Біблії) — фільм американського режисера Пола Томаса Андерсона. Сценарій написано по роману класика американської літератури Ептона Сінклера «Нафта!» 1927 року.

СЮЖЕТ Наприкінці XIX століття підприємець Плейв'ю займається в Каліфорнії пошуками золота й срібла. Таким чином він здогадується про те, де ж саме знаходиться нафта. У фільмі розповідається про його нестомну й одержиму діяльність нафтовика протягом трьох десятиліть. Він знаходить нафту на фермі родини Сандей, після того як він ошукав їх, він прибутково одержує права на добування нафти. Ця справа приносить йому багатство…

40

ДІЛОВЕ СЛОВО


РЕКОМЕНДАЦІЇ / Книги

КНИГА «СИЛА ІНТРОВЕРТІВ» Автор: Сьюзен Кейн Видавництво: Наш Формат Рік видання: 2016 Кількість сторінок: 368

ВИСТУП АВТОРКИ НА TED:

Кілька століть нам нав’язували ідеальний образ людини — комунікабельної, харизматичної, енергійної, — мовляв, саме ці риси — запорука успіху. Тому й не дивно, що більшість переступила через себе, намагаючись відповідати цьому взірцеві. Сьюзен Кейн вважає, що час скинути маски, і на численних прикладах з політики, бізнесу, освіти, громадського та культурного життя розповідає, у чому криється потенціал тихих людей. Кейн сама інтроверт, тому щиро ділиться порадами, як здобути успіх на роботі і в особистому житті, при цьому залишаючись самим собою. Джерело: nashformat.ua

ДІЛОВЕ СЛОВО

41


РЕКОМЕНДАЦІЯЇ / Події

БІЗНЕС-ІНТЕНСИВ «МАТРИЦЯ УСПІШНОГО БІЗНЕСУ» Місто: Львів Час: 24 січня 2017 року, 9:30 – 17:30 Адреса: вул. Зелена, 109 Спікер: Руслан Бельтюков Умови: за телефоном: +38 (096) 881 62 70

ЦІЛЬОВА АУДИТОРІЯ • Підприємці та власники діючого бізнесу • Директори та керівники підрозділів бізнесу • Програма не призначена для стартап-підприємців, які ще не мають бізнесу • Програма не призначена для менеджерів, які мають менше 3-ох осіб у підпорядкуванні Більшість із нас, керівників та власників бізнесу, хотіли б розуміти, з якою структурою та складовими нам потрібно збудувати бізнес, щоб він розвивався стабільно та мав хорошу перспективу. Під час бізнес-інтенсиву «Матриця успішного бізнесу» ми надамо Вам еталонну модель розвитку бізнесу на різних етапах його життя.

У результаті бізнес-курсу Ви розпрацюєте послідовність кроків та проектів, які необхідно виконати для виведення Вашого бізнесу на новий рівень БОНУС Громадська Школа Бізнесу пропонує учасникам курсу 20 додаткових безкоштовних годин з експертом. Перші 10 зареєстрованих учасників мають можливість «забронювати» собі 2 години персональних консультацій бізнес-експерта Громадської Школи Бізнесу.

42

ДІЛОВЕ СЛОВО


РЕКОМЕНДАЦІЇ / Події

РОЗ’ЯСНЕННЯ ЗМІН ДО ПОДАТКОВОГО КОДЕКСУ УКРАЇНИ ЩОДО СПЛАТИ ПОДАТКІВ Місто: Київ Час: 25 січня 2017року, 9:00 – 12:00 Формат: бізнес-сніданок Спікери: Олена Мурзановська, Ірина Зоріна Вартість: для учасників Клубу вхід вільний, для всіх інших – 100 гривень.

Наприкінці 2016 року було прийнято кілька важливих законів, якими внесено зміни до Податкового кодексу України та інших актів законодавства щодо сплати податків та інших обов’язкових платежів.

У ПЛАНІ ЗАХОДУ • Про мораторій на перевірки у 2017 році; • Види податкових перевірок та запитів; • Надання інформації на запит контролюючого органу; • Пільги з податком на додану вартість (ПДВ); • Стягнення, розстрочення та відстрочення податкового боргу; • Про фінансові санкції; • Про критерії визначення великих платників податків; • Дещо про амортизацію; • Про зміни щодо подання та заповнення митних декларацій; • Про магазини безмитної торгівлі; • Про сплату єдиного податку; • Про сплату єдиного соціального внеску (ЄСВ); • Податок з доходів фізичних осіб; • Про зміни в обчисленні податку на прибуток; • Про зміни у електронному адмініструванні ПДВ.

ДІЛОВЕ СЛОВО

43


РЕКОМЕНДАЦІЯЇ / Події

НЕСТАНДАРТНІ ТЕХНІКИ УСПІШНИХ ПЕРЕГОВОРІВ Місто: Київ Час: 1 лютого 2017 року, 18:15 – 21:00 Адреса: м. Київ, Український Дім на Європейській площі Спікери: Марія Ліскович, Наталія Безхлібна Умови: для учасників Клубу Ділових Людей – участь вільна. Для інших учасників – 200 грн. Деталі: +38 (050) 387 72 59

У ПРОГРАМІ: • Що таке переговори та яка в них мета? • Шлях від позиції до потреби (модель Айсберга) • Техніка «рапорт», активне слухання • Вирівнювання позицій у переговорах • Різниця у сприйнятті і робота з очікуваннями • Робота із запитаннями • Окремі аспекти переговорів у контексті скарг клієнтів

ПРИМІТКИ: Рекомендуємо мати з собою візитні картки. Рекомендований дрес-код – business casual, офіційно-діловий, діловий вільний. Рекомендуємо завітати на захід за 10 хвилин до його початку, щоб мати кращу можливість налагодження ділових контактів.

ДЕТАЛІ ЗАХОДІВ КЛУБУ:

44

ДІЛОВЕ СЛОВО


ТРЕНІНГ «НАПИСАННЯ ПРОЕКТІВ. ФОНДИ ЄС»

3-4 лютого 2017 року Львів, готель «Дністер»

ЗНИЖКА 50%

ДЕТАЛІ:

Для учасників Клубу – знижка 50%. Для того, щоб її отримати, напишіть на пошту bc.opportunities@gmail.com порожній лист з темою «ДІЛОВЕ»


Profile for Ділове слово

Ділове слово, випуск 20  

ЗМІСТ НОВИНИ 6 Проекти та новини Клубу Ділових Людей ДОСВІД 13 Відвідини бізнесу: львівська кондитерська, побудована на сімейних цінност...

Ділове слово, випуск 20  

ЗМІСТ НОВИНИ 6 Проекти та новини Клубу Ділових Людей ДОСВІД 13 Відвідини бізнесу: львівська кондитерська, побудована на сімейних цінност...

Profile for -2042
Advertisement