Međimurske novine 738

Page 55

27. listopada 2009.

10. kolo III. Ĺ˝NL istok BORAC – KRALJEV AN 38 3:4 (2:2) DONJI HRAŠ¢AN. IgraliĹĄte Gaji . Suci: Goran Ĺ˝ganec (S. Ves), DraĹžen Ĺ ajnovi (Zasadbreg), Dino Horvat (Strahoninec). Delegat: Miroslav Glavina (Prelog). Strijelci: 1:0 Blagus (5), 1:1 H. Slavi ek (8), 1:2 Miketek (15), 2:2 Mavrin (45), 2:3 Lipi (77), 2:4 Lipi (83), 3:4 Blagus (89). BORAC: Taradi, M. Bari (od 65. R. Ivkovi ), Zrna, Kolari , N. Ivkovi (od 45. Lackovi ), TiĹĄljari , Mavrin (od 52. Branilovi ), Blagus, Bo kaj, Malovi , JambroĹĄi . KRALJEV AN 38: Glavak, Radmanovi , JakĹĄi , Plaftari , Mlinarec, Iskra, H. Slavi ek, Pigac, Perca , Miketek (od 46. FilipaĹĄi ), Lipi (od 88. Ĺ poljar). Trener: Miroslav Radmanovi . Ĺ˝uti kartoni: Bo kaj (Borac), Lipi (Kraljev an 38). Crveni kartoni: Malovi (Borac), Plaftari , H. Slavi ek (Kraljev an 38).

SK – HODOŠAN 2:1 (0:1) EHOVEC. Igraliťte SK. Suci: Darko Filip i (Slakovec), Boris Jakovljev (G. Hrať an), Mario Pintari (Nedeliť e). Delegat: Željko Podgorelec. Strijelci: 0:1 M. Horvat (8), 1:1 M. Pigac (64), 2:1 Graťi (67). SK: Grabant, D. Horvat, Baťnec, Ke keť, Graťi , Sinkovi , Kuhanec, Pigac, I. Horvat, Puri (od 46. Vadlja), Kramar (od 83. Švenda). Trener: Davor Horvat. HODOŠAN:Krznar,Koťak,Naran a(od75.Megli ),Mar ec(od83.Blagus),Hranjec, Ribi , Kova , M. Horvat, Lj. Krznar, Majeti , Vlahek. Trener: Sre ko Kova . Žuti kartoni: Kuhanec, Kramar ( SK), Vlahek, M. Horvat (Hodoťan). Crveni kartoni: Vadlja, Sre ko Kova -trener (Hodoťan).

BUDU NOST – MLADOST URKIN 3:1 (1:1) SIVICA. IgraliĹĄte Sivica. Suci: Marijan Duman i ( akovec), Neven Bujani (S. Ves), Nikola Zanjko (NedeliĹĄ e). Delegat: BoĹžidar Jura i . Strijelci: 1:0 FaĹžon (15), 1:1 Pintari (31-11m), 2:1 Antonovi (48), 3:1 OkreĹĄa (82). BUDU NOST: Bauer, JurĹĄi , Varga, Z. Drk, FaĹžon, Lisjak, Sermek, D. Drk (od 68. Cerovec), Sklepi , Antonovi , OkreĹĄa. Trener: Stanislav Tot. MLADOST URKIN: Magdaleni , Mezga, Hajdarovi , Furdi, Novak, ˜urkin, Pintari (od 46. RoĹĄani ), T. Krznar, Baksa (od 66. A. Ciceli), Biber (od 80. HliĹĄ ), Novak. Trener: Renato Ciceli. Ĺ˝uti kartoni: JurĹĄi , D. Drk (Budu nost), Novak (Mladost ˜urkin).

JADRAN – TORPEDO 1:0 (0:0) ŠTEFANEC.IgraliťteJadran.Suci:StjepanFic(Lopatinec),MarioHorvat(Cirkovljan), Bernard Vu enik (D. Dubrava). Delegat: Daniel Koťak (G. Mihaljevec). Strijelac: 1:0 G. Colev (85). JADRAN: Fegeť, D. Bedi , Korent, Horvat, D. Colev, G. Colev, Gori anec (od 84. Hamonajec), Novak, Z. Kolari (od 69. Bacinger), G. Kolari , D. Novak. Trener: Goran Kolari . TOREPDO: Pintari , Govedi , David, Fric, Vincek, Vugrinec, Sanjkovi (od 56. Filipovi ), Žganec, Novak, Tuskar, Strojko. Trener: Klaudio Biber. Žuti kartoni: D. Colev, Horvat, Novak, Gori anec (Jadran), Govedi , Sanjkovi , Tuksar (Torpedo).

