sport

Gazeta bezpłatna KURIER LOKALNY POWIATU KĘPIŃSKIEGO Numer 20 (118)

Wyniki i tabele klasa okręgowa

Płomień Opatów - Barycz Janków Przyg. 4:0 (2:0)

11 kolejka: 13-14 października Płomień Opatów - Barycz Janków Przygodzki 4-0 Odolanovia Odolanów - Czarni Dobrzyca 1-1 Orzeł Mroczeń - LKS Jankowy 1968 6-0 Gorzyczanka Gorzyce Wielkie - Pogoń Trębaczów 2-0 Pogoń Nowe Skalmierzyce - LKS Czarnylas 3-1 GOS Zieloni Koźminek - Olimpia Brzeziny 2-1 Stal Pleszew - Astra Krotoszyn 6-0 1. Orzeł Mroczeń 2. Pogoń Nowe Skalmierzyce 3. Polonia Kępno 4. Czarni Dobrzyca 5. Płomień Opatów 6. Astra Krotoszyn 7. Odolanovia Odolanów 8. Zieloni Koźminek 9. LKS Jankowy 10. Gorzyczanka Gorzyce 11. Stal Pleszew 12. Pogoń Trębaczów 13. Barycz Janków Przygodzki 14. Olimpia Brzeziny 15. LKS Czarnylas

10 10 10 11 11 11 10 10 10 10 10 10 10 11 10

28 27 19 19 17 16 16 16 15 13 12 10 7 3 3

44-9 36-7 13-16 16-18 27-23 15-18 18-16 19-16 23-22 22-14 19-17 22-23 10-23 10-48 19-43

12 kolejka - 21.10 15:00 Astra Krotoszyn - Polonia Kępno 11:00 Płomień Opatów - Stal Pleszew 11:00 Olimpia Brzeziny - Barycz Janków Przygodzki 15:00 LKS Czarnylas - GOS Zieloni Koźminek 11:00 Pogoń Trębaczów - Pogoń Nowe Skalmierzyce 15:00 LKS Jankowy 1968 - Gorzyczanka Gorzyce Wielkie 11:00 Odolanovia Odolanów - Orzeł Mroczeń

klasa A, grupa II 9 kolejka - 14 października GKS Rychtal-Skoroszów - LZS Czajków OKS Ostrów Wielkopolski - Strażak Słupia Lilia Mikstat - Zawisza Łęka Opatowska Sokół Bralin - Victoria Laski LZS Trzcinica - KS Hanulin LZS Siedlików - Zefka Kobyla Góra Sokół Świba - Pelikan Grabów

2-1 3-0 3-0 4-0 6-0 1-3 0-0

1. Strażak Słupia 2. Zefka Kobyla Góra 3. LZS Trzcinica 4. GKS Rychtal/Skoroszów 5. Zawisza Łęka Opatowska 6. Sokół Świba 7. LZS Czajków 8. Pelikan Grabów 9. OKS Ostrów Wielkopolski 10. Sokół Bralin 11. KS Hanulin 12. Lilia Mikstat 13. LZS Siedlików 14. Victoria Laski

20-13 21-12 27-14 22-18 24-16 22-17 17-14 16-13 26-19 17-10 12-28 14-25 16-26 7-36

9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9 9

17 16 16 15 14 14 13 13 12 12 9 9 7 5

Ligowy raport piłkarski Ponad miesiąc czekali kibice Płomienia Opatów na zwycięstwo swojego zespołu w rozgrywkach kaliskiej klasy okręgowej. Po wygranej 6:1 z Odolanovią 9 września zawodnicy z Opatowa zgromadzili zaledwie dwa punkty po remisach z Zielonymi i Gorzyczanką. W tym czasie opatowianie strzelili zaledwie jedną bramkę tracą przy tym 13 goli! W zupełnie innej sytuacji przed tym meczem była Barycz, która w tej rundzie wszystkie mecze rozgrywa na wyjeździe ze względu na remont własnego boiska. Piłkarze z Jankowa Przygodzkiego przystąpili do sobotniej konfrontacji opromienieni zwycięstwem w Krotoszynie nad Astrą (1:0). Murawa boiska w Opatowie pozostawia wiele do życzenia, a w sobotnie przedpołudnie zanim do rywalizacji przystąpili seniorzy swoje dwa mecze rozegrały zespoły młodzieżowe. Lepiej

z takimi warunkami poradzili sobie miejscowi piłkarze. W 29 minucie skrzydłem akcję pociągnął Bartłomiej Biniek, którego dośrodkowanie wykończył precyzyjnym strzałem głową Kamil Biczysko. Tuż przed gwizdkiem sędziego Wojciecha Jasiaka, kończącym pierwszą połowę, rozległ się jeszcze jeden gwizdek wskazujący na środek boiska. Drugiego gola dla miejscowych strzelił Mateusz Płóciennik. Chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy, bramkarz Baryczy trzeci raz wyjmował piłkę z siatki po trafieniu Biczysko. Wynik meczu ustalił grający trener Płomienia Leszek Rusiecki z rzutu karnego. – Jestem bardzo zadowolony z tego, że udało nam się odnieść komplet punktów. Gramy ostatnio w kratkę. Kiedy ze składu wypada

klasa B, grupa IV 7 kolejka - 14 października LZS Olszowa - Pogoń Drożki LZS Mikorzyn - Wielkopolanin Siemianice KS Rogaszyce - Zryw Kierzno Błękitni Perzów - Ajax Rojów

