21. srpnja 2009.

sport@mnovine.hr

PREMIER Hrvatska rukometna liga

BRILJANTNA PREDSTAVA RK ME IMURJA

U prvom poluvremenu Pore ane limitirali na samo etiri gola Nakon što nas u prošlom kolu Me imurci nisu oduševili, iako su upisali pobjedu, u ovom su popravili sve što nije valjalo i iz Pore a se vra aju s velikom pobjedom od +8 u džepu. Kao u najboljim danima. Daleko najbolju utakmicu sezone odigrali su rukometaši prvoligaša Me imurja na ovom gostovanju. Totalno su nadigrali doma ina i slavili visoku pobjedu 25:18. Prvo pak je poluvrijeme bilo kao iz udžbenika kad je u pitanju igra u obrani, jer su doma inu dopustili samo etiri postignuta gola. Doma i su bili bolji samo u po etnom dijelu utakmice, a onda je uslijedila „ljepotica“ Me imurja. vrsta obrana i sjajan kontranapad „ubili“ su doma ina koji nije znao što ga snašlo. Na kraju su Pore ane limitirali na samo 18 postignutih golova, vratar Me imurja Sladoljev je „razoružao“ sve pokušaje doma ina. Pore ani su tek bolje zapo inju susret i nakon gola Hermana postižu tri za redom i odlaze u vodstvo 3:1. Tu su me utim stali, doslovce postignuvši još samo jedan gol do kraja prvih 30 minuta. Vratar Sladoljev ‘spustio je roletu’ na svoju mrežu. Me imurski ru-

Ostali rezultati: Medveš ak NFD 24 (9) – Dubrava 22 (10); Karlova ka banka 37 (18) – Moslavina 25 (8); Bjelovar 29 (18) – Nexe 36 (17); Arena Jadrograd 34 (13) – Varaždin DC 26 (13); Buzet 23 (13) – Siscia 27 (15); Gorica 30 (16) – Zamet 32 (15).

Na gostovanju u Pore u Me imurje je odigralo sjajno u obrani i vrlo dobro u napadu kometaši su pak nezaustavljivo gurali naprijed. U nastavku su uspjeli održati prednost i zaklju iti susret na vlastito zadovoljstvo.

Prilika za nastavak pobjedni ke serije protiv Splita Nakon doma e pobjede, tako je Me imurje stiglo i do gostuju e i to kod velikog avorita, što budi nadu da se može izbje i gr evita borba za opstanak, naravno uz osiguranje uvjeta dostojnih igranju Premier HRL, što nije nimalo jednostavno za Upravu kluba u današnjim teškim vremenima. U idu em kolu Me imurje ugoš uje mladu ekipu iz Splita,

Pore – Me imurje 17:25 (4:12) Pore , dvorana Veli Jože, gledatelja 400. Suci: Jurinovi (Zadar)-Mrvica (Biograd na Moru). Pore : Prelac, Mataija, Perhat 1, Vuji 1, Thoss 2, ori 1, Šim i , Crni 2, Ivan ev, Gudi 3, Ra akovi 3, Topi , Radoši 1, Mili evi 3 Obrane: Jablan 11, Grd 8. Sedmerci: 0/2. Isklju enja: 2 minute. Me imurje: uži 2, Varga 1, Je i 4, Krajner 1, Mare 3, Zadravec 1, Malovi 1, Paponja 4, Šunji 2, Herman 2, avar 3, Mar ec, Rodik 1 Obrane: Sladoljev 18, Balent 1, Kova evi -. Sedmerci: 2/2. Isklju enja: 2 minute.

4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4 4

4 4 3 3 2 2 2 2 2 2 2 1 1 0 0 0

0 0 0 0 1 0 0 0 0 0 0 1 0 2 0 0

Crikvenica prejaka za Prelog Preložani su u 4. kolu upisali tre i poraz. Na gostovanju u Crikvenici koja nije baš najbolje krenula u novu sezonu, završili su utakmicu s -10 golova u mreži. Doma i su slavili pobjedu 29:19. Bila je to jedna od lošijih predstava kad je u pitanju preloški napad, tako da je na kraju doma in stigao do visoke pobjede. REZULTATI 4. kola: akovo - Zadar 42:30, Ivan ica

- Osijek 27:25, Brod - Spa va 33:32, Mladi Rudar - Kaštela 23:23, Hrv. Dragovoljac - Županja 31:27, Senj - Umag 28:18. Na elu tablice je Senj koji je jedini s maksimalnim u inkom od 8 bodova, Brod i Ivan ica skupili su 6 itd., dok je Prelog s 1 bodom na 11. mjestu tablice. U sljede em kolu Prelog ugoš uje akovo. (dz)

DRUGA HRL SJEVER - ŽENE

TABLICA 1. CO Zagreb 2. Nexe 3. Zamet 4. Arena Jadrograd 5. Gorica 6. Dubrava 7. Karlova ka 8. Me imurje 9. Varteks di Caprio 10. Siscia 11. Pore 12. Medveš ak NFD 13. FMC Split 14. Buzet 15. Bjelovar 16. Moslavina

PRVA HRL - MUŠKI

0 0 1 1 1 2 2 2 2 2 2 2 3 2 4 4

141:95 136:109 126:115 122:120 121:113 114:100 112:109 105:104 121:124 103:112 102:119 102:112 120:132 95:110 114:134 113:139

