Issuu on Google+

Faqe 19 Visar Zhiti merr çmimin e madh: Shpërblimin ma dha Shqipëria tjetër Shkrimtari ka marrë çmimin e madh të letërsisë, akorduar nga Ministria e Turizmit, Kulturës, Rinisë dhe Sporteve Kryeredaktor Arion Sulo - E premte, 21 dhjetor 2012. Numër 785. Viti III botimit. Çmimi 30 lekë. 1.5 euro. www.mapo.al e-mail: gazetamapo@gmail.com. Adresa: BLV "Gjergj Fishta" festat e fundvitit Darka e deputetëve të PD, darovitje lekësh dhe valle popullore deri në mesnatë Numri i votuesve Rrëzohet hetimi për Kukësin, LSI bashkon votat me PS Mazhoranca me 69 vota ka rrëzuar kërkesën e socialistëve për të hetuar rritjen e popullsisë së qarkut të Kukësit. Kundër vendimit 62 vota, nga të cilat 3 janë të LSI-së dhe një abstenim i ministrit Vangjel Tavo. Patozi: Nuk e lusim LSI-në për koalicionin, jo presion me rezolutën çame Ashtu siç ishte paralajmëruar, Kuvendi ka rrëzuar dje kërkesën e një grupi deputetësh të Partisë Socialiste për të ngritur një komision hetimor me qëllim hetimin e shtimit të popullsisë në 5 njësi vendore të qarkut të Kukësit, të cilat, sipas tyre, kanë ndikuar në ndarjen e mandateve të deputetëve në të gjithë vendin. Por kërkesa në fjalë ka shënuar dhe një çarje të madhe të mazhorancës qe- Këngëtarja Xhoi Bejko, DJ-i i ftuar, por edhe vetë kërcimet e valleve popullore të deputetëve demokratë kanë ndezur dje sallën e Hotel Tirana deri afër mesnatës. Mungojë Meta, Idrizi dhe tre deputetët e LSI-së. Detajet e festës së fundvitit të deputetëve të PD-së Legalizimet, emrat e 2200 personave që marrin tapitë Faqe 2 Rrëfimi i të moshuarës: Si ia vodhën tim vëllai pensionin në azil NgërÇ NGA bujar kapexhiu Nuk i kuptova kurrë. Nuk i pëlqeva kurrë. Nuk i honepsa kurrë. Nuk i durova kurrë. Nuk i desha kurrë... Këngëtarja flet për jetën saj të re mes Francës dhe Shqipërisë, dashurinë, dëshirën për të krijuar familjen e saj dhe muzikën, e cila qëndron mbi të gjitha Homoseksualët, vëllezërit dhe motrat tona koment Anna Di Lellio 4 zgjedhjet Në Shtetet e Bashkuara të Amerikës edhe konservatorët kanë ndryshuar mendim lidhur... Sërish skandal me Angela Martinin, fotot topless Derë më derë Ardian Kollozi, ftoi me këtë rast të gjithë emigrantët që janë kthyer në atdhe për të festuar, të bashkëpunojnë duke intensifikuar shlyerjet e detyrimeve financiare dhe ju garantojmë se falë përkushtimit profesional të administratës së ALUIZNI-t në gjithë Shqipërinë, brenda 48 orëve nga shlyerja e tyre, do të pajisen me Lejen e Legalizimit. ”Njoftojmë dhe ju sjellim në vëmendje të gjithë... Faqe 20-21 koment / 11 Suplement Jeta si në ëndërr e Mariza Ikonomit Nuk sipas meje Edison Ypi ALUIZN-i publikon listën e re me emrat e personave që përfitojnë lejen e legalizimit të banesave të tyre, deri dje informale Agjencia e Legalizimeve publikoi dje emrat e 2200 vetëdeklaruesve të objekteve informale që pajisen me Lejen e Legalizimit. Drejtori i ALUIZNI-t, Historia e Hekuran Zengos, shurdhmemecit që u privua për muaj të tërë nga paratë e pensionit. Vergjinush Kostreci: Kur denoncova drejtorin e azilit, tim vëlla e dëbuan që aty FAQe 7 op-ed / 10,23 verisëse, kjo pasi deputetët e Lëvizjes Socialiste për Integrim kanë votuar pro saj, ashtu si dhe opozita, ndërkohë që ministri Vangjel Tavo ka abstenuar. Kështu ajo është rrëzuar me 69 vota kundër, 62 pro dhe 1 abstenim. Ndërkohë që para se të votohej për të, Kuvendi është përfshirë në debate të gjata, ku nuk kanë munguar sërish batutat mbi pjellshmërinë e lartë të banorëve të qarkut të... Faqe 3 E veshur me një fustan të kuq, mjaft elegant, Angela ka lënë thuajse tërësisht të zbuluar pjesën e gjoksit anash Faqe 13-17 KQZ hap 381 vende pune për zgjedhjet e 23 qershorit KQZ pritet të miratojë sot një vendim të posaçëm, për të bërë një shtesë në organikën e saj me punonjës me afate punësimi nga 1 muaj deri në 6 muaj CMYK Faqe 16 Akil Pano Kambana e minutës së Fundit të Botës Sot, më shumë se kurrë më parë, njeriu kërkon të njohë limitet e tij. Nuk mund të themi me siguri, në kërshëria e momentit që jetojmë, e çon njeriun drejt hulumtimit të gjenezës, por me siguri biem dakord, që njeriu do të jepte gjithçka, që të njihej me orën e tij të fundit, nëse do të ishte e mundur. Rreth dy mijë vjet më parë dishepujt e Jezusit i drejtojnë Atij këtë pyetje: Na thuaj, kur do të ndodhin këto gjëra? Dhe cila do të jetë shenja e ardhjes sate dhe e mbarimit të botës? Mat.24:3. Njerëzit e çdo epoke janë përpjekur të marr i n n ë sh q y r t i m ç ë sht j e n e shumëpërfolur kohët e fundit lidhur me fundin e botës. Në të vërtetë nuk janë vetëm njerëzit ...


Gazeta Mapo

Related publications