EKO – OTOK 3:2 (0:1) SVETI KRIŽ. Igraliťte Eko. Suci: Rudolf iŞmeťija (D. Dubrava), Tihomir Kralji (Vularija), Stjepan Novak ( akovec). Delegat: Mijo Horvat. Strijelci: 0:1 Gorupi (29), 1:1 D. Novak (47), 2:1 Z. Novak (65-11m), 2:2 Gorupi (69), 3:2 Rudni ki (71). EKO:Domini ,And.Ma ek,Šopar,Balog,Sabadi,Ko iť,D.Novak,Lon ari (od32. Bajri ), An . Ma ek (od 69. Lastavec), Rudni ki, Z. Novak. Trener: Zlatko Novak. OTOK:Farkať,Z.Novak,Reif,J.Novak,Malek,Toplek,I.Kalťan,Z.Kalťan,Gorupi , Hertl (od 87. P. Kalťan), S. Kalťan. Trener: Ivica Kalťan. Žuti kartoni: Balog (Eko), Z. Novak, Z. Kalťan, I. Kalťan (Otok). Crveni kartoni: Rudni ki (Eko), Z. Kalťan, Toplek (Otok).

10. kolo III. ŽNL zapad JEDINSTVO – M. MIHALJEVEC 0:1 (0:1) PRESEKA. Igraliťte Bratstvo. Suci: Saťa Fegeť (Nedeliť e), Boťko Martan (Štefanec), Branko Martan (Štefanec). Delegat: Franjo Fais (Dunjkovec). Strijelac: 0:1 Posavec (8). JEDINSTVO: Jambrovi , D. Novak, M. abradi, Škvorc, Dan. Novak, Polak (od 79. Trupkovi ), Miljan i , B. Novak, Kova i , Golub. Trener: Vladimir Hunjadi. MALI MIHALJEVEC: Magdaleni , N. Bestijani , M. Peras, Srnec, D. Bestijani , N. Trupkoviť , Vugrinec, Kova i , Posavec (od 84. Mezga), Zadravec (od 22. Mesari ), Puťar (od 90. Babi ). Trener: Krunoslav Mezga. Žuti kartoni: Golub, Dan. Novak, Polak, Škvorc (Jedinstvo), N. Trupkovi , Magdaleni , Mesari (M. Mihaljevec).

POBJEDA – HAJDUK (B) 4:1 (3:0) GORNJI HRAŠ¢AN. IgraliĹĄte Polenke. Suci: Zoran Strahija (Podturen), Miran Culjak (Ma kovec), Robert Herbec (KurĹĄanec). Delegat: Antun Mesari (M. Mihaljevec). Strijelci: 1:0 Tkal ec (5), 2:0 Kresinger (20), 3:0 Ladi (30), 4:0 D. Ĺ trukelj (80-11m), 4:1 Lehkec (87). POBJEDA:Novak,Mih.Kocijan,M.Kova ,D.Kova ,Ivan i ,T.Kocijan(od76.D. Ĺ trukelj), Tkal ec, Ladi , Borko, Kova i , Kresinger. Trener: Ĺ˝eljko VukĹĄi . HAJDUK: Mar ec, Karni nik (od 75. Turk), Hren (od 60. Ĺ˝nidari ), Domini , Trupkovi , Pintari (od 32. Buhanec), Toplek, Lehkec, Sen ar, Jarni, Posedi. Trener: Marijan Kolar. Ĺ˝uti kartoni: Domini , Toplek (Hajduk). Crveni kartoni: M. Kocijan (Pobjeda), Toplek (Hajduk).

