Issuu on Google+

Faqe 2 Afër / larg Kriza e KQZ, mes tensionit që “minon” zgjedhjet dhe pretekstit Vladimir Karaj Themelues Henri Çili - Kryeredaktor Arion Sulo - E premte, 19 prill 2013. Numër 887. Viti IV botimit. Çmimi 30 lekë. 1.5 euro. www.mapo.al e-mail: gazetamapo@gmail.com. Adresa: BLV "Gjergj Fishta" në brendësi Ndryshon Ligji për kreditë e këqija pronat e lëna peng dalin në ankand me 56% të vlerës Socialistët japin konsensusin në Kuvend për miratimin e Kodit Civil. Kalon me 100 vota pro shitja e pasurive të lëna peng në bankë nga “kreditorët e këqij”. FAQE 4 Debatet në UET Veliaj ndan 3 kthesat e së majtës Klubi i UET hap dyert për një cikël të gjatë debatesh, ku partitë politike do të jenë të ftuara të shpalosin pjesë nga programi i tyre elektoral lidhur me të rinjtë FAQE 12 Legalizimet, 2300 emrat që marrin tapitë FAQE 14-15 op-ed / 10-11 Kriza e KQZ, PS ofrohet për negociata Anëtari i PBDNJ-së në KQZ Jani Jani, ngrin aktivitetin në KQZ. Ruçi: Jemi gati të dakordësojmë çdo veprim tuajin, çdo nismë tuajën, çdo propozim tuajin, i cili rivendos sovranitetin e KQZ-së, por jo të propozojmë zëvendësimin e dy emrave. Meta: Të hapur për negociata për riformatimin e KQZ në bazë të ligjit, në bazë të konsensusit. SHBA: Duam që KQZ të funksionojë me përbërjen më të plotë. Nëse kjo nuk ndodh, zgjedhjet nuk mund të mbahen më 23 qershor. SHBA e BE negociata me Berishën dhe Ramën Faqe 3-5 për zgjidhjen e krizës. Gramoz Ruçi dje në Kuvend Meta: Biseda e fundit me Berishën dhe marrëveshja ime me Ramën Kryetari i LSI-së, Ilir Meta, garanton se opozita nuk do t’i bojkotojë zgjedhjet dhe paralajmëron Berishën që të mos përpiqet të mbajë NgërÇ NGA bujar kapexhiu Rama në Kosovë ose bashkimi i shqiptarëve në fushatë zgjedhore koment Ilir Ibrahimi Maqedonia, vendi i heronjve dhe budallenjve koment EMIN AZEMI Si për inat të politikanëve vendorë, Maqedonia vazhdon të jetë e fokusuar në... Kurth vjedhjeje me ilaç gjumi, arrestohet 31-vjeçari në Tiranë Dy pensionistë, një taksist dhe një picier kanë rënë në kurthin e një 31-vjeçari, që i drogonte me ilaç gjumi e më pas u merrte paratë. Policia arreston Florenc Burrin dhe shpall në kërkim bashkëpunëtorin Edi Rama filloi parafushatën zgjedhore në Kosovë... Ëndrra në sirtar Kryetari i LSI, Ilir Meta. paralajmëron Berishën që të heqë dorë nga plani për të prekur zgjedhjet. Në një intervistë në emisionin “Top Story” të Sokol Ballës, Meta kërkon riformatim të KQZsë, ndërsa rrëfeu edhe bisedën e fundit me Berishën, para se të shpallte daljen nga qeveria... Faqe 5 pushtetin me dhunë. Mohon zërat se kandidatë të LSI do të jenë në listat e PS dhe jep detaje për marrëveshjen që po përgatit me Ramën Vjedhje me ilaç gjumi! Kjo ishte metoda e ndjekur nga një hajdut në Tiranë, i cili është arrestuar dje nga Komisariati Nr.2 i Policisë. Mënyra e pazakontë e vjedhjeve u zbulua nga hetuesit, pas denoncimeve të mbërritura nga disa qytetarë të dëmtuar... Faqe 7 koment / 11 Faqe 16 besart Kadia Rreziku i konformizmit dhe morali politik Në filozofi relativizmi ka qenë armiku kryesor i papatit. Teoria e relativizmit në etikë shpjegon se çfarë nuk është morali, sesa detyrimisht çfarë është ai. Në këtë këndvështrim teoria e relativizmit godet hegjemoninë e të menduarit mijëravjeçar se ka moral absolut, ose primordial, që duhet të synojmë të arrijmë. Për këtë arsye, çfarë...


Gazeta Mapo

Related publications