11

Sport

POVRATAK ZLATNE ILIRIJE KRK STRIJELE

Z

avršila je osma Malonogometna liga otoka Krka u organizaciji nogometnog kluba Krk, a sve utakmice odigrane su u novoj školskoj dvorani "Dubašnica". Sudjelovalo je dvanaest ekipa sa otoka Krka koje su odigrale 11 kola u šest nedjelja. U svome petom finalu, a četvrtu titulu osvojila je malonogometna ekipa Ilirije iz Krka koja je u 11 utakmica imala devet pobjeda i dvije nerješene utakmice uz gol razliku

55:14. Drugo mjesto osvojila je ekipa Kapo Malin iz Malinske koja je osvojila isti broj bodova kao i prvoplasirana Ilirija samo što su imali slabiju gol razliku. Najboljim igračem proglašen je Ivica Juničić iz ekipe Vihor Baška, najboljim golmanom Dalibor Gajsler iz Kapo - Malin, te najbolji strijelac Ivica Antić iz Veterana Krk sa postignuta 23 gola. Konačni poredak: 1. Ilirija 29 bodova, 2. Kapo Malin 29, 3. Bracera 24, 4. Vrbnik 21, 5. Veterani 18, 6. Vihor 16, 7. Njivice 15, 8. Pizzeria Matteo II 12, 9. Pizzeria Matteo I 12, 10. Punat 11, 11. Vodoinstalacije Milohnić 3, 12. Krk 0.

M

ladi sportaši Streličarskog kluba "Maura kal" bili su iznimno uspješni u ovogodišnjom dvoranskoj sezoni. Zaključili su je odličnim ostvarenjima na dvoranskim prvenstvima Hrvatske. Prvo su na Prvenstvu za starije od četrnaest godina osvojili tri medalje: Marta Matić 1. mjesto u kategoriji juniorki, olimpijski luk, Ivana Koller, 2. mjesto u kategoriji seniorki, olimpijski luk, te Marina Dujmović, 3. mjesto u kategoriji juniorki, goli luk. Potom su na Dvoranskom prvenstvu Hrvatske za djecu do 14 godina održanom u Varaždinu, 29. ožujka 2009. najmlađi predstavnici streličarskog kluba "Maura kal" iz Krka osvojili još dva srebra! Ivan Žic je osvojio 2. mjesto u kategoriji olimpijskog luka, dok je Bruno Žic osvojio isto mjesto u kategoriji složenog luka.

“PEPICE” NA SKUPŠTINI

Č

lanice sportsko-rekreacijske udruge "Pepice" iz Krka održale svečanu redovnu i izbornu Skupštinu na čelu s radnim predsjedništvom i potrebnim komisijama. Iako je motiv okupljanja bio više radnog karaktera, večer je bila ispunjena druženjem, zabavom i smijehom, te su Pepice na taj način Dan žena obilježile radno, svečano i veselo.

Udruga Pepice postoji već punih 12 godina što treba zahvaliti upornim pojedincima, ili bolje rečeno pojedinkama, zbog čijeg se zalaganja i puno rada u Krku uopće započelo s takvim oblikom sportske rekreacije namijenjene prvenstveno ženama. Za udrugu je vrlo bitno bilo razumijevanje i pomoć gradske uprave koja je prepoznala ozbiljnost i potrebu realizacije takve

inicijative. Danas broje 60-ak aktivnih članica koje redovito vježbaju punih 8 mjeseci godišnje u 5 programskih grupa, obzirom da udruga prestaje s radom ljeti. Tijekom protekle godine odradile su ukupno 295 treninga ili prosječno dva treninga dnevno. Od davnih početaka pa do danas kroz udrugu i različite programe vježbanja prošlo je više od 600 žena i djevojaka.

Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.