JEDINSTVO – DINAMO (Ž) 10:0 (5:0) GORNJI MIHALJEVEC. Igraliťte Jedinstvo. Suci: Tihomir Jambroťi (NSR), Željko Ivanuťa (Dunjkovec), Matija erepinko (Puť ine). Delegat: Mirko Leich ( akovec). Strijelci: 1:0 Horvat (9), 2:0 Mohari (12), 3:0 D. Mikulan (28), 4:0 Mohari (35), 5:0 Ladi (40), 6:0 D. Mikulan (54), 7:0 M. Krumpi (57), 8:0 Mat. Horvat (62), 9:0 M. Krumpi (67), 10:0 Mat. Horvat (85). JEDINSTVO: Angel (od 46. Srťa), S. Krumpi (od 35. M. Krumpi ), N. Novak (od 77. G. Mikulan), M. Novak, D. Novak, Fujs, D. Mikulan, Miljan i , Mat. Horvat, Ladi , Mohari . Trener: Goran Mikulan. DINAMO: Grozdan, Šoťtari , Petkovi , Valpoti , Ehrenreich, Hunjadi, Srnec, Srpak, Baumhak (od 75. Toplek), Radikovi , Mikulaj. Žuti karton: Srnec (Dinamo).

III. ME IMURSKA NOGOMETNA LIGA - istok

SK-u derbi, HodoĹĄanci nezadovoljni su enjem izazvali incident Derbi jeseni u ehovcu izme u SK i HodoĹĄana pripao doma inu nakon preokreta,. U drugom poluvremenu bezbroj incidentnih situacija prvenstveno zahvaljuju i katastrofalnom su enju ina e iskusnog glavnog suca Filip i a, a njegovi pomo nici naĹžalost nemaju previĹĄe pojma o pravilima nogometne igre, kaĹžu ogor eni gosti,. Ipak na kraju su pretjerali u incidentnom ponaĹĄanju bez obzira na sve. HodoĹĄan je u 8. minuti zgoditkom Marka Horvata poveo 1-0 i to vodstvo drĹžao sve do 64. minute. Vodstvo gostiju moglo je biti i uvjerljivije. Tada u samo tri minute doma i SK zgodicima Miroslava Pigaca i Zorana GraĹĄi a preokre e rezultat i dolazi u vodstvo od 2-1 koje do kraja utakmice ne ispuĹĄta. Do kraja niz incidentnih situacija od strane gostuju ih navija a i ekipe. TeĹĄko su se pomirili da “morajuâ€? izgubiti ovu utakmicu. Minutu prije kraja utakmice Mario Vadlja kao pri uvni igra u prekidu igre uĹĄao je u teren, revoltiran brojnim pogreĹĄkama pomo nog suca Marija Pintari a kojem uzima zastavicu i baca je na tlo. Naravno dobiva od suca Filip i a crveni karton. U zavrĹĄnica velika napetost, tako da je jedva utakmica privedena kraju. HodoĹĄan je ina e poduzeo igra ki sve da dobije ovu utakmicu, pa se ak i poja ao s dva igra a uo i ovog presudnog gostovanja za nastavak prvenstva, ali o ito je i SK-a imala “svoje aduteâ€?. Samo da ne ispadne “dok se dvojica tukuâ€?, da tre i ubere plodove, a to je u ovoj sezoni odli an - G. Kraljevec. Po dvojica opomenutih igra a u svakoj mom adi. Budu nost bolja od Mladosti ˜urkin. Nakon prvog poluvremena gosti iz Dekanovca bili su blizu bodu jer je bilo 1-1. Budu nost je povela u 15. minuti zgoditkom Mihaela FaĹžona. Na 1-1 poravnao je u 31. minuti iz opravdano dosu enog kaznenog udarca Vladimir Pintari . Odmah na po etku drugog dijela u 48. minuti novo doma e vodstvo Budu nosti zgoditkom Matejasa Antolovi a. Osam minuta prije kraja utakmice svojim zgoditkom Ivica OkreĹĄa potvr uje pobjedu Budu nosti od 3-1. Trojica opomenutih igra a. Oba doma a zbog ÂŤdugog jezikaÂť, a gostuju i zbog napucavanja lopte u prekidu igre. U Svetom KriĹžu pobjeda doma inu. Otok je nakon prvog dijela imao vodstvo od 1-0 iz 29. minute kada je zgoditak

