брой 293

Page 18

Политически скандал във Формула 1

А група, 10-и кръг Днес

„Етър“ - „Ботев“ Вр 1:0 1:0 Трифонов 53 „Славия“ - „Миньор“ Пк 0:0 „Ботев“ Пд – ЦСКА 1:1 1:0 Цветков 42-д, 1:1 Тасио 80 „Монтана“ - „Литекс“ 1:3 0:1 Г. Миланов 15, 1:1 Пашов 41, 1:2 Г. Миланов 59-д, 1:3 Миланов 63 „Черно море“ - „Локо“ Сф 2:0 1:0 Паломино 21, 2:0 Паломино 43

Стр. 20 Неделя, 28 октомври 2012 г., брой 293

Снощи

„Черноморец“ - „Лудогорец“ „Левски“ - „Локо“ Пд „Берое“ - „Пирин“ ГД

стр. 18-20

Отбор 1. „Лудогорец“ 2. „Левски“ 3. „Ботев“ Пд 4. ЦСКА 5. „Литекс“ 6. „Славия“ 7. „Пирин“ ГД 8. „Черноморец“ 9. „Черно море“ 10. „Локо“ Пд 11. „Монтана“ 12. „Локо“ Сф 13. „Берое“ 14. „Етър“ 15. „Ботев“ Вр 16. „Миньор“ Пк

ЦСКА изпусна „Ботев“ в Пловдив „Червените“ стигнаха само до 1:1 в здрав мач пред 16 000 души Иван ЖИКОВ

14,30 14,30 14,30 14,30 14,30 14,30 17,30 17,30

П 8 7 6 5 5 4 4 3 3 2 3 2 3 2 2 1

Р 1 1 2 3 2 2 0 3 3 5 2 4 1 1 1 3

З 0 1 2 2 3 4 5 3 4 2 5 4 5 7 7 6

Г-Р 22-5 17-5 15-7 15-6 19-7 13-13 8-15 8-8 9-15 12-11 14-16 9-10 13-17 6-17 5-20 4-17

Т 25 22 20 18 17 14 12 12 12 11 11 10 10 7 7 6

Програма за 11-и кръг Неделя, 4 ноември „Пирин“ ГД - „Черноморец“ „Локо“ Сф - „Берое“ ЦСКА - „Монтана“ „Локо“ Пд - „Ботев“ Пд „Миньор“ - „Левски“ „Ботев“ Вр - „Славия“ „Литекс“ - „Черно море“ „Лудогорец“ - „Етър“

Б група, 9-и кръг Днес

„Светкавица“ - „Нефтохимик“ „Калиакра“ - „Раковски“ „Спартак“ Пл - „Спартак“ Вн „Чавдар“ Етр - „Банско“ „Пирин“ Рз - „Видима“ „Любимец“ - „Сливен“ „Септември“ - „Шумен“

© СЛАВИ КАЛИНОВ

„Ботев“ и ЦСКА не успяха да се победят в дербито на кръга в „А“ група и завършиха 1:1. „Червените“ могат повече да съжаляват за изпуснатите точки, въпреки че бяха изоставащи в резултата до 80-ата минута, когато Тасио изравни. За пловдивчани точен бе Цветков от дузпа. Под мощния рев на повече от 16 000 запалянковци опасните атаки се заредиха и пред двете врати от първия съдийски сигнал. „Ботев“ първи стигна до положение - удар на Енрике от 10 метра бе майсторски отразен от Черни. ЦСКА отговори светкавично - центриране на Нюаджи бе засечено от Платини в гредата. И докато интернационалната атака на „червените“ радваше окото, защитата определено нямаше ден. Най-слабото звено в нея бе Родригес, избран да замества наказания Бандаловски. В 20-ата минута французинът се размина с топката в опит да я изчисти и тя попадна у Вандер, който без забавяне стреля, но неточно. До почивката всичко найопасно пред вратата на „Ботев“ дойде от Мишел Платини. Първо шут на дебютиралия за ЦСКА играч бе избит с мъка от Шеткус. Малко по-късно бразилецът опита късмета си от малък ъгъл, но прехвърли целта. В 41-вата минута Родригес направи втората си сериозна грешка. След страхотно двойно подаване с Енрике Цветков нахлу в пеналта и бе повален от защитника. Той сам реализира отсъдената дузпа - 1:0. През втората част пловдивчани затвориха играта и изчакваха ЦСКА на контраатаки. При такава в 53-тата минута Неделев шутира технично край вратата. За „червените“ близо до гола бе Венков, който стреля в гредата. Стойчо Младенов опита да промени нещата, като пусна в игра Сержиньо и Тасио. Ходът му се оказа перфектен - в 80-ата минута първият си изработи фаул, а при изпълнението сложи топката на крака на втория - 1:1. До края „армейците“ изпуснаха да направят обрата пълен, като отлични възможности опропастиха Тасио и Платини.

