Issuu on Google+

faqe 14 Mungesa e pagave, infermierët: bojkot punës të martën Infermierët paralajmërojnë protestë për shkak të vonesës së rrogës Themelues Henri Çili - Kryeredaktor Arion Sulo - E shtunë, 21 janar 2012. Numër 481. Viti III botimit. Çmimi 20 lekë. 1.5 euro. www.mapo.al e-mail: gazetamapo@gmail.com. Adresa: BLV "Gjergj Fishta" Berisha: Urdhri më 21 janar, Kush hynte brenda rrethimit s'do dilte më në brendësi Edi Rama: Pa ndihmën e FBI, hetimi i 21 Janarit do të dështonte Ambasada e SHBA: Kujdes nga tubimi, mund të bëhet i dhunshëm Madam Mapo Ermela e BB, në lidhje dashurie me një tjetër Ervin Historia e re e dashurisë së fitueses së “Big Brother” me një model zbulohet nga Facebook. Merr urimet e fansave FAQE 5 Çiljeta dhe Ingrid Gjoni, “sherr” me fustane nusesh Dy mikeshat këngëtare prezantojnë videoklipin e frymëzuar nga filmi “Lufta e nuseve” FAQE 5 Prokuroria nis hetim për nxjerrjen e videos ‘Prifti-Beqiraj’ Zbardhet ekspertiza e FBI për serverin e Kryeministrisë Ekspertët amerikanë nuk kanë mundur të rikuperojnë 7 orë filmime të regjistruara nga 14 kamerat e Këshillit të Ministrave gjatë demonstratës së 21 janarit. “Janë fshirë manualisht 34 GB regjistrime” Berisha: S’kam dijeni se janë fshirë, qoftë edhe një gjë. Ne nuk kemi një sistem kaq të përsosur por diçka kemi, për rrethimin unë them se duhet të jetë i Gardës. Grupi im nuk ka sistem. Rama: Pamjet janë fshirë ngaqë aty ka pasur diçka. Protesta-homazh e opozitës, 1 orë në bulevard për të vrarët e 21 janarit FAQE 3 op-ed / 10-11 NgërÇ NGA bujar kapexhiu koment / 11 Plani i ri Urbanistik Politikanët e Shqipërisë dhe Kosovës nuk janë njëlloj Basha: Tirana me shumë qendra, modeli ynë ekonomik Qëllimi im kur kam rrahur koment çështjen e një Nexhmedin Spahiu kombi kosovar... Ekspertët e grupit strategjik nisin në UET diskutimet për modelin e ri ekonomik të kryeqytetit. Zv/rektorja Xhindi: Minibashkitë të kenë plan më vete zhvillimi... Faqe 8-9 Amerika dhe Europa përgjatë vitit 2012 2012-a është vit zgjedhjesh në koment Shtetet e Janusz Bugajski Bashkuara... moti Tiranë 4 | 10 °C shkodër 3 | 8 °C Vlorë 8 | 13 °C kursi 139.0 është vlera e euros në Lekë në tregun e brendshëm valutor. burimi: banka e shqipërisë Dëshmia në polici Dritan Hate: Pistoletën e mbaja se kam hasmëri Ballë për ballë FAQE 7 sokol balla 21 Janari, fitoi vetëm Meta Një vit pas ngjarjeve dramatike të fillimvitit 2011, është i qartë bilanci politik: nga treshja e politikës shqiptare, Edi Rama dhe Sali Berisha janë dy të humburit e mëdhenj, në cilësi dhe sasi. I pari humbi fillimisht katër mbështetës të vrarë, më pas mbështetjen e ndërkombëtarëve e në fund edhe Bashkinë. Fitoi vetëm beteja dytësore dhe 20 mijë përkrahës në Tuiter, të cilët jo domosdoshmërish mund të votojnë për të. I dyti sajoi puçin e fillimisht fitoi kohë e pastaj fitoi Bashkinë, por më pas humbi mbështetjen e ndërkombëtarëve e shumë shpejt do humbasë dhe disa nga “heronjtë” e tij të 21 Janarit. Parahyrje këto për humbjen që mund t’i vijë në zgjedhjet e ardhshme. Por, për më keq, “Berisha” fitoi reputacionin e një...


Gazeta Mapo

Related publications