STATISTIKA 20 pos gnu h zgoditaka ili 4 po utakmici; 8 isklju enja; 20 opomenu h igra a; 2 kaznena udaraca dosu ena i is realizirani

LISTA STRIJELACA 10 zgoditaka – Matej Gorupi (Otok); 8 zgoditaka – Mario Kova evi , Kreťo Kova (Hodoťan), Zoran Kalťan (Otok), Miroslav Pigac ( SK); 7 zgoditaka – Dubravko Novak (Mladost D), Ljubomir Krznar (Hodoťan), Ivica Okreťa (Budu nost M), Luka Lipi (Kraljev an 38); 6 zgoditaka – Stjepan Vlahek (Hodoťan), Dragu n Vadlja ( SK) 5 zgoditaka – Željko Hajdarovi , Vladimir Pintari (Mladost D), Tomislav Tuksar (Napredak), Mihael FaŞon (Budu nost M), Zlatko Novak (Eko); 4 zgoditka – Aleksandar Kramar ( SK), Zdenko Perca (Kraljev an 38), Zoran Kolari (Jadran), Emil Vidra (Napredak), Neven Ivkovi , Dario Blagus (Borac DH), Matejas Antolovi (Budu nost M), Marko Horvat (Hodoťan)

FAIR PLAY Isklju eni: Dino Rudni ki (Eko), Zoran KalĹĄan, Nikola Toplek (Otok), Mario Vadlja, Sre ko Kova trener (HodoĹĄan), Antun Malovi (Borac DH), Stjepan Pla ari , Hrvoje Slavi ek (Kraljev an 38) Zbog tre e opomene pravo nastupa u sljede em kolu nemaju: Dubravko Novak (Mladost urkin), uro Balog (Eko)

Rezultati: Budu nost (M) - Mladost ˜urkin 3-1; Jadran – Torpedo 1-0; Borac (DH) - Kraljev an 38 3-4; Eko – Otok 3-2; SK – HodoĹĄan 2-1

0

Parovi slijede eg kola: Otok – SK; Kraljev an 38 – Eko; Torpedo - Borac (DH); Mladost ˜urkin – Jadran; Napredak - Budu nost (M)

III. ME IMURSKA NOGOMETNA LIGA - zapad

M. Mihaljevec i Drava minimalnim pobjedama u utrci za jesenski naslov Mali Mihaljevec slavio u Preseki. Zgoditak odluke gosti iz Malog Mihaljevca postigli su u 8. minuti, a postigao ga je Milan Posavec. Sama igra bila je vrlo dobra i zanimljiva. Gost je svoju prigodu realizirao, a doma ini nisu. etiri doma a, a tri gostuju a opomenuta igra a. Drava teĹĄko do pobjede sa KriĹĄtanovcem. Imali su gosti vodstvo od 1-0 koje su stekli u 15. minuti zgoditkom Manuela Baka a. U 50. minuti Drava ima kazneni udarac, ali je Davor Medved neuspjeĹĄan, odnosno vratar KriĹĄtanovca Robert Simuni je uspjeĹĄniji i isti brani. Ĺ to je Drava u 50. minuti propustila Goran Zlatarek u 63. minuti ne propuĹĄta i postiĹže zgoditak za 1-1. Popravni je Davor Medved imao u 79. minuti, ali ne iz kaznenog udarca nego iz igre kada postiĹže zgoditak za pobjedu Drave od 2-1. Po trojica opomenutih igra a u svakoj mom adi. Dinamu desetka u Gornjem Mihaljevcu. Doma e Jedinstvo lijepo je rasporedilo zgoditke. U svakom poluvremenu po pet. Strijelci su bili Matija Horvat trostruki, Damir Mikulan, Darin Mohari i MiĹĄo Krumpi dvostruki, a jednom Mihael Ladi . Samo jedan gostuju i opomenuti igra . Laka tri doma a boda Pobjede. Za pola sata igre doma i su imali visokih 3-0. Strijelci su bili