5-1 5-1 3-0 1-0

1. LZS Olszowa 2. LZS Mikorzyn 3. KS Rogaszyce 4. LZS Ostrówiec 5. Ajax Rojów 6. Wielkopolanin Siemianice 7. Pogoń Drożki 8. Błękitni Perzów 9. Zryw Kierzno

36-6 24-7 13-10 15-12 17-22 20-22 14-22 9-27 5-25

19 16 12 11 7 6 6 3 1

8 kolejka - 21 października 15:00 Zryw Kierzno - Błękitni Perzów 11:00 Wielkopolanin Siemianice - KS Rogaszyce 11:00 Pogoń Drożki - LZS Mikorzyn 11:30 LZS Ostrówiec - LZS Olszowa reklama

dwóch, trzech piłkarzy, to z naszego zespołu uchodzi powietrze i to jest nasz największy problem – powiedział Rusiecki.

Płomień zagra teraz trzeci mecz z rzędu przed własną publicznością. Rywalem będzie Stal Pleszew.

Orzeł Mroczeń –LKS Jankowy 1968 6:0 (1:0)

10 kolejka - 21 października 11:00 LZS Czajków - Pelikan Grabów 14:30 Zefka Kobyla Góra - Sokół Świba 14:30 KS Hanulin - LZS Siedlików 14:30 Victoria Laski - LZS Trzcinica 11:00 Zawisza Łęka Opatowska - Sokół Bralin 14:30 Strażak Słupia - Lilia Mikstat 14:30 GKS Rychtal-Skoroszów - OKS Ostrów Wielkopolski

7 6 6 6 7 6 6 6 6

17

Derby powiatu kępińskiego nie były porywającym widowiskiem. Być może gdyby goście zagrali w swoim optymalnym składzie emocji

byłoby więcej. Każda z drużyn boryka się z podobnymi problemami, jednak takich piłkarzy jak np. Damian Wnuk, Michał Murawski,

Marcin Czajczyński nie da się zastąpić, zwłaszcza w kontekście rywalizacji z drużyną, która sieje popłoch w szeregach rywali, w tym sezonie. Mimo osłabień jankowianie w pierwszej odsłonie byli w miarę równorzędnym rywalem i kto wie jak potoczyłyby się losy spotkania, gdyby Piotr Stempin miał lepiej wyregulowany celownik. W 19 minucie po błędzie bramkarza Adama Dwornika, gola dla miejscowych strzelił Marcin Grądowy. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza część meczu. Po zmianie stron mroczenianie grający na swoją treningową bramkę dali popis niezwykłej gry ofensywnej. W 9 minucie strzelili rywalom cztery gole a na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Rafał Janicki. Po jednym trafieniu

dorzucili także Leszek Nowak i Marcin Górecki. Wynik meczu ustalił w 80 minucie Damian Michalski. – Wiedzieliśmy, że przeciwnik będzie mocno osłabiony, że będzie się bronił i tak też się stało. Do momentu strzelenie gola było nam ciężko. Kiedy wpadła druga, trzecia bramka to z rywali uszło powietrze i wówczas różnica była już bardzo widoczna – powiedział Mariusz Posadzy, trener Orła. - Przeciwnik zagrał bardzo dobry mecz, a najlepszy na boisku był Leszek Nowak. Smutno mi trochę, bo w ciągu tygodnia straciliśmy 15 goli w trzech meczach. Tak nie może być. Nie mogło zagrać kilku podstawowych piłkarzy, ale dublerzy powinni zrealizować to co nakreśliliśmy sobie w szatni przed meczem – podsumował derby Przemysław Zając, trener LKS Jankowy. Orzeł w niedzielę zagra w Odolanowie a Jankowy u siebie z Gorzyczanką.

Gorzyczanka Gorzyce Wielkie – Pogoń Trębaczów 2:0 (2:0) Pojedynek dwóch beniaminków kaliskiej klasy okręgowej zapowiadał się niezwykle pasjonująco. Obydwie drużyny to rewelacja rozgrywek Okręgowego Pucharu Polski. Gorzyczanka w fantastycznym stylu (10:0) „wywaliła za burtę” rozgrywek IV ligowy KS Opatówek,

a Trębaczów ograł czołowy zespół z IV ligi Victorię Ostrzeszów (3:2). Ligowe zmaganie, w niedzielę na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze. W 38 minucie prowadzenie miejscowym dał gol Michała Pawlaka. – Nie mogłem kolejny raz zestawić optymalnego składu, zabra-

kło między innymi Roberta Łydki i Arkadiusza Zapolnego – mówił trener Pogoni Jarosław Karnasiewicz. Jakby tego pecha było mało w 44 minucie samobójczego gola strzelił Łukasz Kromka. – Trochę dało nam się we znaki środowe spotkanie w Pucharze Polski. Koszto-

wało nas to sporo sił. Niestety nie mam licznej kadry i nie mogę sobie pozwolić by w pucharach grali zmiennicy – dodał Karnasiewicz. Piłkarzy z Trębaczowa czeka teraz bardzo trudne zadanie. Na własnym boisku podejmować będą Pogoń Nowe Skalmierzyce. (dete)

Issuu converts static files into: digital portfolios, online yearbooks, online catalogs, digital photo albums and more. Sign up and create your flipbook.