Issuu on Google+

faqe 19 Festina Mejzini: Dua të bëj një duet me Dorina Lekën Prindërit e mi ndjehen shumë krenarë për mua që po vazhdoj traditën familjare Themelues Henri Çili - Kryeredaktor Arion Sulo - E diel, 8 prill 2012. Numër 554. Viti III botimit. Çmimi 20 lekë. 1.5 euro. www.mapo.al e-mail: gazetamapo@gmail.com. Adresa: BLV "Gjergj Fishta" Rebelohen aleatët: Rama po përsërit gabimet e 2009, kreu i PS: Reagim në tym ish-kreu i federatës Dosja e mashtrimit me vizat kanadeze, zbardhen SMS dhe përgjimet Si nisi skema e mashtrimit të ish-diplomatit Arben Sorra, i cili premtonte viza kanadeze për persona jashtë skuadrës në këmbim të 7 mijë eurove dhe bisedat telefonike me "viktimat" e tij. SMS e fundit: Nëse nuk më sjell lekët në orën 4 do të denoncoj, se qenke legen burrë. I akuzuari në Prokurori: Mashtroja se më duheshin para për vajzën dhe nënën në spital Ish-sekretari i Përgjithshëm i Federatës së Pingpongut është vënë nën akuzë nga Prokuroria e Tiranës për mashtrim të disa personave, të cilëve u ka premtuar viza kanadeze në këmbim të parave. Duke i siguruar se vizat Aleatët e PS-së, Gjinushi, Milo, Koçi e Ndoka i kanë bërë thirrje Edi Ramës të reflektojë për reformën zgjedhore si dhe për prishjen e marrëveshjes me ta. Kreu i opozitës u përgjigjet se mbron të njëjtat bindje me ta, por PS nuk e ka në dorë ta përmirësojë pa konsensus sistemin Faqe 3 Myfarete Laze: Sot muzika shitet me lekë, por i mungon shpirti op-ed / 10-11 NgërÇ NGA bujar kapexhiu Shoqatat e ish-të përndjekurve dhe politika koment Eugjen Merlika Shqipëria dhe Oferta Turistike koment Dritan Zaimi 12 sociale Turizmi është sot industria me rritjen më të shpejtë dhe zhvillimin... denca krijoi me të drejtë sqarim dhe vendimi më i mirë ishte revokimi i urdhrit” Ministri Arben Imami Tritol shtëpisë së shefit të Krimeve, dyshohet atentat për shkak të detyrës Eksplozivi, pesë metra nga shtëpia e shefit të Krimeve në Burrel shkakton vetëm dëme materiale. Atentat edhe një qytetari në Fushë-Arrëz Në një shkrim të shkurtër të një gazete me titull “Dëmshpërblimi ... Faqe 6-7 Imami: Nuk heq dorë nga reforma në Ushtri, ja pse u shmang dekreti i Topit Ministri i Mbrojtjes, Arben Imami shpjegon ngërçin me emërimin e kreut të Forcave Detare dhe shpreh vendosmërinë për ristrukturimin e Forcave të Armatosura, me gjithë rezistencën e madhe nga ushtarakët brenda sistemit dhe gjykatat. “Presi- Këngëtarja e njohur rrëfen jetën e saj por edhe nostalgjitë e së shkuarës. "Mes njerëzve të izoluar ka plot talente" FAQE 16-17 do të merreshin për një aktivitet që kjo federatë do të organizonte në Kanada, ai u ka marrë shuma të ndryshme disa personave, të cilët e kanë denoncuar më pas në prokurori... Një sasi e madhe tritoli ka shpërthyer gjatë mbrëmjes së djeshme pranë banesës së shefit të Krimeve të rënda në Burrel, Sami Neli. Burime nga policia thanë se eksplozivi në sasi të konsiderueshme ishte vendosur pesë metra larg banesës në të cilën ndodheshin të gjithë anëtarët e familjes... Faqe 9 dënimi 25 vite burg për “monstrën” e Kolonjës që përdhunoi 8-vjeçaren Boshllëk Invalidët drejt Kushtetueses: Të shfuqizohet ligji Personat me Aftësi të Kufizuara do t’i drejtohet Gjykatës për të ankimuar dy ligjet e ndryshuara për Statusin FAQE 9 Ministri i Mbrojtjes, Arben Imami shprehet i vendosur për ta çuar deri në fund reformën në Ushtri, e vonuar sipas tij nga rezistenca që po bëjnë struktura brenda sistemit, por edhe jashtë tij. “Gjithkush duhet ta ketë të qartë... Faqe 5 opinion / 11 Bashkim Muça Tadiç nuk mundi Presidenti Boris Tadiç është i dyti personalitet në historinë moderne të Serbisë, me të cilin mund të bisedohet për çështjet më delikate mes shqiptarëve dhe serbëve. Sinjalet e para të këtij lloji i pati dhënë ishkryeministri i vrarë, Zoran Xhinxhiç, i cili pati fatin e keq ta pësonte për shkak të disa lëvizjeve të tij që i hapën Serbisë rrugën për në Europë, përfshirë këtu edhe dorëzimin e Millosheviçit në Hagë. I ngjashëm në pamje me Xhinxhiç, por edhe në sjellje, Presidenti Tadiç vazhdon të shihet si njeriu me të cilin Serbia mund të shkojë deri në derën e fundit të hyrjes në Europë. Serbia nën Tadiç, përveçse ka arritur të sigurojë liberalizimin e vizave, së fundi ka marrë statusin e vendit kandidat ...


Gazeta Mapo

Related publications