PLAVI 1975 – ZEBANEC 3:1 (2:0) PREKOPA. Igraliťte Plavi 1975. Suci: Tomislav urila (Vularija), Vedran Hruťoci (Nedeliť e), Martin Hruťoci (Nedeliť e). Delegat: Slavko Novak (Podturen). Strijelci: 1:0 Koroťec (21), 2:0 Radikovi (36-11m), 3:0 T. Bistrovi (70), 3:1 Dan. Debelec (83-11m). PLAVI 1975: Petran, N. Škvorc, Koroťec, Leva i , Radikovi (od 75. M. Škvorc), Karlov ec, Voduťek, Grefel (od 77. LogoŞar), T. Bistrovi , D. Škvorc, Puri (od 73. Balaťko). Trener: Ivan Jurini . ZEBANEC: Z. Novak, urin (od 57. Rajf), Šprajc (od 38. Dan. Debelec), Ter, Žerjav, Glavina, Horvat, Perkovi , Mikuli , Vran i , Kodba. Trener: Antun Drk. Žuti kartoni: Karlov ec (Plavi 1975), Šprajc, urin, Mikuli , Kodba (Zebanec).

postigao Matej Gorupi . U drugom dijelu preokret doma ina za pobjedu. Prvo je Domagoj Novak u 47. minuti poravnao na 1-1. Kada je sudac utakmice Rudolf iĹžmeĹĄija opravdano za Eko dosudio kazneni udarac gosti iz Otok se nisu mogli pomiriti takvom odlukom. Prvo je isklju en Zoran KalĹĄan zbog naguravanja suca utakmice, a potom i Nikola Toplek zbog psovanja istoga. Kad sve to malo smirilo Zlatko Novak namjestio je loptu na bijelu to ku i pogodio za 2-1. Otok je poravnao na 2-2 u 69. minuti drugim zgoditkom Mateja Gorupi a. Dino Rudni ki odlu io je utakmicu u 71. minuti svojim zgoditkom za pobjedu od 3-2. Minutu kasnije zbog druge opomene i on je isklju en. Jedan doma i i tri gostuju a opomenuta igra a. Jadranu minimalna pobjeda nad Torpedom. Tek pet minuta prije kraja utakmice Goran Colev uspijeva svladati vratara Torpeda Antonija Pintari a za pobjedu od 1-0. Damir Tuksar je imao prije toga dvije lijepe prigode dovesti goste iz KriĹžovca u vodstvo, ali je bio neprecizan. Mali broj gledatelja njih oko ĹĄezdesetak nije se baĹĄ nagledao dobre igre, ali je zato preoĹĄtrih startova i neĹĄportskog ponaĹĄanja bilo i previĹĄe. ak sedmorica opomenutih igra a. etiri doma a, a tri gostuju a. Pobjeda Kraljev ana 38 u Donjem HraĹĄ anu. Nakon prvog dijela bilo je 2-2. Prvi su doma i poveli u 5. minuti zgoditkom Darija Blagusa. Kraljev an 38 zgodicima Hrvoja Slavi eka i Roberta Miketeka preokre e rezultat. Jurica Mavrin poravnao je 2-2. U 62. minuti me usobno su se udarali doma i Antun Malovi i gostuju i Stjepan Plaftari . Naravno obojica su ranije zavrĹĄila utakmicu. Sa dva zgoditka u 77. i 83. minuti Luka Lipi goste iz Donjeg Kraljevca dovodi u vodstvo od 4-2. U 83. minuti zbog druge opomene iz igre odlazi Hrvoje Slavi ek. Minutu prije kraja Borac drugim zgoditkom Darija Blagusa smanjuje na kona nih 4-3. Po jedan opomenuti igra u svakoj mom adi uz trojicu isklju enih.

DRAVA – KRIŠTANOVEC 2:1 (0:1) KURŠANEC. Igraliťte Drava. Suci: Jasmin Lozi (Belica), Nino Vizinger (Nedeliť e), Branko Novak (Belica). Delegat: Josip Lesjak (Ma kovec). Strijelci: 0:1 M. Baka (15), 1:1 G. Zlatarek (63), 2:1 Medved (79). DRAVA: V. Zlatarek, PostruŞin (od 86. Bratuťa), Adlaťi (od 77. Petran), Carevi , Bajkovec, Silaj (od 46. Zanjko), Dombaj, Tomaťi , Medved, G. Zlatarek, Treska. Trener: Andrej Blagus. KRIŠTANOVEC: Šimuni , D. Mikulaj, Bedi, Miť. Medlobi, Sabol, Fric, Mat. Medlobi, Radikovi , M. Baka , Kova i , Januťi . Trener: Zdravko Horvat. Žuti kartoni: Dombaj, G. Zlatarek, Medved (Drava), Sabol, Mat. Medlobi, Kova i (Kriťtanovec).

