Issuu on Google+

faqe 19 100-vjetori i Pavarësisë, miratohet logo e re dhe kthimi i eshtrave të Zogut Logo e re, konkurs ndërkombëtar për monumentin e pavarësisë, albume fotografike, dekorata e koncerte do të kulmojnë me festimet për 100-vjetorin e Pavarësisë Themelues Henri Çili - Kryeredaktor Arion Sulo - E premte, 13 janar 2012. Numër 473. Viti III botimit. Çmimi 20 lekë. 1.5 euro. www.mapo.al e-mail: gazetamapo@gmail.com. Adresa: BLV "Gjergj Fishta" Berisha, vizitë në shtëpinë e Metës katër ditë para vendimit të Gjykatës Dosja e plotë Zgjerohet skandali, toka iu shit me 2 1 euro m zyrtarit të AKKP-së Prokuroria e Tiranës zbulon kontratën e shitjes së 16 dynymëve nga sipërfaqja 79 dynymë në plazhin e Spillesë, menjëherë pas kthimit nga AKKP. Blerësi, një zyrtar i kësaj agjencie, kishte paguar 1 euro për m2, në kohën që çmimi i referencës në zonë ishte 70 euro/m2. Si u falsifikua harta e tokës nga katër zyrtarët e pronave dhe zhvendosja nga kullota e fshatit Gosë në ranishten e plazhit të Spillesë Berisha duke dalë dje në mbrëmje nga shtëpia e Metës Kryeministri ka qenë dje për rreth dy orë në shtëpinë e kreut të LSI, Ilir Meta, në zonën e ish-bllokut. Takimi, një ditë pasi Berisha i hapi rrugë rihyrjes së Metës në qeveri, nëse Gjykata e Lartë e shpall të pafajshëm. Rama drekë me ambasadorin Arvizu, përballë banesës së Berishës Faqe 2 Ngec pakti PD-PS, shkak reforma zgjedhore dhe parlamentare Faqe 2 replikë Maksim MUÇI koment Ilir Mirena moti Tiranë 1 | 9 °C shkodër 0 | 7 °C Vlorë 5 | 9 °C NgërÇ pronësisë familjes Jenisheri. Hetuesit nuk e patën të vështirë të zbulonin blerësin e tokës pranë plazhit të Spillesë, një ish-zyrtar i AKKP-së. Nga hetimet e para... Faqe 5 70 milionë të zhdukura. Historia e pazakontë e dy bashkëshortëve që u arrestuan në vilën e tyre luksoze në Koplik, për t’u ekstraduar drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës Kriza e ndërtimit, lajm i mirë apo realitet i hidhur Në një koment të para pak ditëve në gazetën MAPO, Alfred Lela shkruante se “kriza... Bashkim Memia është vrarë në qendër të Kombinatit nga kolegu dhe fqinji i tij Genti Domi. Policia: Krimi nuk ka si Aventurat e Vetëvendosjes reforma Vetëvendosje, si parti që nuk ofron shpresë për këtë vend, por i shërben të kaluarës... kursi 139.0 është vlera e euros në Lekë në tregun e brendshëm valutor. burimi: banka e shqipërisë motiv detyrën, por konfliktin për çështje nderi. Autori u dorëzohet kolegëve: Veproni sikur të Faqe 7 mos më njihnit! Pensionet, Banka Botërore bën gati rekomandimet e reja Deklaratë partiake Përfaqësuesja e BB në Shqipëri, Ksenia Lvovski, tha dje se Banka Botërore do të bëjë një diagnozë të 6 rrethe Faqe 4 Banka në Cleveland, ShBA Vritet me 4 plumba speciali i FNSH, autori: Më cenoi në nder NGA bujar kapexhiu Harta e tokës në Spille të Durrësit Çifti i pleqve nga Shkodra, mashtrim 4.5 mln USD bankës në SHBA Qerim Ahmetaj, 77 vjeç dhe gruaja e tij Zoge akuzohen se në bashkëpunim me 16 persona të tjerë në Cleveland të Amerikës kanë mundur të ngrenë një skemë mashtrimi me 170 milionë dollarë humbje dhe PS nuk jep konsensusin për ligjet me 3/5. Ruçi: Opozita, e pakënaqur nga ajo çfarë është bërë deri më tani me reformën zgjedhore. Topalli: Veprimi juaj kërcënim për marrëveshjen op-ed / 10-11 Një pjesë e tokës së zhvendosur nga kullota e fshatit Greth të Kavajës, buzë Adriatikut, është shitur fill pasi Agjencia e Kthimit dhe Kompensimit të Pronave i ka njohur të drejtën e re për skemën e pensioneve këtë vit, në kuadër të reformës që ka kërkuar qeveria Faqe 9 Hidhet në erë shtëpia e hidraulikut, hetimet në ngërç Artan Mehmeti dhe e bija rrëfejnë momentet e tmerrit: Na shpëtoi Zoti. Thuajse gjithçka brenda shtëpisë është shkatërruar koment / 11 sokol balla Pehlivani, Berisha dhe Ariu me lesh Berishës “sëkëlldia” e dhjetorit i ka bërë mirë. Prej kohësh nuk arrija të ndiqja një intervistë të tij të plotë, jo thjesht se të enjteve, kur ai zakonisht del te fallxhorja e vet, unë nuk e ndjek dot se jam vetë në transmetim, por edhe në ndonjë rast të rrallë kur dilte te komshinjtë, nuk e çoja dot deri në fund, për shkak të mbikonsumimit të mesazheve të tij politike. Por e kundërta ka ndodhur dy herët e fundit, tek Oranews dhe ABC. Por përtej cinizmit të merituar të një kritiku të “vjetër” këto vite të tij, më duhet të pranoj se kreu i PD-së ka qenë i qartë në këto dy intervista. Sigurisht nuk ka vend për entuziazëm: ai po reflekton jo aq ofertën historike 2013 që po ia...


Gazeta Mapo

Related publications