Issuu on Google+

hetimi Konflikti i interesit Dom Gjergj Meta PD kërkon heqjen e mandatit të Fidel Yllit Deputeti i PS: Këtë çështje e kam fituar në Gjykatë para katër vitesh. Edhe ILDKP e ka rrëzuar kërkesën Agora Ekzekutimi i Sakos, e Gilman Bakalli ish-e fejuara e Elton Deliut dëshmon në polici rrëfenja Mes personave që kanë dhënë dëshmi mbi vrasjen e Admirim Sakos ka qenë edhe Ada Musaraj. Pasuria e administruar prej tij mbetet ndër pistat kryesore. E shoqja ballafaqohet me disa foto, por nuk vë gishtin mbi autorin Faqe 6 Faqe 4 spartak ngjela single & the city Iva tiço E shtunë 26 janar 2013 Kryeredaktor Arion Sulo - E shtunë, 26 janar 2014. Numër 8014. Viti iV botimit. Çmimi 30 lekë. 1.5 euro. www.mapo.al e-mail: gazetamapo@gmail.com. Adresa: BLV "Gjergj Fishta" Beteja e fundit… Qeveria shqiptare dhe CEZ, kompania e pestë në botë për shpërndarjen e energjisë po bëjnë gati dosjet për në Gjykatën e Arbitrazhit në Paris. Në lojë, argumentet e secilës palë dhe fatura me miliona euro. Bozdo: Ne kemi fakte për të qenë fitues në Arbitrazh. Kreu i Bordit të CEZ: Humbjet tona 205 milionë euro. Shanse për të përfituar edhe garancinë e 60 milionë euro. Dollapi: S’ka energji edhe për zyrat e shtetit që s’paguajnë, nuk ia kthej CEZ-it 60 milionë eurot e garancisë Personazh është krijuar IDEA se... koment reportazh 23 qershori do të jetë pa surpriza, por... pritet Poli i moderacionit Absurdi i Korçës dhe harmonia e të pafeve Libani i bukurive, të fshehtave dhe refugjatëve sirianë henri Çili alfred lela Faqe 3 Enciklopedia Ali Tepelena, Sundimtari i rreptë në krahët e gruas së dashur Fatmir Toçi Profesioni i ri: politika Statusi i ri: gjysh E do shumë punën që bën prej 20 vjetësh, atë të botuesit. Ndonëse angazhimi i ri, ai në politikë, po i merr jo pak kohë, vazhdon të ngryset e gdhihet mes librave, në mjediset e shtëpisë botuese “Toena”. Por sigurisht që ka gjithmonë kohë për udhëtimet, që nuk ua përton kurrë dhe për familjen e tij të madhe... ku tashmë po gëzon dhe statusin e ri, atë të gjyshit Faqe 18-19 Prof. Dr. Ferid Hudhri/ Në kundërvënie me librat, që e paraqesin atë si despot oriental me sundimin diktatorial apo disa herë edhe mizor, artistët e kanë pikturuar të qetë dhe paqësor, madje në disa tablo e kanë dhënë përmes tonesh të buta, në çaste idilike, si një burrë i dashuruar. Faqe 12-13 Faqe 27 përtej privatësisë Valbona Kurti ...vetëm dhe pa siklete Gazetarja e merr me të qeshur urimin “në dasmë”. I duket e pakuptueshme si të tjerët urojnë diçka që nuk ia ka uruar vetes. Jo se pranon që do qëndrojë tërë kohës single. Kjo periudhë është…pa afat. As që e ka menduar ndonjëherë dasmën e saj E dini pse? Për shkak të natyrës, që megjithëse shfaqet ditë përditë në ekran, në jetën e përditshme nuk i pëlqen shumë të shfaqet Faqe 22 Albert P. Nikolla Faqe 28


Gazeta Mapo

Related publications