Nikola Tkal ec u 5. minuti, Dalibor Kresinger u 20. minuti i Nikola Ladi u 30. minuti. etvrti su doma i postigli iz kaznenog udarca u 80. minuti. Postigao ga je Danijel Ĺ trukelj. Hajduk je ipak uspio barem po asni zgoditak posti i tri minute prije kraja utakmice za poraz od 4-1. Pobjedi je u 55. minuti isklju en Mihael Kocijan jer je sruĹĄio suparni kog napada a u izglednoj prigodi za posti i zgoditak. Hajdukovac Goran Toplek u 73. minuti dobiva opomenu, ali istoga trenutka nezadovoljan takvom su evom odlukom suca utakmice Zorana Strahiju psuje i dobiva crveni karton. Od opomenutih Hajduk je imao dvojicu, a doma i nikoga. Plavi 1975 bolji od Zebanca. U prvom su si poluvremenu Plavi 1975 stvorili prednost od 2-0 koju su u drugom dijelu joĹĄ i povisili na 3-0. Sudac utakmice urila dosudio je dva kaznena udarca. Za svaku mom ad po jedan. Oba su i realizirana. Za doma e kazneni udarac je realizirao Boris Radikovi , a za goste Danijel Debelec. Alen KoroĹĄec i Tomislav Bistrovi strijelcu su uz Radikovi a za doma e. ak etiri opomenuta igra a imao je Zebanec, a doma i samo jednog.

FAIR PLAY Isklju eni igra i: Mihael Kocijan (Pobjeda), Goran Toplek (Hajduk B) Zbog tre e opomene pravo nastupa u sljede em kolu nemaju: Dejan Golub, Danijel Novak, Manuel Ĺ kvorc (Bratstvo P), Nenad Trupkovi (Mali Mihaljevec), Tomislav Dombaj, Davor Medved (Drava K), SiniĹĄa Karlov ec (Plavi 1975), Kris jan Ĺ prajc, Dino Mikuli (Zebanec)

STATISTIKA 23 pos gnuta zgoditka ili 4,6 po utakmici 2 isklju ena igra a 21 opomenu igra 4 kaznena udarca dosu ena, a 3 realizirani

LISTA STRIJELACA 17 zgoditaka – Bojan Cirkven i (Omladinac M) 9 zgoditaka – Bojan Novak (Bratstvo P), Ma ja Horvat (Jedinstvo GM) 8 zgoditaka – Milan Posavec (Mali Mihaljevec) 7 zgoditaka – Zoran Zadravec (Mali Mihaljevec), Mario Januťi (Omladinac M), Boris Radikovi (Plavi 1975), Goran Zlatarek (Drava K) 6 zgoditaka – Hrvoje Treska (Drava K), Tomislav Bistrovi (Plavi 1975), Andrej Vugrinec (Mali Mihaljevec), Nikola Tkal ec (Pobjeda) 5 zgoditaka – Vedran Kova i , Sandi Puťar (Mali Mihaljevec), Miljenko Vran i , Dino Mikuli (Zebanec), Tomica Posedi (Hajduk B), Tomislav Šafari (Omladinac M), Danijel Štrukelj (Pobjeda), Davor Medved (Drava K) 4 zgoditka – Nikola Radikovi (Kriťtanovec), Mihael KaniŞaj (Omladinac M), Tomislav Kocijan (Pobjeda), Ivica Zanjko, Tomislav Bratuťa (Drava K), Damir Mikulan (Jedinstvo GM)

Rezultati: Drava (K) – Kriťtanovec 2-1; Pobjeda - Hajduk (B) 4-1; Plavi 1975 – Zebanec 3-1; Jedinstvo (GM) - Dinamo (Ž) 10-0; Bratstvo (P) - Mali Mihaljevec 0-1