8 8 6 6 5 4 4 4 4 4 4 3 2 2 0 0

Parovi 5. kola: Zamet – Buzet; Dubrava – Gorica; Moslavina – Medveš ak NFD; Varteks di Caprio – Karlova ka banka; CO Zagreb – Arena Jadrograd; Me imurje – FMC Split; Nexe – Pore ; Siscia – Bjelovar. koja je u etiri kola upisala samo jednu pobjedu. Bit e to sjajna prilika da RK Me imurje nastavi pobjedni ki niz i nadoknadi po etna dva poraza. (Ivana Strahija, oto: Glas Istre)

Dobar start akovca i slab Zrinskog Prošli vikend zapo elo je prvenstvo II. hrvatske rukometne lige za žene u skupini Sjever. Rukometašice akovca na svom su parketu ugostile vrlo solidnu ekipu PAN akovo i zabilježile sigurnu pobjedu. Krajnji rezultat bio je 23:19, nakon što su goš e prvo poluvrijeme dobile 11:10 i u nastavku vodile do 15:14, što im je bilo zadnje vodstvo u ovom susretu. Nakon toga se raspucala Ivana Deži , koja je s 15 golova potopila akov anke i osigurala svojem sastavu zna ajnu pobjedu i dobar start u novu sezonu. Drugi me imurski predstavnik i novajlija u ovom natjecanju, ekipa Zrinskog, na svom je parketu izgubila rezultatom 41:29 od Bjelovara, a

razlog ovakvom viskom porazu je uglavnom neiskustvo. REZULTATI 1. KOLA: Zrinski - Bjelovar 29:41, Petrijevci - Darda 30:26, akovec - PAN akovo 23:19, Vukovar - Natura Agro 36:24, Pitoma a - Brod Gymnasium 32:26, Podravka LINO - TVIN Trgocentar, odgo eno. POREDAK: Bjelovar, Vukovar, Pitoma a, Petrijevci, akovec 2 boda, Tvin Trgocentar, Podravka LINO, Darda, PAN akovo, Brod Gymnysium, Zrinski i Natura Agro bez bodova. U sljede em kolu akovec gostuje kod donedavnog prvoligaša, Nature Agro, a Zrinski kod Darde, ekipa koje su u prošlom kolu izgubile svoje utakmice. Za o ekivati je da sljede i vikend u akovec do u, ako ne sva etiri, onda barem dva nova boda. (S. Mesari )

UO I NASTUPA najbolje me imurske gimnasti arke na Svjetskom kupu u Ostravi Na Svjetski kup u Ostravi otputila se i me imurska gimnasti arka Tijana Tkal ec, koja e na tom elitnom natjecanju pokazati nove elemente svojih vježbi na parteru i u preskoku. Tijana Tkal ec u jeku je treninga, a poja ani napori na njoj se odražavaju vrlo pozitivno. Na kratki razgovor za Me imurske novine stigla je izvrsno raspoložena, a raduje se natjecanju u Ostravi. “Kre emo u utorak poslijepodne ili u srijedu rano ujutro, a na put idemo samo trener i ja. Tanja još nije spremna za natjecanje, a de ki imaju nešto druk iji raspored”, objašnjava Tijana. Na Svjetskom e kupu u Ostravi ponovno do i zani-

Tijana Tkal ec predstavlja nove elemente mljivi izbor vježba a iz cijelog svijeta. Tijani e najve a konkurencija biti ehinje i Slovenke, dok Indijke i djevojke iz Katara predstavljaju nepoznanicu: “Još ne znam to no tko je sve prijavljen za natjecanje, mogu e su prijave i odjave u zadnji tren. No, svakako e zanimljivo biti vidjeti kako se vježba u Kataru i u Indiji.”

Mogu li ja to... U Ostravu Tijana ide s jednim ciljem: “Odlu ili smo oti i za Ostravu jer želim isprobati nove skokove, da vidim mogu li ja to. Ove sezone nam je najvažniji Svjetski kup u Osijeku, pa ne

Iza sebe najbolja me imurska gimnasti arka ima niz medalja sa svjetskih kupova, tako da nova ne bi bila iznena enje...

bih voljela tamo isprobavati nove elemente”, kaže Tijana. Naša gimnasti arka e se natjecati u preskoku i parteru, a o novim elementima pri a: “Osim novog preskoka imam i dvije nove dijagonale na parteru, a dignuta je težina cijele vježbe. Za svaki novi element treba skoro šest mjeseci da se uklopi u izvedbu, a najvažnije od svega jest uhodati se i ‘prešaltati’ na druk iji skok. Imala sam ozljedu pa sam pauzirala sa skokovima, zato mi Ostrava dobro do e.” Što se ti e razlike u izvo enju preskoka odnosno vježbe na parteru, osim onog o itog, Tijana isti e: “Na parteru vježba treba

izuzetno mnogo kondicije, snage, sko nosti, jer se ipak treba minutu i 30 sekundi kretati po parteru i skakati te izvesti etiri dijagonale, koje bi trebale biti jaki skokovi, dupla salta i šraube. Na preskoku je sve gotovo za 30 sekundi, jedan zalet od 25 metara i skok. Tu do izražaja dolazi eksplozivnost.” U Ostravu Tijana putuje s mnogo samopouzdanja, dok o mogu em strahu zbog novih elemenata kaže: “Uvijek je strah prisutan, ja se s njime borim bandažiranjem, koje mi je važnije psihi ki nego fizi ki. Kad mi je sve stisnuto, kad se ne moram brinuti ho e li se što dogoditi prilikom doskoka, mogu se koncentrirati na vježbu”, zaklju ila je Tijana. (Ivana Strahija)