Issuu on Google+

.ps. al www . ps . a l www 1 E mërkurë 29 shkurt 2012 Gazeta e PSSH E mërkurë 29 shkurt 2012 / Viti 71 i botimit - Nr. 201330 / 523 http://www.zeri-popullit.com E-mail: info@zeri-popullit.com Çmimi: 30 lek BE FUNDOS SALIUN Ditën kur mazhoranca shkeli marrëveshjen me opozitën për Kodin Penal, Brukseli i mbyll sërish derën Berishës: Rregullat nuk kanë ndryshuar. Na bindni për rezultate në 12 detyrat, përndryshe nuk ka status. Ofroni konsensus për reformat, ose harroni integrimin ZERI NDRYSHE KULTURE Kush e zbuloi i pari Amerikën? HISTORIA Maman Saliu, burri simbol i sakrificave të pamata RUSTEM PEÇI faqe 15 SHENDETESI Alergjia, simptomat dhe si shmanget Bima që trajton problemet kardiovaskulare Ushqimet për kujtesë të freskët Barna popullore për pastrimin e gjakut SPORT Përplasje brenda Barcelonës TURPI/ EMËRIME MASIVE ME LISTA MILITANTËSH NË BASHKINË E LULIT Skandali “Basha” me reformën e largimeve dhe spastrimeve politike, bëhet po aq i rëndë sa edhe “fshesa” që realizoi Berisha pas marrjes së pushtetit në vitin 2005. Pavarësisht se kjo “reformë” u interpretua si jopolitike, madje edhe si shkurtim shpenzimesh, në fakt ka qenë thjesht dhe vetëm një aksion i turpshëm për të zëvendësuar me emra militantësh në lista, punonjësit e mëparshëm, të hedhur tashmë në rrugë. GARDISTI I SALIUT QËLLOI MBI DËSHMORIN HEKURAN DEDA, PROKURORIA NXJERR FAKTET Hetuesit kanë arritur në këtë përfundim pas marrjes së dëshmive të personave që ishin në vendin e ngjarjes, por edhe pas zbardhjeve të pamjeve të shumta filmike që kanë fiksuar edhe momentin e vrasjes së Dedës ELISA SPIROPALI: PS MODEL TË RI EKONOMIK, SOCIAL DHE ARSIMOR PËR TË RINJTË O PINION SEKRETI MË PARË KALON Siguria qëOPINION NGA KRYEMINISTRI!!! prodhon pasiguri “Kryeministri Berisha po merr një e nga një në duart e tij të gjitha pushtetet duke u bërë i gjithëpushtetshëm.” Ka qenë kjo akuza e radhës e deputetëve të Partisë Socialiste drejtuar kreut të qeverisë REFORMA E PRONAVE, OPOZITA: HETIM PËR MËNYRËN E PËRDORIMIT TË FONDEVE NGA QEVERIA SIGMA VIENNA INSURANCE GROUP www.sigma-al.com Tel: +355 42 258254 Fax: +355 42 258253 SADEDIN ÇELIKU faqe 10 A është infektuar Shqipëria nga kriza Greke? PËLLUMB N. MEÇANI faqe9 Bujkrobërit pa strehë XHEMIL SEFERI faqe8 U krijua shoqata e hajdutëve ENVER CAKAJ faqe7


Gazeta Zeri i Popullit

Related publications