М 9 9 10 10 10 10 9 9 10 9 10 10 9 10 10 10

Иван Цветков от „Ботев“ стреля атрактивно пред погледа на Венков от ЦСКА.

Стойчо радостен:

Ето го тима, който исках да направя Треньорът на ЦСКА Стойчо Младенов демонстрира задоволство от представянето на своите футболисти въпреки изпуснатата победа. „Не ме удовлетворява точката, защото направихме много силен мач. Това е тимът, който исках да направя - активен, агресивен, атакуващ от първата до последната минута. Все още проявяваме слабости пред гола - създадохме много положения, реализирахме само едно. От мач на мач обаче нивото ни се вдига, с Платини вече имаме и вариативност в атака. Сигурен съм, че за купата срещу „Лудогорец“ в четвъртък ще сме още по-добри. За специалистите е очевадно, че вървим нагоре и синхронът във всички линии се подобрява. Поздравявам и феновете на „Ботев“ и ЦСКА - създадоха обстановка за голям мач и той наистина стана такъв“, коментира Младенов. Колегата му в „Ботев“ Ферарио Спасов също оцени двубоя много високо. „Поздравявам и двата тима за страхотното представяне. ЦСКА ни създаде много проблеми през второто полувреме. Важното е, че и двата тима търсеха атаките, създадоха многобройни ситуации и емоции за препълнените трибуни. Реферът Таско Тасков също се справи перфектно. Смятам,

че на българския футбол му трябват повече такива мачове“, сподели Спасов.

Отбор М П Р 1. „Спартак“ Пл 9 7 1 2. „Нефтохимик“ 9 5 4 3. „Спартак“ Вн 9 5 2 4. „Чавдар“ Етр 9 5 2 5. „Светкавица“ 9 5 1 6. „Раковски“ 9 4 3 7. „Шумен“ 9 4 1 8. „Банско“ 9 3 3 9. „Любимец“ 9 4 0 10. „Калиакра“ 9 3 1 11. „Видима“ 9 2 4 12. „Пирин“ Рз 8 1 3 13. „Септември“ 9 0 3 14. „Сливен“ 8 0 0

З 1 0 2 2 3 2 4 3 5 5 3 4 6 8

1:3 2:2 1:0 3:0 1:2 2:0 0:1 Г-Р 13-4 14-6 11-3 16-9 10-7 11-10 10-11 12-11 9-10 12-14 9-11 7-10 5-17 2-18

Т 22 19 17 17 16 15 13 12 12 10 10 6 3 0

Програма за 10-и кръг Неделя, 4 ноември 14,30 14,30 14,30 14,30 14,30 14,30 14,30

„Нефтохимик“ - „Шумен“ „Сливен“ - „Септември“ „Видима“ - „Любимец“ „Банско“ - „Пирин“ Гз „Спартак“ Вн - „Чавдар“ Етр „Раковски“ - „Спартак“ Пл „Светкавица“ - „Калиакра“

Миланов блести в „Литекс“, викове „Оставка“ в „Славия“ Националът от „Литекс“ Георги Миланов изигра поредния си страхотен мач за „оранжевите“. Срещу „Монтана“ на „Огоста“ той реализира и трите гола за своите при победата с 3:1. Миланов вече има седем попадения на сметката си, с колкото е и Иван Цветков от „Ботев“. Лидерът в класирането Базил де Карвальо от „Левски“ бе с осем преди снощния мач с „Локо“ Пловдив. „Черно море“ удари с 2:0 „Локомотив“ София, а нападателят на варненци Ермес Паломино най-накрая се „отпуши“ с две попадения. Продължава тежката криза в „Сла-

вия“. „Белите“ станаха за срам в София срещу опашкаря „Миньор“ - 0:0. За точката те трябва да благодарят на рефера Иван Кирилов, отменил попадение на Том за перничани. Възмутени от отчайващо слабата игра на своите, феновете на стадиона в „Овча купел“ поискаха оставката на треньора Мартин Кушев. Победен дебют в „Етър“ записа новият треньор на „болярите“ Сердар Даят. На „Ивайло“ във Велико Търново тимът би с 1:0 „Ботев“ Враца, но успехът не спря протестите на привържениците срещу турските собственици.