Issuu on Google+

Faqe 7 Filmoi skena porno me të shoqen, i bënte shantazh për ta prostituuar Rrëfimi i gruas: Më rrihte ndërsa bënim dashuri dhe më filmonte duke më kërcënuar se nëse nuk prostituoja, do t'i publikonte pamjet në internet Pallati ku banonte çifti Drejtor Artur Zheji - Kryeredaktor Arion Sulo - E premte, 24 gusht 2012. Numër 666. Viti III botimit. Çmimi 30 lekë. 1.5 euro. www.mapo.al e-mail: gazetamapo@gmail.com. Adresa: BLV "Gjergj Fishta" Mashtroi FBI, arrestohet shqiptari kandidat për Kongresin amerikan Pas tritolit në makinë 200 mijë euro Gjobë djalit të ish-deputetit të PS Arrestohet për gjobëvënie Kreshnik Ymeri. I kërkoi me sms kërcënuese 200 mijë euro djalit të biznesmenit të karburanteve dhe ish-deputetit të PS, Shyqyri Duraku. Nëntë ditë më parë makina e Edmir Durakut u hodh në erë në Sarandë. I dyshuari dhe i dëmtuari njiheshin prej vitesh. Arrestimi “Top Sekret” i Ymerit dhe 10 sms-të kërcënuese Pronari i lavazheve i vë gjobë 200 mijë euro djalit të biznesmenit të njohur të karburanteve njëkohësisht edhe ish-deputetit të PS-së, Shyqyri Duraku. Policia arreston të dyshuarin e krimit, Kreshnik Ymerin 28 vjeç, në afërsi të rrugës “Don Bosko”, në një lokal në një kompleks banimi, pas një kombinacioni të njësisë operacionale të Drejtorisë së Përgjithshme dhe grupit hetimor të mësipërm. FAQe 5 Vila e familjes Duraku në Sarandë, ku u hodh në erë makina e Edmir Durakut Kandidati për Kongresmen, Xhon Goci me këngëtaren Genta Ismajli në SHBA Xhon Goci akuzohet se gënjeu agjentët e FBI-së për çështjen e hapur kundër Tom Duhanajt, pronarit të “Brace Hamburgers”, i cili u prangos për dhënie parash me fajde Faqe 6 Strategjia për zgjedhjet, Rama mbledh kupolën e PS në Korçë Petrit Kurti është qëlluar dje në sy të bashkëshortes. Vritet 20-vjeçari në Shkodër, plagoset rëndë i vëllai, pranga një të dyshuari Kreu i PS me Ruçin, Blushin, Veliajn, Xhafajn dhe Beqen, dy ditë në Korçë për të diskutuar aksionin e këtij viti FAQe 3 op-ed / 18-19 NgërÇ NGA bujar kapexhiu Shkrimi pa ‘histori’ i O. J. Schmitt-it Replikë ARBEN PUTO Në një shkrim të ribotuar në gazetën MAPO, historiani O.J. Schmitt ka dalë... Ku ka qenë dhe ku po shkon Kosova koment Hashim Thaçi Konsolidimi i shtetësisë. Është një fakt që, nga shkurti i vitit 2008, Kosova... Plumba në kokë tregtarit në Tiranë, vrasje për gjakmarrje në Shkodër Bramac_Albania_Naslovnica_110x53mm 2012 06:Layout 1 09.06.2012 15:26 Page 1 Lëndë ricikluese Petrit Kurti 56 vjeç, pronar i një marketi në Yzberisht, mbeti i vdekur pasi u qëllua dy herë në kokë me një armë Policia në marketin ku u vra Petrit Kurti suplementi sipas meje/ 19 Fjolla dhe Zajmina aFërdiTa dreshaj: provokojnë me Tradhtia, fundi i një puthje në buZë Nik Xhelilaj konkurron Ezelin, ylli i ri në serialet turke Aktori shqiptar, protagonist në serialin turk “Kayıp Şehir”. Kadir është emri i personazhit që Xhelilaj do të ketë në këtë film. Fjolla dhe Zajmina provokojnë me puthje në buzë Ermela, fotot e festës së çmendur të ditëlindjes FAQe 9-15 Dy mikeshat kanë shijuar një kafe së bashku, por nuk kanë ngurruar as të provokojnë me puthje intriguese mes tyre. zjarri pistoletë nga persona ende të panjohur mbrëmjen e djeshme rreth orës 22:00, ndërsa ndodhej me bashkëshorten Meleqen në dyqanin e tij. Burime nga policia thanë se ende ishin të paqarta motivet e ngjarjes, ndërsa bëhet e ditur se po hetohet në pistën e një konflikti pronësie, si dhe në atë të një grabitjeje të mundshme ndaj tij. 56-vjeçari Kurti u sulmua sipas dëshmitarëve nga dy persona... FAQe 4 dashurie, s’do ta falja kurrë Së fundmi kanë qarkulluar zëra se raporti i tyre ka pasur krisje, po kjo sipas Afërditës është tërësisht e pavërtetë, madje kësaj pyetjeje ajo i përgjigjet sa me habi, aq edhe duke qeshur. www.mapo.al Edison Ypi biG broTher Makap Nik Xhelilaj konkurron EzElin dhE MEhMEtin, ylli i ri në sErialEt turkE Françeska shpërngulet në Tiranë, ermali i pavendosur për bashkëjetesën Tuna: I dua ata që më urrejnë Tuna ka zgjedhur një mënyrë mjaft origjinale për të shprehur se nuk i bëhet vonë se çfarë thonë të tjerët për të. Gjergj kaçinari: çfarë pres nga hyrja në bandën e renis Gjokës ermela, festë të çmendur për ditëlindjen e saj Mbiemri, një ‘vulë’ përforcuese në rrugën time në muzikë, çdo gjë tjetër varet vetëm nga aftësitë e mia. Madje ajo është kujdesur që të sigurojë edhe disa veshje karakteristike të haremeve arabe dhe të kërcejë “bellidance” Zanfina fiton vendin e 3 në festivalin e ohrit Faqe 9 Makapi është një fshat diku mes Konispolit, Vermoshit, Divjakës, Pogradecit. Një mëngjez Makapi u zgjua i shqetësuar. Gjatë natës ishte zhdukur një djalë. Prindërit e djalit thanë në kafenenë e Makapit se djali i tyre kishte vajtur në mbrëmje në disko, dhe s’ishte kthyer më. E kishin marrë disa herë në celular, zilja binte, djali s’përgjigjej. Kishin pyetur pastaj miqtë e djalit. As ata s’dinin gjë. Fakti tronditës mbi zhdukjen e djalit, pasi mbushi me hamëndje nga më të frikëshmet kafenenë e Makapit dhe kafenetë e fshatrave përqark, brenda pak minutash kapi Tiranën, gazetat, televizionet. Prindërit e djalit lajmëruan policinë, së cilës i kërkuan të vinte urgjent të kapte autorin e krimit. Përgjigja e Policisë i habiti; Duhej të prisnin të paktën 72 orë nga zhdukja e djalit...


Gazeta Mapo

Related publications